افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

حرکت در مسیر موفقیت

توضیحات کوتاه :
افراد بسیاری در آنچه انجام می‌دهند، خوب و با مهارت هستند. حتی برخی نخبه هستند. اما تعداد اندکی را می‌توان یافت که کاملاً بدون توقف به پیش می‌روند. رمز موفقیت این افراد چیست؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
حرکت در مسیر موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

مسیر موفقیت سهل و آسان نیست ولی میتوان با یادگیری اصولی این مسیر را هموار نمود. در این مقاله نکاتی برای شما بیان می شود که با به کار بردن آنها در زندگی خود می توانید مسیر موفقیت را راحت تر طی نمایید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه می توان بی وقفه در مسیر موفقیت حرکت کرد؟

افراد بسیاری در آنچه انجام می‌دهند، خوب و با مهارت هستند. حتی برخی نخبه هستند. اما تعداد اندکی را می‌توان یافت که کاملاً بدون توقف به پیش می‌روند. رمز موفقیت این افراد چیست؟ افراد بدون توقف، در جهان خودشان به سر می‌برند. آن‌ها به جز خودشان در حال رقابت با شخص دیگری نیستند.

آن‌ها هرگز نمی‌دانند در آینده چه کاری انجام خواهند داد. با شما به رقابت نمی‌پردازند اما موجب می‌شوند شما با آنها رقیب شوید.

آیا شما جزء آن دسته از افراد بدون توقف هستید؟ در پایان این مقاله مطمئناً یکی از آنها خواهید بود. بیاید با هم در این مسیر گام برداریم و عوامل موفقیت را بشناسیم.

 

چگونه می توان بیزینس حرفه ای را مدیریت کرد

 

1. تردید نکنید یاد بگیرید و عمل کنید

تردید نداشته باشید. شما می‌دانید باید چه کاری را انجام دهید و می‌دانید چگونه باید آن را انجام دهید. چه چیزی موجب توقف شما شده است؟ به جای آن که زمان را صرف تفکر و آنالیز کنید، باید اقدام و عمل کنید. احساسات خود را هماهنگ کنید و با اعتماد کامل به خودتان، آنچه را احساستان می‌گوید، انجام دهید.

Oprah می‌گوید: «هر تصمیم درستی که گرفتم برآمده از احساساتم بود و هر تصمیم نادرستم به دلیل آن بود که به ندای درونی‌ام گوش ندادم». زمانی که شروع به فکر کردن می‌کنید، در واقع زمان را از دست می‌دهید. فکر کردن و تردید داشتن باعث می‌شود از منطقه عمل و فعالیت خارج شوید.

2. خلاقانه رفتار کنید تا موفقیت را تجربه کنید

Josh Waitzkin نویسنده The Art of Learning می‌گوید: «همانطور که یین یانگ، نماد نقطه‌ای روشن در دل تاریکی است، گام‌های خلاقانه، در بنیان‌های فنی و حرفه‌ای ریشه دارند». در حالی که سایر افراد به استراحت و آسایش پرداخته‌اند، شما در حال تمرین و تقویت خود هستید.

قوانین مربوط به سمت چپ مغز را یاد بگیرید. در این صورت، مغز می‌تواند برای شکستن قوانین و خلق موقعیت‌های جدید، آزادی داشته باشد. خودآگاهی را افزایش دهید، در این صورت زمان برای شما کندتر خواهد گذشت.

شما می‌توانید بیش از دیگران چهارچوب‌ها را بیابید. در حالی که تلاش می‌کنید نسبت به موقعیت‌ها واکنش نشان دهید، می‌توانید موقعیت را نسبت به خواسته‌های خود تغییر دهید.

 

موفق شدن

 

3. تحت تاثیر پول یا فاکتورهای بیرونی دیگر قرار نگیرید

داشتن چیزهای خوب، بسیار خوب است اما نه در مورد پول، پرستیژ یا هر چیز دیگری که نسبت به شما بیرونی باشند. این موارد را از خودتان دور کنید و می‌بینید که هیچ تغییری رخ نخواهد داد. باید محدودیت‌های شخصی خود را مشخص نمایید. با ایجاد این محدودیت‌ها هیچ آسیبی به شما نخواهد رسید.

4. شکرگزار باشید

انگیزه‌ای که برای پر کردن فاصله میان عالی و خوب وجود دارد، همانند تفاوت میان عالی و بدون توقف است. حتی پس از آنکه به هدف خود دست یافتید، نباید راضی باشید. آیا این کار موجب عدم رضایت شما خواهد شد؟ مطمئناً این طور نیست.

شما باید نسبت به هر چیزی که در زندگی دارید فروتن و شکرگزار باشید. به این دلیل است که هیچگاه از خود راضی نیستید و احساس تنبلی نمی‌کنید.

 

مقاله پیشنهادی: شکرگزاری و سپاسگزاری بزرگترین راز موفقیت

 موفقیت

 

5. همیشه تحت کنترل باشید

بر خلاف سایر افراد که به فاکتورهای بیرونی و جزئیات وابسته هستند، شما در کنترل چیزی هستید که در درونتان وجود دارد. چگونه زمان خود را می‌گذرانید و چه مدت در منطقه امن خود باقی می‌مانید؟ بر مبنای غریزه عمل کنید نه بر مبنای اجبار.

توانستن به معنای انجام دادن نیست. زمانی که کاری را انجام می‌دهید به این دلیل است که شما خواسته‌اید این کار را انجام دهید نه به این دلیل که مجبور بوده‌اید.

6. با خودتان رو راست باشید

70 درصد از کارمندان ایالات متحده از مشاغل خود متنفر هستند و از هر سه نفر آمریکایی تنها یک نفر، شادی و رضایت را گزارش می‌کند. افراد بدون توقف، هر آنچه که موجب تنفر آنها می‌شود را از زندگی خود حذف می‌کنند.

در زندگی خود اعتماد به نفس داشته باشید و نسبت به خودتان احترام بگذارید. زمانی که چیزی در زندگی شما به خوبی و درستی پیش نمی‌رود، به سرعت تغییر ایجاد کنید. فوراً این کار را انجام دهید.

7. هرگز اجازه بروز فشار و استرس را ندهید

Tim Grover فشار را این گونه تعبیر می‌کند: «فشار هم می‌تواند باعث انفجار لوله شود و هم باعث تشکیل الماس». اکثر افراد می‌توانند در سطوح پایین، فشار را تحمل کنند. اما ناگهان از تحمل آن رنج می‌برند.

باید همیشه نسبت به فشاری که بر شما متحمل می‌شود کنترل داشته باشید. این کار سبب می‌شود دائماً فعال و پویا باقی بمانید.

 

 مسیر موفقیت

 

8. از نتایج شکست هراس نداشته باشید

افراد، همیشه خود را در منطقه امن نگه می‌دارند. آنها به زمین چسبیدن را امن می‌دانند و اگر بیافتند، مسلماً صدمه‌ای به آنها وارد نخواهد شد. اما زمانی که تصمیم می‌گیرید در اوج باشید، افتادن می‌تواند باعث صدمات جبران ناپذیری به شما شود.

باید نسبت به این مسئله آگاهی داشته باشید و بینش درستی اتخاذ نمایید. نباید برای شما فرش یا عرش وجود داشته باشد. همه چیز در اختیار شما قرار دارد. در صورتی که خطایی اتفاق بیافتد، اگر شکست بخورید، باید همه امور را سامان دهید و به فکر پیشرفت باشید.

9. با دیگران رقابت نکنید کاری کنید که آنها مجبور شوند با شما رقابت کنند

اغلب، افراد در حال رقابت با دیگران هستند. دائماً در حال چک کردن دیگران هستند تا بدانند افرادی که در اطراف آنها قرار دارند، مشغول چه کاری هستند و در چه مرحله‌ای می‌باشند. در نتیجه، خطای دیگران را کپی و تقلید می‌کنند.

از طرف دیگر، شما باید رقابت را پشت سر بگذارید. رقابت با دیگران موجب می‌شود احساس خلأ و پوچی داشته باشید. این کار باعث می‌شود از دایره قدرت خود فاصله بگیرید.

10. هیچگاه یادگیری را متوقف نکنید

افراد عادی و معمولی همیشه به دنبال سرگرمی و تفریحات هستند. در مقابل، افراد خارق‌العاده و استثنایی درصدد یادگیری و آموزش هستند. زمانی که بخواهید در مورد کاری که انجام می‌دهید، بهترین باشید، نباید یادگیری را متوقف کنید.

نباید هرگز ارتقاء و پیشرفت مهارت‌ها و دانش خود را متوقف کنید. در صورتی که آمادگی بی‌نظیری داشته باشید، قدرت شما بیشتر خواهد شد. هیچ کس حاضر نیست هزینه‌ای را که متقبل شده‌اید به شما پرداخت کند.

11. موفقیت کافی نیست!

افراد بسیاری رسیدن به موفقیت را کافی می‌دانند. زمانی که شما در کار خود جدی باشید، موفقیت تنها باعث می‌شود استرس شما برای رسیدن به موفقیت‌های آتی، افزایش یابد.

 

حرکت در مسیر موفقیت

 

12. تحت تأثیر موفقیت‌های خود قرار نگیرید

نویسنده کتاب Essentialism The Disciplined Pursuit Of Less می‌گوید: «موفقیت می‌تواند کاتالیزوری برای شکست به شمار رود». اغلب افراد، نمی‌توانند نسبت به موفقیت‌ها، امتیازات و اختیاراتی که به دست می‌آورند، کنترل داشته باشند. عدم کنترل بر موفقیت‌ها باعث تخریب و تنبل شدن افراد می‌شود.

زمانی که به خواسته‌های خود می‌رسند، انجام دادن کار را متوقف می‌کنند. اما آنچه برای شما باید اتفاق بیفتد این است که نباید اجازه دهید ندای بیرونی قوی‌تر از فشار درونی کار کند. اهداف ما پشت سر هم قرار می‌گیرند و با رسیدن به یکی باید به سراغ هدف بعدی برویم. مقصدی برای اهداف وجود نخواهد داشت.

13. هنگامی که مرتکب اشتباهی شدید، مسئولیت پذیر باشید

خودتان را سرزنش نکنید. حتی سعی نکنید خودتان را فریب دهید یا خیالبافی کنید. واقعیت‌ها را در نظر بگیرید. زمانی که به خاطر اشتباهی به هم ریخته شدید، بدانید که خودتان مسئول آن هستید.

به عنوان یک مدیر و رهبر، در صورت شکست تیم، شما مسئول آن هستید. تنها در صورتی که مالکیت شما بینهایت باشد، می‌توانید کنترل و آزادی کامل را در اختیار داشته باشید.

14. اجازه دهید عمل شما بیانگر واقعیت باشد

تفاوت‌هایی میان«کارهای سطح پایین» و «کارهای سطح بالا» وجود دارد. کارهای سطح بالا، کمیاب، ارزشمند و غیر قابل تکرار هستند. بنابراین نمی‌توان به راحتی آنها را کپی نمود. کارهای سطح پائین، متداول، کم ارزش و قابل تکرار هستند. بنابراین هر کسی می‌تواند مثل همان کارها را انجام دهد.

صحبت کردن در قالب کارهای سطح پائین به شمار می‌رود. هر کسی می‌تواند این کار را انجام دهد. این کار به راحتی قابل تکرار است و ارزش پایینی دارد. بر عکس، کارهای سطح بالا کمیاب هستند. این دسته از کارها توسط افرادی انجام می‌شود که بر آن متمرکز می‌شوند.

در حالی که سایر افراد فقط حرف می‌زنند، این افراد در واقع عمل می‌کنند. کارهای سطح بالا آنقدر خوب هستند که نمی‌توان آنها را نادیده گرفت. این دسته از کارها احتیاجی به توضیح دادن ندارند. خودشان گویای همه چیز هستند.

15. همیشه به لحاظ روحی خود را تقویت نمایید

هر چه شما کمتر زیر فشار استرس باشید، بهتر می‌توانید مسیر پیشرفت خود را طی کنید. بهترین تمرینی که می‌توانید داشته باشید این است که به لحاظ روحی خود را تقویت نمایید. هر جا روح شما هدایت شود، به تبع آن جسم شما نیز خواهد رفت. تفکر شما به هر سمتی جریان بگیرد، زندگی شما نیز به همان سمت، سوق داده خواهد شد.

 

فروشندگی در آمازون و کسب درآمد میلیاردی

 

16. اعتماد به نفس مهمترین یاور شما خواهد بود

آیا تا به حال این جمله را شنیده‌اید که، موفقیت در یک ماراتن بیش از آن که فیزیکی باشد، روحی خواهد بود؟ توانایی یک فرد برای دویدن در یک ماراتن یا هر کار سخت دیگر، بیشتر به انعکاس سطح اعتماد وابسته است تا توانایی واقعی. چه چیزهایی نشان دهنده اعتماد به نفس هستند:

  • اندازه چالش‌ها یا اهدافی که شما قصد رسیدن به آنها را دارید
  • چقدر احتمال دارد به این اهداف دست یابید
  • تا چه حد می‌توانید از شکست‌ها درس بگیرید.

در صورتی که اعتماد به نفس کافی را ندارید، هیچگاه نمی‌توانید خود را روی اولین پله موفقیت ببینید. اگر شما اعتماد به نفس داشته باشید، اهمیت ندارد که چند بار شکست خورده‌اید، چرا که شما برای رسیدن به موفقیت مصمم هستید. برای شما مهم نیست در طول مسیر چه موانعی سر راه شما قرار دارند.

 

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/going-toward-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط