افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رمز و راز ثروتمند شدن ثروتمندان

توضیحات کوتاه :
با وجود رقابت شدیدی که در دنیای امروز برای ثروتمند شدن وجود دارد، اما طبق قانون فراوانی، همه افراد، قابلیت ثروتمند شدن دارند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.8k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
رمز  و راز ثروتمند شدن ثروتمندان

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله با 5 قانون موفقیت در زندگی آشنا می شوید. ایمان به موفقیت، علاقه داشتن به کار و فعالیتی که انجام می‌دهید، داشتن صداقت در کار، همگی به موفقیت شما کمک خواهند کرد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

  • همه می‌توانند پولدار شوند
  • چگونه ثروتمند و موفق باشیم
  • 5 قانون تا رسیدن به ثروت و موفقیت

 

همه می‌توانند پولدار شوند

شاید شما هم از آن دست افراد هستید که رسیدن به ثروت را امری دست نیافتنی و دور از ذهن تلقی می‌کنید. با وجود رقابت شدیدی که در دنیای امروز برای ثروتمند شدن وجود دارد، اما طبق قانون فراوانی، همه افراد، قابلیت ثروتمند شدن دارند. در این مقاله رموز ثروتمند شدن را از زبان یکی از افراد موفق برای شما نقل خواهیم کرد.

 

راز ثروتمند شدن در کسب و کار میلیاردی آنلاین

 

چگونه ثروتمند و موفق باشیم

در دوران جوانی، دستیابی به ثروت از نظر من کار دشوار و دور از دسترسی بود، چون فکر می‌کردم تنها افراد خاصی لیاقت ثروتمند شدن دارند و آن را تا حد زیادی به شانس و بخت انسان‌ها ربط می‌دادم. البته این که انسان سال‌ها در تنگدستی بزرگ شود، قطعاً بر روی این دیدگاه تأثیر گذار است.

اما بالاخره توانستم بر این باور غلط و احمقانه چیره شوم. البته خوش اقبالی من بیشتر به این خاطر بود که از همان دوران جوانی متوجه اشتباه خودم شدم. با این حال متاسفانه، خیلی از افراد، هیچگاه دست از افکار نادرست خود بر نمی دارند و خود را شایسته رسیدن به ثروت نمی‌دانند.

واقع بین باشید

بیشتر افراد، به دلایل نامعقول، دست از افکار نادرست خود پیرامون پول و راه‌های رسیدن به آن بر نمی دارند. البته فکر نکنید که می‌خواهم بقیه را سرزنش کنم، من فقط دارم حقیقت را می گویم. متاسفانه، همیشه افرادی هستند که سرسختانه معتقدند که لیاقت و شایستگی رسیدن به ثروت و موفقیت را ندارند. به همین خاطر است که هیچگاه هم موفق و ثروتمند نخواهند شد.

مقاله پیشنهادی: ثروتمندان خودساخته و رازهایی درباره حرکت آنها در مسیر موفقیت

من مطمئنم که دست برداشتن از افکار منفی در هر زمینه‌ای به موفقیت شما کمک خواهد کرد. البته مخاطب این مقاله افراد ضعیف و ناامید نیستند، بلکه شمایی هستید که با امید به آینده نگاه می‌کنید. موضوع این مقاله ثروت و موفقیت است و تنها کسانی که شایستگی رسیدن به آن را در خود می‌بینند و هیجان دستیابی به آن را در خود حفظ کرده‌اند، می‌توانند از محتوای آن استفاده کنند. بله، مخاطب این مقاله افراد مشتاق، با اراده و توانا و به طور کلی کسانی هستند، که می‌خواهند رویای پولدار شدن را به واقعیت تبدیل کنند.

وقت آن رسیده از خواب بیدار شوید

من سال‌های زیادی از عمرم را در خواب غفلت بودم. هیچ گاه برنامه‌ای برای پولدار شدن نداشتم و همیشه دید بدی نسبت به افراد ثروتمند داشتم. از طرفی دستیابی به موفقیت را برای خودم دور از ذهن می‌دیدم. به همین خاطر سال‌های زیادی، چشم‌هایم را به روی فرصت‌هایی که پیش رو داشتم، بسته بودم. بالاخره یک روز متوجه اشتباهم شدم. این اتفاق درست چند ماه بعد از ورود به شرکت J.O.B برای من روی داد. در آنجا وقتی با دقت به زندگی همکاران و رؤسای شرکت نگاه کردم، متوجه یک نقطه اشتراک میان آنها شدم، همه آنها زندگی بی روح و لطافتی داشتند که من آن را برای خودم دوست نداشتم.

من تازه آنجا متوجه شدم که ادامه دادن به چنین شکلی از زندگی، چقدر دشوار، بی معنا و پر زحمت خواهد بود. مشاهده زندگی همکارانم، تلنگر بزرگی برای من بود، چون باعث شد با دید جدی‌تری به آینده و مسائل پیرامونم نگاه کنم. تغییر دید من به زندگی، مرا به کشف راه‌هایی واداشت که به کمک آن بتوانم سبک زندگی‌ام را تغییر دهم. همچنین به من کمک کرد بفهمم واقعاً از زندگی چه می‌خواهم. من در زندگی به دنبال حق انتخاب و آزادی عمل بودم.

به خودتان ایمان داشته باشید، راه‌های موفقیت خودشان را به شما نشان خواهند داد

من در مسیر رسیدن به موفقیت، درس‌های زیادی آموختم، اما شاید مهم‌ترین آن‌ها این باشد، برای رسیدن به خواسته‌هایت در زندگی، باید اول به خودت و توانایی‌هایت ایمان داشته باشی. عدم باور و عدم خودباوری، انگیزه انسان را برای یافتن موفقیت از بین می‌برد و در نهایت به شکست انسان منجر می‌شود. اما شاید از خود بپرسید، این موضوع چه ربطی به ثروتمند شدن دارد؟ در جواب باید گفت خودباوری ارتباط مستقیمی با ثروتمند شدن دارد، چون اگر خود را شایسته دستیابی به موفقیت ندانید، مطمئناً هیچ گاه به ثروت دست نمی‌یابید. بدون باور، حتی دانستن همه رموز موفقیت و ثروتمند شدن نیز کمکی به شما نخواهد کرد.

5 قانون تا رسیدن به ثروت و موفقیت

در این جا 5 راز دستیابی به ثروت و موفقیت را با شما در میان می‌گذارم که عمل به آنها شما را از آنچه قبلاً تصور می‌کردید، ثروتمندتر و موفق‌تر خواهد کرد.

 

مقاله پیشنهادی: تفاوت های افراد موفق و ناموفق چیست؟

رمز و راز ثروتمند شدن

 

1- صداقت رمز موفقیت و کسب ثروت

زمانی که تصمیمم برای پولدار شدن جدی شد، شروع به خواندن کتاب‌های زیادی کردم. یکی از اولین کتاب‌هایی که در این زمینه خواندم " ذهن میلیونر" نوشته توماس جی. استنلی بود. استنلی نیز همانند من، تشنه فهمیدن اسرار واقعی موفقیت بوده است. او برای این که راز افراد ثروتمند را کشف کند، با صدها نفر از آنها گفت و گو کرده است. جوابی که بیشتر این افراد به استنلی داده بودند، داشتن "صداقت" بود.

اهمیت صداقت چیست؟

کسب ثروت در زندگی، به واسطه افراد پیرامون شما صورت می‌گیرد. شاید بپرسید چگونه؟ ثروت از طریق بیزینس به دست می‌آید و بیزینس هم بی شک همیشه به واسطه افراد انجام می‌شود. یکی از قواعد کلی و مشهور بیزینس نیز در همین رابطه است: " افراد تنها با کسانی که می‌شناسند، دوستشان دارند و به آنها اعتماد دارند، وارد کسب و کار می‌شوند".

بنابراین در صورتی که صداقت نداشته باشید، هیچ کس به شما اعتماد نخواهد کرد، با شما وارد کسب و کار، شراکت یا معامله نخواهد شد. بنابراین اولین قانون کسب ثروت، این است که حرف و عملتان یکی باشد، به عبارت دیگر صادق باشید.

2- انضباط را سرلوحه کار خود قرار دهید

رعایت انضباط یکی از رموز موفقیت به شمار آمده و در کتابهایی که تاکنون با موضوع موفقیت نوشته شده‌اند، به این موضوع بسیار پرداخت شده است. اگر کتاب‌های مختلفی که درباره موفقیت نوشته شده‌اند را خوانده باشید، حتماً بارها و بارها با این کلمه کلیدی برخورد داشته‌اید. رابرت کیوساکی، انضباط را اولین فاکتور تمایز افراد ثروتمند، طبقه متوسط و فقیر از یکدیگر می‌داند.

بسیاری از افراد خودساخته نیز همین نظر را دارند. آن‌ها معتقدند که بدون انضباط، نمی‌توانستند به موفقیت چندانی در زندگی‌شان دست یابند. بنابراین از همین امروز، سعی کنید نظم و انضباط را به زندگی خود بیاورید و ورود ثروت و موفقیت به زندگیتان را جشن بگیرید.

 

مقاله پیشنهادی: راز ثروتمند شدن وارن بافت (بخش اول)

افزاد موفق

 

3-سخت کوش ترین فردی باشید که می‌شناسید

اگر از کسانی که در حوزه ورزش، کسب و کار و سرگرمی به موفقیت‌های بزرگی دست یافته‌اند، راز موفقیتشان را بپرسید، متوجه خواهید شد که تلاش آنها نسبت به کسانی که همان فعالیت را انجام داده‌اند، بسیار بیشتر بوده است. اگر شما هم در زمینه درسی و کاری موفق هستید، حتماً با این نظر موافق هستید. داشتن وجدان کاری یکی از مؤلفه‌های انضباط است.

اگر شانس دیدار با استیو جابز، بیل گیتس یا حتی مارک زاکربرگ را داشته اید، متوجه می‌شوید که همه آنها با جدیت به دنبال دستیابی به اهداف خود بوده‌اند. حتماً ضرب المثل نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود را شنیده‌اید. افراد ثروتمند و موفق، همیشه به دنبال انجام کاری بوده‌اند که بقیه هیچ گاه حاضر به انجامشان نبوده‌اند. آن‌ها سخت کوش تر از رقبایشان بوده‌اند، همین موضوع مسیر دستیابی آنها به موفقیت را هموار کرده است.

4- عاشق کارتان باشید

حتماً بارها و بارها شنیده‌اید که می گویند علایق و رویاهایتان را دنبال کنید. بیشتر اوقات همین جمله به ظاهر ساده، انسان را در راه موفقیت و خوشبختی قرار می‌دهد. با این حال بیشتر افراد موفق معتقدند که برای دست یابی به موفقیت، باید عاشق کاری که انجام می‌دهید باشید. مثلاً وارن بافِت کار آفرین موفق آمریکایی معتقد است، افرادی که عشق خود در زندگی را پیدا می‌کنند، خوشبخت‌تر هستند. او بر این باور است اگر فعالیت و کاری که به آن علاقه دارد را پیدا کند، آن را با عشق و علاقه زیادی انجام خواهد داد.

از این گفته می‌توان نتیجه گرفت در دنیای امروز که عرصه رقابت تنگ‌تر از گذشته است، اگر به کاری که انجام می‌دهید، علاقه نداشته باشید، در مقایسه با رقبای خود، موقعیت خوبی نخواهید داشت.

کسی که به کار و فعالیت خود علاقه دارد، آن را با عشق بیشتری دنبال خواهد کرد، به همین خاطر عملکرد بهتری نسبت به دیگران خواهد داشت. استیو جابز در این باره می‌گوید: " انسان د رصورتی می‌تواند در کار خود موفق باشد، که از انجام آن لذت ببرد". همانطور که ملاحظه می‌کنید، او نیز به این اصل معتقد بوده است.

وارن بافت و استیو جابز هر دو به اهمیت علاقه به کار واقف بودند، شما نیز با پیدا کردن کار و فعالیت مورد علاقه‌تان، به موفقیت و ثروت مورد نظر دست خواهید یافت.

 

راز و رمز ثروتمند شدن در راه اندازی بیزینس آمازون

 

5- از شکست نترسید

موفقیت بدون شکست معنایی ندارد. اصولاً اختراعات و اکتشافاتی که تاکنون در دنیا انجام شده است، همگی به دنبال شکست‌های متوالی به وجود آمده‌اند. چون دستاوردهای بشری یک شبه به دست نیامده اند. افراد ثابت قدم همیشه در شکست‌های خود به دنبال یافتن راه‌های جدید هستند. آن‌ها برخلاف بقیه بعد از شکست، دست از کار خود بر نمی دارند، بلکه به راه خود ادامه می‌دهند. این همان نقطه‌ای است که افراد موفق را از دیگران متمایز می‌کند.

در این مقاله با 5 قانون موفقیت در زندگی آشنا شدیم. ایمان به موفقیت، علاقه داشتن به کار و فعالیتی که انجام می‌دهید، داشتن صداقت در کار، همگی به موفقیت شما کمک خواهند کرد.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-secret-on-how-rich-people-gets-richer
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رامین
رامین گفته:
۰ | ۱

به نظر من مهم ترین اصل موفقیت رعات نظمه. بار ها شده من راهی رو شروع کردم ولیه به خاطر نداشتن نظم نیمه کار رهاش میکردم و بعد از مدتی که مگذشت به خودم میگفتم اگه ادامه میدادم تا الان به چه پیشرفتی رسیده بودم متسفانه نبود تعهد در انجام کاری باعث شکس صد درصدی در اون کار میشه . و هیچ وقت نمیتونی به جایی برسی و آخر سر هم سرخوده و نا امید میشی و فکر میکنی که موفقیت امکان نداره.

سمیه کرمی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما رامین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سمیه کرمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

برخورداری از نظم و تداوم در انجام کارها در مسیر موفقیت و پیشرفت بسیار تاثیرگذار است. چنانچه انسان برای رسیدن به اهداف خود نظم و برنامه ریزی نداشته باشد، نتایج آنگونه که تمایل دارد محقق نمی شود و این باعث کاهش انگیزه و دست کشیدن از ادامه مسیر می گردد. توجه به این نکته اهمیت این موضوع را در مسیر موفقیت به خوبی نشان می دهد. از اینکه نظر خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک گذاشتید، قدردان شما هستیم.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط