وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

با قدرت ذهن، رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید

توضیحات کوتاه :
کاری کنید که هر فکر یا حقیقتی که به ذهن شما خطور می‌کند برای شما سودمند باشد. این فکر می‌تواند برای شما کارساز و سازنده باشد. تنها رویاپردازی نکنید، سعی کنید رویای خود را بیافرینید!

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 3.7k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
با قدرت ذهن، رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید

 

خلاصه ای از مقاله

رویاها ابتدا در ذهن شکل میگیرند و بعد به واقعیت بدل می شوند. ذهن انسان قدرت خلق هر چیزی را دارد و نباید ذهن را محدود نمود. با شناخت بیشتر ذهن، می توان به جنبه ها و قدرت های پنهان آن دست یافت و در مسیر موفقیت از آن استفاده نمود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

محدوده علم انسان و قدرت ذهن

«کاری کنید که هر فکر یا حقیقتی که به ذهن شما خطور می‌کند برای شما سودمند باشد. این فکر یا حقیقت می‌تواند برای شما به کار آمده و سازنده باشد. به هیچ چیز به آن شکلی که هست فکر نکنید، بلکه به شکلی که باید باشند به آنها نگاه کنید. تنها رویاپردازی نکنید، سعی کنید رویای خود را بیافرینید

ماکسول مالتز

شما یک نابغه بالقوه هستید. مغز شما بیش از 18 میلیارد سلول درون خود دارد که هر کدام از آنها با 20000 سلول دیگر در ارتباط و وابسته می‌باشد. این بدین معنا است که تعداد افکار ممکنی که شما می توانید به آنها فکر کنید، بسیار بیشتر از تمام مولکولهای موجود در جهان می‌باشد که تاکنون شناخته شده‌اند.

شما قابلیت یادگیری در نرخ بسیار بالایی را دارید و می‌توانید حتی خیلی بیشتر از آنچه که تصورش را دارید، اطلاعات و داده‌ها را در ذهن خود ذخیره نمایید. به همین دلیل است که گفته می‌شود: «با مرگ یک فرد تحصیلکرده، انگار یک کتابخانه به آتش کشیده می‌شود.»

این کتابخانه بالقوه در میان دو گوش شما واقع شده است. امروزه سرچشمه اصلی ارزش‌ها، دانش می‌باشد. همانطور که شما در خصوص میزان دانشی که می‌توانید کسب کنید، محدودیتی ندارید، در میزان ایجاد ارزش نیز محدودیتی وجود ندارد.

شما از هر جایی که در آن قرار دارید می‌توانید شروع به کسب دارایی‌های ذهنی کنید و تفاوتی نیز ندارد که پیش زمینه شما دقیقاً چیست. شما می‌توانید از همین امروز شروع کنید و توانایی خود در عملکردتان را بهبود ببخشید و نتایج بهتری دریافت نمایید.

یکی از موارد شگفت انگیز درباره دانش این است که دانش می‌تواند صدها هزار یا حتی میلیون‌ها بار بازتولید شود، بدون اینکه ارزش خود را در این فرآیندهای بازتولید از دست بدهد.

 

چگونه ثروتمند شویم؟

 

سرچشمه دارایی‌های انسان از گذشته تاکنون

در طول تاریخ انسانی، ارزش در داشتن زمین، کارگر، سرمایه، اسباب و اثاثیه، تجهیزات مختلف، ماشین و به طور کلی دارایی‌های مادی خلاصه می‌شد. جنگ‌ها و انقلاب‌ها نیز تنها به دلیل تسلط پیدا کردن روی این موارد شکل می‌گرفت. در ابتدا عصر کشاورزی به عصر صنعتی تبدیل شده و سپس عصر خدمت رسانی روی کار آمد.

اما اکنون به عصری رسیده‌ایم که می‌توان از آن با عنوان عصر اطلاعات نام برد. در این دوره سرچشمه اصلی ارزش‌ها داشتن زمین، کارگر یا دیگر دارایی‌های مادی نیست. در حال حاضر ما اطلاعات، دانش و ایده‌ها را دارایی اصلی یک انسان می‌دانیم.

همانطور که پیش‌تر گفته‌ایم بهترین دارایی که شما می‌توانید داشته باشید همان مغز است که در میان دو گوشتان قرار گرفته است. شما با استفاده از قدرت ذهن خود و به چالش کشیدن آن می‌توانید یک آینده نامحدود را برای خودتان رقم بزنید. آینده‌ای که در آن می‌توانید به هر چیزی که واقعاً به دنبال آن هستید، دست پیدا کنید.

بیل گیتس، دومین فرد ثروتمند جهان می‌باشد. ارزش خالص سهام شرکت او، مایکروسافت، از ارزش سهام شرکت IBM نیز بیشتر می‌باشد. این در حالی است که شرکت IBM کار خود را خیلی پیش‌تر از شرکت بیل گیتس آغاز نموده است.

پایه و اساس ایده تأسیس مایکروسافت تماماً قدرت ذهن می‌باشد. ارزش این شرکت به فرآیند اطلاعات دیجیتال در کامپیوترها و از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر از طریق خطوط تلفن و سیستم‌های وایرلس و ماهواره وابسته می‌باشد.

تمامی فرآیندهای نامبرده توسط شرکت مایکروسافت تسهیل یافته است. در نتیجه می‌توان گفت که توانایی دستیابی به ثروت در حال حاضر توسط قدرت ذهنی تعیین می‌شود نه قدرت فیزیکی!

 

 رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید

 

همین الان شروع به کسب ثروت کنید

در نسل‌های گذشته شاید سالها زمان می‌برد تا یک نفر می‌توانست به سرمایه کافی برای شروع و ساخت یک کسب و کار موفق دست پیدا کند. اما امروزه و با پیشرفت تکنولوژی شرایط متفاوت شده است. الان دیگر به دارایی‌های مادی برای رسیدن به نقطه نامبرده نیاز نمی‌باشد. شما در سر خود چیزی را دارید که غیرقابل ارزش گذاری است.

شما از قدرت ذهن خود می‌توانید در حالت‌های مختلفی استفاده کنید، بدون اینکه محدودیتی داشته باشید. در سوی دیگر نیز باید این مسئله بیان شود که شما هیچ‌گونه محدودیتی برای یادگیری نیز ندارید و می‌توانید با کسب دانش، اطلاعات موجود در ذهن خود را افزایش دهید.

شما به کمک این اطلاعات و قدرت بسیار بالای ذهن خود می‌توانید اقدام کنید و به سمت اهدافی که در ذهن دارید گام بردارید. به یاد داشته باشید که سرمایه اصلی‌تان در مغز شما جای گرفته است. پس به هیچ عنوان این نکته را از یاد نبرید و از این سرمایه نهایت استفاده را داشته باشید تا بتوانید موفقیت را تجربه کنید.

کاری که بیل گیتس و خیلی از افراد بزرگ و موفق جهان انجام داده‌اند، دقیقاً همین است. آن‌ها خودشان و توانایی‌هایی که درون خود دارند را باور کردند و از این توانایی‌ها در راستای رسیدن به اهداف خود استفاده نمودند.

به یاد‌داشته باشید که آنها نیز همگی افرادی شبیه به شما می‌باشند و هیچ برتری خاصی نسبت به شما ندارند. پس اگر می‌خواهید مثل آنها موفقیت را تجربه کنید، همین الان توانمندی خودتان را بپذیرید و شروع نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: 3 باور طلایی برای کسب ثروت

قدرت ذهن

 

تفاوت‌های کوچک می‌توانند به نتایج بزرگی منجر شوند

گاهی اوقات اندکی بهتر شدن در زمینه فکر کردن و عملکرد می‌تواند باعث بهبود چیشمگیری در عملکرد کلی شما شود. البته الزاماً شما برای اینکه دانش خود را درباره یک موضوع خاص بالا ببرید، نیاز ندارید که به دانشگاه بروید و تحصیل کنید.

خیلی اوقات ایجاد تغییرات کوچک در کاری که در حال حاضر انجام می‌دهید، می‌تواند نتایج بسیار خارق‌العاده‌ای را به دنبال داشته باشد. گاهی کوچک‌ترین اطلاعاتی که در زمان و مکان مناسب به دست می‌آورید، می‌تواند به شما این توانایی را بدهد که تغییر بسیار مهمی را در یک شرایط خاص ایجاد نمایید. گاهی یک ایده یا دیدگاه می‌تواند تمام زندگی کاری یا شخصی شما را متحول کند.

 

با قدرت ذهن رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید

 

بر تداوم یادگیری تمرکز داشته باشید

موفق‌ترین افرادی که در حال حاضر وجود دارند، کسانی هستند که به صورت متداوم روی یادگیری و توسعه پایه دارایی ذهنی خود کار می‌کنند. آن‌ها همیشه با آغوش باز پذیرای ایده‌ها و نظریه‌های جدید می‌باشند.

یکی از اصلی‌ترین اشتباهاتی که بسیاری از مردم مرتکب می‌شوند این است که تصور می‌کنند دانشی که امروز و در این لحظه دارند تمام چیزی است که آنها باید درباره یک موضوع بدانند و به چیزی بیشتر نیاز ندارند. به این مورد به اصطلاح «دام هوش» می‌گویند.

فردی که در این دام می‌افتد، مطمئناً خودش نمی‌داند. به چنین فردی نمی‌توان کمکی کرد. چرا که او راه یادگیری یا کسب هرگونه اطلاعاتی را بسته است. به همین دلیل است که گفته می‌شود که شروع هر خردی معمولاً آگاهی از این نکته است که چقدر سطح دانش شما پایین است.

 

چگونه با فروش کالا در آمازون درآمد دلاری کسب کنیم؟

 

از افراد موفق الگو بگیرید

یکی از مواردی که تقریباً در میان تمامی افراد موفق مشترک می‌باشد این است که هیچ یک از آنها تحت تأثیر هوش خود قرار نمی‌گیرند. در حقیقت، هر چقدر که آنها باهوش‌تر باشند، بیشتر فروتن هستند و به همین خاطر کمتر این تصور را دارند که در یک زمینه متخصص می‌باشند.

آن‌ها همگی این موضوع را پذیرفته‌اند که اطلاعات موجود در این جهان نامحدود می‌باشد. در جهان حاضر تعداد کتاب‌های نوشته شده آنقدر زیاد است که هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند همه آنها را مطالعه کرده است.

تعداد محققان، دانشمندان، فیلسوفان یا اشخاصی که در یک زمینه، تخصصی را دارند بسیار زیاد بوده و هر روز نیز به تعداد آنها افزوده می‌شود. در نتیجه هیچکس نمی‌تواند مدعی شود که همه چیز را می‌داند. چرا که به صورت روزانه اطلاعات جدید بسیاری منتشر می‌شود و حتی رسیدن به تخصص در یک زمینه خاص نیز کار دشواری شده است.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/realize-dreams-through-mental-power
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط