موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

طرح یک کسب و کار موفق

توضیحات کوتاه :
پیشرفت و موفقیت در کسب و کار اکنون جزء اهداف افراد بسیاری می باشد. برای رسیدن به این هدف باید راهکارهای سودمند و کارساز را یاد گرفته و اجرا نمود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 2.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
طرح یک کسب و کار موفق

 

خلاصه ای از مقاله

بیشتر ما نمی‌دانیم که از چه زمانی و کجا، به طور جدی برای رسیدن به ثروت اقدام کنیم. قبل از هر کاری باید بدانید که ثروت یک دفعه به دست نمی‌آید بلکه به زمان و تلاش کافی نیاز دارد. کسانی که یک باره ثروتمند شده‌اند یا خیلی خوش شانس بوده‌اند یا از یکی از اقوام ثروتمند خود ثروت هنگفتی را به ارث برده‌اند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

استراتژی‌های موفقیت در بیزینس

تقریباً همه ما به دنبال یک زندگی مرفه و با ثبات هستیم. همه می‌خواهیم پولدار باشیم، هر چه خواستیم بتوانیم بخریم، بهترین سبک زندگی را داشته باشیم و موفقیت در بیزینس را برای خود رقم بزنیم. اگرچه در این جا، هدف نهایی کاملاً مشخص است اما بیشتر ما نمی‌دانیم که از چه زمانی و کجا، به طور جدی برای رسیدن به ثروت اقدام کنیم.

قبل از هر کاری باید بدانید که ثروت یک دفعه به دست نمی‌آید بلکه به زمان و تلاش کافی نیاز دارد. کسانی که یک باره ثروتمند شده‌اند یا خیلی خوش شانس بوده‌اند یا از یکی از اقوام ثروتمند خود ثروت هنگفتی را به ارث برده‌اند.

بنابراین در بیشتر موارد ثروتمند شدن نیازمند سخت کوشی، داشتن صبر و صرف زمان زیاد است. امروزه روش‌هایی وجود دارد که می‌تواند شما را به ثروت برساند اما نکته مهم این است که در این روش‌ها نیز پشتکار و سخت کوشی و توجه به سیر پیشرفت کار بسیار مهمی است. در این مقاله، قصد داریم شما را با برخی از استراتژی‌های کسب ثروت آشنا کنیم.

 

راه اندازی زندگی و کسب و کار موفق

 

1. برای موفقیت ارزش افزایی کنید

ویژگی مشترک بیشتر افراد ثروتمند و خودساخته این است که ارزش کارشان به شکلی خاص از دیگران بیشتر است. حتی وقتی میلیونرها و میلیاردرها را هم از این معامله حذف کنید، افراد ثروتمند دیگری مثل پزشکان، مهندسان و فیلم سازان می‌مانند، زیرا آنها هم برای خود و هم دنیای اطرافشان ارزش‌افزایی کرده‌اند. مثلاً یک جراح مغز و اعصاب ثروتمند را در نظر بگیرید که مهارت و استعداد بالایی دارد.

این فرد با ارتقاء مهارت‌های خود و بهبود کیفیت زندگی دیگران، ارزش افزایی کرده است. ارزش افزایی در زندگی شخصی، اولین گامی است که در مسیر کسب ثروت برمی‌دارید. به این معنا که اگر می‌خواهید در زندگی درآمد کسب کنید باید سطح اطلاعاتتان را بالا ببرید و مهارت‌هایی را در خود تقویت کنید که دیگران در قبال استفاده از مهارت‌ها و دانش شما حاضر به پرداخت پول باشند. به عبارت دیگر، باید بتوانید دیگران را مجاب کنید که در قبال دریافت پول، ارزشی به زندگی آنها افزوده‌اید.

2. برای خودتان مالیات در نظر بگیرید

پس انداز کردن پول، مفهومی کاملاً آشنا برای همه ما است. با این حال، وسوسه انجام برخی کارها مثلاً خریدن یک جنس خاص، ممکن است وادارتان کند که همه پس اندازتان را خرج کنید. بنابراین کلید کسب ثروت این است که در پس انداز کردن مصمم باشید. یکی از راه‌هایی که به شما در حفظ پس اندازتان کمک می‌کند، این است که به آن به چشم مالیات نگاه کنید. چون وقتی مالیات می‌پردازید، دیگر هرگز آن پول به شما بازگردانده نخواهد شد.

همین رویکرد را برای پس اندازتان هم پیش بگیرید. برای این منظور می‌توانید مقداری پول به حساب پس اندازتان واریز کنید یا آن را در حساب‌های بلندمدت نگه دارید. در این صورت امکان دسترسی به پس اندازتان نخواهید داشت. به پولتان طوری نگاه کنید که گویا برای همیشه آن را از دست داده‌اید.

 

رموز یک کسب و کار موفق

 

3. برنامه ریزی کنید و به آن عمل کنید

همانطور که قبلاً گفتیم شانس یک شبه پولدار شدن، بسیار ناچیز است. شاید با شنیدن ماجرای موفقیت برخی از افراد ثروتمند، همه آن را به شانس نسبت بدهید، در صورتی که واقعاً این طور نیست. اگرچه شانس و اقبال در این زمینه مؤثر است اما بیشتر ثروتمندان با برنامه ریزی‌های دقیق و رعایت نظم به این موفقیت رسیده‌اند.

داشتن جدول زمانی و انجام هر کاری در زمان مناسب خود، از مصداق‌های برنامه‌ریزی است. در این راه نباید با دیدن موفقیت‌هایتان به خود مغرور شوید بلکه باید تمام تلاشتان را برای ادامه کار و ارتقاء آن به کار گیرید. برنامه داشتن مانع از اتلاف وقت می‌شود.

بودجه بندی زمان، تنها بخشی از این فرآیند است. به عبارت دیگر عمل کردن و پایبند بودن به برنامه نیز به همین اندازه مهم است.

4. در جهت پیشرفت، سرمایه گذاری کنید

فلسفه سرمایه گذاری این است که بعد از مدتی، مقدار پولی که به دست آورده‌اید بیشتر از مقدار خرج شده باشد. با این حال، باید در انتخاب جایی که پولتان را سرمایه گذاری می‌کنید، بسیار هوشمندانه عمل کنید. امروزه فرصت‌های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد اما تشخیص این که کدام یکی سودآورتر است، کمی مشکل می‌باشد.

املاک و مستغلات، یکی از فرصت‌های خوب برای سرمایه گذاری است، اما نیازمند صرف پول زیادی است. سرمایه گذاری در بازار بورس راحت‌تر است اما ریسک آن بیشتر و ثبات آن کمتر است. سرمایه گذاری در صندوق بازنشستگی نیز یکی از فرصت‌های خوب برای سرمایه گذاری به حساب می‌آید. البته بازدهی این روش 30 الی 40 سال بعد، یعنی زمان بازنشستگی خواهد بود.

به نظر می‌رسد که این روش بیشتر برای افراد جوان، که تازه استخدام شده‌اند کاربردی‌تر باشد. هنگام سرمایه گذاری باید به فاکتورهای زیادی توجه کنید و هنگامی که کاملاً از تصمیمتان مطمئن هستید، کار سرمایه گذاری را شروع کنید. گفت‌و‌گو با دوستان با تجربه و کارشناسان، به شما در گرفتن بهترین تصمیم کمک خواهد کرد.

 

مقاله پیشنهادی: بهترین ایده های کسب و کار برای سال 2020

 کسب و کار موفق

 

5. یک بیزینس جدید شروع کنید

اگرچه شاید این کار در کلام راحت‌تر از عمل باشد، اما چهار استراتژی بالا، زمینه ساز شروع کسب و کار جدید هستند. اگر روش راه اندازی بیزینس را می‌دانید یا دوست دارید کارفرمای خودتان باشید، قدم بزرگی در راه کسب درآمد برداشته‌اید. با این حال، بیشتر کارآفرینان معتقدند ایجاد کسب و کار شخصی، مستلزم صرف هزینه‌های اولیه زیاد بوده و در ابتدا درآمد چندانی برایتان به همراه نخواهد آورد.

کارآفرینی راه سریعی برای ثروتمند شدن نیست، چون باعث ایجاد تغییرات اساسی در سبک زندگی‌تان خواهد شد. این کار معایب و مزایای خاص خودش را دارد، اما در بسیاری موارد انجام آن کاملاً به صرفه است، بنابراین نباید آن را دست کم گرفت. موفق شدن در این کار نیازمند تعهد، عزم و اراده و کمی شانس است. اگرچه کارآفرینی کمی زمان بر است اما در نهایت حتماً به ثروتمند شدنتان کمک خواهد کرد.

6. قدردان و سپاسگزار باشید

ثروتمند‌شدن تنها تحت تأثیر عوامل بیرونی نیست بلکه عوامل شخصیتی نیز در موفقیت یا عدم موفقیت شما مؤثر است. تواضع و سپاسگزاری بابت پیشرفت‌هایی که در هر مرحله از کار به دست آورده‌اید به شما در ادامه مسیر کمک خواهد کرد. غرور و خود شیفتگی مانع از دیدن ضعف‌هایتان شده و در نهایت ممکن است باعث شکست شما شود.

7. صبور باشید تا موفقیت را تجربه کنید

صبر یکی دیگر از ویژگی‌های شخصیتی است که به شما در کسب موفقیت و ثروت کمک خواهد کرد. هیچ کدام از افراد موفق یک شبه به این جایگاه نرسیده‌اند. بنابراین نباید از حالا تصور کنید که می‌توانید در مدت کوتاهی به درآمد بالایی برسید. برخی از بیزینس‌ها بعد از گذشت ماه‌ها یا حتی سال‌ها نتیجه می‌دهند. گاهی وقتی ماجرای اشخاص ثروتمند را می‌خوانید ممکن است دچار یأس و نا امیدی شوید، چون هنوز موفقیتی در کار خود مشاهده نکرده‌اید.

فراموش نکنید که سرعت موفقیت افراد با هم یکی نیست، برخی زودتر و برخی کمی دیرتر به موفقیت می‌رسند. صبور بودن، در طولانی مدت نتایج بسیار خوبی برایتان به همراه خواهد داشت. با این حال نباید از موفقیتی که به دست می‌آورید مغرور شوید یا ریسک کردن را فراموش کنید. موفقیت امری زمان بر بوده و ناامیدی، تلاش‌هایتان را بی نتیجه خواهد گذاشت.

 

طرح یک کسب و کار موفق

 

8. هر روز مشغول یادگیری باشید

یادگیری نباید فقط به حوزه‌های مورد علاقه‌تان محدود شود بلکه سعی کنید اطلاعات خود را در همه زمینه‌ها بالا ببرید. اگر به دنبال سرمایه گذاری یا اطلاع از فرصت‌های جدید هستید، اخبار را دنبال کنید. عدم آگاهی، تلاش‌های شما برای کسب درآمد را بی‌نتیجه خواهد گذشت. همیشه باید به دنبال یادگیری باشید و اطلاعاتتان را به روز کنید، چون در هر یک از آنها فرصت یا تهدیدی به شما نشان داده می‌شود.

9. حساب شده ریسک کنید

بدون ریسک کردن، پولی به دست نخواهید آورد. ریسک کردن می‌تواند شروع یک بیزینس جدید یا سرمایه گذاری در بورس باشد. در هر حال هر مسیری که به پول ختم می‌شود با خود ریسک به همراه دارد. حتی برای فروش یک تکه مبل قدیمی هم باید ریسک کنید، چون ممکن است اولین نفری که از راه می‌رسد آن را بخرد و شما فرصت نکنید قیمت آن را عوض کنید. با این حال ریسک فروش مبل در مقایسه با سرمایه گذاری میلیون دلاری در خط تولید یک محصول جدید چندان به نظر نمی‌آید اما در هر حال هر دو ریسک هستند.

برای پولدار شدن، باید زمینه‌ای که برای سرمایه گذاری انتخاب کرده‌اید، سودآور باشد. بنابراین باید قبل از تصمیم گیری و قرار دادن کل سرمایه خود، عمیقاً فکر کنید و همه جوانب و نتایج احتمالی را در نظر بگیرید. ریسک پذیر بودن و فکر نکردن درباره کاری که می‌خواهید انجام دهید، به سرعت باعث نابودی سرمایه‌ شما خواهد شد. برای پولدار شدن باید ریسک پذیر باشید اما حساب شده ریسک کنید.

10. بخشندگی راز موفق ثروتمندان

بخشندگی و کمک به دیگران را فراموش نکنید. این کار باعث افزودنِ ارزش به جهان اطرافتان خواهد شد. وقتی مقداری پول به دست آوردید، آن را صرف کاری کنید که به آن اعتقاد دارید. به این طریق هم به دنیای خودتان هم به جهان اطرافتان ارزشی افزوده‌اید. مزیت دیگر بخشش به دیگران و رفع نیازهای آنها این است که دیگران شما را به چشم یک انسان خوب نگاه خواهند کرد به ویژه اگر این کمک بدون منت صورت گیرد. توجه شما به انسان‌های اطرافتان نه تنها برای یک فرد بلکه کل جامعه مفید خواهد بود.

ثروتمند بودن برای هر کسی مفهومی دارد. برخی افراد داشتن یک خانه کوچک و کسب درآمد متوسط را برای خود ثروت به حساب می‌آورند. در مقابل، برای عده‌ای دیگر داشتن میلیون‌ها و حتی میلیاردها دلار پول، ثروت محسوب می‌شود. شما جزء هر دسته‌ای که باشید، با کمک روش‌هایی که در این مقاله اشاره کردیم، می‌توانید به سطح ثروت مورد نظر خود دست یابید. با این حال قبل از شروع، شرایط مالی را درنظر بگیرید و بعد اقدام به کار کنید.

 

کسب درآمد از وبسایت آمازون

 

آمازون یکی از بهترین کسب و کارهای آنلاین

در دنیای کنونی که همه به دنبال کسب ثروت هستند، انتخاب بهترین روش کسب درآمد، شاید کمی سخت به نظر برسد. با ظهور وب، افق‌های جدیدی پیش روی انسان باز شد و فرصت‌های کسب درآمد تازه‌ای برای او ایجاد شد. مهم‌ترین نکته در این میان بی‌معنا شدن مفهوم زمان و مکان بود. به این معنا که با استفاده از اینترنت می‌توان در هر زمان و مکان اقدام به کسب درآمد کرد.

فروشندگی در آمازون، یکی از بهترین شیوه‌های کسب درآمد از اینترنت است. شما با فروش محصول مورد نظرتان در این سایت می‌توانید به درآمد بالایی دست پیدا کنید. البته شرط مهم، انتخاب درست محصول و توجه به نیازها و علایق مشتریان است.

چون وقتی به عنوان بست سلر معرفی شوید می‌توانید از خدمات ویژه آمازون مانند سرویس FBA استفاده کنید. در این سرویس، آمازون کلیه امور مربوط به آماده سازی، بسته بندی، ارسال و ارائه خدمات به مشتریان را به عهده می‌گیرد.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/successful-business-plan
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط