موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تغییر حال خود از بد به خوب

توضیحات کوتاه :
 اگر می‌خواهید به اهداف و آرزوهای خود برسید، ابتدا باید بتوانید یک روز خود را مدیریت نمایید. اگر چنین کاری را انجام دادید بالطبع می‌توانید هفته‌ها و ماه‌های خود را هم مدیریت کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 10.7k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
تغییر حال خود از بد به خوب

 

خلاصه ای از مقاله

داشتن حس و حال بد می‌تواند تمرکز شما بر اهداف را کم نماید و نتوانید در مسیر موفقیت درست گام بردارید. شما می‌توانید با راه‌کارهایی از جمله مدیتیشن، تغییر در اهداف، داشتن برنامه‌ریزی و ... حال بد خود را به حال خوب تبدیل نمایید و از انرژی مثبت خود برای رسیدن به اهدافتان کمک بگیرید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چهار کلید طلایی از حال بد به حال خوب

اگر روز بدی داشتیم یا گاهی برای ما پیش می‌آید که احساس می‌کنیم بدترین روز زندگی ما بوده است، روزی که اصلاً نتوانستیم به هدف و کارهای خود برسیم، ناراحت هستیم یا کسی ما را ناراحت کرده است و در آخر، روز خیلی بدی را سپری کردیم، حالا چه باید کنیم؟ فردا را باید چه کنیم و چگونه می‌توانیم این حس و حال بد را عوض کنیم به عبارت دیگر چگونه می‌توانیم روز خود را دوباره خوب و عالی شروع کنیم. دوست من همانگونه که می‌دانید زمانی که ما می‌خواهیم اهداف و رویاهای خود را خلق کنیم، نیاز به آرامش در زندگی داریم و اینکه باید از یک روز کامل خود نهایت استفاده را ببریم. به شدت در جهت و راستای اهداف خود قدم برداریم. خوب نکته دقیقاً اینجا است که ما دقیقاً باید بهترین روز زندگی خود را هر روز زندگی کنیم. اگر می‌خواهیم به اهداف و آرزوهای خود برسیم، نکته اینکه بتوانیم یک روز خود را مدیریت کنیم. همچنین هفته‌ای که هفت روز دارد را به بهترین وجه ممکن مدیریت کنیم. کاربردی‌ترین نکته اینکه اگر ما بتوانیم فقط یک روز را خوب مدیریت کنیم. بالطبع می‌توانیم هفته‌ها و ماه‌های خود را هم بهتر مدیریت کنیم. حالا این اتفاق افتاده و این را فرض کنید که ما یک روز بدی را سپری کردیم و این روز بد تمام شده است.

 

مقاله پیشنهادی: هدف و موفقیت

افکار خود را تغییر دهید

 

تصمیم بگیرید که فردای خود را بهتر و عالی‌تر شروع کنید. سوال اینجا است که ما واقعاً به چه شکلی می‌توانیم این کار را انجام دهیم. چون که آن کار یا اتفاق بد در ذهن ما مانده است و ما را ناراحت کرده و باعث شده که آزرده خاطر شویم. در اینجا من 4 کلید طلایی می‌گویم که اگر بتوانید موارد گفته شده را خوب اجرا کنید. مطمئنم که می‌توانید به راحتی فردای خود را عالی شروع کنید. فردا طوری رفتار کنید که امروز شما اصلاً هیچ ارتباطی به دیروز یا همین امروز نداشته باشد.

 

ساخت لایف استایل یک کارآفرین

 

نکته اول : یک نقشه خوب برای خود بسازید!

نکته این است که شاید از گوگل مپ در ایران نتوانید خوب استفاده کنید. از نرم‌افزار هایی مثل waze و نرم‌افزارهای مشابهی که به راحتی می‌توانید، دانلود کرده و استفاده کنید. شاید به خاطر نبود اینترنت پر سرعت نتوانید به هر حال خوب استفاده کنید. ولی در کشورهای دیگر حتی اگر بخواهید کوتاهترین مسیر را هم بروید به راحتی از گوگل مپ یا همان نقشه آنلاین شرکت گوگل استفاده می‌کنید، چرا؟ شاید شما مسیر را بدانید یا صد بار هم رفته باشید. ولی این به شما می‌گوید که در آن مسیر ترافیک است یا خیر؟ تصادف شده یا خیر؟ چه راهی همین الآن برای شما بهترین راه است مثلاً دیروز از مسیر A می‌رفتید زود به هدف خود می‌رسیدید ولی امروز به خاطر مسائل ساختمان‌سازی بهتر است که از مسیر B حرکت کنید و نکته این است که نقشه به شما کمک می‌کند. شما برای فردا یک نقشه فوق‌العاده به روز می‌خواهید. ببینید دوست من، شاید یک سال پیش یکسری کارهایی را انجام می‌دادید و به اهداف خود می‌رسیدید ولی نقشه راه یکسال پیش به یکسال پیش شما مربوط می‌شود. قبول کردن این حرف خیلی سخت است ولی افراد موفق هم به این نقشه راه نیاز دارند که برنامه‌های خود را آپدیت و تغییر بدهند.

 

مقاله پیشنهادی: حرکت در مسیر موفقیت

تغییر حال خوداز بد به خوب

 

مسیر دستیابی به اهداف خود را مشخص نمایید

شاید خیلی گران تمام شود و فردی بگوید که من فوق‌العاده آدم موفقی هستم. فوق‌العاده فروش موفق و چند میلیاردی دارم. کتابهای فوق عالی نوشتم. ورزشکار فوق‌العاده‌ای هستم، به یک شیوه خاصی تمرین می‌کنم. ببینید دوست من، اگر موفق شدید این عالی است. ولی الآن به یک نقشه خوب نیاز دارید. ولی اگر نقشه خوبی داشتید روز شما بد تمام نمی‌شد. هیچ چیزی هم اتفاقی نیست که بگویید فلان شخص من را ناراحت کرد. این اتفاق بد افتاد! اگر فلان شخص شما را ناراحت کرد و اگر یک اتفاق بدی برای شما افتاده و قرار داد بدی بستید، ببینید کجای فرکانس مغزی شما مشکل داشته که آن فرکانس، مشکل یا این مسائل و بحث‌ها را جذب زندگی خود کردید. باید حواستان باشد. به همین دلیل است که می‌گویم اولین نکته و کلید طلایی این است که بهترین نقشه را برای فردای خود طراحی کنید. وقتی که این مسیر و راه را می‌دانید و این نکته را هم می‌دانید که فردا باید 6 تماس تلفنی بگیرید، به فلان شخص زنگ بزنید و فلان شخص خاصی را ملاقات کنید و به یک سبک متفاوتی مطالعه کنید، با اشخاص متعددی همکاری کنید و یکسری افراد را از زندگی خود حذف کنید. به همین راحتی نقشه را می‌دانید که چه باید بکنید و این برای شما  آرامش بیشتری به همراه دارد و فردا هم تک‌تک کارها و وظایف خود را انجام می‌دهید و به هدفتان می‌رسید. برداشتن همین گام‌های کوچک هر روزه می‌تواند شما را به قله‌های موفقیت برساند.

 

مقاله های پیشنهادی: فاکتورهای موفقیت در زندگی

تغییر حال خود از بد به خوب

 

نکته دوم : زنگ استراحت

من می‌دانم که روز سخت یا به اصطلاح بدی را داشتید. به شما پیشنهاد می‌دهم که به خود یک زنگ استراحت دهید. در حد 20 دقیقه الی یک ساعت بهترین چیزی که می‌تواند به شما حال خوشی بدهد و شادمانی کنید، همان کار را انجام دهید. اما من به شما یک پیشنهاد عالی می‌دهم و می‌دانم که عادت‌های لذت‌بردن از زندگی را هم می‌توانید برای خود عوض کنید. اولین چیزی که به شدت طرفدارش هستم، مدیتیشن یا ورزش یوگا انجام‌دادن است. این می‌تواند هم از لحاظ روانی و هم از لحاظ فیزیکی خیلی به شما آرامش دهد. کم اتفاق می‌افتد که از هر دو راه همزمان با هم آرامش پیدا کنید. دومی اینکه با خواندن کتاب شروع کنید. زمانی که کتاب می‌خوانید علاوه بر اینکه دارید اطلاعات جدیدی را یاد می‌گیرید مغز شما درگیر کلمات و جملات آن کتاب می‌شود. به شما اجازه نمی‌دهد که به روز سخت فکر کنید. شاید خود را بعضی از اوقات سرگرم شبکه‌های اجتماعی و تلویزیون، فیلم و سریال می‌بینید ولی خوب در حالی که دارید این کارها را انجام می‌دهید اطلاعات خیلی خیلی بدی وارد ذهن شما می‌شود. من به شخصه با محتوای سریال‌ها ی تلویزیونی به شدت مخالف هستم. در ذهن شما باورهای به شدت بدی را می‌سازد. با شبکه‌های اجتماعی هم به کل مخالف هستم.

مدیتیشن انجام دهید

برای اینکه اصلاً تحت کنترل شما نیست و ممکن است که در اینستاگرام هر متن و عکسی را ببینید. مواردی که اصلاً یک درصد نه به نفع شما و نه به نفع جامعه باشد ولی خوب شما آنها را می‌بینید. شاید محتواهای تولیدی را افرادی نوشته‌اند که فرکانس‌های خیلی بدی دارند. شما به راحتی به آنها اجازه می‌دهید که هر چیزی که آنها می‌نویسند را بخوانید. پس باید آن را مدیریت کنید. زمانی که کتابی در مورد موفقیت می‌خوانید حداقل اطلاعات مفیدی به مغز خود وارد می‌شود. در حالی است که استراحت می‌کنید. این را تبدیل به عادتی کنید که از خواندن کتاب لذت ببرید. دوست من اگر بتوانید این دو عادت را در زندگی خود ایجاد کنید من  قول می‌دهم که حال شما خوب و روحیه‌تان به کل عوض می‌شود. اول اینکه مدیتیشن انجام بدهید و دوم اینکه کتاب بخوانید.

 

مقاله پیشنهادی: آرامش و مدیتیشن

مدیتیشن حال شما را بهبود می بخشد

 

کلید طلایی سوم : تمرکز کنید بر روی اینکه دیگر تمرکز نکنید!

این مورد خیلی مهم است. تمرکز کنید که دیگر تمرکز نکنید. حتما تعجب کردید. زمانی که این را شنیدید ولی دقیقاً همین است. زمانی که روی یک موضوع و هدفی متمرکز می‌شوید در این حالت من به شما قول می‌دهم که 100% به آن نمی‌رسید. زیرا در هدف تمرکز کرده‌اید و زندگی خودتان را ازیاد برده‌اید. دوست من به ساعت دقت کنید. عقربه‌ها می‌چرخند. زمان سپری می‌شود و این زمان جزء لحظه‌های ناب زندگی است. شما چه می‌کنید؟ آیا تمرکز خود را روی یک شخص، هدف یا هر چیزی که می‌خواهید به آن برسید می‌گذارید. وقتی که در اینجا در خلق هدف فرآیند را نمی‌بینید، ناامید می‌شوید و زندگی را از دست می‌دهید، روز شما بد می‌شود. در آخر انرژی شما بد و ضعیف می‌شود و من مطمئنم که به هدف خود نمی‌رسید چون کل زندگی را از دست دادید. بعد از 10، 20 یا 30 سال جلوی آینه بایستید. بگویید من زندگی‌ام را باختم. روی یک مورد خیلی کوچک تمرکز کردید. در آخر هم به آن نرسیدید. کل زندگی خود را از دست دادید. بهترین سال‌های جوانی 20 یا30 سالگی را  بدون هیچ دستاوردی از دست دادید. دوست خوبم این کار را نکنید. تمرکز کردن روی هدف خیلی خوب و عالی است به شرطی که بدانید چه کار می‌کنید و واقعاً کنترل شده باشد.

اهداف خود را به شکلی صحیح تغییر دهید

من در مشتری‌های خودم در اکثر اوقات می‌بینیم که می‌گویند ما می‌خواهیم به فلان مقدار پول برسیم. هدفشان فقط همین است. بعد از یک مدت می‌بینم که همان شخص مثل یک ربات کار می‌کند و شروع به گول‌زدن می‌کند. راه‌های تبلیغاتی گوناگون را امتحان می‌کند و دروغ می‌گوید که فقط به آن هدف برسد. دوست من هدف شما در اصل چه بود؟ این بود که شما فلان مقدار پول را به دست بیاورید. زندگی خود را بهتر کنید و خوشبخت شوید. به حس شادی برسید و سلامت باشید. ولی شما همه موارد را فدای این کردید که فقط به این مقدار پول برسید. این اعداد البته که خیلی عالی هستند و این به شرطی خوب است که در کنار مابقی موارد زندگی شما باشد. فراموش نکنید در مسیری که دارید در آن قدم بر می‌دارید تک‌تک لحظه‌های ناب زندگی شما هستند. اگر از آنها را دست دادید و فقط به این فکر کردید و گفتید که من تنها باید به فلان شغل و هدف برسم، نه زندگی هرگز این نیست و زمانی هم که رسیدید این سوال را بپرسید، آخرش چه اتفاقی می‌افتد؟ نتیجه چه بود؟ و این بدترین شرایطی است که یک فرد می‌تواند به دست بیاورد برای اینکه خیلی از زمان‌های ناب خودش را برای هیچ چیز تلاش کرده است.

قدرت برنامه ریزی را فراموش نکنید

اگر احساس می‌کنید تاکنون مسیر درستی را انتخاب نکرده‌اید و از این بابت حال شما خوب نیست، پیشنهاد می‌کنم از همین لحظه تغییراتی را به وجود بیاورید. به این فکر کنید که درست‌ترین راه ممکن چه چیزی می‌تواند باشد. از افرادی که در حوزه مربوط به شما تجربیات موفق دارند کمک بگیرید. البته ممکن است مسیرتان درست بوده اما نحوه مدیریت و برنامه‌ریزی شما اشتباه صورت گرفته است. با اندکی تأمل و مرور فعالیت‌هایی که تاکنون داشته‌اید متوجه خواهید شد در چه مواردی عملکرد درستی نداشته‌اید. برنامه‌ریزی نه تنها موجب می‌شود هر کاری به موقع و در بهترین زمان ممکن به پایان برسد بلکه با انجام شدن کارها به موقع، انگیزه و اشتیاق شما برای رفتن به مرحله بعد نیز افزایش می‌یابد.

کلید طلایی چهارم : با خودت حرف بزن!

بخاطر اینکه شاید این کار را تا بحال انجام ندادید. اینکه جلوی آینه بایتسید. به عنوان یک دوست با خود از کارهایی که در طول روز انجام داده‌اید ناامید هستید صحبت کنید. اگر فکر می‌کنید که روز شما بد تمام شده است. اگر از دست کسی ناراحتید. جلوی آینه به او بگویید و با خود زمانی که حرف می‌زنید. روراست باشید. اما منطقی و عادلانه با خود صحبت کنید. یعنی اینکه اگر کارهای عالی انجام دادید به خود بگویید. اگر آدمی بودید که به فلان شخص کمک کردید حتی یک لبخند زدید و فردی را شاد کردید جلوی آینه بایستید و از خود تشکر کنید. من مطمئنم که نکات مثبت زیادی دارید. نکاتی که خیلی‌ها در آرزوی داشتن نکاتی که در شخصیت شما عالی هستند را دارند. از خود تشکر کنید. وقتی که این کار را کردید. فردا همان نکاتی که به خود گفتید. در زندگی شما قوی‌تر می‌شود. اگر امروز توانستید یک محصول شرکت خود را بفروشید از خود تشکر کنید. فردا حتما بیشتر می‌شود زیرا از خود تشکر کردید. چون قدردان هستید و شخصیت درونی خود را می‌پذیرد. متوجه می‌شوید که باید اینکار را  انجام دهید.

با سپاس فراوان از شما دوست عزیز، امیدوارم بیشترین بهره را از مطالب مقاله تغییر حال خود از بد به خوب در افراد برده و شاهد اثرات آن در بهبود زمانبندی خود بوده و آن‌ها را از طریق ارسال کامنت با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

موفقیت شما روزافزون

حسین عزت خواه، مدرس موفقیت و کارآفرین

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بیزینس بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/حال-بد-به-حال-خوب
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
خدیجه گفته:
۰ | ۱

گاهی بد بودن حال هم خوبه. باید اجازه بدیم احساسات بیان و برن.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما خدیجه عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور شما و اطلاع از نظرات شما، عامل انرژی و انگیزه مجموعه ما است تا هر روز تلاش خود را در ارتقاء سطح پشتیبانی و خدمت رسانی به شما همراهان عزیز افزایش دهیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
فریبا درخشانی گفته:
۰ | ۰

بسیار مفید و عالی بود. کوتاه و کاربردی

شبنم شیخی پور/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز

امیدوارم شاد و سلامت باشید

شبنم شیخی پورهستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بسیار خرسندیم که شما به بهترین نحو از نکات گفته شده توسط استاد بهره گرفته اید و ما شاهد موفقیت های روز افزون شما هستیم. موفقیت شما آرزوی ماست.

 

با سپاس فراوان از همراهی شما

پایدار و شاد باشید

شبنم شیخی پور

پاسخ

مطالب مرتبط