موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

ساخت باورهای قوی برای کسب ثروت

توضیحات کوتاه :
اگر به دنبال کسب ثروت و درآمد هستید، باید تکنیک های مدیریتی کارساز را یاد بگیرید تا با روش های ساده ولی کارآمد، درآمد خود را افزایش دهید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.8k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
ساخت باورهای قوی برای کسب ثروت

 

خلاصه ای از مقاله

افرادی که از لحاظ مالی موفق هستند، تصادفی یا یک شبه به این جایگاه نرسیده‌اند. کسب ثروت، نیازمند داشتن اراده قوی و چشم اندازی بزرگ از آینده پیش رو است. در این راه باید به خاطر آینده‌تان از برخی نیازهای فعلی‌تان چشم بپوشید و عادت های درستی را در خود تقویت کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با چند راهکار مؤثر برای کسب ثروت آشنا کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

روش‌های ساده اما مؤثر برای رسیدن به درآمد بالا

دیدن اشخاص ثروتمند، گاه باعث ایجاد حس حسادت در افراد می‌شود. البته این حسادت بیشتر از آن که به خاطر دارایی اشخاص ثروتمند باشد، به خاطر انضباط و قاطعیت آنها است. از این رو به آنها کمک کرده است درست‌ترین کار را انجام دهند و از این راه کسب ثروت کنند. کسب ثروت و رسیدن به درآمد بالا در سنین جوانی، آن‌ها را از کار در سنین پیری بی نیاز می‌کند.

افرادی که از لحاظ مالی موفق هستند، تصادفی یا یک شبه به این جایگاه نرسیده‌اند. کسب ثروت، نیازمند داشتن اراده قوی و چشم اندازی بزرگ از آینده پیش رو است. در این راه باید به خاطر آینده‌تان از برخی نیازهای فعلی‌تان چشم بپوشید و عادت های درستی را در خود تقویت کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با چند راهکار مؤثر برای کسب ثروت آشنا کنیم.

 

کسب درآمد آنلاین

 

برای رسیدن به اهداف خود زمان را از دست ندهید

یک ضرب المثل قدیمی می‌گوید سحر خیز باش تا کامروا باشی. در حوزه کسب و کار، می‌توان گفت هر چه زودتر کارتان را به کار بیندازید، وقت بیشتری برای رشد دارید. چه در مقام کارفرما هستید یا کارمند، هر چه زودتر در صندوق‌های بازنشستگی حساب باز کنید. اگر بتوانید در شرکتی کار پیدا کنید که سهم بیمه شما را بپردازد، هر چه زودتر در این برنامه شرکت کنید. زود بازنشسته شدن با هرگز بازنشسته نشدن بسیار متفاوت است.

لحظه‌ای به این موضوع فکر کنید: اگر در صندوق بازنشستگی 10000 دلار سرمایه گذاری کنید، با فرض این که هر ساله 8 درصد به آن اضافه شود، بعد از 40 سال، بیش از 217000 دلار به شما پرداخت می‌شود. در مقابل اگر 10 سال صبر کنید و دو برابر مبلغ اولیه یعنی 20000 دلار سرمایه گذاری کنید، در پایان تنها کمی بیش از 200000 دلار به شما پرداخت خواهد شد. در هر موقعیتی که باشید، هر چه زودتر برای پس انداز و سرمایه گذاری پولتان اقدام کنید، به نفعتان خواهد بود.

روش پس انداز خودکار را امتحان کنید

در بحث موفقیت مالی، هیچ کس به اندازه خودتان نمی‌تواند کمک کند. اهمال کاری و به تأخیر انداختن کارها و در ضمن وسوسه به خرید کالاهای غیر ضروری، یکی از آسان‌ترین و در عین حال خطرناک‌ترین کارهایی است که در حوزه کسب و کار می‌توان انجام داد. این دقیقاً همان فرمول ثروتمند نشدن است. یکی از بهترین کارهایی که می‌تواند شما را از دست خرج‌های بی مورد نجات دهد، این است که فرآیند پس انداز را برای خود به صورت خودکار در بیاورید.

برای این کار می‌توانید از بانک بخواهید که هر ماه به طور منظم مبلغی از حساب جاری‌ بردارد و به حساب پس انداز و سرمایه گذاری‌تان واریز کند. همچنین می‌توانید درخواست کنید تا هر ماه بخشی از حقوق شما به صندوق  بازنشستگی محل کارتان واریز شود. با این روش، خود به خود عادت‌های بد پولی را در خود از بین می‌برید. اگر هنوز عادت به پس انداز کردن را در خود ایجاد نکرده‌اید، همین الآن، بله، همین الآن این کار را شروع کنید. در آینده بابت این کار از خودتان تشکر خواهید کرد.

 

مقاله پیشنهادی: 3 باور طلایی برای کسب ثروت

کسب ثروت

 

در صندوق‌های بازنشستگی سرمایه گذاری کنید

کارمندان معمولاً برای سرمایه گذاری در طرح‌های بازنشستگی، ابتدا مبالغ اندکی را واریز کرده و بعد هر سال، حداقل 1 درصد به این مبلغ اضافه می‌کنند. این کار تا زمان بازنشستگی ادامه دارد. اگر تاکنون برای این کار اقدام نکرده‌اید، بهتر است هر چه زودتر شروع کنید. چون هر چه دیرتر و با مبالغ کمتر شروع کنید، در آخر کمتر دریافت خواهید کرد. اگر می‌خواهید زودتر به درآمد برسید، باید به همان نسبت پول بیشتری کنار بگذارید. برای این منظور، از همان ابتدای شروع کار، حداکثر میزان مجاز را در صندوق، پس انداز کنید.
این موضوع بیشتر در مورد کسانی که می‌خواهند در سال‌های آینده تازه شروع به پس انداز کنند صادق است. شاید با خود فکر کنید که اگر مبلغ زیادی را برای طرح‌های بازنشستگی کنار بگذارید، مقدار نقدینگی‌تان کاهش می‌یابد. فراموش نکنید هر چه پول کمتری در دستتان باشد، به کم خرج کردن زودتر عادت خواهید کرد. در مقابل هر چه دیرتر برای پس انداز پولتان اقدام کنید، در آینده مجبور می‌شوید، مقدار بیشتری پول به صندوق بازنشستگی واریز کنید، به این ترتیب پول کمتری برای مخارج زندگی باقی می‌ماند.

کارت‌های اعتباری‌تان را پیش خود نگه ندارید

وام‌هایی که با بهره بالا داده می‌شوند، بزرگ‌ترین تهدید برای آزادی مالی شما به حساب می‌آیند. این کار می‌تواند شما را در موقعیت خطرناکی قرار دهد و هزینه‌های غیر ضروری و بی موردی به شما وارد کند. از طرف دیگر امکان پس انداز کردن نیز برای شما وجود نخواهد داشت. اگر می‌خواهید سریعتر به ثروت برسید، باید راه استفاده درست و عاقلانه از کارت‌های اعتباری را یاد بگیرید. بنابراین سعی کنید آنها را پیش خود نگه ندارید، در غیر این صورت بدون این که متوجه باشید، بخش زیادی از پولتان را خرج خواهید کرد. البته منظور ما این نیست که به خودتان سختی بدهید. سعی کنید پول مخارج مهم و ضروری را کنار بگذارید و باقی آن را خرج کنید.

میل به خرج کردن را در خودتان سرکوب کنید

گاهی تأثیر برنامه‌های تلویزیون، مطالب مجلات و سایت‌ها، دوستان، خانواده و همکاران ما را به خرید کالاهایی که اصلاً ضروری نیستند وسوسه می‌کنند. اگر نتوانید در برابر میل به خرج کردن مقاومت کنید، دیگر فرصتی برای پس انداز کردن برایتان باقی نمی‌ماند. از طرفی زیاد خرج کردن، اغلب منجر به بدهکاری، تمام شدن پس انداز و عدم امنیت مالی به مدت طولانی خواهد شد. تا جایی که می‌توانید سعی کنید از موقعیت‌هایی که شما را به خرج کردن بیشتر وا می‌دارد، دوری کنید. به این منظور به جز موارد غیر ضروری، بازار نروید، عضویتتان را در خبرنامه فروشگاه‌های آنلاین لغو کنید و دعوت دوستان برای رفتن به خرید را رد کنید.  

 

موفقیت مالی

 

اهدافی که انتخاب می‌کنیم، به ما انگیزه داده و سمت و سوی زندگی‌مان را تغییر می‌دهند. اکثر ما هدف‌های مشترکی را در زندگی دنبال می‌کنیم، این که مثلاً بدهی‌هایمان را پرداخت کنیم، خانه بخریم یا در سنی که دوست داریم بازنشسته شویم. شاید شما اهداف دیگری مثل خرید خانه دوم یا راه انداختن کسب و کار جدید را هم در سر دارید. متأسفانه فشار زندگی روزمره، به راحتی هدف‌های ما را تحت الشعاع خود قرار می‌دهند. به همین خاطر خیلی زود از آنها دست می‌کشیم یا فراموششان می‌کنیم.

اگر سعی در عملی کردن هدفتان نداشته باشید و فقط در ذهنتان به آنها فکر کنید، خیلی زود برایتان بی معنا شده و رفتارتان را تحت تأثیر قرار خواهند داد. همین مسأله باعث شکل گیری عادت های مالی بد در شما شده و در نتیجه رویای پولدار شدنتان هرگز به حقیقت نخواهد پیوست.

برای عملی کردن رویاهایتان، سعی کنید روی هدف‌هایتان متمرکز شوید. به این منظور، هر روز زمانی را برای فکر کردن به آنها اختصاص دهید، اهدافتان را اولویت بندی کنید و در صورت امکان، برای هر کدام مبلغی پس انداز کنید. برای این که هدفهایتان را فراموش نکنید، آن‌ها را روی کاغذی نوشته و در جاهایی که بیشتر امکان دیدنشان هست، مثلاً روی در کمد یا یخچال  نصب کنید. به این ترتیب متوجه سیر پیشرفت خود خواهید شد.

همیشه در حال یادگیری باشید

سرمایه گذاران موفق، همیشه زمانی را به یادگیری مفاهیم کلیدی مالی اختصاص می‌دهند و باید و نبایدهایی که به ماندگاری آنها در مسیر پیشرفت کمک می‌کند را می‌آموزند. آن‌ها از فرصت‌ها برای تقویت توان خود استفاده می‌کنند و هر روز به دنبال کسب اطلاعات جدید در حوزه کاری خود هستند. کسب اطلاعات صرفاً باید از منابع معتبر صورت گیرد، چون در غیر این صورت ممکن است منجر به شکست در سرمایه گذاری شود.

 

مدیریت کسب و کار

 

پولتان را یک جا سرمایه گذاری نکنید

سرمایه گذاران موفق، می‌دانند که نباید همه پول خود را در یک یا دو جا سرمایه گذاری کنند. به همین دلیل  پولشان را صرف خرید سهام، ملک یا راه اندازی کسب و کارهای جدید می‌کنند. به این ترتیب، می‌توانند از چند منبع مختلف سود کسب کنند و در صورتی که یکی از بخش‌ها با شکست مواجه شد، کل سرمایه‌شان به هدر نخواهد رفت. در این مقاله با روش‌های به ظاهر ساده اما مؤثر برای کسب ثروت آشنا شدیم. یکی دیگر از روش‌هایی که به افزایش درآمد ما کمک خواهد کرد، فروش کالا در بهترین فروشگاه اینترنتی جهان، یعنی آمازون است.

امروزه میلیون‌ها نفر از سراسر دنیا، مایحتاج خود را از این فروشگاه می‌خرند. بنابراین بیزینس آمازون، پتانسیل بالایی از لحاظ جذب مشتری و فروش کالا دارد. با فروش کالا در این سایت، دیگر نیازی به ایجاد زیر ساخت‌هایی که در فروشگاه‌های سنتی وجود دارد، از جمله اجاره فروشگاه، استخدام و آموزش کارمندان نخواهید داشت. از طرفی آمازون کلیه امور مربوط به آماده سازی، بسته بندی، ارسال کالا و خدمت رسانی به مشتریان را خودش به عهده می‌گیرد.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/build-strong-beliefs-for-wealth
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
taghi گفته:
۰ | ۰

عالی بود.

درناز خیبرگیر/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما تقی عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
درناز خیبرگیر هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

 خبر شادمانه رضایت شما مایه مباهات ما می باشد.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط