افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

افراد موفق چگونه موفق شده اند؟

توضیحات کوتاه :
موفقیت در زندگی می‌تواند خیلی لذت بخش باشد. برای رسیدن به موفقیت باید تلاش کرد و زمان گذاشت. تنها با اینکه به موفقیت فکر کنید و به آن علاقه داشته باشید، نمی‌توانید به یک فرد موفق تبدیل شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
افراد موفق چگونه موفق شده اند؟

 

خلاصه ای از مقاله

تنها با اینکه به موفقیت فکر کنید و به آن علاقه داشته باشید، نمی‌توانید به یک فرد موفق تبدیل شوید. در این مقاله قصد داریم به برخی از رازهای موفقیت اشاره کنیم که افراد موفق در مسیر حرکت خود به آنها دست پیدا کرده‌اند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

راز موفقیت افراد موفق جهان

بسیاری از افراد از همان بدو تولد در برخی از زمینه‌ها دارای استعدادهای بالایی هستند. اما در بحث موفق شدن به هیچ عنوان چنین نیست. شما می‌توانید با خودتان بگویید که اگر فردی توانسته است به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند، در حقیقت به واسطه استعدادهای خدادادی و بحث ژنتیک به این نتیجه رسیده است. اگر چنین بود پس فرزندان تمامی افراد موفق جهان باید به میزان والدین خود موفقیت را تجربه کرده یا حتی از آنها در زمینه موفقیت پیشی گرفته باشند. برای رسیدن به موفقیت باید تلاش کرد و زمان گذاشت.

تنها با اینکه به موفقیت فکر کنید و به آن علاقه داشته باشید، نمی‌توانید به یک فرد موفق تبدیل شوید. در این مقاله قصد داریم به برخی از رازهای موفقیت اشاره کنیم که افراد موفق در مسیر حرکت خود به آنها دست پیدا کرده‌اند.

 

کسب ثروت زیاد

 

1. خودتان را در برابر بهانه‌ها واکسینه کنید

یکی از اصلی‌ترین بیماری‌هایی که با ابتلا به آن احتمال تجربه شکست افزایش پیدا می‌کند، بهانه تراشی است. کسانی که به این بیماری مبتلا می‌شوند به صورت مداوم برای هر چیزی و هر کاری بهانه می‌آورند. چنین افرادی در زمان‌هایی که در خصوص کارهایی که انجام نداده‌اند از آن‌ها سؤال پرسیده می‌شود، به جای اینکه برای رسیدن به موفقیت تلاش کرده، ایده پردازی نموده و برنامه ریزی داشته باشند، تنها به دنبال بهانه تراشی می‌گردند. متأسفانه خیلی از افراد برای نداشتن عملکردی مناسب و به جا، بهانه تراشی می‌کنند و این کار اصلاً کار مناسب و درستی نیست.

اکنون یک سؤال بسیار مهم از خودتان بپرسید: «آیا شما به دنبال موفقیت می‌باشید؟» اگر پاسخ شما به این سؤال مثبت است، پس از همین لحظه سعی کنید خودتان را در برابر بهانه تراشی واکسینه کنید. اجازه ندهید آنقدر به این بیماری مبتلا شوید که دیگر به بخشی از زندگیتان تبدیل شود. بهانه‌ها را از زندگی خود حذف کنید. زمانی که اشتباهی کردید، با واقعیت رو به رو شوید و اشتباه خود را بپذیرید. خودتان را تغییر داده و بهتر نمایید و سعی کنید در آینده چنین اشتباهی را دوباره مرتکب نشوید. با این کار در مسیر موفقیت قرار گرفته و زودتر به آن دست پیدا می‌کنید.

 

موفقیت

 

2. برای موفقیت، میمون درون ذهن خود را اهلی کنید

به اعتقاد افراد موفق ذهن ما انسان‌ها مثل یک میمون می‌ماند. همانطور که میمون‌ها از این شاخه به آن شاخه می‌پرند، ذهن ما نیز از یک فکر به فکر و ایده دیگر می‌رود. برای دستیابی به موفقیت سعی کنید میمون درون ذهن خود را اهلی کنید. زمانی که این کار را انجام دادید، می‌توانید تمرکز بهتر و بیشتری را داشته باشید. از اینکه از یک فکر به سراغ فکر دیگری بروید، اجتناب کنید. زمانی که فکری به ذهنتان خطور کرد، آن را یادداشت کرده و دوباره به سراغ آن بروید. در این مدت، تا زمانی که این فکر را به نتیجه نرساندید، به سراغ افکار بعدی نروید.

اجازه ندهید که تمرکز ذهنیتان بر هم بخورد و به هیچ عنوان به صورت همزمان به چند ایده مختلف فکر نکنید. شما برای رسیدن به تمرکز ذهنی می‌توانید از مدیتیشن و تمرینات تمرکز استفاده کنید. این که بتوانید این میمون را در ذهن خود نگه دارید، یک اصل بسیار مهم در راه رسیدن به موفقیت است. اگر این کار را نتوانید به درستی انجام دهید، امکان شکست خوردن خود را افزایش می‌دهید. پس روی این مسئله دقت زیادی داشته باشید.

 

مقاله پیشنهادی: موفقیت فردی و مدیریت خود

افراد موفق

 

3. چک کنید، دوباره چک کنید و باز هم چک کنید تا به موفقیت برسید

اجازه بدهید این مورد را با یک مثال ساده برای شما بازگو کنیم. طی یک جنگ تعداد زیادی از سربازان مجروح شده بودند. ارتش از طریق پایگاه هوایی خود آنها را به سمت کشورشان می‌فرستاد اما پس از هر فرود مشخص می‌شد که حدود 90 درصد از آنها فوت کرده بودند. این مسئله باعث شد که فرمانده دستور دهد وضعیت سلامتی مجروحین را قبل از جا به جایی برای سوار هواپیما شدن، بررسی کنند. با این کار تعداد فوت مجروحین از 90 درصد به 50 درصد رسید. فرمانده به این تعداد هم رضایت نداد و دستور بررسی دوباره وضعیت مجروحین را داد. بدین ترتیب وضعیت جسمانی مجروحین دو بار بررسی می‌شد. یک بار قبل از جا به جایی و یکبار قبل از سوار هواپیما شدن.

با این کار تعداد فوتی‌ها به 20 درصد رسید. بعد از این مرحله خیلی‌ها به این باور رسیدند که دو بار بررسی کافی است اما فرمانده چنین باوری نداشت. او دستور داد که وضعیت جسمانی مصدومان 3 بار بررسی شود. یکبار قبل از جا به جایی، یکبار در زمان سوار شدن و یکبار نیز بعد از بلند شدن هواپیما. با این کار تعداد فوتی‌ها به 4 درصد رسید. شما باید از این سیستم چک کردن در مسیر موفقیت خود استفاده نمایید. اگر این کار را به درستی انجام دهید، مطمئن باشید می‌توانید تأثیر آن را مشاهده نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: آشنایی با ارس ، دی جی موفق ایرانی - افراد موفق

افراد موفق چگونه موفق شده اند

 

4. سرعت خود را تغییر دهید تا بتوانید در مسابقه پیروز شوید

آیا تاکنون نتواسته‌اید موفقیت را تجربه کنید؟ اگر به نظر خودتان فرد موفقی نیستید دلیل آن می‌تواند این باشد که سرعت حرکتتان به سمت موفقیت خیلی زیاد یا کم است. شما یک دونده را در نظر بگیرید. اگر از همان ابتدا به آرامی شروع به دویدن کند، احتمال اینکه از رقیبان خود عقب بیافتد خیلی زیاد خواهد بود. به طوری که دیگر شاید فرصتی برای جبران فاصله ایجاد شده را نداشته باشد. در مورد دویدن با سرعت بالا نیز قضیه به همین ترتیب است.

اگر یک دونده در ابتدای کار تمام انرژی خود را به کار ببرد، در میانه کار کم آورده و شکست را می‌پذیرد. شما برای اینکه بتوانید به موفقیت دست پیدا کنید باید با یک سرعت درست پیش بروید تا بتوانید در مسابقه پیروز شوید. پس بررسی کنید و ببینید که سرعتتان چقدر است. سپس بر اساس آن، نوع و میزان کاری که باید انجام دهید را مشخص کنید.

5. روزی که دست از رویاپردازی بردارید، همان روز شکست خود را رقم خواهید زد

موفقیت از آن کسانی می‌شوند که نه تنها یک بار رویاپردازی کرده‌اند بلکه این کار را ادامه نیز می‌دهند. این افراد زمانی که یک رویا به واقعیت تبدیل می‌شود، رویای دیگری را ساخته و دنبال می‌کنند. البته گاهی اوقات ممکن است به رویای خود نیز دست پیدا نکنند. اما در این حالت باز هم دست از رویاپردازی نمی‌کشند چرا که می‌دانند انسان‌های بزرگ، همواره رویاهای بزرگی در سر می‌پرورانند.

پس با از دست دادن یک رویا ناامید نمی‌شوند و آن را با رویایی بزرگ‌تر جایگزین می‌کنند. زمانی که شما دست از رویاپردازی برمی دارید، در حقیقت در مسیر حرکت به سمت موفقیت متوقف می‌شوید چرا که رویاپردازی و موفقیت با یکدیگر رابطه مستقیم دارند. پس همین امروز شروع کنید و برای خود رویا بسازید. هرگز دست از رویاپردازی برندارید چرا که روزی که آرزو و آمالی نداشته باشید، در حقیقت در همان روز شکست خود را رقم خواهید زد.

 

فروش در آمازون

 

6. به معجزه باور داشته باشید

برای موفقیت باید به مجعزه باور داشته باشید. بیشتر اوقات افراد از رسیدن به موفقیت در یک زمینه خاص ناامید می‌شوند. اما همیشه باید این را در ذهن داشته باشند که هر لحظه ممکن است یک معجزه اتفاق بیافتد و چیزهایی که فکر می‌کردند هیچ وقت رنگ واقعیت به خود نمی گیرند، به واقعیت تبدیل شوند. همیشه به یاد داشته باشید لحظه‌ای که با خودتان فکر می‌کنید که این اتفاق امکان پذیر نیست، تمام تلاش‌ها، افکار و اقدامات شما نیمه کاره رها می‌شوند.

تنها کاری که باید بکنید این است که نگرش خود را تغییر داده و به معجزه اعتقاد بیاورید. به خودتان بگویید که این اتفاق شدنی است و سپس با تمام وجود برای آن تلاش کنید. مطابق قاون جذب، ذهنتان شرایط را به شکلی برای شما رقم خواهد زد که بتوانید به هدف مورد نظر برسید. همواره داشتن باور و رویا است که می‌تواند یک فرد را به موفقیت در زندگی و دستیابی به اهدافی که دارد برساند.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-successful-people-succeed
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط