غول بزرگی در تجارت به نام "آمازون"

آمازون در خرده فروشی به شکست ناپذیر بودن مشهور است، بنابراین وقتی این غول بزرگ، برنامه Amazon Business را در سال 2015 معرفی نمود، کسی شگفت زده نشد. در آن زمان آمازون بازار جدید کسب و کار خود را به عنوان ترکیبی از "انتخاب، اطمینان و ارزش برای مشتریان خود، که با ویژگی‌های جدید و منحصر به فرد مناسب برای کسب و کار آمده بودند تا با آمازون آشنا شده و به آن عشق بورزند" ساخته بود.

 

همه چیز درباره آمازون و کسب درآمد بدون وقفه


این شرکت عنوان نمود که تجارت آمازون پس از 28 آوریل سال 2015، تمایل دارد امکان دسترسی آسان به صدها میلیون محصول از جمله همه موارد از فناوری اطلاعات و تجهیزات آزمایشگاهی تا محصولات آموزشی و تأمین مواد غذایی را فراهم کرده و در کنار آن کسب و کار انتخاب محصول و قیمت گذاری را به همان اندازه گسترش دهد. مشتریان کسب و کار آمازون می‌توانند از این پس بر روی تحویل دو روزه رایگان ده‌ها میلیون کالای واجد شرایط، حساب‌های چندکاربره تجاری، تصویب گردش کار، روش‌های پرداخت هزینه، معافیت‌های مالیاتی، پشتیبانی اختصاصی مشتری و از این قبیل حساب کنند.

Amazon Business چیست؟

Amazon Business راه حل‌های نامحدودی برای ثبت تجارت کاربران خود ارائه می‌کند. هر شرکت می‌تواند به کاربران خود اجازه دهد تا از سوی کارفرمای خود به آمازون وارد شده و ملزومات کسب و کار خود را خرید نمایند. مدیر اصلی حساب می‌تواند کاربران تأیید شده را در صورت لزوم، اضافه کرده یا حذف نماید، می‌تواند روش‌های پرداخت هزینه، آدرس‌های حمل و نقل، جریان‌های گردش کار، گزینه‌های گزارش دهی و غیره را سازماندهی نماید. همه این فرایندها در صورت نیاز کسب و کار انجام می‌پذیرد. مارتین رود، مدیر عامل تجاری کسب و کار آمازون گفت "ما دسترسی آسان به صدها میلیون کالا را فراهم می‌کنیم. از تجهیزات فناوری اطلاعات تا لوازم نگه داری را به شکل کسب و کارهای نا محدود و از تمامی صنایع ارائه می‌دهیم."

صرفه جویی هزینه‌ها و گزینه‌های حمل و نقل در آمازون

کسب و کار آمازون گزینه‌های بی نظیری در خصوص صرفه جویی هزینه‌ها و همچنین مزایای حمل و نقل برای اعضای تأیید شده کسب و کار خود ارائه می‌دهد. هر کس با یک حساب کاربری تجاری می‌تواند از طریق amazon.com خرید نماید. صاحبان حساب‌های کاربری تخفیف‌های قیمت را بر روی خرید چندین واحد محصول و کاهش کلی قیمت را برای میلیون‌ها کالای تجاری دریافت می‌کنند و به کاربران این امکان مقایسه قیمت چندین فروشنده مختلف را می‌دهند. شما حتی می‌توانید درخواست تخفیف بیشتری از برخی از فروشندگان داشته باشید. (مقاله آشنایی با آمازون پرایم مرتبط با این موضوع است که می‌توانید آن را مطالعه نمایید.)

 

حسن عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرین


مارتین رود توضیح می‌دهد "ما دائما از مشتریان آمازون می‌شنویم که قیمت‌های تجاری محصولات ما شامل چنان انتخاب گسترده‌ای از کالاها است و این موضوع کلید حل چالش های "دامنه هزینه‌ها ی" آن‌ها است (صرف پول بر روی کالای برنامه ریزی نشده یا  مدیریت نشده با گستره وسیعی از دسته‌ها). دامنه هزینه‌ها می‌تواند مخارج و زمان بسیار زیادی را برای کسب و کارها در بر داشته باشد، زیرا اغلب نیاز به مدیریت صدها و یا حتی هزاران فروشنده مختلف دارد. تا آنجایی که ارسال انجام می‌شود، شما می‌توانید بدون هیچ هزینه اضافی، حساب کاربری پرایم خود را به حساب تجاری خود مرتبط نمایید، اگرچه این عملیات برای حساب‌های تجاری تک نفره محفوظ است. این مورد با حمل و نقل دو روزه رایگان و نامحدود اجناس واجد شرایط همراه است. اگر در حال حاظر یک حساب کاربری پرایم ندارید، می‌توانید با توجه به تعداد کاربران یا کارمندان خود، یک مورد از آن را به حساب تجاری خود اضافه نمایید. کمتر از 10 کاربر سالیانه 499 دلار، کمتر از 100 کاربر سالیانه 1299 دلار و بیش از 100 کاربر سالیانه 10099 دلار هزینه در بر دارد. همچنین  شما می‌توانید به صورت آزمایشی ثبت نام انجام داده و به مدت 30 روز رایگان از آن استفاده نمایید.

روش های پرداخت در آمازون

مارتین رود بیان کرد "ما تشخیص دادیم که مشتریان تجاری احتیاج دارند در حالی که در خرید خود میان میلیون‌ها فروشنده حق انتخاب دارند، یک درگاه پرداخت به کسب و کار آمازون داشته باشند و برای خرید خود یک صورت حساب استاندارد دریافت نمایند. هر یک از گزینه‌های پرداخت شخصی و یا مشترک می‌تواند توسط مدیر حساب کاربری تجاری به سایر امکانات حساب افزوده شود. روش‌های پرداخت مشترک شامل کارت‌های اعتباری، کارت دبیت و یا خط اعتباری شرکت آمازون دات کام می‌شود. هر کاربر مورد تأیید حساب تجاری شما به نمایندگی از کسب و کار، می‌تواند از روش‌های پرداخت برای خرید استفاده نماید. در حالی که تمامی کاربران مورد تأیید  قادر خواهند بود از کارت به ثبت رسیده استفاده نمایند، به علت حفظ امنیت تنها قادر به دیدن چهار رقم آخر خواهند بود.
با توجه به گفته‌های رود خط اعتباری شرکت آمازون به مجموعه کاربران و گزینه‌های مدیریت امکاناتی شامل توانایی تأیید چندین خریدار از طریق یک حساب واحد، دانلود تاریخچه گزارشات و پرداخت‌ها از طریق تنظیم درخواست ارائه می‌نماید وعلاوه بر آن صورت حساب قابل درک و بدون هزینه سالیانه‌ای را نیز ارائه می‌دهد. مدیران می‌توانند روش‌های پرداخت شخصی و مشترک و آدرس‌های حمل و نقل را به منظور درخواست یکسان برای تمامی خریداران مدیریت نمایند.

 

همه چیز درباره آمازون

 

مزایای تجارت‌های کوچک

تعداد زیادی از کسب و کارها امکان معافیت مالیاتی تحت (Amazon Tax Exemption Program ATEP) را دارا هستند. آمازون ابزاری ارائه می‌کند که به کاربران کمک می‌کند واجد شرایط ATEP بودن را بررسی نموده و در مورد اینکه در کدام کشورها امکان معافیت مالیاتی وجود دارد و همچنین نوع معافیتی که برای سازمان شما مورد تأیید است تحقیقات لازم را انجام دهند. مدیر حساب این فرایند را برای اعمال تنظیمات لازم برای حساب تجاری خود طی می‌نماید. در ادامه ATEP به مشتریان اجازه می‌دهد که شرایط معافیت مالیاتی خود را در مورد خریدهای واجد شرایط در آمازون و تمامی شرکت‌های وابسته به خود اعمال نمایند. مورد خوب دیگر این است که شما نیازی ندارید که برای بهره بردن از این مزایا یک حساب کاربری تجاری خاص در آمازون داشته باشید. کسب و کار آمازون همچنین بابت شفافیت در خصوص فرایند زنجیره خرید با استفاده از داشبورد تجزیه وتحلیل، به خود مفتخر است. رود عنوان نمود " دادن اطلاعاتی که موجب کنترل بهتر سود و زیان  تجارت‌های کوچک می‌شود به آن‌ها از جمله این که مشتریان می‌توانند فعالیت‌های مشمول هزینه خود و جمع کل هزینه‌های خرید به صورت انفرادی، گروهی و نوع میزان مصرف را مشاهده نمایند." او اضافه نمود که فروشندگان کسب و کارهای کوچک در تجارت آمازون قابلیت این را دارند که با جذب میلیون‌ها خریدار از سرتاسر جهان فروش خود را رشد دهند.

نظر خریداران آمازون

آمازون در تحقق "تجارب تجارتی متفاوت" خود، با وعده‌ای که در خصوص کسب و کار داده، دو سال بعد چه کاری انجام می‌دهد؟ به طور مشخص تعداد فزاینده‌ای از مشتریان آمازون این چنین می‌اندیشند. راب بویرون مدیر عامل اجرایی The Reviewster Network می‌گوید "ما به طور عمده در حساب کاربری تجاری خود از برنامه تخفیف مالیاتی آمازون استفاده می‌نماییم. به این ترتیب، علاوه بر دریافت صورت حساب‌های معاف از مالیات، عاشق این هستیم که به آسانی می‌توانیم محصولات معمول خود را بارها سفارش دهیم. زمانی که جوهر چاپ یا دیگر لوازم دفتری ما تمام می‌شود، به آسانی در مدت زمان چند ثانیه می‌توانیم آن‌ها را سفارش داده و اجناس دو روز بعد در دفتر موجود خواهند بود. بویرون می‌گوید که شرکت او همچنین از آمازون برای سفارشات بزرگ‌تر نیز استفاده می‌نماید، گزینه‌های پرداخت وجهی که از آن‌ها استفاده می‌کند این قابلیت را دارند که هزینه را بین اشخاص مختلف در شرکت تقسیم نمایند". وی بیان می‌کند "برای مثال ما یک روتر وای فای جدید خریداری کردیم و این امکان را داشتیم که قبض آن را میان چهار نفری که از آن استفاده می‌کردند تقسیم کنیم و نتیجه به شکلی بود که هر یک از آن‌ها بایستی 25 درصد هزینه را پرداخت نماید." کارشناسان تجاری می گویند راه‌هایی وجود دارد که آمازون به برخی از کمپانی‌ها بیشتر از سایرین کمک نماید و تصمیم گیرندگان باید قبل از امضای آن آگاهی کامل داشته باشند.

 

آشنایی با بیزینس آمازون و کسب درآمد دلاری از اینترنت

 

عقیده چاد روبین و کریستینا فبریگاس در خصوص آمازون

چاد روبین صاحب یک تجارت تبلیغاتی و یکی از 50 فروشنده برتر آمازون می‌گوید "تجارت آمازون به بهترین شکل خود به پیش می‌رود زمانی که شما محصولی را به فروش می‌رسانید که می‌تواند به صورت عمده خریداری شود. این یک مزیت بسیار بزرگ است زیرا که شما می‌توانید مبلغ عمده فروشی را برای افزایش فروش خود و ایجاد تخفیف برای شرکت‌هایی که به میزان بیشتری از محصول شما احتیاج دارند صرف کنید." روبین اشاره می‌نماید که زمانی که مشتریان کسب و کار آمازون از هزینه عمده فروشی استفاده می‌نمایند، به مخاطب‌های جدیدی دست پیدا می‌کنند که تمایل به صرف هزینه بیشتری در خصوص این کسب کار و از طریق این فروشنده دارند.او اضافه می‌نماید "مطمئناً موفقیت آمیز خواهد بود زمانی که شما هزینه عمده فروشی را صرف جذب مشتریانی که به تعداد بیشتری از محصول شما نیاز دارند می‌نمایید."
کریستینا فبریگاس، نویسنده تجارت الکترونیک در نیویورک که به طور مداوم پیشرفت آمازون را از هر دو جهت مصرف کننده و تجارت ثبت می‌نماید و همچنین شخصاً به طور منظم در سایت فروش انجام می‌دهد، بیان می‌کند فروش در آمازون قطعاً همراه با مزایا و ضررهایی است اما برای اغلب فروشنگان ارزش تلاش آن‌ها را داشته است." به ویژه در خصوص دستیابی مستقیم فروشندگان به خریداران خود می‌گوید "اولین ترفند برای موفقیت در آمازون این است که بین 250 تا 300 درصد یا در صورت لزوم بیشتر افزایش قیمت داشته باشید." (تجربه وی بر اساس خرده فروشی بیش از 30 دلار امتیاز فروش است). با توجه به سخنان فابریگاس فراز و نشیب ها و بعضاً ضعف‌های بسیاری در کسب و کار آمازون برای شرکت شما وجود دارد. در نظر بگیرید اگر برای شرکت شما کسب و کار مناسبی به حساب نمی‌آید. از جهت دیگر می‌توان گفت خوب است که یک گوریل 800 پوندی در تیم خود داشته باشید.(جمله آخر به این معناست که تجارتی داشته باشید که هیچ کس نخواهد توانست آن را بر زمین بزند و شکست دهد)

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/getting-familiar-with-amazon-business
آشنایی با بیزینس آمازون

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 5

نظرات کاربران

0 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط