موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

تکنیک هایی برای افزایش قدرت ذهن، حافظه و انگیزه (بخش اول) | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
چگونه در خودتان انگیزه ایجاد می‌کنید؟ به خاطر داشته باشید که خودتان می‌توانید آتش اشتیاق را روشن کنید. اینکه تنها منتظر بمانید تا انگیزه لازم برای حرکت روبه‌جلو به‌دست بیاید، کافی نیست!

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
تکنیک هایی برای افزایش قدرت ذهن، حافظه و انگیزه (بخش اول) | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

همه ما دوست داریم که هر روزمان بهتر از دیروز باشد اما بسیاری از اوقات این اتفاق نمی‌افتد. مسئله‌ای که باید بدانید این است که قدرتمندترین شکل انگیزه در حقیقت همان انگیزه شخصی است. همیشه به‌خاطر داشته باشید که خودتان می‌توانید آتش اشتیاق را در خود روشن کنید. اینکه تنها منتظر بمانید تا انگیزه لازم برای حرکت روبه‌جلو به‌دست بیاید، کافی نیست. شما به‌هیچ عنوان نباید منتظر بمانید تا چیزی که می‌خواهید برای شما اتفاق بیفتد، بلکه باید خودتان آن را خلق کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

تعریف انگیزه چیست؟

چگونه در خودتان انگیزه ایجاد می‌کنید؟ همه ما به‌دنبال این هستیم که بتوانیم از تمام زمان خود استفاده کرده و کارهای بیشتری انجام دهیم. اما گاهی اوقات در همان مرحله اولیه آماده شدن باقی می‌مانیم. ما انسان‌ها دوست داریم هر روز خود را به شکلی سپری کنیم تا به اهدافی که در ذهن داریم و زندگی شادی که انتظار آن را می‌کشیم، یک قدم نزدیک‌تر شویم. همه ما دوست داریم که هر روزمان بهتر از دیروز باشد اما بسیاری از اوقات این اتفاق نمی‌افتد. مسئله‌ای که باید بدانید این است که قدرتمندترین شکل انگیزه در حقیقت همان انگیزه شخصی است. همیشه به‌خاطر داشته باشید که خودتان می‌توانید آتش اشتیاق را در خود روشن کنید. اینکه تنها منتظر بمانید تا انگیزه لازم برای حرکت روبه‌جلو به‌دست بیاید، کافی نیست. شما به‌هیچ عنوان نباید منتظر بمانید تا چیزی که می‌خواهید برای شما اتفاق بیفتد، بلکه باید خودتان آن را خلق کنید.

 

چطور مدیریت بیزینس را یاد بگیریم؟


همه فرآیندها و انگیزه‌ها تنها زمانی به‌وجود می‌آیند که اقدام کنید. هر حرکت شما می‌تواند مقدمه‌ای برای شروع حرکت بعدی باشد. زمانی که شروع کرده و اقدام می‌کنید، نتایج بهتری برای شما رقم خورده و تجارب جدیدی را به‌دست خواهید آورد. این اقدام می‌تواند هر کاری باشد. می‌توانید از همین امروز آن را شروع کنید. برای مثال، صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شوید یا هر روز زمانی را به ورزش کردن اختصاص دهید. حتی اگر شده تنها برای 5 دقیقه این کار را انجام دهید. همین تغییر کوچک می‌تواند نتایج بزرگی را دربر داشته باشد. اگر تمرکز خود را فقط معطوف به تعدادی از موارد کنید که برای شما ایجاد تغییر خواهند کرد، شاهد تأثیرات شگرفی در زمینه زندگی و کسب‌وکار خود خواهید بود. در ادامه چند تکنیک مهم را با یکدیگر مرور می‌کنیم که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید قدرت ذهنی، حافظه و انگیزه خود را افزایش دهید.

 

مقاله پیشنهادی: نقش انگیزه شخصی در موفقیت افراد

تکنیک هایی برای افزایش قدرت ذهن، حافظه وانگیزه

 

1. زندگی خود را ساده کنید

اگر با خلاقیت برای زندگی خود برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید آن را به شکل ساده‌ای در آورید. مثلاً فعالیت‌هایی که به شما انگیزه نمی‌دهند یا باعث ایجاد احساس هیجان در شما نمی‌شود را به دیگران محول کرده یا حذف کنید. با این کار، مطمئن هستید که از زمان خود بیشترین استفاده را کرده و تمام انرژی خود را صرف رسیدن به اهداف کرده‌اید. مطمئناً در زمانی که ذهنتان آشفته و درگیر پروژه‌ها و وظایف محول شده است، حفظ انگیزه کار دشواری خواهد بود. در نتیجه هر چقدر که تمرکزتان بیشتر باشد، انگیزه بیشتری نیز پیدا خواهید کرد.
اما اکنون این سؤال مطرح می‌شود که چطور می‌توانید زندگی خود را ساده کنید؟ یک راه برای رسیدن به این هدف ادغام چند وظیفه مختلف با یکدیگر است. درباره دو کاری که قصد دارید انجام دهید، فکر کنید و ببینید که چگونه می‌توانید آنها را به یک فعالیت تبدیل کنید. یک راه دیگر نیز تهیه فهرستی از تمام کارهای کوچکی است که باید انجام دهید. سپس آنها را به ترتیب و یکی پس از دیگری انجام دهید. حال شما می‌توانید این دو راه حل را نیز با یکدیگر ترکیب کنید. بدین شکل که روی تعداد زیادی از وظایف کوچکی که مشخص کرده‌اید، به‌عنوان یک وظیفه کلی متمرکز شوید و همه آنها را با هم انجام دهید. بنابراین به جای اینکه یک کار مشخص را در یک روز انجام دهید، می‌توانید چند کار کوچک مرتبط با یکدیگر را به‌طور همزمان در همان روز پیش ببرید، بدون اینکه تمرکزتان برهم بخورد.

 

تکنیک های افزایش قدرت ذهن حافظه و انگیزه

 

2. بر موفقیت‌های خود متمرکز شوید

یکی از مواردی که انگیزه ما را کم کرده و باعث ایجاد تعویق در انجام کارها می‌شود این است که میزان موفقیت خود را با توجه به میزان فاصله‌ای که با ایده‌آل‌ها و رویاهای خود داریم، اندازه می‌گیریم. به عبارت دیگر، به این که تاکنون چه دستاوردهایی داشته‌ایم و تا چه میزان به رویاهای خود نزدیک‌تر شده‌ایم، توجه نمی‌کنیم. اگر طرز فکر خود را تغییر دهیم و درباره چگونگی عملکرد ذهن خود آگاه‌تر باشیم، می‌توانیم خودمان را برای موفقیت آماده کنیم. ما معمولاً زمانی که از ذهن خود برای حل مشکلات، تجسم کردن، رسیدن به اهداف و محاسبه میزان پیشرفت خود استفاده می‌کنیم، در شادترین حالت ممکن قرار داریم. حال اگر بتوانید به جای کلی‌نگری، روی موضوع خاصی تمرکز کنید، این فرصت را خواهید داشت که شادتر بوده و انرژی بیشتری به‌دست آورید.
برای اینکه بتوانید به این شکل رفتار کنید، باید از همین حالا شروع کرده و ذهن خود را آموزش دهید تا روی یک موضوع خاص متمرکز شود. با این کار، احساس شما واقعی بوده و انگیزه شما تقویت خواهد شد. شما باید به جای تمرکز روی ایده‌آل‌های خود، درباره موفقیت‌هایی که از یک زمان مشخص به بعد داشته‌اید، متمرکز شوید. برای مثال، اگر هدف شما این است که طی 6 ماه 14 کیلوگرم وزن خود را کم کنید و طی 3 ماه اول تنها 3 کیلوگرم کاهش وزن داشته‌اید، دو انتخاب پیش روی شما قرار می‌گیرد. یکی این که تمرکز خود را معطوف به 11 کیلوگرم باقی‌مانده کنید و دومی به موفقیت کوچک خود یعنی کاهش 3 کیلوگرم توجه کنید. در حالت دوم، می‌توانید موفقیت خود را جشن بگیرید، انگیزه پیدا کرده و حتی برای کاهش وزن بیشتر از 14 کیلوگرم نیز برنامه‌ریزی کنید.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر باورها بر موفقیت افراد

تکنیک های افزایش قدرت ذهن حافظه و انگیزه

 

3. برای خود اهداف قابل ارزیابی تعیین کنید

این مورد ادامه دهنده گزینه دوم می‌باشد. شما باید همیشه اهدافی مشخص و قابل سنجش را برای 90 روز آینده خود داشته باشید. این کار به ایجاد انگیزه کمک می‌کند. همچنین ذهن را وادار به تمرکز بر مواردی می‌کند که مشخص و قابل اندازه‌گیری باشند. زمانی که واقعاً به سمت اهداف خود حرکت می‌کنیم، شادی زیادی درون ما شکل خواهد گرفت. همین شادی باعث افزایش انگیزه شده و باعث می‌شود با علاقه بیشتری در مسیر گام برداریم. در این حالت ما دقیقاً در زمان حال زندگی می‌کنیم. گذشته که دیگر تمام شده است و آینده نیز که همچنان نرسیده است.
در زمان حال این احساس را داریم که در حال حرکت هستیم و می‌خواهیم بدانیم آیا در مسیر درستی حرکت می‌کنیم یا نه؟ ما به‌هیچ عنوان نمی‌توانیم زمان را متوقف کنیم. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که استفاده بهتری از زمان خود داشته باشیم. اگر شما با فرآیندی که پیش می‌برید، احساس خوبی پیدا نکرده‌اید، شروع به مقایسه کردن آن با دیگر فرآیندها می‌کنید. این کار باعث می‌شود احساس بدی پیدا کرده و انگیزه خود را از دست بدهید. بنابراین درباره اهدافی که می‌خواهید طی 90 روز به آنها دست پیدا کنید، فکر کنید. از خودتان بپرسید معنایی که پشت این اهداف قرار گرفته است، دقیقاً چیست؟ اهداف خود را روی کاغذ بیاورید. برای هر یک از آنها معیار مشخصی را تعیین نموده و برای خودتان معنایی که رسیدن به این اهداف در زندگی شما دارند را تجسم کنید.

 

تکنیک های افزایش قدرت ذهن حافظه و انگیزه

 

4. به دیگران کمک کنید

یکی از راه‌های ایجاد انگیزه، کمک کردن به دیگران است برخی از افراد تنها روی مواردی تمرکز می‌کنند که می‌توانند از طریق آنها در زندگی یا روابط خود به سود برسند. با این حال، اگر سعی کنید که به دیگران نیز کمک کرده و خدمتی برسانید، دیگر به فکر منافع خودتان نخواهید بود. در این حال شما به دیگران نیز فکر کرده و منافع آنها نیز برایتان مهم می‌باشد. زمانی که این تغییر را انجام دادید، ذهن شما نیز راه‌های خلاقانه بیشتری را پیش روی شما قرار می‌دهد تا بتواند آزادی بیشتری را به شما بدهد. زمانی که برای کمک به دیگران تمرکز می‌کنید، احساس رضایت بیشتری خواهید داشت. اگر واقعاً روی این موضوع تمرکز کنید، برای شما به یک هدف تبدیل خواهد شد.

 

چگونه از وبسایت آمازون کسب درآمد داشته باشیم؟

 

در این حالت به جای اینکه صرفاً روی معاملات تمرکز کنید، روی بهتر کردن روابط خود متمرکز می‌شوید و کارهایی را انجام می‌دهید که می‌توانند باعث خوشحالی دیگران شوند. زمانی که این شیوه فکری را پیش گرفته و افراد هم فکرتان را در اطراف خود داشته باشید، انگیزه‌ی شما همیشه در بالاترین حالت خود خواهد بود. در نتیجه، ذهن شما می‌تواند راه‌های خلاقانه‌تری را ارائه دهد و در نهایت می‌توانید به افراد حاضر در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود سود برسانید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

ادامه مطلب را در مقاله تکنیک هایی برای افزایش قدرت ذهن، حافظه و انگیزه (بخش دوم) | عزت خواه دات کام بخوانید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/boost-mental-power-and-memory-part1
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط