مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

آیا سرنوشت و تقدیر وجود دارد؟

توضیحات کوتاه :
موضوع سرنوشت، موضوع حائز اهمیتی می‌باشد زیرا باعث می‌شود بسیاری از باورها و اعتقادات در ذهن شما ساخته شود. ولی در این زمینه ابتدا باید تعریف مشخصی از شخصیت ایده آل ذهنی خود داشته باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 16.9k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
آیا سرنوشت و تقدیر وجود دارد؟

 

خلاصه ای از مقاله

شاید این سؤال‌ها ذهن شما را هم درگیر کرده باشد که آیا سرنوشت و تقدیر وجود دارد؟ سرنوشت واقعاً وجود دارد و هر روز اتفاقاتی می‌افتد که بر زندگی شما تأثیر می‌گذارد اما آنچه اهمیت دارد عکس‌العمل شما است. اتفاقات بد امکان دارد برای همه افراد رخ بدهد، حتی برای معروف‌ترین و موفق‌ترین افراد. پس سرنوشت برای همه وجود دارد ولی آن تکه از پازل که اکثر افراد آن را گم کرده‌اند و فقط دست روی دست می‌گذارند و دائم با خود تکرار می‌کنند که فرد بدشانسی هستند و تمام اتفاقات را به پای تقدیر و سرنوشت می‌نویسند، این است که هر اتفاقی ممکن است بیفتد ولی این عکس‌العمل شما است که در دستان شما می‌باشد و می‌تواند خیلی چیزها را کنترل کند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

آیا سرنوشت و تقدیر در دستان ما است؟

شاید این سؤال‌ها ذهن شما را هم درگیر کرده باشد که آیا سرنوشت و تقدیر وجود دارد؟ آیا سرنوشت زندگی در دستان خود ما است یا از قبل رقم خورده است؟ اگر سرنوشت وجود دارد، چگونه زندگیمان را بسازیم؟ خیلی از افراد به این فکر می‌کنند که آیا قرار هست در آینده به موفقیت برسند؟ آیا شغلی را که همیشه آرزو داشتند به دست می‌آورند؟ شرایط خانوادگی، شغلی و مالی چه‌قدر در سرنوشت آن‌ها تاثیرگذار است؟ آیا همه‌ی این‌ها از قبل برنامه‌ریزی شده است و تلاش ما بی‌نتیجه است؟ موضوع سرنوشت، موضوع حائز اهمیتی می‌باشد زیرا باعث می‌شود بسیاری از باورها و اعتقادات در ذهن شما ساخته شود. ولی در این زمینه ابتدا باید تعریف مشخصی از شخصیت ایده آل ذهنی خود داشته باشید و بدانید که چه کارهایی لازم است انجام دهید تا این شخصیت ساخته شود.

 

میلیونرها چگونه فکر میکنند؟

 

برای تبدیل شدن به شخصیت مورد نظر خود تلاش کنید

شما زمانی می‌توانید بفهمید قرار است به چه شخصیتی تبدیل شوید که تشخیص بدهید می‌خواهید روز خود را چگونه شروع کنید، یک روز ساده و معمولی. این که هر روز خود را به چه شکل می‌گذرانید، چه کارهایی انجام می‌دهید و این کارها چه میزان مفید بوده و در مسیر رویا و اهداف شما می‌باشد. با خودتان صادق باشید زیرا هر کدام از روزهایی که می‌گذرند در مجموع شخصیت شما را می‌سازند و شما قرار است به شخصیتی تبدیل شوید که در همین روزها در حال تلاش برای ساخت آن هستید. تلاش شما چه میزان است؟ چه‌قدر زمان برای یادگیری صرف می‌کنید؟ زمانی که شما از ابتدا بدانید قصد دارید به چه شخصیتی تبدیل شوید به این فکر می‌کنید که می‌خواهید به چه شکل آن‌را طراحی کنید، برای رسیدن به این شخصیت چه چیزهایی را باید یاد بگیرید، چه کتاب‌ها و دوره‌هایی را باید بگذرانید و با چه افرادی باید آشنا بشوید. ولی در نهایت باید یاد بگیرید با سرنوشت و تقدیر کنار بیایید. این تکنیکی است که اگر آن را نشناسید ممکن است بعضی اوقات در زندگی شوکه بشوید و زمانی که اتفاق بدی برای شما پیش می‌آید، تمام آن چیزی که یاد گرفته‌اید را فراموش کنید. حتی ممکن است کلاً فراموش کنید تا دیروز چه‌قدر قوی و موفق بوده‌اید. پس خیلی مهم است تکنیک معامله و رویارویی با سرنوشت و تقدیر را یاد بگیرید.

 

مقاله پیشنهادی: با برنامه ریزی برای رشد شخصی رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید

تقدیر وجود دارد؟

 

فرکانس مغزی چیست؟

سرنوشت واقعاً وجود دارد و هر روز اتفاقاتی می‌افتد که بر زندگی شما تأثیر می‌گذارد اما آنچه اهمیت دارد عکس‌العمل شما است. اتفاقات بد امکان دارد برای همه افراد رخ بدهد، حتی برای معروف‌ترین و موفق‌ترین افراد. پس سرنوشت برای همه وجود دارد ولی آن تکه از پازل که اکثر افراد آن را گم کرده‌اند و فقط دست روی دست می‌گذارند و دائم با خود تکرار می‌کنند که فرد بدشانسی هستند و تمام اتفاقات را به پای تقدیر و سرنوشت می‌نویسند، این است که هر اتفاقی ممکن است بیفتد ولی این عکس‌العمل شما است که در دستان شما می‌باشد و می‌تواند خیلی چیزها را کنترل کند.

 

آیا سرنوشت و تقدیر وجود دارد؟

 

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد زمانی که همراه یکی از دوستانتان که کمک‌های زیادی نیز به شما کرده است، هستید، یکی دیگر از دوستانتان شما را ببیند، شما را صدا بزند و از شما با تعجب بپرسد که چگونه با این فرد همراه هستید در صورتی که او اصلاً فرد مناسبی نمی‌باشد و شما در جواب به او بگویید این فرد در زندگی به شما کمک‌های بسیاری کرده است. علت آن است که شما به گونه‌ای با او رفتار کرده‌اید که او چه بخواهد چه نخواهد، فرد خوب و مفیدی در زندگی شما خواهد بود. این یک قانون است، قانون فرکانس مغزی شما می‌باشد که باعث می‌شود افرادی را جذب کنید که می‌توانند به شما کمک کنند، انسان‌های خوبی هستند و یا حداقل به شما ضرری نمی‌رسانند. در حالی که ممکن است همین افراد در مقابله با سایر افراد به طرز متفاوتی اقدام کنند و این اتفاق کاملاً به طرز رفتار و عکس‌العمل طرف مقابلشان با آن‌ها وابسته است. بنابراین آن تکه گمشده پازل در واقع طرز رفتار شما می‌باشد و این شما هستید که می‌توانید تصمیم بگیرید که چه عکس‌العملی نشان دهید و این کار کاملاً در اختیار شما می‌باشد.

 

مقاله پیشنهادی: 15 رفتاری که باعث می شود دیگران بیشتر به شما احترام بگذارند

آیا سرنوشت و تقدیر وجود دارد؟

 

سرنوشتتان تا چه حدی در دستان شما است؟

برای مثال خیلی از افراد هستند که در خانواده‌های فقیری متولد می‌شوند، درست است این بخشی از سرنوشت آن‌ها می‌باشد ولی این که این فرد در 99 سالگی هم فقیر بماند فقط انتخاب آن فرد است. حتی خیلی از شخصیت‌های برجسته و معروف هم ممکن است در شرایط خیلی نامناسبی متولد شده باشند ولی اکنون می‌بینید که به چه جایگاه و مقامی رسیده‌اند. واضح است که در ابتدا کنترل عکس‌العمل و انتخاب بهترین گزینه برای بروز دادن رفتارتان کار سختی می‌باشد ولی زمانی که توانایی خود را در کنترل عکس‌العمل‌های خود بالا ببرید، می‌توانید دنیا و همه‌ی آن چیزی که بیرون از وجود شما می‌باشد را هم کنترل کنید و برای شروع این کار نیاز به تمرکز در ذهن، قلب و شخصیت خود دارید.

حق انتخاب در زندگی انسان‌ها چه تأثیری دارد؟

یکی دیگر از قانون‌های طلایی و مهم این است که انسان‌ها این توانایی را دارند که انتخاب کنند چه چیزهایی بیشتر در زندگی آنها اتفاق بیفتد. یکی از قانون‌های راز نیز همین است. زمانی که شما به چیزی علاقه دارید و دائم درباره‌ی آن فکر و تحقیق می‌کنید آن را بیشتر در زندگی خود مشاهده می‌کنید و پیشنهادهایی در ارتباط با آن از دیگران دریافت می‌کنید. دلیل آن که اتفاقات خوب در زندگی بعضی از افراد بیشتر پیش می‌آید، این است که آنها ذهن خود را قوی می‌کنند و انتخاب می‌کنند که تمایل دارند چه اتفاقاتی بیشتر برای آن‌ها رخ بدهد و زمانی که فرکانس مغزی آنها مثبت است و باور دارند که افراد مثبت وارد زندگی آن‌ها می‌شوند، ناخودآگاه افراد منفی و اتفاقات بد را نمی‌بینند و در نتیجه مدنظر قرار نمی‌دهند. بنابراین این جمله طلایی را به خاطر بسپارید که شما با هر آن چیزی که در زندگی باور دارید مواجه می‌شوید و آن را می‌بینید.

سرنوشت ما در دستان چه کسی است؟

چگونه انرژی خود را افزایش دهیم؟

یکی دیگر از مواردی که با قبول وجود سرنوشت و تقدیر به شما کمک می‌کند که زندگی خود را کنترل نمایید این است که کمی عاقل‌تر باشید و هوشمندتر زندگی کنید برای این کار باید علم خود را افزایش دهید و بیشتر مطالعه کنید تا به تحلیل بهتری از زندگی برسید. سرنوشت همیشه هم چیزهای بدی را وارد زندگی شما نمی‌کند و در خیلی از موارد چیزهایی را به شما می‌بخشد که بسیار ارزشمند هستند و حتی حاضر نیستید آن‌ها را با دنیا عوض کنید. مانند پدر، مادر و اعضای خانواده. درست است، شاید شما خیلی از جنبه‌های شخصیتی آنها را دوست نداشته باشید ولی اگر یک لیست از افرادی که تقدیر وارد زندگی شما کرده است، هدیه‌ای از سمت سرنوشت بوده‌اند و شما آن‌ها را انتخاب نکرده‌اید، تهیه کنید. حداقل یک نفر در بین آن‌ها پیدا می‌کنید که دوست دارید همین الآن با او تماس بگیرید و از او تشکر کنید. مطمئناً یک نفر در زندگی شما وجود دارد و خدا او را به عنوان یک هدیه به شما داده است و قدرت شکرگزاری خود را نیز تقویت کنید. گاهی اوقات ارزش چیزهایی که در زندگی شما هستند خیلی بیشتر از چیزهایی است که در زندگی شما وجود ندارند، حتی مواردی که سرنوشت آن‌ها را به شما هدیه داده است. پس اگر کمی نگرش خود را اصلاح کنید هم می‌توانید خودتان را بیشتر دوست داشته باشید و هم افرادی که در زندگیتان هستند و بعد از آنکه حس خوبی در شما ایجاد شد، انرژی شما نیز چندین برابر می‌شود و می‌توانید با قدرت به سمت آن چیزی که همیشه خواستارش هستید حرکت کنید.

 

آیا سرنوشت و تقدیر وجود دارد؟

 

چگونه غم عشق را فراموش کنیم؟

یکی دیگر از مواردی که سرنوشت برای شما به ارمغان می‌آورد، عشق و از دست دادن است. اگر عشقی در زندگی شما وجود دارد اولین کاری که لازم است انجام دهید این است که هر روز بابت آن شکرگزار باشید. باید بدانید که از دست دادن با وجود غمگین و سخت بودن هم بخشی از پروسه زندگی شما می‌باشد و ممکن است این اتفاق در زندگی خیلی از شما رخ داده باشد و طبیعتاً تحمل آن سخت است ولی سعی کنید زمانی که این اتفاق در زندگی شما رخ می‌دهد و کسی را از دست می‌دهد برای آن که بتوانید کمی راحت‌تر با این موضوع کنار بیایید، به بهترین و قشنگ‌ترین جمله‌ای که از او به یاد دارید، فکر کنید.

با تصمیم گیری درست زندگی خود را بسازید

سرنوشت و تقدیر وجود دارد و اتفاقات بسیاری را وارد زندگی شما می‌کند ولی در نهایت این شما و عکس‌العمل‌هایتان هستید که تعیین می‌کنید با قبول وجود سرنوشت، چگونه زندگیتان را بسازید. با توجه به مواردی که اشاره شد گرچه سرنوشت و تغییر وجود دارد اما این خود انسان است که راه کلی زندگی‌اش را تعیین می‌کند. انسان قدرت اختیار و انتخاب دارد. با نگاه به شرایط و حوادثی که پیش می‌آید می‌تواند تصمیم‌گیری کند و با توجه به این تصمیم‌گیری‌ها مسیر زندگی تغییر خواهد کرد. اگر اشتباهی در آنها وجود داشته باشد به سمت و سوی نادرستی سوق داده خواهید شد و بالعکس با اتخاذ بهترین و پسندیده‌ترین آنها مسیر زندگی‌تان، مثبت خواهد شد. 

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت‌انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/is-there-any-fate-and-appreciation
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
یاسمن گفته:
۰ | ۱

سرنوشت وجود داره ولی ما می تونیم انتخاب کنیم. یعنی در سرنوشت ما راههای زیادی قرار داده شده و ما با انتخاب هامون مسیرمون رو تغییر می دهیم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما یاسمن عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

دیدگاه های شما ما را در رسیدن به موفقیت های بیشتر یاری می رساند. از حضور پر مهر شما در خانواده عزت خواه دات کام کمال تشکر را داریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
رامین
رامین گفته:
۰ | ۱

واقعا مقاله بسیار انگیزه بخش و عالی بود.اینکه بعضی از اتفاقات در زندگی میفته ولی نگرش و واکنش هر کسی نسبت به اون اتفاق می تونه متفاوت باشه یه نفر می تونه یه اتفاق بد براش بیفته و خیلی ناراحت و داغون بشه و یه نفر دیگه می تونه همون اتفاق رو به صورت مثبت ببینه و خیلی راحت از کنارش رد بشه. ممنون از این مقاله خوبتون.

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما رامین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

ممنون بابت حضور آکنده از لطف و مهربانیتان در مجموعه عزت خواه دات کام. بله کاملا درست است. اتفاقات و حوادث بد در زندگی هر فردی ممکن است رخ بدهد ولی عکس العمل ما نسبت به آنها مهم می باشد. از رضایت و خشنودی شما همواره بر خود می‌بالیم و علاقه مندیم که همیشه شما را در اوج پیروزی‌هایتان ببینیم.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط