موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

کشف رازهای موفقیت در زندگی

توضیحات کوتاه :
در این مقاله، قصد داریم به چهار نکته مهم برای موفقیت در زندگی بپردازیم. لازم است که این نکات را به لایف استایل یا همان سبک زندگی خودتان تبدیل کنید. تا در نهایت به زندگی سرشار از لذت دست یابید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 2.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
کشف رازهای موفقیت در زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

رازهای زیادی در زندگی وجود دارد که با کشف آنها می توان مسیر موفقیت را به راحتی طی نمود. در این مقاله به برخی از این رازها اشاره می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه از زندگی خود لذت ببریم؟

در زندگی، گاهی اوقات همه فرمول‌ها به هم می‌ریزد و بنابراین باید یک گام به عقب بر‌گردیم و نگاهی به طرز افکار و جهان‌بینی خودمان بیندازیم و تلاش کنیم تا ورق زندگی‌ را به شکل دلخواهمان برگردانیم. در این مقاله، قصد داریم به چهار نکته مهم برای موفقیت در زندگی بپردازیم.

لازم است که این نکات را به لایف استایل یا همان سبک زندگی خودتان تبدیل کنید. یعنی هر روز، به همین شکل آن‌ها را تکرار کنید تا در نهایت به زندگی‌ دست‌یابید که دوستش دارید و هر نفسی که در آن می‌کشید، سرشار از لذت برای شما باشد.

 

راهنمای کسب درآمد میلیاردی

 

شاید وقتی این مقاله را می‌خوانید که قبل از آن کلمه موفقیت را در اینترنت جست‌و‌جو کرده‌اید و دوست دارید حتی اگر شده به اندازه یک سانتی‌متر، زندگی خودتان را بهتر کنید. مشکلات و سختی‌های موجود را پشت سر بگذارید و زندگی را به محلی لذت‌بخش برای خودتان تبدیل کنید. گاهی اوقات در زندگی خود احساس می‌کنید که همه چیز خراب شده است.

مثلاً روابط خوبی با دیگران ندارید، به لحاظ مالی یا کاری به مشکل برخورده‌اید یا دوستانتان به اندازه‌ای که می‌خواهید خوب نیستند. افرادی که در اطرافتان هستند، توجه کافی به شما ندارند. از لحاظ مالی، دچار مشکل هستید، هر کاری را که شروع می‌کنید به نتیجه خوبی دست پیدا نمی‌کنید. شاید وقت آن باشد که تصمیم بگیرید یک گام به عقب باز گردید و دید خودتان نسبت به زندگی را مرور کنید.

 

مسیر موفقیت

 

1. در زمان حال زندگی کنید

شاید بارها این توصیه را شنیده باشید، اما این بار آن را با مثال متفاوتی برای شما توضیح می‌دهیم. زمانی را تصور کنید که به عنوان راننده یا سرنشین در اتومبیل نشسته‌اید و مسافتی را با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت طی می‌کنید. حال، شاید دوست داشته باشید که به سرعت به مقصد خودتان برسید. مثلاً به همان منطقه تفریحی، کوه، دشت یا جنگلی که مورد نظرتان بوده است.

اما فعلاً داخل اتومبیل نشسته‌اید و همراه با آن حرکت می‌کنید. یعنی نمی‌توانید با خودتان بگویید که آنجا، یعنی در مقصد مورد نظر هستم. نکته‌ای که بسیاری از اوقات به آن توجهی نداریم این است که اگر می‌خواهیم راننده یا حتی سرنشین خوبی باشیم، بفهمیم که در حال حاضر در ماشین هستیم.

می‌دانیم که قرار است به کجا برسیم، به یک جنگل خوب یا منطقه خوش آب و هوا و قرار است که فوق‌العاده لذت ببریم. اما فعلاً در ماشین هستیم و داریم حرکت می‌کنیم. بسیاری از اوقات فراموش می‌کنیم که باید در زمان حال زندگی کنیم.

 

مقاله پیشنهادی: راز موفقیت مردان بزرگ

کسب موفقیت

 

- چقدر شکر‌گزار داشته‌هایتان هستید؟

یکی از فاکتورهایی که نشان می‌دهد در زمان حال زندگی می‌کنید یا خیر این است که چقدر شکرگزار داشته‌های فعلی‌تان هستید و اصلاً به یاد دارید که چه نعمت‌هایی در زندگی‌تان دارید؟ شاید وقتی این مطلب را می‌خوانید، بگویید که در زندگیتان هیچ چیزی ندارید که خدا را به خاطر آن شکر کنید یا بابت آن خوشحال باشید. خیلی از داشته‌های فعلی زندگی شما، زمانی آرزو و رویای شما بوده‌اند.

یک روز به آن فکر می‌کرده‌اید و هدف شما بوده است. یک روز، آن را روی کاغذ نوشته بودید. حتی بدنی که حالا دارید و نفسی که می‌کشید. اگر میلیونر، میلیاردر یا تریلیاردر باشید یا هر میزان دیگری از ثروت را داشته باشید و در هر نقطه‌ای از دنیا که مد نظرتان است زندگی کنید اما نعمت‌هایی که دارید را فراموش کنید، کم‌کم به شخصی تبدیل می‌شوید که از داشته‌هایش لذت نمی‌برد.

در این صورت فقط چشم به هدف خود دارید و این بسیار به ضرر شما خواهد بود. چون دیگر زندگی برایتان لذت بخش نخواهد بود، در عوض شاکی و عصبانی هستید و تصمیم‌های بد می‌گیرید یا دست به کارهای نادرست می‌زنید. در نهایت همان داشته‌های قبلی‌تان را هم از دست می‌دهید.

 

موفق شدن

 

2. اطرافیان خود را به درستی بشناسید

بارها شنیده‌اید که باید اطرافیان خود اعم از همکاران، دوستان نزدیک، حتی اعضای خانواده و کسی که عاشقانه دوستش داریم را به خوبی بشناسیم. دلیل این مسأله این است که سبک زندگی آنها، تأثیر زیادی بر ما به جا می‌گذارد. نام 5 یا 10 نفر از کسانی که بیشترین زمان زندگی خود را با آن‌ها می‌گذرانید، روی کاغذی یادداشت کنید، به این خاطر که شما چکیده‌ای از زندگی آنها هستید.

حال، بالطبع اگر ناراضی هستید، باید آنها را تغییر دهید. اگر قابل حذف کردن هستند، حذفشان کنید اما اگر همانند اعضای خانواده قابل حذف کردن نیستند، باز هم مهم است که از آنها غافل نشوید. به این خاطر که شاید از نظر طرز فکر، فاصله زیادی با شما داشته باشند. شاید هیچ کدام از آنها در مسیر موفقیت و لذت بردن از زندگی یا آرامش نباشند، اما در هر حال بخشی از زندگی شما هستند. حتی اگر تلاش کنید که تلنگری هم به زندگی آنها وارد کنید در جای خود ارزشمند است.

 

کسب موفقیت

 

- چقدر به تغییر کیفیت زندگی اهمیت می دهید؟

بنابراین مورد دوم را می‌توان به این صورت خلاصه کرد که سعی کنید اطرافیان خودتان را بشناسید و بررسی کنید در چه قسمت‌هایی از زندگی آن‌ها، می‌توانید تغییر ایجاد کنید. گاهی اوقات، این کار حتی با خریدن یک کتاب، فرستادن یک ویدئو یا تهیه سمینار و ورک‌شاپ یا معرفی آنها به روانشناس یا مربی قابل انجام است و به آنها کمک می‌کند تا به هدفی که می‌خواهند، دست‌یابند.

بسیاری از اوقات، اعضای خانواده ما هیچ هدفی ندارند. شاید به این دلیل که وقتی باید هدف خودشان را پیدا می‌کردند یا به داشتن هدف فکر می‌کردند، بنا به شرایطی این کار را انجام نداده‌اند. از طرفی در مقامی نیستیم که بخواهیم قضاوت کنیم چرا شخصی در زندگی خود موفق است و هدف دارد. در عوض قصد داریم در درجه اول زندگی خودمان را بهتر کنیم و پس از آن شرایط کسانی که با ما در ارتباط هستند را ارتقا دهیم.

گر کیفیت زندگی شما بهتر شود، بالطبع باعث می‌شود که زندگی اطرافیانتان هم ارتقا یابد. برعکس، زمانی که افراد مهربانی در کنار شما باشند که از صمیم قلب بهترین‌ها را برای شما می‌خواهند، زندگی خوب و هدفمندی دارند یا می‌خواهند بسازند، مطمئناً انرژی بهتری وارد زندگی شما می‌شود. در این صورت، به جای این که زمانی را صرف حرف زدن، بحث کردن و جنگیدن با اطرافیان خود کنید، می‌توانید از زندگی لذت ببرید.

 

 رازهای موفقیت

 

- برای ساخت یک زندگی لذت بخش چقدر به گذشته خود اهمیت می دهید؟

همه ما به دنبال ساختن یک زندگی لذت بخش برای خودمان هستیم. به همین دلیل برخی اوقات لازم است که به عقب برگردید و ریشه‌ها را بررسی کنید. یکی از همین ریشه‌ها این است که اطرافیان خود را بهتر بشناسید و در زمینه‌هایی که دوست دارند و رویایشان است به آنها کمک کنید. حتی اگر آرزویی ندارند، آن را پیدا کنند و اگر آرزویی دارند شرایط را برای رسیدن به خواسته‌هایشان فراهم کنید. البته این بدان معنی نیست که صد‌در‌صد وقت خود را صرف تغییر اطرافیان خود کنید.

گاهی اوقات حذف کردن دوست از پیدا کردن شخصی که در مسیر فکری شما باشد، بهتر است. با این حال، شاید بعضی وقت‌ها، تمایل دارید که اطرافیانتان در زندگی شما باقی بمانند. پس، بسیار خوب است که برای آنها وقت و انرژی بگذارید و به آنها کمک کنید. همیشه مثل یک زنجیر عمل کنید. همانطور که ما قسمتی از زنجیر موفقیت در دنیا را گرفته‌ایم و داریم زندگی خود را بهتر می‌کنیم، فراموش نکنیم که دست شخص دیگری را هم بگیریم.

این فرد می‌تواند دوست، یکی از اعضای خانواده یا هر شخص دیگری حتی در فضای مجازی باشد که تا به حال او را ندیده‌اید. اگر اطلاعاتی دارید که می‌دانید برای فرد دیگری مفید است، در اختیار او قرار دهید. شاید همین باعث وارد شدن تلنگری به او و جلو بردن زندگیش حتی در حد بسیار کمی باشد و به بهتر شدن زندگی او کمک کند.

 

 رازهای موفقیت در زندگی

 

3. به خاطر داشته باشید هر موفقیتی، با یک نقشه قبلی صورت گرفته است

مسلماً ساخت هر خانه زیبا یا ساختمان بزرگی، بر اساس نقشه صورت گرفته است. شما برای رسیدن به اهداف و آرزوهای خود، چه نقشه‌ای دارید؟ بسیاری از اوقات، برای رسیدن به خواسته‌هایمان، 24 ساعت شبانه روز و بدون نقشه، فقط تلاش می‌کنیم. در این صورت، بازدهی کار ما بسیار پایین خواهد بود. در مقابل، بعضی اوقات، فقط برای هدف خود نقشه و طرح پیاده می‌کنیم اما هیچ اقدامی در رابطه با آن انجام نمی‌دهیم که باز هم به نتیجه نمی‌رسیم. بنابراین سعی کنید هر دو را با هم داشته باشید،

یعنی با یک نقشه بسیار خوب، بهترین اقدامات را انجام دهید. یعنی فقط به دنبال تلاش کردن یا صرفاً طرح نقشه نباشید. در عوض باید به هر دو ترکیب برسید. یک فرمول، زمانی به خوبی جواب می‌دهد که ترکیبات آن درست باشد. حتی در وسایل بهداشتی یا خوراکی هم این موضوع صادق است. مثلاً بهترین کیک دنیا، زمانی خوب است که همه مواد آن با درصد درستی ترکیب شده باشد.

در مورد رسیدن به اهداف نیز، دقیقاً همین شرایط برقرار است، یعنی نقشه خوب به اضافه یک اجرای خوب. نه این که فقط اجرا داشته باشید یا فقط دنبال طرح و نقشه باشید. اگر مرز این دو را پیدا نکنید، مسلماً دچار مشکل می‌شوید یا نتیجه‌ای که می‌گیرید، بسیار ضعیف خواهد بود.

 

 موفقیت در زندگی

 

- آیا مسیر رسیدن به هدف را مشخص کرده اید؟

در دوره پاراسل زندگی، استاد حسین عزت خواه تلاش کرده‌اند به افراد کمک کنند تا ابتدا کل مسیر رسیدن به هدف خود را به درستی ببینند و یک رویای خطی برای خود تعریف کنند. همچنین بسیاری از کارهای زندگی خود را حذف کنند تا وقت مناسبی برای انجام دادن فعالیت‌هایی داشته باشند که آنها را به هدف زندگیشان می‌رساند.

در نهایت نیز دید کلی و خوبی نسبت به کل قضیه به دست بیاورند. گاهی اوقات، به نتیجه‌ای می‌رسیم، ولی درست مانند زمانی که عینک اشتباهی به چشم زده‌ایم و مناسب شماره چشم ما نیست، دید نادرستی نسبت به اطراف خود خواهیم داشت و اصلاً متوجه نیستیم که به هدف خودمان رسیده‌ایم.

 

کشف رازهای موفقیت در زندگی

 

4. برای موفق شدن باید از بدن خود هم مراقبت کنید

کسب و کارهای بزرگ، یک دفتر اصلی دارند، ما هم در زندگی خود، یک دفتر بسیار بزرگ داریم که در واقع بدن ما است و باید همیشه به دقت از آن مراقبت کنیم. گاهی اوقات با رعایت برخی نکات کوچک در مورد بدن خود، می‌توانیم عملکردمان را در سطح بالایی نگه داریم. ورزش کردن، انجام مدیتیشن، شنا و پیاده‌روی، رفتن به طبیعت، دویدن، انجام ورزشی که دوستش دارید و شما را به شوق می‌آورد، همگی کمک می‌کنند که بدن خود را در وضعیت مطلوبی نگه دارید و به تحقق اهداف‌تان کمک کنید. خوردن غذای خوب نیز یکی دیگر از مواردی است که باید در نظر داشته باشید.

بسیاری از افراد، وقتی هدف مهمی برای خود انتخاب کردند، برای رسیدن به آن تلاش زیادی می‌کنند و اشتیاق زیادی برای دست‌یابی به آن نشان می‌دهند. این افراد می‌توانند 18 تا 20 ساعت بی‌وقفه کار کنند و با انرژی به جلو بروند اما زمانی عملکرد آنها به سطح بسیار خوبی می‌رسد که مراقب باشند تا قبل از این که ماشین بدنشان خراب شود و نیاز به تعمیر اساسی پیدا کند، با ورزش کردن، خوردن غذای مناسب و استراحت کردن، از آن مراقبت کنند. همه این فاکتورهای کوچک کمک می‌کند تا افراد در نهایت به هدف خود برسند.

 

چگونه روش های کسب درآمد با آمازون را یاد بگیریم؟

آیا خلق رویا آسان است؟

رسیدن به موفقیت، خلق یک رویا، فرمول یا کد خاصی نیست. بلکه اگر همه مواردی که در این مقاله اشاره شد را همانند یک پازل کنار هم بچینید، به تصویر مورد نظر خود یعنی همان تحقق هدفتان خواهید رسید. پس هیچ‌وقت به دنبال یافتن یک فرمول، جمله یا کد طلایی نباشید، بلکه با تکرار 4 مطلب بالا می‌توانید موفق به ساخت لایف استایلی برای خود شوید که در بازه زمانی طولانی 5، 10 یا 20 سال، زندگی خوبی را برای شما به همراه خواهد آورد.

قرار نیست در یک مدت زمان کوتاه به خودتان سختی زیادی بدهید و بعد به بن‌بست بر خورد کنید و مجبور باشید دوباره از ابتدا شروع کنید. در عوض قرار است کم‌کم متحول شوید و این تغییرات به صورتی خواهد بود که در نهایت تبدیل به یک سبک زندگی خوب برای شما می‌شود.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/discover-success-secrets
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط