موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

اصولی که هر کارآفرین باید بداند

توضیحات کوتاه :
دانستن اصول موفقیت در کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است. هر کارآفرینی که قدم در مسیر شروع یک کسب و کار و راه اندازی یک استارت آپ می‌گذارد،  امید دارد که بتواند در آن به موفقیت دست پیدا کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
اصولی که هر کارآفرین باید بداند

 

خلاصه ای از مقاله

دلیل اصلی شکست برخی کارآفرینان این است که آنها به درک درست و مناسبی از بایدها و نبایدهای کسب و کار خود نرسیده‌اند. همین عدم درک مناسب نیز در نهایت منجر به شکست خوردن آنها شده است. برای موفقیت در هر کسب و کاری باید یکسری از موارد را دانسته و از آنها در بیزینس خود استفاده کرد. در این مقاله به برخی از این دلایل اشاره می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

بایدها و نبایدهای یک کسب و کار موفق

دانستن اصول موفقیت در کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است. هر کارآفرینی که قدم در مسیر شروع یک کسب و کار و راه اندازی یک استارت آپ می‌گذارد، این امید را دارد که بتواند در آن به موفقیت دست پیدا کند. اما متأسفانه خیلی از آنها شکست خورده و نمی‌توانند به هدفی که برای خود تعیین کرده‌اند دست یابند. این اتفاق زمانی بدتر می‌شود که آنها تا زمانی که دیگر هیچ راهی برای نجات وجود ندارد، متوجه موضوع نمی‌شوند. البته این اتفاق منطقی می‌باشد، چرا که اگر آنها به درک درستی از کسب و کار خود رسیده بودند، می‌توانستند قبل از این که خیلی دیر شود، شرایط را تغییر دهند.

دلیل اصلی شکست این افراد این است که آنها به درک درست و مناسبی از بایدها و نبایدهای کسب و کار خود نرسیده‌اند. همین عدم درک مناسب نیز در نهایت منجر به شکست خوردن آنها شده است. برای موفقیت در هر کسب و کاری باید یکسری از موارد را دانسته و از آنها در بیزینس خود استفاده کرد. خبر خوبی که برای کارآفرینان در حال حاضر وجود دارد این است که آنها دیگر نیازی ندارند مثل کارآفرینان قبل از خود تجربه کرده و با آزمون و خطا پیش بروند.

آن‌ها می‌توانند از تجربیات دیگران استفاده کرده و به کمک این تجارت، موفقیت خود را تضمین کنند. ما در این مقاله قصد داریم به یک باید و یک نباید اشاره کنیم که برای شروع هر کسب و کاری دانستن آن از همان ابتدا می‌تواند کمک کننده باشد.

 

کسب و کار آنلاین و کسب درآمد میلیاردی

 

باید روی روابط خود با تولیدکنندگان کلیدی دقت لازم را داشته باشید

بخش عمده‌ای از ادبیات کسب و کارها، بدون اینکه به عقلانیت متعارف در بیزینس ها اشاره کند، روی اهمیت درک و توسعه روابط با مشتریان متمرکز می‌باشد. این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که بخش تقاضا برای همه کسب و کارها، یک بخش حیاتی به شمار می‌رود. نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که برقراری رابطه قوی با تأمین کنندگان کلیدی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند حتی کل و کسب و کار را هم تحت تأثیر خود قرار دهد.

مطمئناً ایجاد رابطه مناسب با مؤسسات آموزشی و رقبا نیز می‌تواند برای هر کسب و کاری اهمیت زیادی داشته باشد، اما رابطه با تولیدکنندگان در این میان نقش کلیدی را ایفا می‌کند. بنابراین همانقدر که داشتن رابطه خوب با مصرف کنندگان بسیار مهم است، داشتن روابط قوی با تولیدکنندگان نیز می‌تواند یک مزیت رقابتی مهم محسوب شود. اگر شما بتوانید اعتماد لازم را ایجاد کنید و به بهترین نحو با تولیدکنندگان مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید، می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که یک گام از رقبای خود جلوتر می‌باشید.

 

اصولی که هر کارآفرین باید بداند

 

استراتژی‌هایی برای برقراری رابطه قوی با تولیدکنندگان

  • با تعدادی از تولیدکنندگان خود روابط استراتژیک ایجاد نمایید. بررسی کرده و مشخص کنید کدام یک از تولیدکنندگان حاضر می‌توانند کلید حفظ مزیت رقابتی برای شما باشند. سپس سعی کنید با آنها همکاری نزدیک‌تری داشته تا در نهایت بتوانید روابط تجاری قوی را برقرار کنید. این کار در زمانی که قصد تعیین قیمت در قراردادهای بزرگ را داشته یا در مرحله تحقیق و توسعه قرار دارید، می‌تواند نقش بسیار کلیدی را ایفا کند. هدف از این کار این است که با تأمین کنندگان کلیدی خود روابط دوجانبه سودمند و بلندمدت داشته باشید.
  • تولیدکنندگانی را انتخاب کنید که در زمینه کاری خود پیشرو هستند و سپس با آنها قرارداد امضا کنید. این کار به شما این اجازه را می‌دهد تا از مزایا و تکنولوژی‌های حاضر بیشترین بهره را ببرید. شما باید با تنظیم و امضای یک قرارداد به رابطه خود شکل رسمی دهید. با این کار شما نوع رابطه تجاری خود را به شکل دقیق تعریف کرده و امنیت لازم را تأمین می‌کنید. در قرارداد شما باید به فاکتورهای مهمی مثل ویژگی‌های محصول یا خدمت ارائه شده، شرایط پرداخت، الزامات قانونی، محرمانه بودن، حل اختلافات و شرایط خاتمه دادن اشاره شود.
  • عملکرد تولیدکننده مورد نظر خود را بررسی نمایید. برای ارزیابی عملکرد تولیدکنندگان به صورت منظم، از یک سیستم مشخص استفاده کنید. فاکتورهایی مثل انعطاف پذیری، تحویل به موقع، هزینه‌ها و کیفیت محصول یا خدمت مورد نظر را بررسی نمایید. مدارکی که به دست آورده‌اید را در اختیار آنها قرار دهید تا بتوانند نقاط ضعف خود را تقویت نمایند.

 

مقاله پیشنهادی: افزایش بهره وری برای کارآفرینان تازه کار - عزت خواه

اصولی که هر کارآفرین باید بداند

 

نباید منتظر کمک گرفتن از دیگران باشید

تفاوتی نمی‌کند که کسب و کار شما تا چه میزان قوی است و شما تا چه حد کارآفرین توانمندی هستید، مشکلات مالی می‌تواند برای هر کسی اتفاق بیافتد. در اکثر شرکت‌ها، اگر اقدامات لازم در اسرع وقت صورت بگیرند، می‌توانند نتیجه را به شکل موفقیت آمیزی تغییر دهند. کمک گرفتن از دیگران قبل از اینکه بدترین اتفاق ممکن پیش بیاید، یک امر حیاتی در تمامی کسب و کارها به شمار می‌رود.

به عنوان مثال، قبل از اینکه شرایط مالی کسب و کارتان به طور قابل توجهی بدتر شود، از کمک دیگران بهره بگیرید. شفاف سازی شرایط برای سهامداران، بانکداران و سایر وام‌دهنگان می‌تواند به شرکت‌ها در زمینه پیدا کردن راه حل مناسب کمک نماید. مسئله مهم این است که سهامداران به همان اندازه که کارآفرینان می‌خواهند کسب و کارشان موفق باشد، به دنبال استمرار موفقیت کسب و کار مورد نظر می‌باشند.

به همین دلیل آنها برای کمک کردن در شرایط بحرانی از دانش، شبکه‌ها و مخاطبین خود استفاده می‌نمایند. رسیدن به موفقیت را هرگز نمی‌توان تضمین کرد. اما یک کارآفرین می‌تواند با کمک گرفتن از دیگران شرایط را به نفع خود تغییر دهد. این تصور که همه چیز را به تنهایی مدیریت کنید و از گفتن حقایق به سهامداران خودداری کنید، به هیچ عنوان نمی‌تواند کمک کننده باشد. پس سعی کنید در چنین مواردی عاقلانه رفتار کنید. شما تا زمانی که همه گزینه‌های موجود روی میز تمام نشده است، شانس تغییر شرایط را خواهید داشت.

 

مقاله پیشنهادی: شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق | عزت خواه دات کام

اصولی که هر کارآفرین باید بداند

 

استراتژی‌هایی برای کمک گرفتن از دیگران به شکل مؤثر

  • به صورت منظم با افرادی که به موفقیت کسب و کار شما علاقه‌مند می‌باشند، ارتباط برقرار کنید. شما شاید تاکنون خودتان متوجه نشده باشید اما شبکه بزرگی از افراد در اطراف شما وجود دارند که علاقه‌مند هستند موفقیت شما در بیزینسی که دارید را ببینند. این افراد می‌توانند تولیدکنندگان کلیدی باشند یا کسانی که مثل بانکداران و دیگران رهبران به طور مستقیم در موفقیت کسب و کار شما سهیم می‌باشند. به طور منظم با این افراد ملاقات کرده و درباره عملکرد کسب و کار خود بحث نمایید. همچنین می‌توانید درباره برنامه‌های رشد خود که امکان اصلاح استراتژی‌های کسب و کار شما را می‌دهد نیز تبادل نظر داشته باشید.

 

فروشندگی در آمازون و کسب درآمد آنلاین

 

  •   به بهترین سناریوهای ممکن تکیه نکنید. بسیاری از شرکت‌ها به دلیل خوشبینی بیش از اندازه‌ای که داشته‌اند با مشکلات مالی رو به رو شده‌اند که شرایط کسب و کار آنها را به طور کلی دگرگون کرده است. شما زمانی که قصد پیش بینی یک چرخش در کسب و کار خود را دارید باید از لحاظ مالی محافظه کار باشید.
  •  اهمیت صادق بودن با سهامداران را درک کنید. برای بازسازی یک کسب و کار، اغلب ممکن است به کمک مالی (به عنوان مثال به تعویق انداختن پرداخت‌ها) سهامداران از جمله بانکداران نیاز باشد. بهترین راه برای به حداکثر رساندن شانس یک چرخش موفقیت آمیز، صادق بودن و شفاف سازی است. بدین ترتیب کسانی که توانایی کمک کردن به شما در زمینه بازسازی کسب و کارتان را دارند، احساس می‌کنند یک چشم انداز کامل از شرایط مالی کسب و کار شما دارند. همچنین به این اطمینان می‌رسند که شما از کمک‌های مالی آنها به بهترین شکل ممکن برای بهبود شرایط استفاده خواهید کرد.

هدف ما از ارائه این مطالب کمک به شما دوست عزیز است تا با استفاده از موارد مطرح شده، در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود یک گام جلوتر بروید. اگر مشتاق هستید در کنار یک زندگی آرام، شغلی فارغ از مکان و زمان را هم تجربه کنید، برای کسب اطلاعات لازم درمورد فروشندگی در وبسایت آمازون با ما در آموزش فروش در آمازون همراه باشید. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت‌انگیز دوره آربی از تجربیات دانشجویان این دوره بهره ببرید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/principle-entrepreneurs-should-know
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط