افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

برای پیشرفت چه کارهایی را نباید انجام داد؟

توضیحات کوتاه :
اکثر ما به دنبال ایجاد تغییرات شگرف در زندگی خود هستیم تا به یک سبک زندگی موفق و اهداف خود برسیم. همه ما در زندگی اشتباهاتی را مرتکب شده‌ایم اما هیچکس نمی‌تواند به گذشته بازگردد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.7k
  • 3
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
برای پیشرفت چه کارهایی را نباید انجام داد؟

 

خلاصه ای از مقاله

هیچکس نمی‌تواند به گذشته بازگردد و از اول شروع کند اما همه می‌توانند همین امروز شروع کنند و یک پایان جدید را رقم بزنند. در این مقاله به مواردی اشاره می‌کنیم که بازدارنده موفقیت هستند و قبل از هر تصمیمی در زندگی، باید آنها را از خود دور کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

تغییر در زندگی و پیشرفت چگونه حاصل می شود؟

اکثر ما به دنبال ایجاد تغییرات شگرف در زندگی خود هستیم تا بتوانیم به یک سبک زندگی موفق برسیم و به اهداف خود دست بیابیم. همه ما در زندگی اشتباهاتی را مرتکب شده‌ایم. هیچکس نمی‌تواند به گذشته بازگردد و از اول شروع کند اما همه می‌توانند همین امروز شروع کنند و یک پایان جدید را رقم بزنند. اما قبل از اینکه فرایند تغییر را شروع کنید، باید از انجام کارهایی که شما را از پیشرفت بازمی‌دارند جلوگیری کنید. در این مقاله به مواردی اشاره می‌کنیم که بازدارنده موفقیت هستند و قبل از هر تصمیمی در زندگی، باید آنها را از خود دور کنید.

 

چگونه ثروتمند شویم؟

 

21 گامی که شما را از رسیدن به موفقیت باز می دارد:

1. معاشرت با افراد نادرست

زندگی کوتاهتر از آن است که زمان خود را با افرادی بگذرانید که شادی را از شما می‌گیرند و انرژی شما را تخلیه می‌کنند. اگر کسی خواهان شما باشد، باید برای شما وقت بگذارد. شما هرگز نباید برای کسی کار کنید که ارزش شما را نمی‌داند یا نمی‌خواهد که ارزش شما را ببیند. این نکته را هم مسلماً می‌دانید که دوستان واقعی شما افرادی هستند که در زمانهای سختی کنار شما هستند. پس اگر کسی سعی در بی‌ارزش جلوه دادن تلاش‌ها یا شخصیت شما کند، هرچقدر هم که به او نزدیک باشید نباید اجازه دهید انرژی شما را بگیرد.

2. از مشکلات فرار نکنید

شما باید با مشکلات رودررو شوید. درست است که این کار راحتی نیست اما به یاد داشته باشید که هیچکس در این دنیا توانایی مبارزه بی‌نقص با همه مشکلات را ندارد. قرار نیست که وقتی با مشکلات روبه‌رو می‌شویم سریعاً آنها را حل کنیم. ما اینگونه آفریده نشده‌ایم. بلکه آفریده شده‌ایم تا ناراحت شویم، ناامید شویم، زمین بخوریم و دوباره بلند شویم. هدف زندگی همین است: روبه‌رو شدن با مشکلات، درس گرفتن، سازگاری و حل کردن آنها در طول زمان. ما اینگونه رشد می‌کنیم و تبدیل به شخصی می‌شویم که باید بشویم.

 

مقاله پیشنهادی: 13 راه شگفت انگیز برای جا نزدن در برابر مشکلات

برای پیشرفت چه کارهایی را نباید انجام داد؟

 

3. با خود صادق باشید

تنها فردی که باید در زندگی با او رو راست باشید خودتان هستید. زندگی ما تنها زمانی بهبود می‌یابد که از موقعیت‌ها استقبال کنیم و اولین و مهمترین موقعیتی که باید از آن استقبال کنیم این است که با خود صادق باشیم.

4. علایق خود را نادیده نگیرید

مهم‌ترین کاری که باید در مسیر موفقیت انجام دهید، این است که کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید. نباید علایق و نیازهای خود را برای راضی کردن دیگران یا هر دلیل دیگری نادیده بگیرید. به دنبال زمان مناسب برای دنبال کردن علایق خود نباشید. همین الان وقت مناسب است تا به کارهایی که دوست دارید بپردازید.

5. وانمود نکنید که فرد دیگری هستید

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها در دنیای کنونی که در آن همه سعی می‌کنند مانند هم باشند، این است که خودتان باشید. همیشه فردی پیدا می‌شود که از شما زیباتر، باهوش‌تر، موفق‌تر و پرتلاش‌تر باشد. خود را برای کسب رضایت دیگران تغییر ندهید. اگر خودتان باشید، افراد مناسب به سمت شما جذب می‌شوند.

6. گذشته را رها کنید

شما نمی‌توانید فصل جدیدی در زندگی خود بازکنید اگر دائماً فصل‌های قبلی را تکرار و مرور ‌کنید.

7. از اشتباه کردن نترسید

انجام دادن کاری و اشتباه کردن در آن حداقل ده برابر مفیدتر از این است که هیچ کاری انجام ندهیم. هر موفقیتی ردی از شکست را در خود دارد و هر شکستی در نهایت به موفقیت منجر می‌شود. همه ما در نهایت در مورد کارهایی که انجام نداده‌ایم بیشتر احساس پشیمانی می‌کنیم تا کارهایی که انجام داده‌ایم.

8. خود را برای اشتباهات گذشته سرزنش نکنید

همه ما در گذشته اشتباهاتی را مرتکب شده‌ایم. اما هرچقدر هم که اشتباه ما بد بوده باشد، باعث شده است که تبدیل به فردی شویم که الان هستیم. شما با اشتباه خود یکی نیستید و اکنون در جایی قرار دارید که می‌توانید سرنوشت خود را رقم بزنید. هر اتفاقی که در زندگی ما رخ می‌دهد در نهایت ما را برای آینده آماده می‌سازد.

 

برای پیشرفت چه کارهایی را نباید انجام داد؟

 

9. سعی نکنید شادی را بخرید

بسیاری از چیزهایی که ما می‌خواهیم گران‌قیمت هستند. اما حقیقت این است که اکثر چیزهایی که واقعاً ما را شاد می‌کنند، رایگان هستند: عشق، خنده و کار کردن بر اساس علایقمان.

10. شادی را در دیگران جستجو نکنید

اگر شما از آنچه که هستید در درون خود راضی نباشید، در روابط خود نیز نمی‌توانید احساس شادی را تجربه کنید. شما باید در زندگی خود ثبات ایجاد کنید قبل از اینکه بتوانید آن را با یک نفر دیگر شریک شوید.

11. از بیکاری دوری کنید

زیاد فکر نکنید در غیر این صورت مشکلاتی را به وجود می‌آورید که اصلاً وجود خارجی ندارند. موقعیت‌ها را ارزیابی کنید و به صورت مصمم عمل کنید. پیشرفت کردن نیازمند ریسک است. شما اگر روی پله اول توقف کنید، نمی‌توانید به پله دوم بروید.

12. فکر نکنید که آماده نیستید

وقتی موقعیتی برای پیشرفت یا موفقیت پیش می‌آید، هیچکس نمی‌تواند احساس آمادگی صددرصد داشته باشد. به این دلیل که اکثر موقعیت‌های بزرگ در زندگی ما را وادار می‌کنند تا از منطقه ذهنی خود بیرون بیاییم. به همین دلیل است که در ابتدا احساس راحتی کامل نداریم.

 

برای پیشرفت چه کارهایی را نباید انجام داد؟

 

13. از رقابت با همه دوری کنید

نگران این نباشید که دیگران چه کارهایی را بهتر از شما انجام می‌دهند. تنها چیزی که باید بر آن تمرکز کنید این است که با خودتان رقابت کنید و سعی کنید هر روز بهتر از روز قبل باشید. موفقیت مبارزه‌ای است بین شما و خودتان و نه فرد دیگری.

14. از حسادت دوری کنید

حسادت یعنی شمارش نعمت‌های دیگران به جای اینکه داشته‌های خود را بشمارید. از خود بپرسید: من چه چیزی دارم که همه می‌خواهند داشته باشند؟

15. خود را سرزنش نکنید

مشکلات زندگی هر کدام به دلیلی برای ما اتفاق می‌افتند. به این دلیل که مسیر خود را عوض کنیم و در مسیر درست قدم برداریم. ممکن است همان لحظه متوجه این دلیل نشوید و مواجهه با آن مشکل برای شما سخت باشد. اما وقتی در آینده به مشکلات کنونی خود نگاه می‌کنید می‌بینید که آنها شما را در نهایت به فرد بهتری تبدیل کردند. بنابراین لبخند بزنید. بگذارید همه ببینند که شما امروز نسبت به دیروز فرد قوی‌تری شده‌اید.

16. کینه ورزی نکنید

با نفرت از مردم در قلبتان زندگی نکنید. اگر نفرت از بقیه را در قلب خود نگه دارید، در نهایت بیشتر از آنها به خودتان آسیب می‌زنید. بخشش به معنی این نیست که اگر فردی به شما آسیبی رسانده، حق داشته این کار را انجام دهد. بلکه به این معنی است که شما اجازه نمی‌دهید رفتار آن فرد، شادی را از شما بگیرد. به یاد داشته باشید که بخشش تنها برای بقیه نیست. شما باید بتوانید خودتان را نیز ببخشید. گذشته را فراموش کنید و به سمت آینده حرکت کنید.

 

مقاله پیشنهادی: 9 عادتی که موجب سلب شادی می شوند

برای پیشرفت چه کارهایی را نباید انجام داد؟

 

17. به دیگران اجازه ندهید سطح شما را پایین بیاورند

اجازه ندهید به دلیل هم سطح شدن با برخی افراد، استانداردهای خود را پایین بیاورید. اگر از درستی استانداردهای خود مطمئن هستید نیازی نیست برای اینکه مورد پذیرش یک فرد یا جمع قرار بگیرید آنها را نادیده بگیرید.

18. سعی نکنید راه ساده را در پیش بگیرید

زندگی دشوار است. به ویژه وقتی می‌خواهید به یک هدف باارزش برسید. بنابراین به دنبال راه ساده نباشید. راه درست را در پیش بگیرید و یک کار خارق‌العاده انجام دهید.

19. اگر مشکلی دارید، وانمود نکنید که همه چیز خوب است

همه ما در زندگی با مشکلاتی مواجه می‌شویم و به استیصال می‌رسیم. نیازی نیست که همیشه نشان دهید قوی هستید و همیشه در حال اثبات این باشید که همه چیز به خوبی پیش می‌رود. همچنین نباید نگران این باشید که بقیه درباره شما چه فکر می‌کنند. اگر نیاز دارید، گریه کنید. گریه کردن یک رفتار کاملاً سالم است. هرچه زوتر این کار را انجام دهید زودتر می‌توانید دوباره لبخند بزنید.

20. دیگران را بخاطر مشکلاتتان مقصر ندانید

میزان توانایی شما در رسیدن به اهداف، برابر با میزان توانایی شما در پذیرفتن مسوولیت کارهایتان است. وقتی شما تقصیر مشکلات را به گردن دیگران می‌اندازید، مسئولیت خود را انکار می‌کنید و به دیگران اجازه می‌دهید که روی آن بخش از زندگی شما کنترل داشته باشند.

21. زمان خود را صرف چیزهای بیهوده نکنید

بسیاری از ما در زندگی وقت خود را برای چیزهایی هدر می‌دهیم که در بلندمدت هیچ ارزشی برای ما خلق نمی‌کنند. حتماً شما هم این قانون را شنیده‌اید که اگر چیزی پنج سال دیگر برای شما ارزشی ندارد، بیش از پنج دقیقه وقت خود را صرف آن نکنید.

 

برای پیشرفت چه کارهایی را نباید انجام داد؟

 

زمان خود را برای انجام این کارها هدر ندهید

- تفکر منفی در مورد وضعیت کنونی‌تان

زندگی مثل یک آینه است. ما بهترین نتایج را زمانی می‌گیریم که لبخند می‌زنیم. بنابراین در مورد نعمتهایی که به شما عطا شده بیشتر از مشکلاتتان صحبت کنید. تنها این که با مشکلی مواجه شده‌اید به این معنی نیست که شکست خورده‌اید. هر موفقیت بزرگی نیازمند یک مبارزه ارزشمند است تا به آن برسید.

- هیاهوی بیهوده اطراف

شما باید یاد بگیرید که چیزهایی که ارزش توجه ندارند را نادیده بگیرید. تنها بر نکات مثبت توجه کنید و پس از مدتی منفی‌ها خود به خود از مرکز توجه خارج می‌شوند. 

- تعریف دیگران از موفقیت

شما نمی‌توانید مفهومی که از موفقیت و شادی دارید را براساس عقاید و انتظارات دیگران بنا کنید. دلیل آن هم واضح است. هر فردی تعریف خاص خود از موفقیت را دارد. آیا می‌توانید تمامی این تعریف‌ها و معیارها را در زندگی خود پیاده کنید؟ مسلماً خیر. پس با خود صادق باشید و بدون اینکه از دیگران تأثیر بگیرید، مشخص کنید که دقیقاً معنای موفقیت برای شما چیست و سپس برای رسیدن به آن تلاش کنید.

- تحت تأثیر قرار دادن همه

یکی از مهمترین چیزهایی که باید در زندگی یاد بگیرید این است که نیازی نیست همه را دوست داشته باشیم و نمی‌توانیم کاری کنیم که همه ما را دوست داشته باشند. وقتی این نکته را درک کنید از بسیاری از احساسات منفی رهایی می‌یابید. شما هر مسیری که در زندگی خود پیش بگیرید، باز هم کسی پیدا می‌شود که آن مسیر را تأیید نکند و شما حس کنید که آن فرد را از خود ناامید کرده‌اید. پس تنها طبق عقاید خودتان زندگی کنید تا در نهایت خود شما آن کسی نباشید که ناامید می‌شود.

- راه حل‌های موقتی

اگر از مواجهه با یک مشکل خودداری کنید نمی‌توانید آن را حل کنید. با نادیده گرفتن مشکلات نمی‌توانید به آرامش برسید. به مشکلات رسیدگی کنید قبل از اینکه آنها به شادی شما لطمه بزنند.

- قضاوت با ذهن بسته

قبل از اینکه دهان خود را باز کنید، ذهن خود را بازکنید. از آنچه که نمی‌شناسید نفرت نداشته باشید. ابتدا سعی کنید با ذهن باز با مسائل و افراد روبه‌رو شوید و تفاوت‌ها را بپذیرید.

 

چگونه در آمازون فروشنده شویم؟

 

- اشتباهات دیگران

سعی کنید اشتباهات دیگران را تحمل کنید. گاهی اوقات آدم‌های خوب دست به انتخابهای بدی می‌زنند. این به آن معنا نیست که این افراد بد هستند. بلکه تنها به این معناست که انسان هستند.

اکنون نوبت شماست که تصمیم بگیرید می‌خواهید با ذهن، افکار و به طور کلی زندگی خود چه کار کنید. بزرگ‌ترین تصمیمی که باید بگیرید این است که با زمانی که در اختیار شما قرار داده شده چه کاری می‌خواهید انجام دهید. آیا زمان شما ارزش دارد که به مسائل منفی و جزیی بپردازید؟ پس به این فکر کنید که وقت خود را برای چه کارهایی نباید هدر دهید و بر مسائل مهم زندگی خود تمرکز کنید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/not-do-for-progress
برچسب ها
عوامل پیشرفت
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 3 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
shahram گفته:
۰ | ۰

تشکر بسیار به جهت ارسال مطالب خوب و مفیدی که تدارک میبینید شاد و پیروز باشید

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما شهرام عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور شما و اطلاع از نظرات شما، عامل انرژی و انگیزه مجموعه ما است تا هر روز تلاش خود را در ارتقاء سطح پشتیبانی و خدمت رسانی به شما همراهان عزیز افزایش دهیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
denem گفته:
۰ | ۰

من از ترکیه برای شما پیام می دم. من با این رازها آشنایی دارم و ئدر زندگی خودم به کار می برم. واقعا موثر و مفیدند. تشکر.

زهرا رحیمی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما دوست عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

تلاش‌های شما در مسیر موفقیت و ابراز لطف و رضایت شما همواره در مجموعه عزت خواه دات کام به یادگار می‌ماند.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط