موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راهنمای گام به گام هدف گذاری تا موفقیت

توضیحات کوتاه :
بسیاری از مردم احساس می‌کنند که در این دنیا سرگردان هستند. به سختی کار می‌کنند اما به نظر می‌رسد به هیچ چیز ارزشمندی در زندگی دست پیدا نمی‌کنند. دلیل اصلی آن، توجه نداشتن به هدف‌گذاری است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4

تعداد امتیازها: 1

 • 2.8k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
راهنمای گام به گام هدف گذاری تا موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

تا مقصدی وجود نداشته باشد مسیری هم وجود ندارد. برای رسیدن به موفقیت ابتدا باید اهداف خود را مشخص نمایید تا مسیر رسیدن به آن هدف برای شما مشخص گردد. در این مقاله راهنمایی هایی از هدفگذاری تا موفقیت ارائه خواهد شد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

برنامه ریزی برای مسیر زندگی

بسیاری از مردم احساس می‌کنند که در این دنیا سرگردان هستند. آن‌ها به سختی کار می‌کنند اما به نظر می‌رسد که به هیچ چیز ارزشمندی در زندگی دست پیدا نمی‌کنند. دلیل اصلی داشتن چنین احساسی این است که آنها به اندازه کافی روی فکر کردن درباره آنچه که از زندگی می‌خواهند زمان نمی‌گذارند.

همچنین آنها برای خودشان به شکل جدی هدف‌گذاری نکرده‌اند. حال با تمام این گفته‌ها، آیا شما در زندگی خود بدون تعیین مقصد به مسافرت می‌روید؟ به احتمال زیاد پاسخ شما منفی است.

شما هر زمان که تصمیم به رفتن به مسافرت دارید، در ابتدا مقصد خود را مشخص می‌نمایید و سپس برای مسیر برنامه ریزی می‌کنید. زندگی نیز دقیقاً به همین شکل است. شما باید بدانید که هدفتان از زندگی چیست و می‌خواهید به کجا برسید. سپس برای رسیدن به آن هدف برنامه ریزی کرده و تلاش می‌کنید.

در کنار تمامی این موارد شما باید یاد بگیرید که از زندگی و مسیری که برای رسیدن به هدف خود طی می‌کنید، لذت ببرید. تمامی این موارد در کنار هم می‌تواند شما را به هدفی که از زندگی دارید رسانده و به زندگی شما معنا ببخشد.

 

چگونه کسب و کار خود را مدیریت کنیم؟

 

چگونه هدف گذاری کنید؟

در ابتدا مشخص کنید که می‌خواهید به چه چیزی دست پیدا کنید و سپس برای رسیدن به آن اقدام کنید. اهدافی که شما تعیین می‌کنید باید هوشمندانه باشد. یعنی باید قابل اندازه گیری، در دسترس و مناسب بوده و با جزئیات دقیق تعیین شده و بازه زمانی رسیدن به آنها نیز مشخص شده باشد.

این اهداف می‌توانند در شما انگیزه لازم برای حرکت را به وجود بیاورند. شما می‌توانید با نوشتن آنها روی کاغذ، آن‌ها را به اهدافی ملموس و قابل دسترس تبدیل کنید.

سپس در مرحله بعد باید برای رسیدن به آنها برنامه‌ریزی کنید. باید تک به تک گام‌هایی که باید برای دستیابی به خواسته‌های خود بردارید را به دقت شناسایی کرده و با فکر هر یک از آنها را بردارید.

هدف گذاری یک فرآیند قدرتمند است که شما طی آن به ایده‌هایی که برای آینده خود دارید، فکر کرده و انگیزه لازم برای تبدیل رویاهای خود به واقعیت‌های قابل دسترس در آینده را پیدا می‌کنید.

این فرآیند به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید که در آینده می‌خواهید به چه کسی تبدیل شوید و چه دستاوردهایی را در زندگی داشته باشید.

زمانی که اهداف خود را به شکل دقیق تعیین کرده و مشخص نمایید که می‌خواهید به چه چیزهایی دست پیدا کنید، می دانید که باید روی چه بخش‌هایی تمرکز کرده و در چه زمینه‌هایی تلاش کنید.

در نتیجه می‌توانید به سرعت تمامی عواملی که تمرکز شما را برهم می‌زنند را حذف کرده و خودتان را به رویاهایی که دارید نزدیک نمایید.

 

راهنمای گام به گام تا موفقیت

 

چرا باید هدف گذاری داشته باشید؟

قهرمانان ورزشی، بیزینس‌من‌های موفق و کسانی که توانسته‌اند به خواسته‌های خود در زندگی دست پیدا کنند، همگی برای خود هدف گذاری هوشمندانه‌ای دارند.

شما با تعیین اهداف در حقیقت یک چشم انداز بلند مدت از آینده خود داشته و انگیزه لازم برای تلاش را به دست می‌آورید. این کار به شما کمک می‌کند تا زمان و منابع خود را سازماندهی کرده و بتوانید از آنها بیشترین بهره ممکن را ببرید.

با تعیین اهداف به شکلی واضح و روشن می‌توانید میزان نزدیکی خود به آنها را اندازه گیری کرده و انگیزه خود را همواره در بالاترین سطح ممکن حفظ نمایید. در کنار آن نیز اعتماد به نفس شما افزایش می‌یابد.

چرا که شما می‌توانید توانایی‌ها و شایستگی‌های خود را شناسایی نمایید و با باور خود برای رسیدن به اهدافی که دارید پیش بروید.

 

مقاله پیشنهادی: اشتباه های رایج در هدفگذاری که شما را ازموفقیت دور می کند

هدف گذاری

 

راهنمای گام به گام هدف گذاری

شما باید اهداف خود را در چندین سطح مشخص نمایید:

 • در ابتدا شما باید یک تصویر کلی از آنچه که می‌خواهید در زندگی به آن دست پیدا کنید را مشخص نمایید. برای مثال با خودتان بگویید که می‌خواهید در 10 سال آینده چه کاری را انجام داده یا چه حرف‌هایی را بزنید. در این مرحله شما اهداف خود را در مقیاس بزرگ تعیین می‌نمایید.
 • در مرحله بعد شما باید اهداف بلند مدت خود را به هدف‌هایی کوچک‌تر و کوتاه مدت تقسیم کنید. سپس سعی کنید به مرور زمان به هر یک از آنها دست پیدا کنید تا در نهایت هدف نهایی خود را به دست بیاورید.
 • در نهایت، هنگامی که اهداف خود را مشخص نموده و برای آن برنامه ریزی کردید، می‌توانید برای رسیدن به آنها تلاش کنید.

در این حالت شما با نگاه به تمام زندگی خود، یک رویا را برای خود تعیین می‌نمایید. سپس آن را به اقداماتی قابل انجام تقسیم می‌کنید. برای مثال اقداماتی که به ترتیب در 5 سال، 1 سال، ماه آینده، هفته آینده یا امروز باید داشته باشید.

 

مقاله پیشنهادی: هدف تو از زندگی چیست؟ - کشف بهتر اهداف زندگی

هدف گذاری تا موفقیت

 

گام اول: اهداف بلند مدت

اولین گام در تعیین اهداف شخصی این است که در نظر بگیرید می‌خواهید در بلندمدت به چه چیزی در زندگی خود دست پیدا کنید. شما با مشخص نمودن اهداف خود به صورت بلندمدت می‌توانید به یک چشم‌انداز کلی از اهداف خود دست پیدا کنید که جنبه‌های مختلف تصمیم گیری‌های شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

برای اینکه بتوانید بخش‌های مختلف زندگی خود را به شکلی جامع و متوازن پوشش دهید، می‌توانید از دسته بندی زیر استفاده نمایید:

 • کسب و کار: دوست دارید در کسب و کار خود به چه سطحی از موفقیت دست پیدا کنید؟
 • مالی: دوست دارید در هر مرحله از زندگی خود چه میزان کسب درآمد کنید؟ آیا اهداف مالی شما به هدف گذاری‌های شغلی شما مرتبط می‌باشد؟
 • تحصیلی: آیا دانش خاصی است که بخواهید مشخصاً به آن دست پیدا کنید؟ چه اطلاعات یا مهارت‌هایی را باید فرا بگیرید تا بتوانید به اهدافی که برای خود تعیین کرده‌اید، دست پیدا کنید؟
 • خانوادگی: آیا دوست دارید ازدواج کنید؟ آیا قصد دارید بچه‌دار شوید؟ آیا دوست دارید یک خانواده پر جمعیت داشته باشید یا یک خانواده کوچک؟ دوست دارید چه نوع پدر یا مادری باشید؟
 • هنرمندانه: آیا هیچ هدف هنری را در ذهن دارید که بخواهید به آن دست پیدا کنید؟
 • نگرش: آیا بخشی در ذهن شما وجود دارد که شما را به عقب هل می‌دهد؟ کدام بخش رفتاریتان شما را ناراحت می‌کند؟ اگر چنین رفتاری وجود دارد راه حل شما برای حل این مشکل یا بهتر نمودن خودتان چیست؟

 

راهنمای گام به گام هدف گذاری

 

 • جسمانی: آیا دوست دارید به یک ورزشکار حرفه‌ای تبدیل شوید؟ آیا می‌خواهید در میانسالی خود از نظر جسمانی سلامت کامل داشته باشید؟ برای اینکه به این مهم دست پیدا کنید باید چه گام‌هایی را بردارید؟
 • تفریحی: دوست دارید به چه شکلی از زندگی خود لذت ببرید؟ شما باید اطمینان حاصل کنید که بخشی از زندگی خود را تنها به خودتان اختصاص می‌دهید و وقتتان را به آن شکلی که می‌خواهید برای خودتان سپری می‌کنید.
 • خدمات عمومی: آیا می‌خواهید جهان را به جایی بهتر برای زندگی تبدیل کنید؟ اگر چنین قصدی دارید، به چه شکلی می‌خواهید آن را عملی کنید؟
 • برای پاسخ دهی به این سؤالات باید زمانی را به طوفان فکری اختصاص دهید. طی آن شما باید تمامی اهدافی که به ذهنتان می‌آید را یادداشت نمایید و سپس در هر دسته بندی یک یا دو هدف اصلی خود را انتخاب کنید. هدفی که بیشتر از هر هدف دیگری، بازتاب دهنده آنچه که شما به دنبال آن هستید، می‌باشد. زمانی که این کار را انجام دادید، اطمینان حاصل کنید که اهدافی که انتخاب کرده‌اید همان چیزهایی هستند که حقیقتاً می‌خواهید در تمامی دسته بندی‌ها به آنها دست پیدا کنید.

 

راهنمای گام به گام هدف گذاری تا موفقیت

 

گام دوم: اهداف کوچک تری را انتخاب کنید

زمانی که اهداف بلند مدت خود را تعیین نمودید، زمان آن می‌رسد که برای خودتان اهداف 5 ساله مشخص نمایید. اهداف کوتاه مدتی که در صورتی که قصد دارید به اهداف بلند مدت خود دست پیدا کنید، باید آنها را به نتیجه برسانید.

به همین ترتیب اهداف 6 ماهه، یک ماهه و یک هفته‌ای خود را نیز مشخص نمایید. اقدامات شما در این مدت زمان باید در راستای رسیدن به هدف‌هایی صورت بگیرد که شما برای تمام زندگی خود تعیین نموده‌اید.

شما می‌توانید یک لیست از کارهای روزانه خود تهیه نمایید که تمامی کارهایی که باید در آن روز انجام دهید تا یک قدم به هدف نهایی خود نزدیک شوید را شامل شود. شاید نیاز باشد که در شروع کار، اهداف کوتاه مدت شما کتاب خواندن یا به دست آوردن اطلاعات درباره اهداف اصلی و نهایی شما باشد.

این کار به شما کمک می‌کند تا کیفیت حرکت خود را افزایش داده و اهداف واقع بینانه‌تری داشته باشید.

 

فروش کالا در سایت امازون و کسب درآمد دلاری از اینترنت

 

در نهایت نیز کاری که شما باید انجام دهید این است که برنامه‌های خود را بررسی نمایید و اطمینان حاصل کنید که این برنامه‌ها با اهداف شما در هماهنگی کامل می‌باشند. تمامی این کارها در نهایت منجر به موفقیت شما در زندگی و رسیدن به تمامی خواسته‌هایتان خواهد شد.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که در مسیر بمانید و با جدیت در آن قدم بردارید. شما باید برنامه‌های خود را هر روز بررسی نموده و مورد ارزیابی قرار دهید. سپس در ادامه در صورت نیاز آنها را تغییر داده و به شکلی متناسب‌تر با اهدافی که دارید، تبدیل کنید.

یا اینکه اطمینان حاصل کنید که مسیری که در پیش گرفته‌اید درست است و باید آن را ادامه دهید. در این مسیر کسب تجربه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و می‌تواند ادامه مسیر را به شکل بهتری برای شما نمایان نماید.

 

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آنلاین فروش در آمازون شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/set-goals-to-succeed
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط