افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه یک زندگی شاد و موفق داشته باشیم؟

توضیحات کوتاه :
هر آنچه که برای شادی آفرینی انجام دهیم، در جهت رسیدن به موفقیت کمک‌های فراوانی خواهد داشت. ایجاد عادت‌هایی که برای شادی آفرینی انجام می‌دهیم، در نهایت به موفقیت بدل خواهند شد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 2.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چگونه یک زندگی شاد و موفق داشته باشیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

اگر در زندگی برای خود هدفی در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد با هر قدمی که برمی‌دارید، به هدف خود نزدیک‌تر می‌شوید. از این رو باید تعریفی برای موفقیت ارائه دهید و اهداف زندگی خود را مشص نمایید. در این مقاله به چگونگی رسیدن به یک زندگی شاد و موفق می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

شادی و موفقیت

بیایید تمرکز خود را از شادی آفرینی به سمت کسب موفقیت تغییر دهیم. هر آنچه که برای شادی آفرینی انجام دهیم، در جهت رسیدن به موفقیت کمک‌های فراوانی خواهد داشت. ایجاد عادت‌هایی که برای شادی آفرینی انجام می‌دهیم، در نهایت به موفقیت بدل خواهند شد. در صورتی که تفاوت میان لذت و شادی را بدانید، نه تنها می‌توانید بر آنچه موجب شادی می‌شود تمرکز داشته باشید، بلکه می‌توانید به تمرین اصولی بپردازید که به جای ایجاد هیجان‌های کوتاه مدت، در بلندمدت منجر به موفقیتهای شما خواهند شد.

در صورتی که یاد بگیرید بر زندگی خود کنترل داشته باشید، می‌توانید نسبت به موفقیت‌های خود تسلط کامل داشته باشید. اگر یاد بگیرید روابط مثبت بسازید، این روابط فرصت‌هایی را برای شما فراهم خواهند ساخت که موجب مزیت‌های کوتاه مدت و موفقیت‌های بلندمدت خواهد شد. در آخر، اگر در زندگی برای خود هدفی در نظر بگیرید، متوجه خواهید شد با هر قدمی که برمی‌دارید، به هدف خود نزدیک‌تر می‌شوید. از این رو باید تعریفی برای موفقیت ارائه دهیم.

 

مدیریت کسب و کار

 

تعریف موفقیت

بسیاری از افراد می‌دانند، که می‌خواهند موفق شوند. اما افراد کمی را می‌توان یافت که بتوانند تعریف درستی از آن ارائه دهند. در نتیجه، فعالیت‌های آنان باعث می‌شود به راه‌های مختلفی سوق داده شوند. برخی به سمت موفقیت و برخی دیگر خلاف جهت آن. بنابراین باید تعریفی از موفقیت داشته باشیم تا بتوانیم هر روز فعالیت‌هایی را انتخاب نماییم که موجب موفقیت ما خواهند شد و از فعالیت‌هایی که مانعی برای موفقیت به شمار می‌روند، اجتناب ورزیم.

ما باید یک الگوی راهنما در اختیار داشته باشیم تا بتوانیم در مسیری که انتخاب کرده‌ایم، باقی بمانیم. با ارائه تعریفی که از موفقیت ارائه می‌دهید، می‌توانید بفهمید که چه زمانی باید متوقف شوید و نقطه عطفی که نشان دهنده موفقیت است را جشن بگیرید. افراد بسیاری هر روز موفق هستند، اما خودشان موفقیت را تشخیص نمی‌دهند. برخی از افراد نیز به اهداف از پیش تعیین شده خود می‌رسند اما بدون توجه به موفقیت‌هایی که به دست آورده‌اند، برای صعود به پله بعدی تلاش می‌کنند و سپاسگزار موفقیت‌های خود نیستند.

زمانی که هر از گاهی متوقف می‌شویم، گذشته خود را مروری می‌کنیم، بابت نقاط عطف و موفقیت‌های خود جشن می‌گیریم و سپاسگزاری می‌کنیم، در حقیقت اعتماد به نفس خود را افزایش می‌دهیم و به این نتیجه می‌رسیم که می‌توانیم از عهده سایر چالش‌های بزرگ پیش رو برآییم. می‌توانیم الگویی از رفتار و عملکرد خود در دست داشته باشیم و بدانیم کدام موارد موجب موفقیت و چه مواردی موجب عدم موفقیت ما شده‌اند.

 

رموز زندگی موفق

 

موفقیت چه ارتباطی با شاد بودن دارد؟

بیشترین مفهومی که در تعریف شادی به کار می‌رود، مفهوم رضایت می‌باشد که دربرگیرنده رضایتمندی و تحقق اهداف می‌باشد. در صورتی که متوجه موفقیت‌های خودمان باشیم می‌توانیم، احساس رضایتمندی، تحقق خواسته‌ها و اهداف خود را نیز درک کنیم. در این صورت می‌توانیم شادتر باشیم و موفقیت‌های بلندمدت خود را بسازیم.

موفقیت را در تمام لحظات زندگی خود ببینید

فردی به نام Bail، دوازده سال به طور مداوم کار کرد تا بتواند شرکت خودش را تشکیل دهد. در حقیقت، او در زندگی خودش ریسک کرد، سرمایه خود را هزینه کرد و گرچه از انجام این کار ناراحت بود اما همسرش به تنهایی دو دخترشان را بزرگ کرد. او تمام وقت خود را صرف کارمندان، مشتریان و موفقیت آنها نمود. تمام انرژی و زمان خود را صرف ساختن و فروش محصولات شرکت خود به افراد کرد. او مجبور بود برای تحقق خواسته خود، یک پروسه خسته کننده و طولانی را پشت سر بگذارد.

باید از هزارتوی این مسیر عبور می‌کرد تا بتواند ثروت میلیون دلاری خود را ایجاد کند. اکنون او پول کافی به دست آورده بود و می‌توانست کارش را ترک کند و برای گذارندن وقتش با همسر و دخترانش وقت کافی داشت. اما پس از دو هفته به کارش بازگشت و به دنبال چالش‌های بزرگ‌تر می‌گشت. تنها پس از سه هفته او دوباره در همان مسیر کاری قبل قرار گرفت و چالش جدیدی را انتخاب نمود.

قصد داشت سازمان و شرکت بزرگ‌تری را شکل دهد. گرچه آنقدر پول و ثروت داشت که بقیه عمرش را بتواند با خیال راحت و آسوده سپری کند، اما برای به دست آوردن ثروت بیشتر، همچنان تلاش می‌کرد.

 

داشتن یک زندگی شاد

 

بیل هیچگاه موفقیت را برای خود تعریف نکرد. او هیچگاه یاد نگرفت که موفق زندگی کند. گرچه او آنقدر ثروت به دست آورد که افراد بسیاری آن را موفقیت می‌دانند، اما او همچنان به دنبال چیزی می‌گشت. بیل فقط یک هدف را دنبال می‌کرد و تمام چیزهای دیگر را به فراموشی سپرده بود تا به همان یک هدف خود دست یابد. همیشه در این مورد صحبت می‌کرد که در صورتی که اهداف مالی خود را محقق سازد، زندگی‌اش تغییر خواهد کرد و می‌تواند زندگی متفاوت‌تری را تجربه کند.

شرکت خود را به بیش از آنچه در ابتدا برنامه ریزی کرده بود گسترش داد و گفت مجبور بوده است این کار را انجام دهد. از اینکه خودش را فرد موفقی بداند، اکراه داشت. بیل هیچگاه متوجه این موضوع نشد که پایانی برای موفقیت و رسیدن وجود نخواهد داشت.

زندگی همیشه در گذر خواهد بود. اگر شما نتوانید در کاری که امروز انجام می‌دهید موفقیت را ببینید، پس حتی در صورت رسیدن به هدف نیز نمی‌توانید خود را فرد موفقی بدانید. بیل هیچگاه نتوانست موفقیت را برای خودش تعریف کند. همیشه تصور می‌کرد موفقیت فرای تصور او خواهد بود.

 

مقاله پیشنهادی: راهنمای گام به گام هدف گذاری تا موفقیت

 زندگی شاد و موفق

 

اصول موفقیت در زندگی

ما باید همیشه تعریفی از موفقیت برای خودمان ارائه دهیم، تا بتوانیم هر روز آن را در زندگی خود ساری و جاری ببینیم و در صورتی که به اهداف خود رسیدیم، بتوانیم برای آنها حس سپاسگزاری داشته باشیم. باید بدانیم موفقیتی که در ذهن خود پرورش داده‌ایم شامل چه چیزهای می‌شود. بنابراین سعی نمی‌کنیم تنها در یک زمینه پیشرفت کرده، سایر موارد را نادیده گرفته و تنها رشد یک بعدی داشته باشیم. مهم‌تر آن که اگر شادی، احساس رضایت و رضامندی را در بگیریم، باید موفقیت را طوری تعریف و تعیین کنیم که ضمن دسترسی به موفقیت، احساس شادتری داشته باشیم و در نتیجه در ادامه مسیر موفق‌تر عمل کنیم.

موفقیت اتفاقی نیست

تحقیقاتی که صورت گرفته است نشان می‌دهد افرادی که به یک مورد متعهد هستند و مثلاً می‌گویند: «من یک آدم متخصص هستم» یا «من یک دکتر هستم» حتی پس از آنکه با شکست مواجه می‌شوند به ادامه مسیر خود ادامه خواهند داد. در صورتی که فرد بداند حتی در صورت داشتن تخصص، احتمال مواجهه با شکست وجود دارد، هنگام بروز موانع و شکست‌های احتمالی، تلاش خود را دو چندان خواهد نمود و دست از تلاش بر نخواهد داشت.

بالعکس افرادی که دیدگاه متفاوتی دارند، در صورت وقوع موانع و چالش‌ها، شکست خود را حاصل از بدشانسی می‌پندارند. این طرز نگاه و نگرش، به تعریف افراد از موفقیت وابسته است. چرا که زمانی که شما موفقیت خود را تعریف کرده باشید، در نتیجه برای رسیدن به آن تلاش خواهید کرد. انتخاب و عمل شما با رسیدن به موفقیت هم راستا خواهد شد.

 

چگونه یک زندگی شاد و موفق داشته باشیم

 

اصول موفقیت خود را جایی یادداشت کنید

ارائه تعریف ذهنی از موفقیت، برای موفق شدن کافی نخواهد بود. زیرا به جای آنکه برای امکانات و موفقیت‌های آتی خود، برنامه‌ای طراحی کنید و چشم اندازی متفاوت را خلق کنید، بر طبق زمان حال و آنچه برای شما اتفاق می افتد، تعریف خود از موفقیت را تغییر خواهید داد و طبق زمان پیش خواهید رفت. باید نوشته‌ای از آنچه برای شما موفقیت به شمار می‌رود در اختیار داشته باشید. البته همیشه می‌توانید در آن تغییراتی به جود بیاورید و به بازنویسی آن بپردازید. اما باید به صورت مکتوب آن را حفظ کنید تا رویا و اهداف شما به واقعیت تبدیل شود. در این صورت ضمیر ناخودآگاه شما برای تحقق رویاهایتان عملکرد بهتری نشان خواهد داد و برای رسیدن به موفقیت تلاش خواهید کرد.

 

فروش در آمازون

 

تاثیر و جادوی نوشتن در موفقیت

نوشتن تعریف موفقیت، بر روی کاغذ موجب خواهد شد چندین پروسه فیزیکی و عصبی فعال شود و شما را به تحقق موفقیت نزدیک‌تر ‌کند. نخستین پروسه‌ای که شکل می‌گیرد با استفاده از انگشت برای نوشتن خواهد بود. پروسه حرکت دست و انگشت روی برگه، رابطه فضایی در مغز شما ایجاد خواهد کرد. همچنین نوشتن موجب خواهد شد حافظه فعال، پویا شود و به جای اینکه صرفاً از گنجایش ذهن خود برای فکر کردن به آن استفاده نمایید، می‌توانید از گنجایش بیشتر مغز خود برای انجام این کار استفاده کنید.

هنگام نوشتن، شما به مغز خود این فکر را القا خواهید کرد که این کار بسیار برای شما اهمیت دارد و باید روی آن تمرکز بیشتری داشته باشید. مطالعه‌ای که در ایالت ایندیانا صورت گرفته است، از MRI برای بررسی فعالیت عصبی کودکان استفاده شده است. زمانی که این کودکان به نوشتن حروف الفبا پرداخته‌اند، فعالیت مغزی آنها بیش از زمانی گزارش شده است که تنها حروف را دیده‌اند. اساساً با نوشتن تعریف موفقیت، در زمان یاد آوری و مررور نوشته‌ها، حوزه‌های بیشتری از مغز فعال خواهد شد.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/have-a-happy-and-successful-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط