مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تکنیک هایی برای افزایش قدرت ذهن، حافظه و انگیزه (بخش دوم) | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
توجه به موفقیت‌های کوچک، انتخاب اهداف قابل ارزیابی و کمک به دیگران از راه‌های افزایش انگیزه هستند. اما راهکارهای شگفت‌انگیز دیگری نیز وجود دارند که به تقویت ذهن و انگیزه کمک می‌کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
تکنیک هایی برای افزایش قدرت ذهن، حافظه و انگیزه (بخش دوم) | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

 در بخش اول مقاله «تکنیک‌هایی برای افزایش قدرت ذهن، حافظه و انگیزه» 4 تکنیک به شما معرفی کردیم که به افزایش قدرت ذهن، حافظه و انگیزه شما کمک خواهد کرد. از جمله این که با ساده‌تر کردن کارها، توجه به موفقیت‌های کوچک، انتخاب اهداف قابل ارزیابی و کمک به دیگران می‌توانید انگیزه خود را افزایش دهید. در این مقاله به 7 راهکار دیگر اشاره خواهیم کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه برای رسیدن به هدف خود با انگیزه بمانیم؟

 در بخش اول مقاله «تکنیک‌هایی برای افزایش قدرت ذهن، حافظه و انگیزه» 4 تکنیک به شما معرفی کردیم که به افزایش قدرت ذهن، حافظه و انگیزه شما کمک خواهد کرد. از جمله این که با ساده‌تر کردن کارها، توجه به موفقیت‌های کوچک، انتخاب اهداف قابل ارزیابی و کمک به دیگران می‌توانید انگیزه خود را افزایش دهید. در این مقاله به 7 راهکار دیگر اشاره خواهیم کرد:

 

چگونه درآمد شغلی خود را افزایش دهیم؟

 

1. عادت‌های جدید در خود ایجاد کنید

گاهی اوقات تغییرات بسیار کوچک می‌توانند به نتایج بسیار بزرگی منجر شوند. زمانی که دست به ساخت عادت می‌زنید، باید در این مسیر ثابت قدم باشید و آن کار را آنقدر تکرار کنید که برای  شما عادی شود. حال فرقی نمی‌کند که این کار رفتن به باشگاه باشد یا ساخت یک ویدیو یا بهتر کردن زبان انگلیسی خود. در حقیقت با تکرار یک کار جدید، ذهن شما مسیرهای جدیدی را ایجاد می‌کند تا بتوانید پیشرفت کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید یک روتین صبحگاهی جدید داشته باشید، کلید رسیدن به این هدف، تکرار است. اگر هم می‌خواهید مدیتیشن را آغاز کنید، کلید اصلی موفقیت در آن ثابت قدم بودن است. اگر درباره خودتان این طرز فکر را داشته باشید که کارها را هیچ وقت به اتمام نمی‌رسانید، همین اتفاق برای شما خواهد افتاد. اما اگر هر روز به خودتان بگویید «من همه کارهایم را تمام می‌کنم!» این فکر به شخصیت شما تبدیل می‌شود. در نتیجه به همین شکل عمل می‌کنید. اگر درگیر رسیدن به هدف خاصی هستید و نمی‌توانید آن را به پیش ببرید، بهترین راه‌حل این است که در ابتدا هدف کوچکی در رابطه با آن انتخاب کرده و آن را عملی کنید. حتی اگر آن کار تنها 5 دقیقه زمان ببرد نیز اهمیتی ندارد. مسئله مهم این است که اقدامی هر چند کوچک در راستای هدف خود داشته باشید. روز بعد، اقدام کوچک دیگری در رابطه با هدف خود انجام دهید. خواهید دید که این بار کار برایتان آسان‌تر خواهد بود. کلید اصلی در این مرحله این است که مشخص کنید در چه زمینه‌ای می‌خواهید پیشرفت کنید. سپس هر روز روی آن حوزه خاص کار کنید. به یاد داشته باشید که حتی پیشرفت روزانه‌ی 1 درصدی در یک کار می‌تواند در نهایت به نتیجه بسیار بزرگی منجر شود. 

 

مقاله پیشنهادی: 9 عادتی که موجب سلب شادی می شوند

تکنیک هایی برای افزایش قدرت ذهن حافظه و انگیزه

 

2. با ضمیر ناخودآگاه در ارتباط باشید

بسیاری از افراد موفق راه‌های تسلط بر ضمیر ناخودآگاه را می‌دانند. یعنی وقتی با مشکلی مواجه می‌شوند، سعی می‌کنند مسأله را در ذهن خود تجسم کنند. مغز انسان ابزار خارق‌العاده‌ای در زمینه حل مسأله است. اگر در زمینه خاصی دچار مشکل شده‌اید و به‌دنبال پاسخ مناسب برای آن هستید، قبل از خواب چند دقیقه به تجسم آن چالش، ایده، سوال یا تجربه بپردازید. این کار را هر شب انجام دهید. هر شب اهداف خود را تجسم کرده و فکر کنید در صورت رسیدن به آنها شرایط به چه شکلی خواهد بود. ضمیر ناخودآگاه شما در این صورت به‌کار می‌افتد و ایده‌ها و ارتباطات مختلفی را خلق می‌کند. زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، هر چیزی که به ذهنتان می‌آید را یادداشت کنید. سپس هر چیزی که به ذهنتان آمده است را درباره آن موضوع مشخص انجام دهید. مطمئن باشید از نتیجه‌ای که دریافت می‌کنید، شگفت‌زده خواهید شد.

 

تکنیک هایی برای افزایش قدرت ذهن حافظه و انگیزه

 

3. بر محیط اطراف خود متمرکز شوید

افرادی که زمان خود را با آنها سپری می‌کنید، می‌توانند زندگی شما را از جنبه‌های مختلف تغییر دهند. در نتیجه، اطراف خود را با افراد یا وسایلی پر کنید که از ایده‌های شما در کسب‌وکار و زندگی شخصی حمایت می‌کنند. افراد حمایتگر این انگیزه را در شما ایجاد می‌کنند که به فرد شادتر و موفق‌تری تبدیل شوید. فراموش نکنید که روش گذراندن وقت یا کسانی که زمانتان را در کنارشان سپری می‌کنید کاملاً به اختیار خودتان است. شما می‌توانید در کنار کسانی باشید که انرژی شما را از بین می‌برند یا با افرادی وقت بگذرانید که الهام‌بخش بوده و از موفقیت‌های شما شاد می‌شوند. انتخاب اینکه کدام یک از این دسته می‌تواند بهتر باشد را بر عهده خود شما می‌گذاریم.

 

مقاله پیشنهادی: تمرکز ذهن با 5 راهکاری که بهره وری را افزایش می دهد

تکنیک هایی برای افزایش قدرت ذهن حافظه و انگیزه

 

4. سپاس گزار باشید

زمانی که بابت داشته‌های خود و وجود عزیزان خود سپاس‌گزار باشید، شاهد تغییرات بزرگی خواهید بود. از جمله این که کمتر روی داشته‌های دیگران متمرکز شده و احساس حسادت خواهید کرد. این کار انرژی شما را نیز افزایش داده و باعث می‌شود احساس رضایت و خوشبختی کنید. همچنین سطح انگیزه و خلاقیت‌تان افزایش می‌یابد. نکته‌ای که در این خصوص باید مطرح شود این است که عادت به سپاسگزاری باید در تمام زمینه‌های زندگی حرفه‌ای و شخصی شما دیده شود. سپاس‌گزاری تنها به این موضوع که یک فرد چه کاری را برای شما انجام می‌دهد، محدود نمی‌شود. این حرکت بیشتر درباره این است که شما چه احساسی درباره آنها دارید و چقدر این افراد برای شما ارزشمند هستند.

 

مقاله پیشنهادی: کارهای مهمی که انجام آن‌ها باعث تقویت حافظه می شود

تکنیک هایی برای افزایش قدرت ذهن حافظه و انگیزه

 

5. انرژی خود را افزایش دهید

انرژی بزرگ‌ترین عاملی است که می‌تواند در شما انگیزه ایجاد کند. وقتی درباره شخص یا چیزی هیجان‌زده هستیم، انگیزه زیادی نیز برای به‌دست آوردن آن پیدا خواهیم کرد. آخرین باری که یک دستاورد مهم داشته‌اید را به یاد بیاورید. آیا انرژی و انگیزه شما در آن زمان بالا نبوده است؟ اگر در خصوص رسیدن به اهداف خود عملکرد خوبی داشته و مثلاً بتوانید همانگونه که می‌خواستید وزن خود را کم کنید، انرژی شما در سطح بسیار بالایی قرار خواهد گرفت. حتی دوست دارید عملکرد خود را بسیار بهتر از قبل کنید. زمانی که درباره کاری که انجام می‌دهید، هیجان‌زده و سرشار از انگیزه ‌باشید، سطح انرژی‌تان خود به خود بالا خواهد رفت.
سطح بالای انرژی سبب رشد بدون وقفه‌ شما شده و در نهایت اعتمادبه‌نفس بالایی را برایتان به همراه خواهد آورد. یکی از راهکارهای افزایش انرژی روحی این است که همین حالا 3 کاری که بیشترین انگیزه و هیجان را به شما می‌دهند مشخص کنید. سعی کنید هر ماه حداقل 1 ساعت بیشتر از قبل روی این 3 کار زمان بگذارید. ببینید که می‌توانید به چه چیزی دست پیدا کنید. اگر نتیجه‌ای که به‌دنبال آن هستید را کسب کردید، زمان بیشتری را روی این 3 مورد گذاشته و 3 موردی که نمی‌خواهید روی آنها زمان بگذارید را حذف کنید.

 

مقاله پیشنهادی: تقویت انرژی برای رسیدن به موفقیت

تکنیک هایی برای افزایش قدرت ذهن حافظه و انگیزه

 

6. آینده ایده آل خود را تجسم کنید

اگر احساس می‌کنید انگیزه شما برای انجام کاری پایین است، سعی کنید روی هدفی که پشت آن کار قرار گرفته است تمرکز کنید. یک راه بسیار مناسب برای بالا بردن قدرت ذهن و انگیزه این است که سعی کنید بزرگ‌تر فکر کنید و خودتان را با افکار بزرگ‌تر به چالش بکشید. دوست دارید در 3 یا 5 سال آینده در چه جایگاهی قرار داشته باشید؟ بزرگ‌ترین هدف شما در زندگی شخصی و کسب‌وکاری که دارید چیست؟ چه اتفاقی باید بیفتد تا شما طی حرکت رو به جلوی خود احساس شادمانی داشته باشید؟
پاسخ این سوال‌ها را داده و سپس روی بزرگ‌ترین فکر خود تمرکز کنید. فکری که به شما انگیزه کارکردن روی مورد بزرگ‌تری را بدهد. اگر زمان زیادی را روی یک کار مشخص بگذارید، این اتفاق به شما کمک می‌کند تا چشم‌انداز آینده را در برابر خود داشته و اطمینان حاصل کنید که انگیزه شما در بالاترین حد خود باقی مانده است.

7. برای کارهایتان اولویت بندی داشته باشید

اگر مدت‌ها است که روی انجام یک پروژه بزرگ متمرکز شده‌اید، مطمئناً جنبه‌های زیادی از زندگی شما تحت‌تأثیر قرار گرفته است. گاهی اوقات شما تنها باید با مقاومت و ترس خود رو‌به‌رو شوید و آنچه که همیشه از آن اجتناب می‌کردید را انجام دهید. همان یک مورد می‌تواند زندگی شما را به معنای واقعی تغییر دهد. همه ما کارهای زیادی داریم که باید انجام دهیم. گاهی اوقات احساس می‌کنیم در وظایفی که بر عهده داریم غرق شده‌ایم. راه‌حل کلیدی برای این مشکل این است که اولویت‌بندی داشته باشید. با این کار می‌توانید از زمان خود بیشترین استفاده را ببرید و بهتر از قبل عمل کنید.

 

چگونه با فروش کالا در آمازون درامد دلاری داشته باشیم؟


در آخر سعی کنید پاسخی برای سوال‌های زیر پیدا کنید:

  • در حال حاضر چه چیزی به شما انگیزه می‌دهد؟
  • آیا به همان اندازه‌ای که می‌خواستید الهام گرفته‌اید؟
  • آیا آماده پذیرش تجارت جدید هستید؟
  • آیا بدون وقفه در حال یادگیری راه‌های جدید و بهتر برای زندگی هستید؟
  • آیا مراحل عنوان شده را به صورت عملی تجربه کرده‌اید؟
  • آیا به دنبال افزایش انگیزه خود هستید؟

خوشبختانه در این مقاله دیدگاه‌های بسیاری ارائه شده است. شما می‌توانید از تکنیک‌های گفته شده استفاده کنید و هر روز با هدفی مشخص زندگی کرده و در نهایت به دستیابی به رویاهای مورد نظر خود نزدیک‌تر شوید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/boost-mental-power-and-memory-part2
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط