افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

مسیر موفقیت کجاست؟

توضیحات کوتاه :
موفقیت برای هر کس دارای معنا و مفهوم به خصوصی است و همین معانی است که تفاوت‌ها را سبب می‌شود. معمولاً افراد بر اساس مسائل مختلفی که دارند، موفقیت را برای خود معنا می‌کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 4.1k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
مسیر موفقیت کجاست؟

 

خلاصه ای از مقاله

افراد تعاریف متفاوتی از موفقیت را عنوان می‌نمایند. اما مسئله مهم این است که همه برای دستیابی به موفقیت باید در مسیر مشخصی قدم  بگذارند. در ذهن خود دنیای بعد از به تحقق پیوستن اهدافتان را تجسم کنید. با خود بگویید که در آن صورت دنیایتان چه تفاوتی خواهد داشت؟ تحقیق کنید و ببینید چه کسانی در حوزه کاری شما موفق شده‌اند و آنها را الگوی خود قرار دهید. همیشه ترس‌ها، بزرگ‌ترین موانع به حساب می‌آیند. پس سعی کنید از هر ترسی که ممکن است مانع حرکت شما در مسیر پیش رویتان بشود مقابله کنید و با به‌کار بردن راه‌کارهای ارائه شده در این مقاله مسیر موفقیت را طی نمایید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

معنا و مفهوم موفقیت

موفقیت برای هرکس دارای معنا و مفهوم به خصوصی است و همین معانی است که تفاوت‌ها را سبب می‌شود. معمولاً افراد بر اساس مسائل مختلفی مثل نیاز مالی، نیاز احساسی و روابطی که دارند، موفقیت را برای خود معنا می‌کنند. دستیابی به هر یک از هدف‌هایی که در یکی از این حوزه‌ها ممکن است داشته باشید، دقیقاً همان چیزی است که به‌دنبال آن هستید. شاید در قیاس با دیگران، شما تصویر متفاوتی از این تعاریف داشته باشید اما مسئله مهم این است که همه برای دستیابی به موفقیت باید در مسیر مشخصی قدم بگذاریم. 

 

مقاله پیشنهادی: موانع موفقیت

مسیر موفقیت

 

6 گام تا رسیدن به موفقیت

1. آینده را پیش بینی کنید

در ذهن خود دنیای بعد از به تحقق پیوستن اهدافتان را تجسم کنید. با خود بگویید که در آن صورت دنیایتان چه تفاوتی خواهد داشت؟ این مرحله یکی از مهمترین مراحل است. مهم‌ترین دستاورد این مرحله این است که با داشتن یک تصویر مشخص از آینده، تمام افکار، احساسات و فعالیت‌های شما در همان راستا پیش خواهند رفت. 

 

مسیر موفقیت و کسب در آمد در زمان کوتاه

 

2. چشم انداز مشخصی از اهدافتان داشته باشید

اهدافتان تا جایی که ممکن است ساده و مشخص باشند. از داشتن هدف‌های پیچیده که حتی خودتان هم نمی‌توانید متوجه آن بشوید، دوری کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم یک لیست کامل از اهداف خود تهیه کنید.

3. افراد موفق را الگو خود قرار دهید

تحقیق کنید و ببینید چه کسانی در حوزه کاری شما موفق شده‌اند و آنها را الگوی خود قرار دهید. البته منظور ما این نیست که عیناً همان کارهایی را که آنها انجام داده‌اند، انجام بدهید. منظور این است که از کارهای مثبت آنها الگو گرفته و از اشتباهات آنها درس بگیرید.  

 

راه های موفقیت

 

4. در مسیر موفقیت راه‌های مختلف را بررسی کنید

شما باید تمام راه‌های ممکن را شناسایی و کشف کنید. سپس با توجه به هدف‌گذاری خود آنها را بررسی کرده و مناسب‌ترین را انتخاب نمایید. مسیر انتخابی باید با هدفی که دارید در تناسب کامل باشد تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید. 

5. نتایج حاصل از تلاش خود را بررسی کنید

در این مرحله شما تمام مراحل اولیه را طی کرده‌اید و اکنون وقت عمل است. وقتی که شما شروع به حرکت در مسیر پیش روی خود می‌کنید، یکسری نتایج به دست می‌آید و بر اساس آن نتایج بازخوردهایی را دریافت می‌کنید. 

6. با توجه به نتایج در صورت نیاز مسیر خود را تغییر دهید

حال بسته به نوع بازخوردهایی که گرفته‌اید باید مسیرتان را مشخص کنید. ممکن است بازخورد مثبت باشد و شما در همان مسیر باقی بمانید و یا نتیجه به دست آمده منفی باشد که باید مسیرتان را عوض کنید.

 

مقاله پیشنهادی: از شکست تا موفقیت

مسیر موفقیت کجاست

 

10 توصیه برای اینکه در زندگی به موفقیت دست پیدا کنید

روی هدف خود متمرکز شوید نه انگیزه‌ها

به این فکر کنید که هدفتان چیست و به‌دنبال چه هستید. از خودتان بپرسید رسیدن به این هدف چقدر برای شما اهمیت دارد و حاضر هستید برای رسیدن به آن تا چه حد از دیگر اهدافتان دست بکشید. اگر تمام این دلایل را بررسی کنید و به آنها پاسخ بدهید، انگیزه‌ی لازم هم خود به خود ایجاد می‌شود. 

به دنبال کسب دانش باشید نه به دست آوردن نتیجه

مطمئناً به‌دست آوردن نتیجه مطلوب خیلی لذت‌بخش است و تمام هدف ما هم این است که به آن برسیم اما نباید روی آن آنقدر متمرکز بشوید که دیگر هیچ چیزی بجز آن را نبینید. به عنوان مثال اگر شما هدفتان رفتن به یک سفر و رسیدن به مقصد مورد نظرتان است، نباید آنقدر روی رسیدن به مقصد متمرکز بشوید که هیچ چیز دیگری در مسیر توجهتان را جلب نکند. شما باید به آنچه که در طول مسیر یاد می‌گیرید فکر کنید و از آنها برای بهتر شدن خود استفاده نمایید.

از مسیر خود به سمت هدفتان لذت ببرید

فکر کنید در حال انجام یک بازی جذاب هستید. به محض اینکه هدفی را جدی بگیرید این امکان وجود دارد که از نظر روحی و روانی فشاری را احساس کنید. البته این جمله به این معنا نیست که هدفتان را اصلاً جدی نگیرید و سرسری از روی آن رد بشوید. منظور ما این است که آنقدر روی آن مانور ندهید که دچار نگرانی و اضطراب بشوید. اگر خیلی جدی بشوید دیگر چشم‌اندازتان به وضوح گذشته نخواهد بود و ممکن است دچار مشکل بشوید. 

از افکار منفی دوری کنید

افکار شما به‌طور مستقیم روی اعمالتان تأثیر می‌گذارند. هزاران هزار فکر مختلف در ذهن شما وجود دارد و اینکه تمرکزتان را روی کدام یک از آنها بگذارید برعهده خود شماست. افکاری که شما را ناامید و دودل می‌کند یا آنهایی که شما را به جلو سوق می‌دهد؟ 

رویاپردازی کنید

بعد از اینکه از افکارمنفی رها شدید، زمان رویاپردازی است. شما اکنون سرشار از افکارمثبت هستید و مطابق قانون جذب زمانی که مثبت فکر کنید، اتفاقات مثبت هم برای شما پیش خواهد آمد. هر روز به خودتان بگویید من می‌توانم، من موفق خواهم شد و آنقدر آن‌ها را تکرار کنید که به باورتان تبدیل شود.

از شکست خوردن نترسید

همیشه ترس‌ها، بزرگ‌ترین موانع به حساب می‌آیند. پس سعی کنید از هر ترسی که ممکن است مانع حرکت شما در مسیر پیش رویتان بشود مقابله کنید. شاید بهترین راه برای مقابله با انواع ترس‌ها به ویژه ترس از شکست این است که دقیقاً همان کاری را انجام دهید که از آن می‌ترسید. پس با وجود تمام ترس‌ها باز هم قدم در مسیر بگذارید و به جلو بروید.

 

مسیر موفقیت کجاست

 

اجازه ندهید هیچ چیز توجه شما را از هدفتان از بین ببرد

همیشه در مسیر حرکت به سوی هدف خیلی چیزها وجود دارند که باعث برهم خوردن تمرکز شما می‌شود. سعی کنید به آنها توجه نکنید. یاد بگیرید روی مسائل اصلی متمرکز بشوید. یک لیست از این موارد تهیه کنید و سعی کنید در مسیر رو به جلوی خود به آنها بی‌توجه باشید. 

برای کسب موفقیت به خودتان متکی باشید

شما نباید از دیگران انتظار داشته باشید کاری را برایتان انجام بدهند. حتی اگر آن افراد والدین یا نزدیک‌ترین دوستان شما باشند. آن‌ها هم به میزان شما درگیر کارهای خود هستند. پس نباید از هیچ‌کس بجز خودتان انتظاری داشته باشید. 

برای رسیدن به کامیابی برنامه ریزی کنید

همیشه برای سه قدم بعدی خود برنامه داشته باشید. یک تقویم داشته باشید که درون آن برنامه‌های خود را یادداشت کنید. لازم است بدانید که در تاریخ مشخصی باید کجا باشید، چه کاری انجام بدهید و برای انجام آن به چه فعالیت‌هایی نیاز است. سپس هر روز این تقویم را بررسی کرده و در صورت نیاز تغییر دهید. 

زمانی برای استراحت در سفر به موفقیت

بدن و ذهن شما نیاز دارد که بعد از گذراندن یک هفته با توجه به برنامه تعیین شده، زمانی را هم به تفریح و استراحت اختصاص بدهد. هیچ‌وقت آنقدر روی هدف‌ها و برنامه‌های خود زمان نگذارید که دیگر زمانی برای استراحت و آرامش نداشته باشید. مسیر موفقیت شاید در ابتدا مسیر همواری به نظر نیاید اما اگر با برنامه و درست گام در این مسیر بگذارید، رفته رفته کار برایتان راحت‌تر خواهد شد. پس لازم است که تمام نکات گفته شده را دوباره به دقت بخوانید و در مسیر حرکت خود به کار ببندید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/where-is-the-path-to-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
کریم گفته:
۰ | ۰

مثل همیشه عالی

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما کریم عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بسی شایسته است به پاس تلاش‌ها و ابراز لطفتان به تیم عزت خواه دات کام نهایت سپاس و قدردانی خویش را خدمت شما ابراز داریم.  

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط