مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

هدف و موفقیت

توضیحات کوتاه :
تا به حال از خود پرسیدید هدف شما از زندگی چیست؟ راه رسیدن به هدف چیست؟ موفقیت را در چه چیزهایی می‌بینید؟ تصور می‌نمایید هدف و موفقیت چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4

تعداد امتیازها: 2

  • 6.1k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
هدف و موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله
تنها کسی که می‌تواند در مسیر موفقیت جلوی شما را بگیرد، خود شما هستید! هیچ دشمنی بیرون از شما وجود ندارد. تنها کسی که می‌تواند به شما کمک کند نیز خودتان هستید، هیچ دوستی بیرون از شما وجود ندارد. همه چیزهایی که شما برای رسیدن به هدف خود می‌خواهید، همین الان در اختیار شما می‌باشند پس منتظر نباشید تا همه شرایط مهیا شود و بعد حرکت کنید چون هیچ‌وقت این اتفاق نمی‌افتد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

راه رسیدن به اهداف چیست؟

تا به حال از خود پرسیده‌اید هدف شما از زندگی چیست؟ راه رسیدن به هدف چیست؟ موفقیت را در چه چیزهایی می‌بینید؟ تصور می‌کنید هدف و موفقیت چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟ آیا زندگی که دارید همان چیزی است که می‌خواستید؟ چقدر از آرزوها و اهداف شما محقق شده‌اند؟ چه راه‌هایی برای رسیدن به موفقیت وجود دارد؟ در زندگی خود هدف داشته باشید و روش هدف‌گذاری را یاد بگیرید.  هدف و خواسته‌هایی واضح و مشخص. سعی کنید خود را در آینده یعنی زمانی که به اهداف و آرزوهای خود رسیده‌اید، ببینید. هر روز و هر شب این کار را تکرار کنید تا باور کنید که به خواسته‌های خود می‌رسید. برای رسیدن به اهدافتان نیاز نیست کارهای عجیب و غریب انجام دهید، فقط کافی است قدم‌های کوچک ولی متوالی در مسیر موفقیت بردارید.

 

ذهنیت یک کارآفرین

 

اولین گام رسیدن به هدف چیست؟

هدف شما هر چه که باشد در ابتدا باید درک درست و روشنی از آن داشته باشید. اما چگونه می‌توان هدف را با وضوح و شفافیت کامل دید؟ افرادی که در راه رسیدن به خواسته‌هایشان موفق بوده‌اند اظهار می‌کنند که برای این مقصود در ابتدا لازم است سوالات درستی را از خودتان بپرسید. سوالاتی از قبیل؛

  • من چه هدفی دارم؟
  • آیا این هدف اصلا با من و شخصیتم سازگاری دارد؟
  • برای موفق شدن و رسیدن به هدف لازم است چه کارهایی را انجام دهم؟
  • در این راه از چه افراد یا چه منابعی می‌توانم کمک بگیرم؟
  • احساس مسئولیت و تعهد کافی برای رسیدن به هدف را دارم؟
  • اگر هدفی که تعیین کرده‌ام محقق شود، چه پیامدی برای من خواهد داشت؟

بزرگ فکر کنید

یادتان باشد باید بزرگ فکر کنید ولی کوچک شروع کنید. قدم‌های کوچک شما را به هر خواسته‌ای می‌رسانند. تنها کسی که می‌تواند در مسیر موفقیت جلوی شما را بگیرد، خود شما هستید! هیچ دشمنی بیرون از شما وجود ندارد. تنها کسی که می‌تواند به شما کمک کند نیز خودتان هستید، هیچ دوستی بیرون از شما وجود ندارد. همه چیزهایی که شما برای رسیدن به هدف خود می‌خواهید، همین الان در اختیار شما می‌باشند پس منتظر نباشید تا همه شرایط مهیا شود و بعد حرکت کنید چون هیچ‌وقت این اتفاق نمی‌افتد. اگر به سمت موفقیت حرکت کنید، همه چیز خوب و عالی می‌شود و شرایط فراهم می‌شود. از همین امروز شروع کنید. روزی یک ساعت کتاب بخوانید، روزی 30 دقیقه پیاده‌روی کنید، روزی 20 دقیقه مناجات کنید و... . یادتان باشد هیچ فردی کامل نیست.

 

مقاله پیشنهادی: نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به هدف

هدف و موفقیت

 

قدرت ایمان و باور در رسیدن به موفقیت

شما همین الان هم فوق‌العاده هستید. خودتان هم می‌دانید اگر تا الان با ایمان و باور حرکت می‌کردید، چه چیزهای فوق‌العاده‌ای را به دست می‌آوردید ولی متاسفانه همیشه به‌دنبال بهانه و توجیه بودید. اگر حرکت کرده بودید و گام‌های کوچک و متوالی بر می‌داشتید، شاید تا الان یک کتاب خوب نوشته بودید، یک آهنگ خوب ساخته بودید، یک تخصص خوب یاد گرفته بودید و... . خیلی از افراد ایمان و باور خود را از دست داده‌اند و حرکت نمی‌کنند، خودشان را باور ندارند، به دنبال رشد و پیشرفت نیستند، شغلی را دارند که اصلاً آن را دوست ندارند، با کسانی ارتباط دارند که همیشه باعث ضعف آن‌ها می‌شود ولی باز هم ارتباط خود را با آن افراد حفظ می‌کنند. وقتی شما هدفی ندارید که به‌سمت آن حرکت کنید، با سرعت هر چه بیشتر روحیه خود را نابود می‌کنید. یادتان باشد زمانی که حرکت کنید به هدف خود می‌رسید. وقتی که صبح‌ها زودتر بیدار می‌شوید و شب‌ها دیرتر می‌خوابید.

 

مقاله پیشنهادی: ساخت باور و رسیدن به موفقیت

هدف و موفقیت

 

چگونه برای رسیدن به اهداف با انگیزه بمانیم

آن‌وقت است که طعم یک زندگی واقعی را می‌چشید، در غیر این صورت شما مرده‌ای هستید که فقط نفس می‌کشد! وقتی به هر کدام از هدف‌های خود می‌رسید، استعدادهای بیشتری در وجود شما شکوفا می‌شود. قدرت‌هایی را در وجود خود می‌یابید که قبلاً نمی‌دانستید آنها را دارید. با رسیدن به هدف و آرزوهایتان، شخصیت شما نیز تغییر می‌کند، به قدرت‌های خود پی می‌برید و اعتمادبه‌نفس‌تان بیشتر می‌شود و این یعنی زندگی و خوشبختی. تصمیم بگیرید، می‌خواهید یک انسان معمولی باشید یا عالی؟ چند دلیل برای رسیدن به هدف‌های خود پیدا کنید و به سمت آنها حرکت کنید. یادتان باشد هر چقدر دلایل بیشتری داشته باشید، انرژی بیشتری برای حرکت کردن و رسیدن به موفقیت و هدف‌های خود پیدا می‌کنید.

 

هدف و موفقیت

 

شما مقصر هستید

اگر آنجایی که باید باشید، نیستید و از وضعیت خود راضی نیستید، یادتان باشد که این موضوع هیچ ربطی به شرایط خانواده، شرکت، رئیس و... ندارد. این فقط انتخاب شما و به خاطر خود شما می‌باشد. اگر برای رسیدن به هدف‌های خود حرکت نکنید، مجبور می‌شوید به ابزاری تبدیل شوید که دیگران به اهداف و خواسته‌های خود برسند. درست است، بعضی وقت‌ها در مسیر رسیدن به موفقیت و هدف، اوضاع سخت می‌شود ولی مسائل و سختی‌ها را به عنوان جزئی از زندگی بپذیرید. آن‌ها هستند تا شما به اهداف خود برسید و هدف و خواسته‌های خود را واضح‌تر بشناسید. سختی‌ها به نوعی دوست شما هستند. اگر به گذشته فکر کنید، متوجه می‌شوید که بزرگترین پیشرفت‌ها و موفقیت‌ها، زمانی به وجود آمدند که با تمام وجود با مشکل و رنج مواجه شده‌اید.

 

مقاله پیشنهادی: کلید موفقیت در زندگی را خودتان بسازید

هدف و موفقیت

 

لطفاً ضعیف نباشید

آن‌ها نقاط عطف شما شده‌ و باعث حرکت و موفقیت شما شده‌اند. اگر همیشه همه چیز بر وفق مرادتان باشد، هیچ وقت حرکت نمی‌کنید مانند یک مرداب! ولی شما باید مانند رود جاری باشید، به سنگ‌ها و موانع سر راهتان برخورد کنید، زخمی شوید ولی ناامید نشوید. خستگی و عصبانیت جزئی از مسیر است ولی گریه، افسردگی و ماندن در خشم نه! نفر آخر شدن، فقیر و تنبل بودن خیلی راحت است. اما شما به دنیا نیامده‌اید که فقیر و ضعیف باشید. پس از هر لحظه برای خوشبختی و حرکت به سمت موفقیت و اهداف خود استفاده نمایید. اصلاً مهم نیست که قبلاً چه‌کسی بودید، از همین الان شروع کنید و همه چیز را تغییر دهید. یادتان باشد هیچ‌کس غیر از شما مسئول زندگی شما نمی‌باشد. اولین قدم برای تغییر، پذیرفتن تمام مسئولیت زندگی خودتان است. اگر بخواهید منتظر کسی باشید، هیچ وقت به جایی نمی‌رسید. وقتی در مسیر موفقیت حرکت می‌کنید، نیروهای غیبی نیز به کمک شما می‌آیند.

منطقه امن چیست و چگونه باید از آن خارج شد؟

شرایط، افراد و اتفاقاتی که می‌توانند شما را به اهدافتان برسانند، به سراغ شما می‌آیند، البته اگر با ایمان و باور حرکت کنید و منتظر کسی نباشید. هیچ وقت در منطقه امن ذهنی خود نمانید، هر روز به دنبال چالش‌های جدید و یادگیری مهارت‌های جدید باشید. هر روز بخواهید کمی بهتر، صبورتر، بخشنده‌تر و با ایمان‌تر از دیروز باشید. زندگی ارزش این را دارد. یادتان باشد، شما فقط یک بار به دنیا می‌آیید پس طوری زندگی کنید که بتوانید به خودتان افتخار کنید تا خدواند هم به شما افتخار کند. طوری زندگی کنید که زمان مرگ، حسرت هیچ چیزی را نخورید. بدانید که هر لحظه ممکن است این فرصت زیبا زندگی را از دست بدهید پس هیچ زمانی را به بطالت نگذرانید. به طریقی زندگی کنید که بعد از مرگتان از شما به عنوان یک قهرمان یاد کنند. کسی که خوب زندگی کرد و زمین را به جای بهتری برای زندگی دیگران تبدیل نمود.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/goal-and-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رامین گفته:
۰ | ۰

سلام و عرض درود
سخت ترین مرحله پیدا کردن هدف و برداشتن اولین قدم است.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رامین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از اینکه شما نیز هم مسیر ما هستید بسیار خوشحالیم و برای هر چه بهتر طی شدن مسیر پیشرفت از هیچ کمکی به شما دریغ نمی‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط