موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

7 گام ساده برای انتخاب هدف های مالی

توضیحات کوتاه :
تعیین هدف‌های مالی کار دشواری است، به این خاطر که واقعاً نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید. با این حال نگران نباشید، زیرا قصد داریم شما را با 7 گام ساده برای رسیدن به هدف‌های مالی آشنا کنیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.4k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
7 گام ساده برای انتخاب هدف های مالی

 

خلاصه ای از مقاله

هدف های مالی می توانند به شما کمک نمایند که هر چه زودتر به بازنشستگی مالی برسید. تکنیک های زیادی برای هدفگذاری وجود دارد که هر شخص نسبت به شرایط خود آنها را درزندگی خود وضع می کند. در این مقاله 7 راه ساده برای انتخاب اهداف مالی در زندگی را بیان می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

تکنیک‌های هدف گذاری مالی کدامند؟

هدف های مالی را بر چه اساسی باید انتخاب نمود؟  تنها 3 درصد از افراد بزرگسال هستند که دارای هدف‌هایی شفاف، مکتوب، مشخص و زمان‌بندی شده هستند.

همین افراد ده برابر بیشتر از کسانی که هیچ هدفی در زندگی خود ندارند، به موفقیت دست می‌یابند. با این حال، چرا بیشتر افراد هیچ هدفی در زندگی خود ندارند؟ در این جا به برخی از استدلال‌های این دسته از اشخاص از زبان خودشان اشاره خواهیم کرد.

 

باورهای یک میلیونر نابغه چیست؟

 

چرا برخی افراد هیچ هدفی را در زندگی خود دنبال نمی‌کنند؟

  • در حال حاضر هدف دارم و نیازی به داشتن هدف دیگری احساس نمی‌کنم: افرادی که چنین حرفی را به زبان می‌آورند، هدف خود را دست یابی به ثروت، کاهش وزن، رسیدن به خوشبختی و موفقیت و دست یابی به رویاهایشان می‌دانند. این در حالی است که چنین خواسته‌هایی، هدف به حساب نیامده و آرزوی مشترک همه انسان‌ها است. هدف، همانند خانه‌ای زیبا است که طراحی دقیقی دارد و به طور مداوم تجدید و به روز می‌شود. در صورتی که هدفی به شکل مکتوب در نیاید، در حد همان رویا و آرزو باقی می‌ماند. چون این هدف مبهم و نامفهوم بوده و هیچ انرژی در پس آن وجود ندارد.
  • من به هدف نیازی ندارم چون کارهایم را به درستی انجام می‌دهم: زندگی بدون هدف، همانند رفتن به منطقه‌ای ناشناخته است که نه در آن جاده‌ها علامتی دارند و نه شما نقشه‌ای با خودتان به همراه دارید. در این شرایط، شما دیگر هیچ اختیاری ندارید و صرفاً باید به اتفاقاتی که می افتد واکنش نشان دهید و امیدوار به وقوع بهترین آنها باشید. اگر امروز بدون داشتن برنامه و هدف‌های مکتوب، عملکرد خوبی دارید، مطمئناً وقتی آنها را به شکل کاملاً شفاف برای خودتان مشخص کرده باشید و به علاوه بتوانید میزان پیشرفت خود را در طول مسیر ارزیابی کنید، نتایجی به مراتب بهتر در آینده کسب خواهید کرد. بنابراین هدف گذاری درست یکی از رموز دست یابی به موفقیت است.  

 

 انتخاب هدف های مالی برای رسیدن به موفقیت

 

  • اهدافم را به ذهن می‌سپارم پس لازم نیست آنها را بنویسم: به طور متوسط در هر دقیقه 1500 فکر در ذهن انسان جریان دارد. در این صورت، اگر هدف‌های خود را صرفاً به ذهنمان بسپاریم، مطمئناً با افکار دیگر ما تداخل پیدا می‌کنند و دیگر تصویر شفافی از آنها نخواهیم داشت. در این صورت دیگر نیروی انگیزه‌ای هم برای دنبال کردن آنها در ما باقی نمی‌ماند. در این صورت شما همانند یک کشتی بدون سکان هستید که با حرکت امواج دریا، بی‌هدف به این طرف و آن طرف برده می‌شوید، در نتیجه به صخره‌ها برخورد می‌کنید و هرگز نمی‌توانید پتانسیل‌های واقعی‌تان را عملی کنید.
  • روش هدف‌گذاری را نمی‌دانم: جای تعجب نیست با وجود این که امروزه بیشتر افراد به دانشگاه راه پیدا می‌کنند و مدارج عالی تحصیلی را طی می‌کنند، اما حتی یک ساعت هم در زمینه هدف گذاری و دست یابی به آنها آموزشی دریافت نمی‌کنند. با این حال، خوشبختانه، هدف گذاری همانند مهارت‌های دیگر مثل مدیریت زمان، آموزش، فروش، مدیریت و غیره قابل یادگیری است. یعنی شما می‌توانید با تمرین و تکرار مهارت هدف گذاری را بیاموزید و در آن کاملاً حرفه‌ای شوید و از همان روز اولی که شروع به هدف گذاری می‌کنید، از مشاهده پیشرفت‌ها و موفقیت‌هایی که به دست آورده‌اید لذت برده و شگفت زده خواهید شد.

 

مقاله پیشنهادی: هدف تو از زندگی چیست؟ - کشف بهتر اهداف زندگی

هدف های مالی در زندگی

 

  • زندگی قابل پیش‌بینی نیست پس هدف گذاری فایده‌ای ندارد: وقتی هواپیمایی برای رفتن به یک شهر دور از روی زمین بلند می‌شود، 99 درصد زمان را در مسیر اشتباهی می‌گذراند. به همین خاطر خلبان‌ها به کمک مهارت‌های خود و استفاده از دستگاه‌های خودکار هواپیما، به دنبال اصلاح مداوم مسیر هستند. همین موضوع در مورد زندگی واقعی هم صادق است. با این حال، وقتی هدف روشن و طولانی مدتی برای خود انتخاب و برای آن برنامه‌ریزی کرده باشید، ناچار هستید که بارها مسیر خود را تغییر دهید، اما سرانجام به سلامت به هدف خود مثلاً موفقیت و کسب ثروت خواهید رسید. نکته مهم دیگری که در انتهای این بخش باید به آن اشاره کنیم این است که هدف‌گذاری اصلی‌ترین مهارت برای دست‌یابی به موفقیت است. شما در زندگی خود دو انتخاب پیش رویتان دارید: اول این که به دنبال رسیدن به هدف‌های خودتان باشید یا برای شخص دیگری کار کنید و او را به هدف‌هایش برسانید. وقتی مهارت هدف گذاری را به خوبی یاد می‌گیرید، دیگر کنترل کاملی بر زندگی خود خواهید داشت و می‌توانید از پتانسیل‌هایتان برای رسیدن به موفقیت، استفاده حداکثری ببرید.

 

انتخاب هدف های مالی

 

چگونه برای خود هدف‌های مالی تعیین کنیم؟

تعیین هدف‌های مالی کار دشواری است، به این خاطر که واقعاً نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید. با این حال نگران نباشید، زیرا در این مقاله قصد داریم شما را با 7 گام ساده برای رسیدن به هدف‌های مالی آشنا کنیم.

1. برای تعیین اهداف مالی ارزش‌های مهم خود را در نظر بگیرید

بیشتر افراد نمی‌دانند که رسیدن به هدف‌های مالی با ارزش‌های اصلی آنها ارتباط دارد. برای این که به موفقیت مالی واقعی دست یابید، باید در تمام جنبه‌های زندگی خود عملکرد خوبی داشته باشید، باورهای خود را مشخص کرده و به آنها پایبند باشید.

فضیلت‌ها و خصوصیاتی که دارید، شخصیت حال و آینده شما را شکل می‌دهند. برای دست یابی به هر نوع پیشرفتی در زندگی از جمله نوع مالی آن، باید ابتدا ارزش‌های واقعی خود را به درستی مشخص کنید، خودتان را به آنها پایبند بدانید و کلیه فعالیت‌های خود را هماهنگ با ارزش‌هایتان انجام دهید.

وقتی برای رسیدن به هدف‌های مالی خود، میان زندگی کاری و شخصی‌تان هماهنگی ایجاد می‌کنید، در این صورت دست یابی به آنها یا هر هدف دیگری برای شما راحت‌تر خواهد بود.

2. اهداف خود را هماهنگ با ارزش‌هایتان انتخاب کنید

در این مرحله، با هماهنگ سازی اهداف و ارزش‌های خود، در واقع به آهنربایی زنده تبدیل می‌شوید. یکی از قوی‌ترین قوانین در دنیا «قانون جذب» است. این قانون، از افکار شما یک میدان نیروی انرژی می‌سازد که از درون شما به بیرون ساطع می‌شود و افراد و شرایطی را جذب زندگی‌تان می‌کند که هماهنگ با آن افکار باشند.

هر فردی که در زندگی خود به استقلال مالی، ثروت و موفقیت رسیده است، ایده ثروت و موفقیت را مدت‌های طولانی در ذهن خود داشته است تا این که با دست یابی به منابع مورد نیاز توانسته است فکر خود را عملی کند.

بنابراین وظیفه اصلی شما این است که تمرکز خود را صرفا بر ارتقا وضعیت اقتصادی خود و دست یابی به اهداف مالی قرار دهید.

 

 هدف های مالی

 

3. برای رسیدن به اهداف مالی خود بزرگ فکر کنید

یکی دیگر از مواردی که برای رسیدن به اهداف مالی باید در نظر بگیرید این است که بزرگ فکر کنید، اما از اقدامات کوچک شروع کنید. افرادی که در زندگی خود به موفقیت‌های بزرگی می‌رسند، همیشه هدف‌های چالش برانگیزی برای خود انتخاب می‌کنند و هر فعالیت دیگری که انجام می‌دهند در راستای رسیدن به آن هدف است.

میلیونرهای خود ساخته، همگی در ابتدا رویای بزرگی را در سر می‌پروراندند. در واقع یکی از رمزهای موفقیت آنها همین داشتن رویاهای بزرگ بوده است. شما نیز می‌توانید شیوه «بازگشت از آینده» یا back from the future را امتحان کنید.

به این معنی که خودتان را در 5 سال آینده تصور کنید که میزان درآمد و پس اندازتان همان مقداری است که همیشه آرزویش را داشتید. پس از آن، از آینده به زمان حال بازگردید.

فهرستی از مراحلی که منطقاً لازم است طی کنید تا از وضعیت فعلی به وضعیت مورد نظرتان دست یابید، تهیه و اقدامات بزرگ و کوچکی که از همین امروز باید انجام دهید را مشخص کنید.

4. برای هدف خود به دقت برنامه ریزی کنید

در این مرحله به یک برنامه ریزی خوب برای زندگی نیاز دارید. پس زمانی را به برنامه ریزی برای هدف خود اختصاص دهید و این موضوع را در نظر داشته باشید که اهداف مالی شما، استراتژی‌های بلندمدتی هستند.

بسیاری از مردم به این نکته توجه نمی‌کنند. آن‌ها، در عوض وقت و پول خود را بیهود صرف می‌کنند و تنها امیدوار هستند که شاید در آینده شخص ثروتمندی شوند. به همین خاطر است که بلیط های بخت آزمایی می‌خرند و در فکر دست یابی به موفقیت مالی بزرگ در بازار بورس هستند.

این در حالی است که دست‌یابی به موفقیت مالی، یک فرآیند طولانی و زمان بر است. افرادی که به آزادی‌های مالی دست یافته‌اند، اصولاً کسانی هستند که صبور، پایدار و آینده بین هستند.

آن‌ها خودشان را مقید کرده‌اند که در طول سالیان طولانی، پول پس انداز کنند. در نتیجه این عادت پولی، هر سال ثروت آنها بیشتر می‌شود و در نتیجه معمولاً می‌توانند به اهداف مالی خود دست یابند.

 

7 گام ساده برای انتخاب هدف های مالی

 

5. همیشه انتظار بهترین‌ها را داشته باشید

و بالاخره، وقتی هدف‌های مالی برای خودتان تعیین می‌کنید، انتظار بهترین‌ها را از خودتان داشته باشید. بر اساس قانون انتظارات، هر خواسته‌ای اعم از منفی یا مثبت را با اعتماد به نفس بخواهید، محقق خواهد شد.

به همین خاطر، به شکست خوردن فکر نکنید، چون خود را در زندگی شما نشان خواهد داد. اگر با اطمینان انتظار دست یابی به ثروت را دارید، به باور خود پایبند باشید و به شیوه‌ای عمل کنید که گویا موفقیت مالی شما حتمی است و سرانجام به هدفی که می‌خواهید دست خواهید یافت.

فراموش نکنید افراد موفقی که به ثروت دست می‌یابند، از ابتدا انتظار دست یابی به موفقیت را داشته‌اند. نکته شگفت انگیز پیرامون انتظارات و خواسته‌ها این است که کاملاً تحت کنترل شما هستند. به این معنا که خودتان می‌توانید انتخاب کنید که به ثروت دست یابید و از چه راهی.

6. هدف‌های مالی خود را اولویت بندی کنید

یکی دیگر از استراتژی‌ها برای انتخاب هدف مالی، اولویت‌بندی کردن آنها است. این اولویت‌بندی باید با توجه به نیازهایی که در زندگی شخصی خودمان احساس می‌کنیم صورت گیرد.

مثلاً شاید حال حاضر هیچ شغل و به تبع آن سرمایه نقدی در اختیار نداشته باشید، اما در عین حال تمایل زیادی به خرید مسکن هم داشته باشید. در این وضعیت، باید ابتدا به دنبال تهیه یک شغل برای خودتان باشید تا بتوانید از درآمد آن نیازهای اولیه زندگی خود را برآورده کنید.

در این صورت است که می‌توانید به پس انداز و فکر کردن به هدف دوم خود یعنی خرید مسکن هم امیدوار باشید.

 

چگونه از اینترنت کسب درآمد کنیم؟

 

7. از راهنمایی افراد حرفه‌ای استفاده کنید

اگر هدف مالی شما، راه اندازی یک کسب و کار آنلاین است و تجربه‌ای هم در این زمینه ندارید، مسلماً نمی‌توانید یک دفعه و بدون مشورت گرفتن از دیگران شروع به کار کنید. در این شرایط باید به دنبال استفاده از کمک شخص یا اشخاص با تجربه باشید.

چون آن‌ها دقیقاً همان راهی را طی کرده‌اند که شما می‌خواهید اولین قدم‌ها را در آنها بگذارید. در مورد کسب و کارهای آنلاین، می‌توانید از کمک افراد مختلفی استفاده کنید.

مثلاً از افراد متخصص بپرسید برای کسب درآمد بیشتر در کمترین زمان، چه نوع محصولی را باید بفروشید یا از چه کمپین‌های تبلیغاتی باید استفاده کنید. در این صورت می‌توانید در مورد سایر مراحل بهتر تصمیم گیری کنید.

خود را متعهد به خواسته‌هایتان بدانید

در این مقاله با 7 گام ساده برای انتخاب هدف‌های مالی آشنا شدید. پس از این که دیگر هدف مالی خود را انتخاب کردید، نوبت آن است که تمام انگیزه و انرژی خود را صرف رسیدن به آن کنید و به عبارت دیگر خود را متعهد بدانید که تا رسیدن به خواسته‌ها و زندگی‌ که برای خود در نظر گرفته‌اید، دست از تلاش برندارید.

 

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره موفقیت به سبک پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/set-financial-goals
برچسب ها
استقلال مالی
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط