این 3 نکته را قبل از شروع بیزینس آمازون اجرا کنید

 • 24 تير 1397
 • 11458
 • 21

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

درود به تو دوست خوبم. امیدوارم شاد و پیروز باشی.

وارد شدن به کسب و کار آمازون

در قسمت ششم برنامه بیزینس تایم قصد داریم به این نکته بپردازیم که به چه شکل می‌توانید وارد کسب و کار آمازون بشوید و 3 نکته مهم را برای شما بیان خواهیم کرد که دانستن و اجرای آنها قبل از ورود به این کسب‌وکار بسیار حائز اهمیت می‌باشد. همچنین به سوالاتی که کاربران درباره فعالیت در آمازون کامنت گذاشته‌اند، استاد حسین عزت خواه پاسخ می‌دهند.

 

فعالیت در آمازون

 

نکات مهم در کسب‌وکار آمازون

برای راه‌اندازی هر بیزینس و کسب و کاری شما نیاز به یک چرای بزرگ دارید. این چرای بزرگ، مسئله‌ای است که زمانی که شما با مشکلات و سختی‌ها مواجه می‌شوید، در ذهن شما ایجاد می‌شود. برای مثال در کسب‌وکار آمازون ممکن است هزینه زیادی برای تبلیغات بپردازید، شاید یک نفر محصول شما را کپی کند، شاید کسی از شما شکایت کند و مشکلات دیگری ممکن است رخ بدهد ولی شما به عنوان یک کارآفرین باید بتوانید تک به تک آنها را حل کنید. اگر نتوانید حل کنید، با شکست مواجه می‌شوید ولی اگر بتوانید از پس این مشکلات بربیایید، برنده خواهید شد، پول به دست می‌آورید، جایگاه خود را به دست می‌آورید، یک اکانت قوی می‌سازید و حتی یک برند معروف می‌سازید. آن زمانی شما برای حل مشکلات می‌جنگید، مشخص می‌شود که شما برنده می‌شوید یا بازنده. متاسفانه خیلی از افراد در این مسیر می‌بازند.

نوع نگرش به کسب‌وکار آمازون

خیلی از افراد هستند که در کسب‌وکار آمازون با شکست مواجه می‌شوند و اگر از آن‌ها بپرسید بدترین شغل دنیا چیست، در پاسخ می گویند آمازون! در مقابل افرادی هستند که اگر از آنها بپرسید بهترین شغل دنیا چیست، آن‌ها کسب‌وکار آمازون را پیشنهاد می‌دهند. زیرا آمازون زندگی این افراد را عوض کرده و برای آنها بستری را فراهم کرده که بتوانند به صورت اتوماتیک، یک بیزینس را بسازند، کنترل نمایند، روزانه شاید نزدیک به 10 هزار محصول را بفروشند و همه این‌ها را مدیون آمازون می‌باشند. اما در این بستر افرادی که بازنده شده‌اند هم وجود دارد که اگر درباره آنها سرچ کنید می‌توانید داستان آنها را بخوانید. پس همه چیز به خود شما بستگی دارد.

سوالات متعدد در مورد کسب‌و‌کار آمازون

اگر نکات و سؤالات زیر ذهن شما را به خود مشغول کرده است، پیشنهاد ما به شما تماشا این قسمت از مجموعه برنامه‌های  بیزینس تایم می‌باشد.

 • نکته اول: چرای بزرگ زندگی خود، هر چیزی که به شما انرژی می‌دهد و می‌تواند زندگی شما را تغییر دهید را پیدا نموده و یادداشت نمایید.
 • نکته دوم: اگر تصمیم گرفتید که وارد کسب‌و‌کار آمازون شوید، باید بدانید که برای شروع این بیزینس نیاز به سرمایه دارید. برای شروع این کار یک عدد ایده‌آل وجود دارد و یک عدد امکان‌پذیر. با عدد امکان‌پذیر می‌توان این مسیر را شروع کرد ولی طبیعتاً قدرت شما را در انتخاب محصولات محدود می‌کند و بیشتر به شما کمک می‌کند که مسیر را یاد بگیرید ولی شما را به سود و نتیجه خیلی بالایی نمی‌رساند. در این زمینه موضوع تبلیغات مطرح می‌گردد و بسیار حائز اهمیت می‌باشد.
 • نکته سوم: قبل از شروع این کار نقشه‌ای کامل از مراحل برای خود بسازید و گام‌به‌گام پیش بروید. ابتدا اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید ولی به دنبال نسخه کامل در ابتدا هیچ کار و بیزینسی نباشید.

نکات کلیدی در کسب‌و‌کار آمازون

پرسش و پاسخ:

 1. زمانی که در وبسایت آمازون خیلی از محصولات شبیه به هم هستند و خیلی از این محصولات ممکن است در علی‌بابا و کارخانه‌های چینی نیز به فروش برسد، استراتژی چیست؟
 2. در مارکت‌هایی مانند آمازون استرالیا که تازه شروع به کار کرده‌اند و فروش پایینی دارند چگونه می‌توان شروع به کار کرد و چگونه باید این موضوع را بررسی نمود؟ چه استراتژی برای این موضوع وجود دارد؟
 3. آیا با دوره آربی می‌توان در رقابت‌ها برنده شد و به best seller (بهترین فروشنده) تبدیل شد؟
 4. کسانی که نیاز به توضیحات جزئی‌تر دارند و آشنایی کمتری با این فعالیت دارند، چه راهی به آنها پیشنهاد می‌شود؟
 5. چه بارکدی مناسب است، از چه وب‌سایت‌هایی می‌توان بارکد خرید و چگونه می‌توان از بارکدها استفاده نمود؟

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از تماشا ویدیو لطفا نظر خود را در همین قسمت کامنت بگذارید و موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت‌خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

نظرات کاربران

21 نظر

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط