مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

انرژی مثبت در زندگی

توضیحات کوتاه :
زمانی که شما افکار مثبت داشته باشید، می‌توانید به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کنید. راز موفقیت انسان‌های بزرگ نیز همین است. شما می توانید به راحتی این انرژی را به درون زندگی خود بیاورید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 5.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
انرژی مثبت در زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

 آیا داشتن یک زندگی صلح آمیز و رسیدن به اهدافی که در زندگی داریم، در حالی که به نظر می‌رسد همه چیز به شکل اشتباهی پیش می‌رود، کار آسانی است؟ به نظر می‌رسد این کار کمی دشوار باشد. فرصتی را به دنبال کردن 11 گام زیر اختصاص دهید تا بتوانید از این طریق انرژی مثبت را به زندگی خود بازگردانید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

نقش مهم انرژی مثبت در دستیابی به موفقیت

شاید این جمله را قبول داشته شاید هم نه، اما همه ما دوست داریم که در زندگی خود به موارد خاصی دست پیدا کنیم. من، شما و حتی غریبه‌ای که کنار شما نشسته است، همگی دقیقاً به همین شکل فکر می‌کنیم. اغلب، هنگامی که به چیزی دلبستگی پیدا می کنیم که برایمان از اهمیت بالایی برخوردار است، همان چیز مهم سعی می‌کند ما را به عقب برگردانده و انرژی ما را از بین ببرد.

به طور کلی، زندگی همه ما بسیار به هم ریخته است و زندگی شما هم از این قاعده مستثنی نیست. به هم ریختگی امری اجتناب ناپذیر است. این به هم ریختگی در تمام بخش‌های زندگی نفوذ می‌کند. در نتیجه احتمال اینکه انگیزه و رویاهای خود را در این به هم ریختگی از دست دهید، خیلی بالا است. انواع به هم ریختگی عبارتند از:

  • احساسی: ذهن خود را درگیر افکار منفی کنید
  • معنوی: روح و قلب خود را با احساسات منفی به هم بریزید
  • فیزیکی: سبک زندگی اشتباه و ناسالمی را دنبال کنید

 

راه اندازی کسب و کار

 

همه شما باید بدانید که برای نظم دادن به این به هم ریختگی آزاد و رها بوده و همگی توانایی انجام این کار را نیز دارید. زمانی که شما افکار مثبت داشته باشید، می‌توانید به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کنید. راز موفقیت انسان‌های بزرگ نیز همین است. اما آیا داشتن یک زندگی صلح آمیز و رسیدن به اهدافی که در زندگی داریم، در حالی که به نظر می‌رسد همه چیز به شکل اشتباهی پیش می‌رود، کار آسانی است؟ به نظر می‌رسد این کار کمی دشوار باشد. فرصتی را به دنبال کردن 11 گام زیر اختصاص دهید تا بتوانید از این طریق انرژی مثبت را به زندگی خود بازگردانید.

1. افکار مثبت را از افکار منفی درون ذهن خود جدا کنید

به احتمال زیاد ذهن شما غرق در افکار منفی شده است. در حقیقت اکثر ما این شرایط را تجربه کرده‌ایم. هر چقدر که منفی‌گرایانه‌تر خیال‌پردازی کنید، این افکار منفی شما به واقعیت تبدیل می‌شوند. آگاه باشید و سعی کنید به جای فکر کردن به افکار منفی، توجه خود را به افکار صلح آمیز دهید. زمانی که شما ذهن خود را با افکار مثبت پر می‌کنید، می‌توانید در هنگام مواجه با اتفاقات پیش روی خود، رفتار منطقی‌تری داشته باشید.

2. به سلامت خود اهمیت بیشتری بدهید

تصور می‌کنید که بدن شما در حال حاضر در چه شرایطی است؟ شما ممکن است با خوردن خوراکی‌های ناسالم بار احساسی خود را کاهش دهید. آیا می‌دانستید که دلیل اصلی چاقی مفرط بسیاری از افراد، داشتن رژیم غذایی ناسالم است؟ سعی کنید برنامه غذایی خود را تغییر داده و مواد غذایی مقوی و با فیبر بالا را در آن قرار دهید. در حالی که شما به سلامت جسمانی خود توجه می‌کنید، می‌توانید سلامت ذهن خود را هم در ادامه این مسیر داشته باشید. به طور کلی فراموش نکنید مواد غذایی که مصرف می‌کنید تأثیر شگرفی روی سلامت شما دارند.

 

زندگی شاد

 

3. به جلو رفته و با چالش ها مواجه شوید

زمانی که دیگر روحیه و انگیزه لازم برای رسیدن به هدف خود در زندگی را ندارید، در این سراشیبی بی‌پایان پیش رفته و هر روز بی انگیزه‌تر می‌شوید. از روی چیزهایی که دیگر در زندگی شما اهمیت ندارد، گذر نمایید. احساس غم و اندوه، خشم، ناراحتی، حسادت و پشیمانی را پشت سر خود بگذارید. شما در هر قسمت از زندگی ممکن است با چالش‌هایی رو به رو شوید.

اجازه ندهید این چالش‌ها، شما را در خود غرق کنند. به جای آن سعی کنید نکته مفید این چالش‌ها را پیدا نمایید. برای اینکه روح خود را در حالت مثبت قرار دهید، زمانی را به پیدا کردن تمایلات خود اختصاص دهید. سپس برای رسیدن به رویاهای خود برنامه ریزی کنید، شجاع و قوی باشید و با هر چیزی که شما را به چالش می‌کشد، مقابله نمایید.

4. تمام زندگی خود را به منطقه امن خود تبدیل کنید

شما باید برای به دست آوردن روح و انرژی خود منطقه امنی داشته باشید. محیطی را ایجاد کنید که بتوانید در آن احساس آرامش داشته، تعادل زندگی خود را به دست آورده و استراحت نمایید. زمانی که وارد این محیط امن می‌شوید، می‌توانید به افکارتان اجازه دهید که به هر سمتی که می‌خواهند پرواز کنند.

5. به داشته‌های خود توجه داشته باشید، نه چیزهایی که به دنبال آن هستید

مطمئناً شما هم گاهی داشته‌های خود را با دیگران مقایسه می‌کنید یا شاید هم از سندروم FOMO یا همان ترس از دست دادن رنج می‌برید. آخرین باری که شما به خاطر چیزهایی که در زندگی دارید از خدا سپاسگزاری کرده‌اید را به یاد دارید؟ هر چقدر که بیشتر روی چیزهایی که به دنبال آنها هستید و چیزهایی که در زندگی ندارید، تمرکز کنید، در نتیجه کمتر به خاطر چیزهایی که دارید خدا را شکر می‌کنید. شاید شما در حال حاضر ابزار رسیدن به اهداف خود را دارید اما افکار منفی شما باعث شده‌اند که چشم خود را روی آنها ببیندید.

 

مقاله پیشنهادی: راه هایی برای داشتن زندگی شاد و انرژی مثبت

انرژی مثبت

 

6. در هر وضعیتی آرامش خود را حفظ کنید

اینکه در شرایط سخت آشفته شوید ساده‌ترین کار ممکن است. حتی ممکن است خیلی سریع عصبانی شده و به قول معروف جوش بیاورید. سعی کنید در هر شرایطی آرامش خود را حفظ کنید. با این کار احساسات منفی را از خود دور کرده و می‌توانید در آرامش، اتفاقی را که به وقوع پیوسته است تجزیه و تحلیل کنید.

7. زمانی را به خودتان اختصاص دهید

به یاد داشته باشید که همیشه لازم نیست در دسترس باشید. گاهی هم زمانی را تنها به خودتان اختصاص دهید. اینکه همیشه و در همه وقت در دسترس باشید خوب است اما این نباید باعث شود که خودتان را فراموش کنید. شاید حتی اینکه 24 ساعت در تمام روزهای سال در دسترس باشید برای شما به امری عادی تبدیل شده باشد. چرا که علم پیشرفت کرده است و وسایل ارتباطی جدید به وجود آمده است. در نتیجه در دسترس بودن خیلی راحت‌تر از گذشته شده است. سعی کنید از امروز زمانی را هم به برگرداندن انرژی خود اختصاص دهید.

8. اگر به استراحت نیاز دارید، حتماً این کار را انجام دهید

جامعه به ما یاد داده است که همیشه گوش به زنگ باشیم. زمانی که شما تمرکزتان روی موضوعی را از دست می‌دهید، ممکن است فرصتی که برایتان پیش آمده را ندیده و آن را از دست دهید. به نظر شما زمانی که تمرکز خود را از دست داده‌اید، با ادامه دادن آن کار می‌توانید به نتیجه مطلوبی برسید؟ بهترین کار این است که چند لحظه استراحت کنید و با انرژی بیشتر دوباره پیش بروید.

 

انرژی مثبت در زندگی

 

9. فراموش نکنید که تنها خودتان می‌توانید زندگی خود را تغییر دهید

همیشه این را به یاد داشته باشید که این زندگی و هر چیزی که درون آن وجود دارد تنها به خود شما تعلق دارد. شما تنها کسی هستید که می‌توانید زندگی خود را مدیریت کنید. هیچ وقت سعی نکنید مطابق نظر یا علایق شخص دیگری در زندگی پیش بروید. سعی کنید برای خودتان بهترین تصمیم گیری‌ها را داشته باشید. بدین ترتیب می توانید هرچه سریع‌تر خاطرات بد خود را به فراموشی سپرده و زندگی خود را تغییر دهید. گذشته، دیگر گذشته است و اکنون زمان آن است که برای زندگی خود برنامه ریزی کنید. شما تنها کسی هستید که قدرت تغییر شرایط موجود زندگی خود را دارید.

10. هر روز فرصت‌های جدیدی پیش روی شما قرار می‌گیرد

این تصور را برای خودتان ایجاد کنید که: «امروز یک روز جدید است. یک فرصت جدید است. امروز یک زندگی جدید برای من است و به همین دلیل من احساس خوبی دارم.» زمانی که گذشته را در پشت سر خود باقی می‌گذارید، نگاهتان رو به آینده باشد. تنها به این دلیل که دیروز خوبی نداشتید، نمی‌توانید به این نتیجه برسید که امروز هم سرشار از اتفاقات ناامید کننده است. فراموش نکنید که انرژی شما بیشتر شده و می‌توانید امروز با انرژی بیشتری پیش بروید. اینکه امروزتان به چه شکلی باشد، تنها به خودتان بستگی دارد.

 

فروش در آمازون

 

11. رسیدن به مثبت نگری از آشفتگی، کاری زمان بر اما ارزشمند است

همه شما باید بدانید که نباید بیش از اندازه در زندگی تحت تأثیر آشفتگی‌ها قرار بگیرید. بلکه شما باید از این شرایط درس گرفته و با توجه به آن در زندگی خود تغییر ایجاد نمایید. زندگی همیشه یکنواخت نیست. این نگرش شما به زندگی است که فراز و نشیب‌های زندگی را مشخص می‌کند. پس همین الآن اولین گام را برداشته و ذهن، جسم و روح خود را پاک نمایید. سپس خواهید دید که همه چیز به آرامی سر جای خود قرار می‌گیرند. روز خود را با گفتن این جمله آغاز کنید: «من می‌توانم جهان را فتح کنم.»

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/positive-energy
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط