افزایش درآمد و راهکارهای کاربردی آن مطالعه مقاله

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

فرمول ساده موفقیت از دیدگاه موفقترین افراد دنیا | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
همه ما در زندگی به دنبال ساده‌ترین فرمول موفقیت هستیم. اگرچه رسیدن به این هدف شاید سخت و دور از ذهن باشد، اما در واقع راه‌هایی وجود دارد که می‌تواند مسیر رسیدن به موفقیت را هموارتر کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
فرمول ساده موفقیت از دیدگاه موفقترین افراد دنیا | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله

هر فردی برای رسیدن به موفقیت فرمول متفاوتی را به کار می برد. در این مقاله به برخی از فرمول های افراد موفق برای رسیدن به موفقیت را بیان می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

9 گام مهم برای رسیدن به موفقیت

همه ما در زندگی به دنبال ساده‌ترین فرمول موفقیت هستیم. اگرچه رسیدن به این هدف شاید در نظر برخی از افراد سخت و دور از ذهن باشد اما در واقعیت راه‌هایی وجود دارد که می‌تواند مسیر رسیدن به موفقیت را برای ما هموارتر کند.

در این مقاله قصد داریم به روش‌های ساده موفقیت از نظر برخی افراد موفق دنیا بپردازیم.

 

چگونه بیزینس خود را مدیریت کنیم و موفق شویم؟

 

1. از اشتباهات خود درس بگیرید

شروع هر کار جدیدی، چه در حوزه شغلی و چه تحصیلی، قطعاً با مشکلات و شکست‌هایی همراه است. اما مهم این است که از اشتباه‌های خود درس بگیریم و سعی در جبران آنها داشته باشیم.

جف بزوس، بنیانگذار شرکت آمازون دات کام، می‌گوید: «وقتی به دنبال ایده‌های جدید هستید، در واقع یعنی منتظر اشتباه و شکست هستید» به جای این که از شکست بترسید، باید خود را در معرض چالش‌ها قرار دهید، چون در این صورت است که می‌توانید به نقاط ضعف و قوت خود پی‌ببرید.

2. اهداف بزرگی برای خود انتخاب کنید

یکی دیگر از راه‌های دست‌یابی به موفقیت که می‌توان آن را مهم‌ترین مورد هم به شمار آورد، این است که اهداف بزرگ داشته باشید. در واقع اگر هدفی برای خود انتخاب نکرده باشید، دیگر صبح‌ها با چه انگیزه‌ای می‌خواهید از خواب بیدار شوید؟ نکته مهم این است که اصول هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی را به خوبی بدانید.

همچنین، پس از انتخاب هدف بزرگ، آن را به چندین هدف کوچک تقسیم کنید، چون در این صورت است که می‌توانید بر آنها کنترل بیشتری داشته باشید و پس از به سرانجام رساندن هر کدام از هدف‌های کوچک، انگیزه لازم برای ادامه راه را پیدا کنید.

 

 موفقترین افراد دنیا

 

3. بهترین تیم ممکن را برای خود فراهم کنید

اجرای هر طرح بزرگ، به تنهایی و بدون کار تیمی، امکان پذیر نیست. فرض کنید بخواهید یک فروشگاه بزرگ تأسیس کنید، آیا این کار به تنهایی ممکن است؟ قطعاً نه. افرادی که برای تیم خود انتخاب می‌کنید، باید در کار خود خبره و متخصص باشند.

جف بزوس در این باره می‌گوید: «هر بار که کسی را استخدام می‌کنید، باید شرایط برای استخدام نفر بعدی سخت‌تر شود.» به این معنی که فرد قبلی به خاطر مهارت‌های بالایی که دارد، انتظارات شما را برای استخدام نفر بعدی بیشتر کند.

4. سطح اطلاعات خود را بالاتر ببرید

یکی دیگر از راه‌های دست‌یابی به موفقیت این است که سطح اطلاعات خود را بالاتر ببرید. فرض کنید شما بخواهید برای خود یک کسب و کار آنلاین راه‌اندازی کنید. در این صورت آیا می‌توانید روش‌هایی که قبلاً برای ایجاد کسب و کارهای سنتی استفاده می‌کرده‌اید را به کار ببرید؟ قطعاً نه.

حتی اگر شما دانش لازم برای راه‌اندازی کسب و کار آنلاین را هم به دست آورید، لازم است به طور مرتب اطلاعات خود را به روز کنید، مثلاً اگر قصد دارید در سایت آمازون محصول بفروشید، لازم است به طور مرتب در جریان تغییرات و قوانین جدید فروشندگی مثلاً نحوه انتخاب محصول، قرار بگیرید.

 

فرمول ساده موفقیت

 

5. در کار خود قاطع باشید

راه دیگر برای دست‌یابی به موفقیت، برخورداری از سبک رفتاری قاطعانه است. قاطعیت هرگز به معنی داشتن رفتار سرد و خشن نیست بلکه به معنی پافشاری بر هدف تا دست‌یابی به آن است. مثلاً فرض کنید شما صاحب یک فروشگاه اینترنتی هستید و مشتریان در سایت به شما محصول سفارش می‌دهند.

از طرفی وظیفه حمل محصول به مشتریان، به عهده شرکت دیگری است که با شما همکاری می‌کند اما این شرکت به تازگی در انجام وظایف خود قصور کرده است و محصولات را دیر به دست مشتریان رسانده است یا سفارش‌ها، حین رسیدن به دست مشتریان، آسیب دیده‌اند.

برای این که بتوانید هدف خود یعنی ارسال به موقع محصولات به دست مشتریان را عملی کنید، لازم است رفتار قاطعانه‌ای با آن شرکت داشته باشید و به آنها اخطار بدهید که در صورت تکرار اشتباه، همکاری خود را با آنها قطع خواهید کرد.

6. خلاق باشید

روش دیگر دست‌یابی به موفقیت، به ویژه در زمینه کسب و کار، داشتن خلاقیت است. امروزه تمام افراد و شرکت‌های خلاق در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنند، به دنبال به کار گیری روش‌های جدید هستند. استفاده از روش‌های خلاقانه به ویژه در حوزه کسب و کار را می‌توان هم در زمینه تولید و ارسال محصول و هم ارائه خدمات به مشتریان مشاهده کرد.

مثلاً اگر فروشگاه اینترنتی دارید، می‌توانید شرایطی را فراهم کنید که مشتریان در صورت عدم رضایت از محصول بتوانند آن را باز گردانند. استفاده از شبکه‌های اجتماعی جهت تبلیغات کالا و برگزاری مسابقه در میان مشتریان و درخواست از آنها برای ارائه ایده‌هایشان از جمله راه‌های دیگری است که می‌تواند خلاقیت را به محیط کار شما بیاورد.

 

مقاله پیشنهادی: فرمول ثروتمند‌ شدن

فرمول ساده موفقیت ازدیدگاه موفقترین افراد دنیا

 

7. با افراد موفق در ارتباط باشید

اگر فکر می‌کنید که خودتان به تنهایی می‌توانید راه‌های موفقیت را بشناسید، سخت در اشتباه هستید. زیرا مدت زمانی که انسان در اختیار دارد، محدود است. بنابراین اگر بخواهید وقت خود را صرف کشف راه‌های موفقیت کنید، از انجام کار اصلی باز می‌مانید.

یکی از راه‌های دسترسی هرچه سریع‌تر به روش‌های موفقیت این است که به دنبال ایجاد رابطه با افراد موفق و استفاده از تجربیات آنها باشید. این افراد، راه‌هایی که شما اکنون می‌خواهید بروید را قبلاً امتحان کرده‌اند و از درستی و نادرستی آنها اطلاع دارند.

شما می‌توانید برنامه‌ای ترتیب دهید که مثلاً هر دو هفته یک‌بار یا یک ماه یک بار با کسانی که در حوزه کاری شما موفق هستند، جلسه‌ای دوستانه برگزار کنید. مثلاً آنها را برای صرف شام دعوت کنید و در جریان گفت و گو، ایده‌هایتان را مطرح و از آنها نظرخواهی کنید.

8. برای زمان ارزش قائل باشید

زمان، یکی از سرمایه‌های برگشت‌ناپذیری است که در اختیار انسان قرار گرفته شده است، به همین خاطر استفاده درست از زمان، اهمیت زیادی دارد. اولویت‌بندی کارها، از جمله اقداماتی است که می‌تواند به بهینه سازی هرچه بیشتر زمان شما کمک کند.

شما می‌توانید روی یک کاغذ، ابتدا تمام کارهایی که باید در طول یک روز انجام دهید را یادداشت کنید و سپس آنها را از نظر اهمیت و ترتیب، دسته بندی کنید. با این کار هم کارهای مهمتر را زودتر انجام خواهید داد و هم ممکن است به این نتیجه برسید که بعضی از کارها، اصلاً ارزش انجام دادن ندارند و بهتر است به طور کلی از آنها صرف نظر کنید.

استفاده بیش از اندازه از شبکه‌های اجتماعی یکی از عواملی است که به شدت باعث هدر رفتن زمان شما می‌شوند. امروزه، افراد ساعت‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذارند. محتوای این شبکه‌ها در اکثر موارد فاقد استفاده و به زبان ساده بیهوده هستند.

وقتی شما در حال نگاه کردن به این شبکه‌ها هستید، اصلاً متوجه گذر زمان نمی‌شوید و ممکن است بدون این که متوجه باشید، 2 ساعت از وقت خود را صرف تماشای پست‌هایی کرده باشید که عملاً برای شما فایده‌ای ندارند و بعد از گذشت مدت کوتاهی، محتوای آنها از خاطرتان پاک می‌شود.

به جای این کار بهتر است سعی کنید که میزان استفاده‌تان از این شبکه‌ها را متعادل و در عوض، زمان را صرف یادگیری و افزایش اطلاعات خود کنید.

 

چگونه با فروش در آمازون درآمد بدون وقفه داشته باشیم؟

 

9. از روش برون سپاری استفاده کنید

یکی از روش‌هایی که هم در صرفه جویی زمان نقش دارد و هم به افزایش کیفیت کار شما کمک می‌کند، استفاده از راهبردهای برون‌سپاری است. فرض کنید شما دارای کسب و کاری هستید که لازم است یک نفر در طول روز، چند ساعتی به تلفن‌ها جواب دهد و نیازی به استخدام تمام وقت منشی ندارید.

شما می‌توانید برای این منظور، شخصی را استخدام کنید که به صورت پاره وقت برای شما کار کند. این کار به کاهش چشم‌گیر هزینه‌ها کمک خواهد کرد. در دوره پاراسل زندگی، استاد حسین عزت خواه مفصلاً به موضوع برون سپاری پرداخته‌اند. 

در این مقاله، روش‌های ساده‌ای که افراد به کمک آنها توانسته‌اند به موفقیت‌های بزرگی در زندگیشان دست یابند، پرداختیم. همانطور که ملاحظه کردید، در نظر گرفتن اهداف بزرگ، استفاده بهینه از زمان، داشتن تیم متخصص و حرفه‌ای، برون سپاری، خلاقیت، قاطعیت و ارتباط با افراد موفق از جمله کارهایی است که می‌تواند به موفقیت شما کمک کند.

 

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر دوره آنلاین بازاریابی و فروش تخصصی در آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/success-formula
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط