تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه مسیر زندگی خود را بیابیم؟

توضیحات کوتاه :
برای موفقیت در مسیر زندگی می‌توان راهنمایی مانند ستاره قطبی در نظر گرفت که در واقع، همان هدف است. اگر در زندگی، هدفی را دنبال نمی‌کنید، قطعاً دچار سردرگمی خواهید شد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

 • 8k
 • 2
 • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه مسیر زندگی خود را بیابیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

چگونه مسیر زندگی خود را بیابیم؟ چرا باید در زندگی خود به دنبال یافتن هدف باشیم؟ در این مقاله به اهمیت داشتن هدف در زندگی می پردازیم و راهکارهایی برای یافتن مسیر زندگی ارائه می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

روش‌های تعیین هدف در زندگی

حتماً تاکنون نام ستاره قطبی یا شمالی را شنیده‌اید. این ستاره از سالها پیش، راهنمای هوانوردان و مسافران بوده است و کسانی که راه خود را در دشت و جنگل گم می‌کردند با کمک این ستاره راه خود را پیدا می‌کردند، زیرا این ستاره، جهت شمال را نشان می‌دهد.

برای موفقیت در مسیر زندگی نیز می‌توان راهنمایی مانند ستاره قطبی در نظر گرفت که در واقع، همان هدف است. اگر در زندگی، هدفی را دنبال نمی‌کنید، قطعاً دچار سردرگمی خواهید شد. برعکس، داشتن هدف، همانند چراغی مسیر رسیدن شما به موفقیت و شکوفایی را روشن خواهد کرد.

در واقع می‌توان هدف را نیروی محرکه زندگی به حساب آورد. مثلاً ورزشکار یا آهنگساز مشهوری مثل مایکل جردن یا اد شیرن را در نظر بگیرید.

 

چگونه بیزینس خود را به درستی مدیریت کنیم؟

 

این افراد، در طول زندگی خود، توانایی‌های جسمی، ذهنی و هنری خود را به رخ دیگران کشیده‌اند. آنها، پر شور و اشتیاق و با انرژی بوده و می‌دانستند از زندگی چه می‌خواهند. به عبارت دیگر، آن‌ها ستاره قطبی زندگی خودشان را دنبال کرده‌اند.

همچنین اگر به زندگی صد کارآفرین خود ساخته برتر دنیا نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که هدف هیچ کدام از آنها دستیابی به پول بیشتر و ثروتمند شدن نبوده است. این افراد در زمینه فعالیت خود بهترین یا اولین بوده‌اند و با تمام وجود برای رسیدن به آن تلاش کرده‌اند. شما چطور؟

آیا هدف زندگی خود را کشف کرده‌اید یا روزها را بی هدف می‌گذرانید و فقط در خیالات به سر می‌برید؟ در این مقاله قصد داریم ابتدا اهمیت داشتن هدف در زندگی را بررسی کنیم و سپس، راه‌های کشف آن را به شما معرفی کنیم.

 

موفقیت

 

چرا باید در زندگی خود به دنبال یافتن هدف باشیم؟

دنیس ویتلی، نویسنده معروف آمریکایی می‌گوید: «افرادی برنده هستند که هدف مشخصی در زندگی خود دارند.» این گفته کاملاً درست است، به این خاطر که افراد موفق، خواسته خود از زندگی و راه رسیدن به آن را می‌دانند.

اگر به دنبال دستیابی به آن سطحی از موفقیت و شادکامی در زندگی هستید که آرزویش را دارید، لازم است مدتی از وقت خود را صرف یافتن هدف یا همان ستاره قطبی زندگی خود کنید. در ادامه مقاله، راه‌های انجام این کار را به شما خواهیم گفت.

پیدا کردن هدف زندگی، چه مزایایی دارد؟

اول از همه نیروی خارق العاده‌ای به دست خواهید آورد که به کمک آن می‌توانید موانع را از پیش روی خود بردارید. به این خاطر که تمرکز شما صرفاً بر هدف نهایی‌تان قرار می‌گیرد و دیگر اجازه نمی‌دهید که مشکلات کوچک، شما را از ادامه مسیر دلسرد کنند.

در این جا یک مثال می‌آوریم. فرض کنیم تصمیم گرفته‌اید که روش نواختن گیتار الکتریکی را بیاموزید. به این خاطر، اقدام به خرید تجهیزات مربوطه اعم از گیتار، امپلی فایر، مضراب و غیره کرده و سپس در یک سایت آموزش آنلاین گیتار ثبت نام می‌کنید.

در چند هفته اول، اوضاع به خوبی پیش می‌رود و شما هم پیشرفت قابل توجهی به دست می‌آورید. با این حال، یک بار هنگام نواختن گیتار، ناگهان سیم بالایی ساز شما پاره می‌شود.

اگر صرفاً از روی تفنن شروع به یادگیری گیتار کرده باشید، شاید دردسر خرید یک سیم جدید و یادگیری نحوه بستن آن بر روی گیتار، باعث شود که شما از ادامه راه دلسرد شوید. در مقابل، اگر هدف شما تبدیل شدن به یک نوازنده ماهر یا حتی یک آهنگساز حرفه‌ای باشد، قطعاً اجازه نمی‌دهید که چنین مشکلی، مانع ادامه کار شما شود.

برعکس، مستقیماً به نزدیک‌ترین فروشگاه لوازم موسیقی می‌روید، چند بسته سیم می‌خرید و با تماشای ویدئویی در یوتیوب، درباره نحوه بستن این سیم‌ها، به سرعت به سر تمرین خود باز می‌گردید. در این صورت، بار بعدی که سیم گیتار شما پاره شد، احساس درماندگی نخواهید کرد.

 

مسیر موفقیت

 

حال دیگر متوجه شدید که داشتن هدف بزرگ یا همان ستاره قطبی در زندگی، انرژی، انگیزه و پشتکار غیر قابل باوری به شما خواهد داد. با این مثال، تفاوت نگرش سهل انگارانه و اجباری برای شما مشخص شد.

در اولی، شما صرفاً روزهای زندگی را بدون هدف سپری می‌کنید و اگر هم هدفی دارید، به شکل تفننی آن را دنبال می‌کنید. اما دومی، شما را در مسیر رسیدن به خواسته‌تان، ثابت قدم نگه می‌دارد. هدف‌های بزرگ، امکان همسو کردن اهداف کوچکتر و قابل دستیابی را با خود می‌دهد.

مثلاً اگر قصد داشته باشید معلم شوید، قبل از همه باید واحدهای درسی‌تان را پشت سر بگذارید تا بتوانید وارد دانشگاه شوید. پس از آن بایستی در امتحانات دانشگاه نمره قبولی به دست آورید، تجربه کاری لازم را کسب کنید و سپس رسماً در خواست کار کنید.

در صورتی که نتوانید هر کدام از این مراحل را پشت سر بگذارید، رفتن به کلاس و تدریس کردن برای شما امکان پذیر نخواهد بود. به عبارت دیگر، اهداف بزرگ، زمانی قابل مدیریت و کنترل هستند که آنها را به هدف‌های کوچکتر تقسیم کنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه به شکل موثر بر هدف خود متمرکز شویم؟

موفقیت در زندگی

 

آیا درباره آینده احساس سردرگمی یا عدم اطمینان می‌کنید؟

اگر پاسختان بله است، نگران نباشید، به این دلیل که وقتی شروع به دنبال کردن هدف بزرگ (ستاره قطبی) خود می‌کنید، بقیه اهداف (ستاره‌های کوچک) نیز کم کم با شما همسو خواهند شد.

همچنین می‌توانید ذهن خود را به هدف یا همان تصویر بزرگتر معطوف کنید و پی ببرید انجام چه کارهایی شما را به رؤیایتان خواهد رساند. به این ترتیب، اعتماد به نفستان افزایش خواهد یافت و از نظر سلامت، در وضعیت بهتری قرار خواهید گرفت.

نشریه Psychological Science در یکی از مقاله‌های خود به بیان این موضوع پرداخت که داشتن هدف در زندگی و دنبال کردن آن، به افزایش طول عمر شما کمک خواهد کرد. از طرفی باعث می‌شود از مشاهده پیشرفتی که در این راه به دست آورده‌اید، انرژی فوق العاده‌ای به دست آورید.

 

راه های یافتن مسیر زندگی

 

راهکارهایی برای یافتن هدف بزرگ زندگی

1. خودتان را از محدودیت‌های ذهنی رها کنید

منظور از محدودیت‌های ذهنی، همان ندای درونی شما است که دائماً به شما تلقین می‌کند شایستگی لازم برای رسیدن به رویاهایتان را ندارید.

2. این سؤالات را از خودتان بپرسید

عاشق انجام چه کاری هستید؟ انجام چه فعالیت‌هایی شما را هیجان زده می‌کند؟ اگر پول، نقش مهمی در زندگی شما نداشته باشد، وقت خود را به چه شکل خواهید گذراند؟

3. به دوران کودکی خود فکر کنید

در آن زمان، چه کارهایی حس رضایتمندی را در شما بر می‌انگیخت؟ آیا کارهایی بود که دوست داشتید انجام دهید، اما بزرگترها شما را از آنها منع می‌کردند؟ مثلاً شاید در آن زمان رویای بازیگر یا ستاره شناس شدن داشتید، اما نتوانستید آنها را عملی کنید.

 

 مسیر زندگی خود را بیابیم

 

4. زمانی را به فکر کردن بگذرانید

به پرسش‌های بالا فکر کنید و تلاش کنید پاسخی برای آنها پیدا کنید. رسیدن به جواب این سؤالات ممکن است چند دقیقه، ساعت، روز یا حتی هفته به طول بینجامد.

5. به احساس درونی خود گوش کنید

انسان ذاتاً می‌داند که هدف زندگی خود را به درستی انتخاب کرده است یا نه. به این صورت که هر زمان انجام کاری باعث ایجاد حس هیجان و مفید بودن در او کرد، می‌تواند از مناسب بودن هدف خود مطمئن شود. 

 

یافتن مسیر زندگی

 

6. جزئیات خواسته خود را مشخص کنید

آیا به دنبال جذب مشتری در زمینه کاری خود هستید یا می‌خواهید مهارت سخنرانی در جمع را بیاموزید یا به دنبال جذب شخص ایده آل زندگیتان هستید؟ هدف شما هر کدام از این موارد که باشد باید دقیق، قابل ارزیابی، دست یافتنی و مرتبط بوده و در زمان مناسب انجام گیرد.

مثلاً فرض کنیم هدف شما بازی در یک تیم حرفه‌ای فوتبال در لیگ برتر باشد. در این صورت، جزئیات هدف شما مشخص است، اما آیا قابل دستیابی نیز است؟

فرض کنیم شما یک فرد 44 ساله هستید که قبلاً هیچ وقت در زندگی خود فوتبال بازی نکرده‌اید و سرعت شما بسیار پایین است، به نحوی که اصلاً آمادگی 90 دقیقه دویدن در زمین بازی را ندارید.

در این صورت، هر چه نسبت به هدف خود اشتیاق داشته باشید یا با خودتان مثبت فکر کنید، شانس دستیابی شما به این هدف بسیار ناچیز و در حد صفر خواهد بود. البته این به معنی آن نیست که هیچ وقت نمی‌توانید به این هدف دست پیدا کنید، چون در حقیقت وقتی خواسته شما واقعاً از ته قلب باشد، دستیابی به آن غیر ممکن نخواهد بود.

با این حال، شاید لازم باشد به جای تصمیم برای بازی در یک تیم حرفه‌ای، هدف کوچکتری را انتخاب کنید که متناسب با وضعیت فعلیتان باشد.

 

 مسیر زندگی

 

7. اهداف خود را بنویسید

چند دقیقه خواندن این مقاله را متوقف کنید و یک خودکار و کاغذ بردارید. سپس، هر تعداد هدفی که به نظرتان می‌رسد بنویسید. این مرحله، قانون خاصی ندارد و می‌توانید هر هدفی، اعم از بزرگ، کوچک، غیرممکن، بچه گانه و غیره را روی آن یادداشت کنید.

اگر دوست دارید ستاره شناس شوید یا می‌خواهید تا تابستان سال آینده، خانه‌تان را نقاشی کنید، آن‌ها را بنویسید. با این حال، سعی کنید به هدف‌هایی فکر کنید که مطمئن هستید در صورت داشتن اعتماد به نفس می‌توانید از پس انجام آنها بر بیایید.

8. برای هدف‌های خود، زمان تعیین کنید

حال به سراغ فهرست هدف‌هایتان بروید و برای آنها زمان تعیین کنید، یعنی مشخص کنید که تا چه تاریخی می‌خواهید به آن دست پیدا کنید. همین کار باعث می‌شود شما برای انجام آن کار در زمان مشخص شده، فشار بیشتری به خودتان وارد کنید.

هر هدفی که انتخاب می‌کنید، از خودتان بپرسید: «چه عواملی باعث می‌شوند که در حال حاضر یا فردا نتوانم این هدف را به سرانجام برسانم؟» حال، یک تکه کاغذ دیگر بردارید و هفت هدفی که می‌توانید در مدت زمان اندکی انجام دهید را روی آن یادداشت کنید.

 

چگونه مسیر زندگی خود را بیابیم؟

 

در این جا چند نمونه از این اهداف و زمان تقریبی دستیابی به آنها را برای شما آورده‌ایم:

 • عضو شدن در باشگاه و شروع به بدن سازی کردن: 1 روز
 • خارج کردن زندگی از حالت تکراری و خسته کننده: 3 روز
 • استخدام کارمند جدید برای شرکت خود و آغاز همکاری با یکدیگر: 7 روز
 • کاهش 4 کیلو وزن: 6 هفته
 • ایجاد دو منبع درآمد خانگی:7 هفته
 • جمع آوری پول برای خیریه: 2 ماه
 • افزایش مهارت گوش دادن در زبان انگلیسی: 3 ماه

این فهرست را جایی قرار دهید که روزی حداقل چند بار آن را ببینید. مثلاً می‌توانید به در یخچال یا کنار مانیتور خود، داخل اتومبیل، به میز کار یا حتی آئینه حمام هم بچسبانید.

فهرست اهداف خود را به شکل پویا در بیاورید، یعنی هر کدام از موارد را که عملی کردید، هدف دیگری را جایگزین آن کنید. همین تصمیم برای حرکت رو به جلو است که باعث می‌شود همواره با شور و اشتیاق زندگی کنید.

 

چگونه با فروش کالا در آمازون درآمد کسب کنیم؟

 

در این مقاله با 8 راه برای دستیابی به هدف خود در زندگی آشنا شدیم. نکته مهمی که در آخر باید به آن اشاره کنیم این است که افکار ما قابلیت تبدیل شدن به واقعیت را دارند. یعنی وقتی آنها را بر روی کاغذ می‌نویسید، می‌توانید انتظار داشته باشید که روزی به حقیقت بپیوندند.

به خاطر داشته باشید که یک تکه کاغذ به خودی خود قدرتی ندارد، یعنی اگر فهرست بلندی از اهداف را هم روی آن بنویسید و هیچ کاری برای عملی کردن آنها انجام ندهید، مسلماً نتیجه‌ای هم به دست نخواهید آورد.

همانطور که هنری فورد هم گفته است: « تا زمانی که دست به عملی نزنیم، هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد.» حتی فعالیت بزرگترین شرکت‌های چند ملیتی امروزی مانند مایکروسافت و تویوتا هم در ابتدا توسط یک نفر شروع شد. یعنی ایده‌ای به ذهن یک زن یا مرد خطور کرد و مصمم به عملی کردن آن شد.

نتیجه این اقدامات، تأسیس شرکت‌های بزرگی شد که در گوشه و کنار جهان صدها هزار نفر را به استخدام خود در آورده‌اند.

 

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویاتن این دوره بهره ببرید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/find-path-of-life
برچسب ها
رضایت از زندگی
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
محمد گفته:
۱ | ۰

با عرض ادب واقعا مطالبتون ادمو ب موفقیت تشویق میکنه ممنو از بیاناتتون

عرفان گفته:
۰ | ۱

مچکرم واقعا این مطالب بهم انگیزه داد و تا حدودی هم راه چاه را نشانم داد خلاصه مفید بود دمتان گرم

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما

بسیار خوشحالیم که مطالب سایت برای شما مفید واقع شده است.

پاسخ

مطالب مرتبط