مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

غم و موفقیت

توضیحات کوتاه :
احساس غم و اندوه مانند احساس شادی و خوشحالی بخشی از زندگی است. ممکن است شما در مسیر موفقیت خود با غم و شکست هم مواجه گردید. آن را به عنوان بخشی از مسیر بپذیرید و  انرژی خود  را برای آن صرف نکنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 3.8k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
غم و موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله

 بعضی روزها در زندگی شما وجود دارند که برای انجام هیچ کاری شور و اشتیاق ندارید، سعی می‌کنید احساس غم و افسردگی خود را با ناکامی‌هایی که در زندگی داشتید توجیه کنید و به فکر کردن و گسترش‌دادن آنها در ذهن خود ادامه دهید، تمرکز ندارید و دوست دارید با فرد قابل اعتمادی حرف بزنید. آگاه باشید اول و آخر تنها رقیب و تنها بازیگر اصلی زندگی شما خود شما هستید. درست است ممکن است در زندگی اتفاقاتی رخ دهد که از کنترل شما خارج باشند ولی در اکثر اتفاقات و ماجراهایی که در زندگی شما رخ می‌دهد تفکرات، باورها و انرژی شما بسیار مؤثر هستند. با خواندن این مقاله راه‌های مقابله با غم و ناراحتی را یاد بگیرید و در زندگی خود به‌کار برید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

غم و موفقیت چه ارتباطی با هم دارند!

آیا می‌توان از غم به موفقیت رسید! شاید در زندگی شما نیز بارها پیش آمده باشد که احساس غم و افسردگی داشته باشید و احساس کنید دائم در زندگی خود با شکست مواجه شده‌اید و به هیچ دستاورد و موفقیت شاخصی دست نیافته‌اید. در حالی که ممکن است در زندگی خود به موفقیت‌هایی نیز رسیده باشید. بعضی روزها در زندگی شما وجود دارند که برای انجام هیچ کاری شور و اشتیاق ندارید، سعی می‌کنید احساس غم و افسردگی خود را با ناکامی‌هایی که در زندگی داشتید توجیه کنید و به فکر کردن و گسترش دادن آنها در ذهن خود ادامه دهید، تمرکز ندارید و دوست دارید با فرد قابل اعتمادی حرف بزنید. تمام غم و اندوه خود را برای او تعریف کنید بدون اینکه از گفتن آنها ترسی داشته باشید یا بعد از آن پشیمان شوید. در زمان ناراحتی و غم، شما بر روی اطرافیان خود نیز تأثیر می‌گذارید و ممکن است در برقراری روابط اجتماعی خود با دیگران دچار مشکل شوید چرا که با غمگین بودن خود فرکانسی ایجاد می‌کنید که طبیعتاً شما هم افراد غمگین و ناراحت را جذب می‌کنید و این باعث ادامه‌دار شدن این حالت روحی شما می‌شود و موفقیت‌های شما را محدود می‌کند.

 

افکار کارآفرینان

 

مشکلات به وجود می‌آیند تا به ما قدرت ببخشند

مسیر زندگی پر از فرازونشیب است. مطمئن باشید که مشکلات در زندگی همه افراد وجود دارند. اگر حتی زندگی افراد بزرگ و مشهور را بررسی کنید صددرصد متوجه می‌شوید که آنها هم در بخش‌هایی از زندگی خود درگیر مشکلات زیادی شده‌اند و مسیر موفقیت برای آنها بدون مشکل نبوده است. ممکن است این مشکلات تحصیلی، مالی، عاطفی و ... باشد. بدانید هیچ‌کس و هیچ‌چیز در این دنیا کامل نیست. آگاه باشید اول و آخر تنها رقیب و تنها بازیگر اصلی زندگی شما خود شما هستید. درست است ممکن است در زندگی اتفاقاتی رخ دهد که از کنترل شما خارج باشند ولی در اکثر اتفاقات و ماجراهایی که در زندگی شما رخ می‌دهد تفکرات، باورها و انرژی شما بسیار مؤثر هستند.

 

مقاله پیشنهادی: 10 راه حل خلاقانه برای مشکلات زندگی

غم و موفقیت

 

چطور از قدرت ضمیر ناخودآگاه برای موفق شدن استفاده کنیم؟

در زمان‌هایی که حواستان نیست و به افکار منفی خود پروبال می‌دهید ضمیر ناخودآگاه شما این موضوع را باور می‌کند چون ضمیر ناخودآگاه انسان هر آن چیزی که روی آن متمرکز شوید را در ذهن شما گسترش می‌دهد. رفته رفته شما از موفقیت دور می‌شوید. دور شدن از موفقیت اصلاً جالب نیست. همواره شما باید خود را در مسیر رسیدن به موفقیت قرار دهید. پس این که شما چه باورها و طرز فکری دارید، چه لایف‌استایلی را برای زندگی خود در نظر گرفته‌اید، با چه افرادی در ارتباط هستید، چه کتاب‌هایی می‌خوانید، چه اخبار و فیلم‌هایی دنبال می‌کنید و ... . همه در روند زندگی شما و اتفاقاتی که برای شما پیش می‌آید تأثیرگذار هستند. برای مثال شما زمانی که خود را باور داشته باشید، به خود اعتماد داشته باشید، خوشحال و سرحال باشید مسلماً افرادی جذب شما می‌شوند و در مسیر زندگی و موفقیت شما قرار می‌گیرند که آنها هم همین ویژگی‌ها را دارند.

 

غم و موفقیت

تشویق ذهن به مثبت‌اندیشی

احساس غم و اندوه مانند احساس شادی و خوشحالی بخشی از زندگی است. ممکن است شما در مسیر موفقیت خود با غم و شکست هم مواجه گردید. آن را به عنوان بخشی از مسیر بپذیرید و روی آن متمرکز نشوید و انرژی خود برای آن صرف نکنید. این که یک روزهایی از زندگی حال دل انسان خوب نباشد چیزی است که ممکن است برای همه پیش آید ولی اینکه چگونه آن را کنترل و مدیریت نمایید، اهمیت دارد. به خاطر آورید که زمان شما ارزشمندتر و محدودتر از آن است که لحظات زندگی خود را صرف فکر کردن به غم و اندوه کنید و از لذت‌بردن از زندگی و موفقیت عقب بمانید. پس زمانی که این احساس‌ها به شما هجوم می‌آورند با خود مرور کنید که زمان شما ارزشمند است، رسیدن به موفقیت و احساس شادی حاصل از آن برای شما در اولویت قرار دارد و لذت بردن از زندگی از هر چیزی مهمتر است.

 

مقاله پیشنهادی: 10 نکته عملی برای ساخت عادت مثبت اندیشی | عزت خواه دات کام

غم و موفقیت

 

مدیتیشن انجام دهید

بهتر است در چنین زمان‌هایی که احساس غم به سراغ شما می‌آید ابتدا مدیتیشن انجام دهید و بعد از آن کاری را که به آن علاقه دارید و جز بخش لذت‌بخش لایف‌استایل شما می‌باشد را انجام دهید و سپس به انجام کارهای مهم روزانه خود بپردازید. یقیناً بعد از این مراحل رسیدن به یک حس و حال خوب و دستیابی به موفقیت امکان‌پذیر خواهد بود. موفقیت بسیار شیرین و لذت‌بخش می‌باشد. برای رسیدن به موفقیت باید بهای آن را هم بپردازید که صبر، تلاش و تمرکز روی نقاط مثبت می‌باشد. قرار نیست مسیر رسیدن به موفقیت هموار و آسان باشد. کسی که طالب دستیابی به درجات بالایی از موفقیت است باید سختی و تلاش این مسیر را هم به جان بخرد.

رویا پردازی کنید تا به لحاظ روحی آرامش پیدا کنید

یکی از راه‌های از بین بردن ناراحتی و غم، فکر کردن به شرایط و اوضاع ایده‌آلی است که همیشه تصور آنها را داشته‌اید. اگر دوست دارید در یک محیط دنج و آرام زندگی کنید خودتان را دقیقاً در همان شرایط تصور کنید. تصور خانه‌ای آرام و رویایی در جنگل یا کنار دریا می‌تواند موجب بهبود روحیه و حس حال شما شود. اگر دوست دارید یک بیزینس من موفق شوید خودتان را درست در همان شرایط و همان موقعیت تصور کنید. رویاپردازی نه تنها در لحظه موجب می‌شود حس‌وحال بهتری پیدا کند بلکه ذهن شما با این تصورات آشنایی بیشتری پیدا می‌کند و در واقعیت برای تحقق و رسیدن به آنها تلاش بیشتری خواهد کرد. همچنین طبق قانون جذب، تصورات و خواسته‌هایی که درون شما شکل می‌گیرند احتمال وقوع آنها برای شما افزایش خواهد یافت. 

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های آرامش واقعی در زندگی از زبان حسین عزت خواه

غم و موفقیت

 

دنبال نمودن ویدیوهای آموزشی، انگیزشی و موفقیت از مجموعه برنامه‌های اینترنتی الآن وقتشه که در زمینه رشد و توسعه شخصی، بالابردن سطح مهارت‌های فردی، تثبیت باورهای مثبت و ... می‌باشد، می‌تواند برای شما بسیار مفید واقع گردد. ویدئو شماره 23 این مجموعه با عنوان چگونه مشکلات و ناراحتی‌ها را پشت سر بگذاریم؟ می‌تواند در زمینه مقابله با مشکلات و احساس غم و اندوه و در نهایت چشیدن طعم شیرین موفقیت به شما کمک بسیاری کند. جهت دسترسی به این ویدئو لینک زیر را کلیک نمایید.

برنامه اینترنتی الان وقتشه – قسمت 23

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/sorrow-and-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
آسیه گفته:
۰ | ۰

سلام تا به حال از این جهت به غم نگاه نکردم. دیدگاه جالبی بود.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما آسیه عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاسگزاریم که ما را برای ایجاد تحول و تغییر در زندگی و کسب و کار خود انتخاب کردید. همراهی شما باعث افتخار و دلگرمی ما است.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط