تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آمازون و دنیایی که در آینده برای ما میسازد - پروژه های بزرگ جف بزوس

خلاصه فایل دانلود رایگان :
شرکت آمازون با نوآوری های خود شگفتی زیادی در جهان به وجود آورده و فعالیت خود را در همه زمینه ها از جمله شهرسازی در ماه گسترش داده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 4

  • 6.3k
  • 2
آمازون و دنیایی که در آینده برای ما میسازد - پروژه های بزرگ جف بزوس

جف بزوس با راه اندازی وبسایتی برای فروش کتاب دست دوم تحول بزرگی در جهان به وجود آورد. با اینکه او از ابتدا نمی دانست که در آینده چه تاثیر شگرفی بر جهان خواهد گذاشت ولی توانست با نوآوری های خود و تلاش برای به روز بودن، وبسایت خود را به بزرگترین بازار آنلاین جهان تبدیل نماید. بازاری که از خرید و فروش کتاب شروع شد و تا ساختن شهر در ماه ادامه دارد. داستان برند آمازون می تواند دیدگاه شما را نسبت به غیرممکن ها تغییر دهد و دریچه جدیدی را به روی شما باز کند.

وبسایت آمازون - بزرگترین بازار آنلاین جهان

وبسایت آمازون یک شرکت فناوری مستقر در سیاتل Seattle است که بر تجارت الکترونیک، دیجیتال و هوش مصنوعی تمرکز دارد و در 5 ژوئن 1994 توسط جف بزوس تاسیس شد. در ابتدا به عنوان یک وبسایت فروش کتاب فعالیت خود را شروع کرد و سپس در زمینه های فروش الکترونیک، بازی های ویدیویی، نرم افزار، مبلمان، پوشاک، غذا، جواهرات و ... فعالیت خود را ادامه داد.

از وبسایت آمازون به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نیروهای اقتصادی و فرهنگی در جهان یاد شده است. این بزرگترین بازار آنلاین جهان، بزرگترین شرکت اینترنتی از نظر درآمد در جهان است.

کمپانی آمازون با نوآوری های خود در سال های اخیر شگفتی زیادی را به وجود آورده است که در زیر به چند نمونه آن اشاره می کنیم.

 

جف بزوس

 

فروشگاه های هوشمند Amazon Go

Amazon Go زنجیره ای از فروشگاه های بدون صندوقدار در ایالات متحده است که توسط وبسایت آمازون اداره می شود.

فروشگاه ها تا حد زیادی خودکار هستند و مشتریان می توانند محصولات را بدون بررسی از طریق صندوقدار خریداری کنند.

این فروشگاه ها نوعی انقلاب برای ساده سازی تجربه مشتری و همچنین مدیریت زنجیره تأمین و موجودی کالا می باشد که به تلفن های هوشمند و فناوری ژئوفنسینگ ( ژئوفنس یک محیط مجازی برای یک منطقه جغرافیایی در دنیای واقعی است ) متکی هستند.

 

آمازون گو

 

نوآوری جدید آمازون در تحویل هوایی با Prime Air

Prime Air یک سرویس تحویل کالا توسط هواپیماهای بدون سرنشین است که در حال حاضر توسط شرکت آمازون در حال توسعه است. این سرویس با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، طی 30 دقیقه پس از سفارش، بسته های سفارشی را جداگانه برای مشتری پرواز می دهد.

برای واجد شرایط بودن برای تحویل 30 دقیقه ای، سفارش باید کمتر از 5 پوند ( 2.25 کیلوگرم ) باشد، باید به اندازه کافی کوچک باشد تا در جعبه باری که صنعت حمل می کند جا شود و باید یک محل تحویل در فاصله 10 مایل ( 16 کیلومتر ) داشته باشد.

در مارس 2015، اداره هوانوردی فدرال Federal Aviation Administration به اختصار FAA، به کمپانی آمازون اجازه داد آزمایش اولیه خود تحت معافیت از مقررات را در ایالات متحده آغاز کند. در این میان، آمازون آزمایش را در یک سایت کانادایی نزدیک به مرز ایالات متحده آغاز کرده بود.

 

پرایم ایر

 

دستیار هوشمند Amazon Alexa

آمازون الکسا Amazon Alexa، که به سادگی با نام الکسا نیز شناخته می شود، یک دستیار مجازی با فناوری هوش مصنوعی Artificial intelligence به اختصار AI است که توسط آمازون توسعه داده شده است و اولین بار در بلندگوهای هوشمند آمازون اکو استفاده می شد.

الکسا قابلیت تعامل صوتی، پخش موسیقی، ایجاد لیست کارها، تنظیم آلارم، پخش پادکست، پخش کتاب های صوتی و ارائه اطلاعات مربوط به وضعیت آب و هوا، ترافیک، ورزش و سایر اطلاعات در زمان واقعی مانند اخبار را دارد. الکسا همچنین می تواند چندین دستگاه هوشمند را با استفاده از خود به عنوان یک سیستم اتوماسیون خانگی کنترل کند.

اکثر دستگاه های دارای الکسا به کاربران اجازه می دهند تا دستگاه را با استفاده از یک واژه ( مانند الکسا یا آمازون ) فعال کنند. در حال حاضر، ارتباط با الکسا فقط به زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی، ژاپنی و هندی در دسترس است. در کانادا، الکسا به زبان انگلیسی و فرانسوی ( با لهجه کبک ) موجود است.

 

آمازون الکسا

 

خرید شرکت zoox توسط جف بزوس

Zoox یک شرکت اتومبیل سازی خودمختار آمریکایی است که در سال 2014 توسط طراح هنرمند استرالیایی، تیم کنتلی-کلی Tim Kentley-Klay و جسی لوینسون  Jesse Levinson ( پسر رئیس شرکت اپل، آرتور دی لوینسون ) ، که در حال توسعه فناوری خودران در دانشگاه استنفورد بود، تاسیس شد و سپس در سال 2020 توسط آمازون خریداری شد.

نام شرکت Zoox به دلیل وابستگی به انرژی های تجدیدپذیر و رابطه همزیستی آن با صخره های مرجانی مربوط به هدف شرکت برای داشتن یک رابطه همزیستی با مردم، از موجود Zooxanthellae ( اصطلاحی محاوره ای برای دینوفلاژلات های تک سلولی که قادر به زندگی در همزیستی با بی مهرگان دریایی هستند ) گرفته شده است.

zoox در حال ایجاد یک وسیله نقلیه خودمختار کاملاً جدید است. Zoox جدیدترین تکنیک ها را در زمینه اتومبیل سازی، رباتیک و انرژی های تجدیدپذیر به کار گرفته است تا یک وسیله نقلیه الکتریکی باتری متقارن دو جهته ایجاد کند که چالش های منحصر به فرد تحرک مستقل را حل کند.

فرود بر قطب جنوبی ماه با Blue Origin

جف بزوس، ثروتمندترین مرد جهان اعلام کرد که قصد دارد یک ناو هواپیمابر پیشرفته برای حمل وسایل نقلیه و تجهیزات به ماه را رونمایی کند. در حالی که پرده ها برای نشان دادن مدل یک کشتی عظیم برداشته شد،

بزوس گفت: "این ماه آبی است." "این وسیله نقلیه باورنکردنی است و به ماه می رود."

Blue Origin، شرکتی است که در سال 2000 توسط جف بزوس تاسیس شد و مدیرعامل آن باب اسمیت Bob Smith است و هدف آن دسترسی به فضا از طریق وسایل نقلیه پرتاب قابل استفاده مجدد، ارزان تر و قابل اطمینان تر می باشد.

هدف، فرود بر روی قطب جنوبی ماه است، جایی که رسوبات یخ در سال 2018 تأیید شد. جف بزوس بندرت در مورد پروژه های Blue Origin، صحبت می کند و بیش از 1 میلیارد دلار در سال بودجه برای این پروژه تأمین می کند.

 

ماه آبی

 

فناوری جدید شرکت آمازون - Amazon Sidewalk

امروزه بسیاری از دستگاه های هوشمند موجود در خانه های ما به جریان بلوتوث و Wi-Fi متصل می شوند تا موسیقی را به بلندگو نزدیک منتقل کنند یا به زنگ در ویدئویی کمک می کنند تا هنگام تحویل بسته ما را مطلع کند. اما این ارتباطات فقط تا اینجا ادامه دارد.

تلاش برای یک پروتکل اتصال هوشمند

Amazon Sidewalk یک تلاش طولانی مدت جدید برای گسترش دامنه کار با پهنای باند کم، کم مصرف، چراغ های هوشمند، سنسورها و سایر دستگاه های کم هزینه است که مشتریان در لبه شبکه خانگی خود نصب می کنند. کمپانی آمازون در حال توسعه پروتکلی جدید می باشد که دامنه اتصال این دستگاهها را بیش از یک و نیم مایل در یک کیلومتر افزایش دهد.

با Amazon Sidewalk، مشتریان می توانند دستگاه های هوشمند را در هرجایی از املاک خود قرار دهند و می دانند که حتی در نقاطی که Wi-Fi و بلوتوث به آن دسترسی ندارند، بسیار عالی کار خواهند کرد.
نوآوری های آمازون همچنان ادامه دارد و همیشه یک گام جلوتر از رقیبان خود گام بر می دارد. برای آشنایی بیشتر با وبسایت آمازون با ما در صفحه بیزینس تایم همراه باشید.

 

آموزش فروش در آمازون

 

کسب درآمد از آمازون با دوره آربی ، شغلی که شما را از المان زمان و مکان جدا می کند و زمینه کسب درآمد 24 ساعته را برای شما فراهم می کند، در دسته بندی شغل های ایده آل قرار داد، مشاغلی که در کنار کار و کسب درآمد، امکان زندگی کردن به روش دلخواه را هم فراهم می کنند. برای آشنایی با چنین شغلی و تجربه کسانی که وارد بیزینس آمازون شده‌اند، مطالعه و مشاهده نظرات همراهان عزت خواه دات کام را به شما پیشنهاد می کنیم.

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/آمازون-و-دنیای-آینده
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
ترانه گفته:
۰ | ۰

غیر ممکن ها داره ممکن می شه. در این عصر هیچ چیز غیر قابل انجامیوجود نداره.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما ترانه عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از اینکه شما نیز هم مسیر ما هستید بسیار خوشحالیم و برای هر چه بهتر طی شدن مسیر پیشرفت از هیچ کمکی به شما دریغ نمی‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
Baran گفته:
۰ | ۰

سلام حسین جان
ویدیوی های تو رو دیدم.
اول اینکه تشکر می کنم به خاطر ساختن این ویدئو ها...
حسین جان من الان نزدیک به هفت هشت ساله که ویدئو های تو رو منظم دنبال می کنم و روش فکریتو دوست دارم و خودم از اونا استفاده می کنم

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما باران عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تشکر و سپاس از حمایت‌ های بیکران شما، یقیناً حضور پر مهر شما ما را در مسیر پیشرفت و توسعه  همراهی می نماید. به امید آنکه در پرتو تلاش و پشتکار خود، اهداف متعالی و تجربیات سازنده و ارزنده در زندگیتان محقق گردد.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ