افزایش 30 درصدی محصولات از 10 فروردین ماه 1398

همراهان عزیز هم اکنون می توانند با قیمت های فعلی نسبت به خرید دوره ها اقدام نمایند.

شروع بیزینس آمازون

  • 7 مرداد 1397
  • 972
  • 0

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

راه‌اندازی بیزینس پرسود آمازون

در چندین مقاله قصد داریم به این نکته بپردازیم که به چه شکل می‌توانید وارد کسب و کار آمازون بشوید و 3 نکته مهم را برای شما بیان خواهیم کرد که دانستن و اجرای آن قبل از ورود به این کسب و کار بسیار حائز اهمیت می‌باشد. همچنین در پایان این مقاله ها به سوالاتی که کاربران درباره فعالیت در آمازون کامنت گذاشته اند، توسط استاد حسین عزت خواه پاسخ داده می شود.

 

شروع بیزینس آمازون

 

نکته اول: چرا باید قبل از هر کاری دلیل چرایی کارهای خود را بدانیم؟

قبل از انجام هر کاری در زندگی باید به یک چرای بزرگ برسید. برای هر کدام از کارهای مهم زندگی خود مانند تحصیل، مهاجرت، سفر، بیزینس و... باید یک چرای بزرگ داشته باشید. اگر در ابتدا این چرا را ندانید خیلی از فرصت‌ها و زمان‌های زندگی خود را از دست خواهید داد. حتی ممکن است چندین سال در رشته‌ای در دانشگاه تحصیل کنید ولی اصلاً چرای آن را ندانید. این باعث می‌شود چندین بار رشته خود را عوض کنید یا زمانی که فارغ التحصیل شدید، مهارت خاصی نداشته باشید و نتوانید شغل مناسبی پیدا کنید. در چنین زمانی با خود می گویید که خیلی به خود بدهکار هستید چون زمان را از دست داده‌اید و کاری را انجام دادید که نمی‌دانید چرا به انجام آن اقدام نمودید.

 

اکنون شروع به کسب درآمد نمایید

 

قدرت چرایی

برای راه اندازی هر بیزینس و کسب و کار شما نیاز به یک چرای بزرگ دارید. این چرای بزرگ، مسئله‌ای است که زمانی که شما با مشکلات و سختی‌ها مواجه شدید، در ذهن شما ایجاد شده است. برای مثال در کسب و کار آمازون ممکن است هزینه زیادی برای تبلیغات بپردازید، شاید یک نفر محصول شما را کپی کند، شاید کسی از شما شکایت کند و مشکلات دیگری ممکن است رخ بدهد ولی شما به عنوان یک کارآفرین باید بتوانید تک به تک آنها را حل کنید. اگر نتوانید آنها را حل کنید، با شکست مواجه می‌شوید ولی اگر بتوانید از پس این مشکلات بربیایید، برنده خواهید شد، پول به دست می‌آورید، جایگاه خود را به دست می‌آورید، یک اکانت قوی می‌سازید و حتی یک برند معروف می‌سازید.

حل مشکلات مختلف زندگی

زمانی که شما برای حل مشکلات می‌جنگید، مشخص می‌شود که شما برنده می‌شوید یا بازنده. متاسفانه خیلی از افراد در این مسیر می‌بازند. خیلی از افراد هستند که در کسب و کار آمازون با شکست مواجه می شوند و اگر از آنها بپرسید بدترین شغل دنیا چیست، در پاسخ می گویند آمازون! در مقابل افرادی هستند که اگر از آنها بپرسید بهترین شغل دنیا چیست، آن‌ها کسب و کار آمازون را پیشنهاد می‌دهند. زیرا آمازون زندگی این افراد را عوض کرده و برای آنها بستری را فراهم کرده که بتوانند به صورت اتوماتیک، یک بیزینس را بسازند، کنترل نمایند، روزانه شاید نزدیک به 10 هزار محصول بفروشند و همه این‌ها را مدیون آمازون می‌باشند. اما در این بستر افرادی که بازنده شده‌اند هم وجود دارد که اگر درباره آنها سرچ کنید می‌توانید داستان آنها را بخوانید. پس همه چیز به خود شما بستگی دارد.

گام‌هایی جهت تقویت روحیه

شما ابتدا این موارد را کنار بگذارید و در نظر بگیرید که به عنوان یک کارآفرین اگر یک رستوران هم افتتاح می‌کنید باید این روحیه را در خود تقویت کنید که زمانی که با مشکل مواجه می شوید، با مشکلات بجنگید و آنها را حل کنید. اگر افراد به خاطر شرایط نامناسب آن رستوران از شما شکایت کردند، باید بدانید که این‌ها مشکلات بیزینس شما می‌باشد و نباید این گونه فکر کنید که بیزینس رستوران اصلاً خوب و مناسب نیست. زیرا این شما هستید که مدیریت درست و اصولی را نمی‌دانید و این خود شما هستید که باید برای حل این مشکلات اقدام نمایید. برای مثال آشپز خوب را استخدام کنید، آنجا را مدیریت کنید تا بتوانید مشتری‌های زیادی جذب کنید.

روش برخورد با مشکلات

اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، شما یک بیزینس من شکست خورده هستید. آیا همه کسانی که وارد بیزینس رستوران می‌شوند شکست می‌خورند؟ مسلماً نه. ولی شکست هم وجود دارد همانطور که پیروزی وجود دارد. این روحیه و شخصیت شما است که تعیین می‌کند، شما می‌توانید با آن مشکلات بجنگید یا خیر. کسی می‌تواند بجنگد که یک چرای بزرگ دارد. چرای بزرگ زندگی برای هر فرد با فرد دیگری متفاوت است. ممکن است این چرا برای شما پرداخت تمام بدهی‌هایتان باشد یا هر چیز دیگری. اگر از این که پول خوبی به دست نمی‌آورید یا اعضای خانواده و نزدیکان شما دائم درگیر مشکلات مالی هستند، ناراحت هستید همین موضوع می‌تواند چرای بزرگ زندگی شما باشد. می‌توانید با خود بگویید که با تلاش و پشتکار این مشکل را حل خواهید کرد و به حدی از درآمد و استقلال مالی خواهید رسید که دیگر کسی از نزدیکان شما و یا خود شما درگیر مشکلات مالی نباشید. ممکن است این چرای بزرگ برای یک نفر خرید یک ماشین گران قیمت باشد، برای فردی دیگر مسافرت کل دنیا و برای فردی تهیه مخارج بیماری خانواده‌اش. هر کسی در زندگی خود یک چرای بزرگ دارد. پس شما باید این چرای بزرگ را در زندگی خود پیدا نموده و آن را داشته باشید.

 

کسب و کار آمازون

 

راه‌های ساده برای ایجاد انگیزه

اگر خوشبختانه دچار بیماری یا مشکلات زیاد مالی نیستید، یک چرای بزرگ دیگر متناسب با علاقه و نیاز خود انتخاب کنید و برای آن اقدام نمایید. چرای بزرگ باید در زندگی شما وجود داشته باشد تا زمانی که با مشکلات مواجه می‌شوید این موضوع را به خاطر آورید که برای مثال چرا به سراغ کسب و کار آمازون رفته اید؟ چرا برای افتتاح رستوران اقدام نمودید؟ و چراهای دیگر. باید برای خود دلیل داشته باشید. اگر دلیلی برای ورود به بیزینس ندارید خواهشا این کار را انجام ندهید زیرا تمام بیزینس های دنیا سخت هستند. اگر کسی به شما گفته است که بیزینس آنلاین بسیار آسان است و صد در صد موفق می‌شوید، بدانید که اینطور نیست و این شخصیت شما است که مهم می‌باشد. چرا که در بیزینس آنلاین رقابت، کپی کردن و خیلی مسائل دیگر وجود دارد. خیلی‌ از افراد تاکنون تلاش کردند که برند عزت خواه را کپی کنند ولی این روحیه و شخصیت استاد حسین عزت خواه بوده که باعث شده این اتفاق رخ ندهد.

به قول و قرارهای خود پایبند بمانیم

پس روحیه و شخصیت شما حائز اهمیت می باشد تا بتوانید برای مثال برندی بسازید که دیگران قادر به کپی برداری از آن نباشند. چون مسئولیت این کار به عهده شما می‌باشد نه کسانی که کار کپی برداری را انجام می دهند. پس این شما هستید که باید بجنگید. اگر وارد کسب و کار آمازون می‌شوید و با مشکلاتی برخورد می‌کنید این شما هستید که باید مشکلات را حل کنید و زمانی که انرژی و انگیزه شما کاهش می‌ یابد آن چرای بزرگ را که برای خود مشخص کردید، به خاطر آورید و مرور کنید که به خود و نزدیکان خود چه قولی داده‌اید. این کار باعث می‌گردد به قول خود متعهد بمانید و مشکلات را حل کنید. بنابراین اولین نکته برای شروع هر کاری این است که یک کاغذ و قلم بردارید و چرای بزرگ زندگی خود، هر چیزی که به شما انرژی و انگیزه می‌دهد و می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد را یادداشت نمایید.

برای مطالعه نمودن بخش دوم این مقاله ( شروع بیزینس آمازون ) کلیک نمایید.


سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط