موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

کمپین هدف گذاری در سال 98 (بخش اول)

توضیحات کوتاه :
امسال می‌تواند یکی از بهترین سال‌های زندگی ما باشد. با این اوصاف یک «اما» بسیار کوچک وجود دارد. شما باید برای مسیری که می‌خواهید آن را طی کنید یک برنامه ریزی داشته باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
کمپین هدف گذاری در سال 98 (بخش اول)

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

نابغه‌های میلیونر مطمئناً شما فوق العاده مشتاق هستید که یک برنامه خوب را به دست بیاورید و بتوانید مسیر را ببینید. شما باید به خودتان اهمیت دهید. حتی اگر در سفر هستید یا سرتان شلوغ است، باید در کنار تفریحی که دارید به خودتان نیز اهمیت دهید. قرار است بهترین سال زندگی خود را از هر لحاظی که می‌توانید تصور کنید، بسازید و بتوانید هر هدفی که دارید را خلق کنید و زندگی رویایی خود را شکل دهید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

اهمیت داشتن هدف گذاری در زندگی

سال نو مبارک. امیدوارم امسال بهترین سال زندگی شما باشد. مطمئناً شما در حال تلاش و تکاپو برای سال جدید هستید. شاید مشغول دیدن افراد خانواده خود می‌باشید یا شاید به مسافرت رفته‌اید. امسال می‌تواند یکی از بهترین سال‌های زندگی ما باشد. با این اوصاف یک «اما» بسیار کوچک وجود دارد. شما باید برای مسیری که می‌خواهید آن را طی کنید یک برنامه ریزی داشته باشید. تصور کنید شما قصد سفر به فرانسه را دارید.

به احتمال زیاد شما به یک نقشه یا GPS نیاز خواهید داشت. شما باید مسیر را بلد باشید و بدانید که از چه راه‌هایی می‌خواهید بروید. اینکه زمانی که به فرودگاه رسیدید می‌خواهید از آنجا تاکسی بگیرید یا قرار است شخصی به دنبال شما بیاید؟ شما برای این کار برنامه دارید. شما هیچ وقت زمانی که به آنجا می‌رسید به این موضوع فکر نمی‌کنید که بهتر است تاکسی بگیرید یا با مترو جا به جا شوید یا با دوستتان تماس بگیرید.

 

مدیریت حرفه ای بیزینس

 

اگر می‌خواهید دوستتان به دنبال شما بیاید، باید زودتر با او هماهنگ کنید. بعد از آن به سراغ مراحل بعدی می‌روید. اینکه می‌خواهید به چه جاهای دیدنی‌ای بروید، قرار است چه کارهایی را انجام داده یا به چه رستوران‌هایی رفته یا تا چه میزان خرید انجام دهید. شما حتی برای بودجه خود نیز برنامه ریزی می‌کنید. شما در خصوص اینکه می‌خواهید کدام یک از دوستان خود را ببینید یا چند روز آنجا اقامت داشته باشید یک برنامه ریزی مناسب برای خود خواهید داشت.

حال برای سالی که پیش روی شما ایستاده است چه برنامه‌ای دارید؟ الآن وقت آن است که یک برنامه بسیار خوب ساخته و آن را روی کاغذ نوشته و مطابق با آن به جلو برویم. نابغه‌های میلیونر مطمئناً شما فوق العاده مشتاق هستید که یک برنامه خوب را به دست بیاورید و بتوانید مسیر را ببینید. شما باید به خودتان اهمیت دهید. حتی اگر در سفر هستید یا سرتان شلوغ است، باید در کنار تفریحی که دارید به خودتان نیز اهمیت دهید. قرار است بهترین سال زندگی خود را از هر لحاظی که می‌توانید تصور کنید، بسازید و بتوانید هر هدفی که دارید را خلق کنید و زندگی رویایی خود را شکل دهید.

 

هدف داشتن در زندگی

 

لایف استایل خود را تغییر دهید

خیلی‌ها این سؤال را مطرح می‌کنند که من به چه شکلی می‌توانم زندگی خود را تغییر دهم. این سؤال بسیار کلی و در عین حال جذاب می‌باشد. چرا که این پرسش می‌تواند سؤالی باشد که شما دوست داشتید از یک نفر بپرسید. جواب خیلی ساده است. لایف استایل خود را تغییر دهید. لایف استایل دقیقاً چیست که ما صدها بار آن را تکرار کرده‌ایم؟ شیوه زندگی کردن، سبکی از زندگی، شیوه نگرش و دیدگاه شما نسبت به زندگی. لایف استایل می‌تواند تمامی این موارد را شامل شود. شما به یک لایف استایل نیاز دارید. تفاوت لایف استایل با دوره‌ای کوتاه مدت این است که شما هر روز این مسیر را زندگی می‌کنید. در نتیجه اگر شما می‌خواهید زندگیتان تغییر کند، باید لایف استایل خود را تغییر دهید.

دوستان نکته اولی که در این مسیر برای ما مهم می‌باشد این است که هدف گذاری داشته باشیم. شاید تا کنون صدها کتاب هدف گذاری را مطالعه نموده یا ویدیو پیرامون این موضوع مشاهده نموده‌اید. اما نکته اصلی هدف گذاری این است که شما به طور شفاف بدانید که می‌خواهید به کجا برسید و چه هدفی دارید. در ادامه اهداف را تقسیم می‌کنیم تا شما یاد بگیرید که به چه شکلی می‌توانید آنها را دقیق‌تر و بهتر ببینید. نکته اول این است: شما باید به طور دقیق و شفاف بدانید که می‌خواهید به چه کسی تبدیل شوید و چه چیزی را به دست بیاورید.

 

هدف داشتن

 

دوستان ما 4 هدف در زندگی داریم. اسم هدف اول را «شدن» می‌گذاریم. به این معنا که من باید به این شخص تبدیل شوم. برای مثال من تصمیم می‌گیرم که به یک آدم پر انرژی تبدیل شوم. من تصمیم می‌گیریم که آدم مهربانی شوم. من تصمیم می‌گیرم آدم آرامی شوم. من تصمیم می‌گیرم فرد منظمی شوم. من تصمیم می‌گیرم به انسانی تبدیل شوم که به سلامتی و غذای خود توجه می‌کند و به فیزیک بدن خود احترام می‌گذارد.

شما باید یک کاغذ را برداشته و پیرامون موضوع «شدن» یعنی تبدیل شدن از حالت «الف» به «ب» همه اهداف خود را به دقت یادداشت نمایید. شما باید ببینید که ایده آل‌های شما چه چیزهایی می‌باشند و آرزو و رویای شما تبدیل شدن به آنها می‌باشد. شخصیت ایده آل شما چه شکلی است؟ آن را برای خودتان توصیف کنید. برای این کار از قوه تخیل خود استفاده کنید.

 

مقاله پیشنهادی: راهنمای گام به گام هدف گذاری تا موفقیت

تعیین هدف

 

مهارت ارتباط مؤثر با دیگران

مورد دوم، هدف‌های ارتباطی می‌باشد. شما قرار است به چه شکلی با محیط و انسان‌های اطراف خود ارتباط برقرار کنید. ارتباط شما با چه کسانی و به چه شکلی خواهد بود؟ نوع ارتباط خود را توصیف نمایید. خیلی مهم است که به طور دقیق بدانید که دوست دارید چه افرادی در اطراف شما حضور داشته باشند. اگر شما در اطراف خود انسان‌های پر انرژی و افراد هدف دار را قرار دهید، بالتبع شما روی آن‌ها تأثیر خواهید گذاشت و آنها نیز روی شما تأثیر خواهند داشت.

اگر شما قوی‌ترین، بهترین و پر انرژی ترین فرد ممکن نیز باشید اما اطرافیانتان آنقدرها که باید مثبت نباشند، مسلماً شما روی آنها تأثیر می‌گذارید. اما آنها نیز تأثیر خود را روی شما می‌گذارند. حال گاهی اوقات ما آنقدر قوی هستیم که تأثیرات منفی دیگران روی ما اثر نمی‌گذارد. اما گاهی نیز می‌بینیم که می‌توانند انرژی ما را کم نمایند. پس خیلی مهم است. شما حق انتخاب دارید. شما می‌توانید اطرافیان خود را به همان شکلی که الآن روی کاغذ می‌نویسید انتخاب نمایید. شما باید بنویسید که این افراد چه ویژگی‌هایی دارند و شما به چه شکلی می‌خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید و به طور کلی برنامه شما برای یک ارتباط مثبت و سازنده چیست.

 

هدف گذاری در سال 1398

 

یک تیم با دوام تشکیل دهید

مورد سوم، هدف‌های مشارکتی می‌باشد. شما می‌خواهید با چه گروهی تیم شده و وارد چه تیم‌هایی شوید؟ شما می‌خواهید چه کار مشارکتی‌ای را با اطرافیان خود داشته باشید؟ حال این مشارکت می‌تواند در بیزینس شما باشد یا ورزشی که انجام می‌دهید یا در روابطی که دارید. به طور کلی شما باید این دیدگاه را پیدا کنید که در چه کارهایی می‌خواهید با دیگر افراد به صورت یک تیم عمل کنید. شما باید این کارها را پیدا نمایید.

به طور کلی موردی وجود دارد که شما بخواهید در خصوص آن به این شکل عمل کنید؟ بالتبع من به شما پیشنهاد می‌کنم که این چنین باشد. شاید این مواردی که عنوان می‌کنم برای شما عجیب و غریب باشد و شما بگویید که این موارد هدف نمی‌باشند. شاید نباید این موضوع را به عنوان یک هدف قرار دهید که من دوست دارم به این مغازه برای خرید بروم یا در یک تیم مشخص عضو شوم یا با این دو نفر به دنبال راه اندازی یک کسب و کار بروم. شاید با خودتان بگویید که تمامی این موارد باید پیش بیاید. اما چنین نیست. تمامی این موارد با برنامه ریزی صورت می‌گیرد.

 

کمپین هدف گذاری

 

شاید شما در هیچ کتاب هدف گذاری این موارد را مطالعه نکرده باشید. اگر الآن به صورت شفاف درباره آنها نوشتید، 6 ماه دیگر زیر این مقاله کامنت می‌گذارید که برای مثال من الآن لایف استایل و بیزینسی را دارم که در آن با 3 نفر دیگر تیمی را تشکیل داده‌ایم و الآن متوجه می‌شوم که بین این دو مسیر تا چه میزان ارتباط وجود دارد. از زمانی که این اطلاعات را روی کاغذ آوردم تا زمانی که این افراد در زندگی من پیدا شده و یک بیزینس را برای خود دارم.

چرا که شما باید بدانید، ذهن شما باید تشنه این باشد که به دنبال تیم بگردد. دنبال فردی باشید که زندگی خود را با او سهیم شوید. شما به دنبال 3 نفر می‌گردید که با آنها به مسافرت بروید. شما دنبال 2 نفر می‌باشید که با آنها یک استارت آپ را شروع نمایید. شما باید بگردید. بدون گشتن نمی‌توانید شخص مورد نظر را پیدا کنید.

 

کمپین هدف گذاری در سال 98

 

بهترین نسخه خودتان باشید

هدف چهارم، پیرامون رشد شخصیتی می‌باشند. یک فرمول ساده وجود دارد. فرمول شماره یک این است: من از فردی که الآن هستم می‌خواهم به فرد بهتری تبدیل شوم. فرمول شماره دوم: اگر قرار است رقابتی در کار باشد، من قرار است با خودم رقابت کنم. دوستان، رقابت کردن با فرد دیگر، با یک شرکت، ارگان یا هر چیزی که دور از شما و بیرون از شما وجود دارد را فراموش کنید. قرار است شما به شخصیتی بهتر از چیزی که الآن هستید تبدیل شوید و تنها با خودتان رقابت کنید. با خودتان بگویید من در هر زمینه‌ای می‌توانم بهتر شوم و عملکرد بهتری داشته باشم.

اگر سال را معیار قرار دهیم، شاید شما در سال گذشته تنها 10 بار به شدت عصبانی شده‌اید و با افراد حاضر در زندگی خود بد برخورد کرده‌اید. اما آیا این عدد را می‌توانید پایین بیاورید؟ می‌توانید عملکرد بهتری را داشته باشید؟ می‌توانید خودتان را کنترل کنید؟ چقدر روی احساسات خود کنترل دارید؟ در این قسمت شما باید یک کاغذ را بردارید.

 

فروش در آمازون

 

ما به سراغ مثال‌ها نمی‌رویم. چرا که این موضوعات به شدت گسترده می‌باشد و برای هر کسی متفاوت خواهد بود. برای شخصی تمام دنیا در بیزینس خلاصه می‌شود و او اعداد و ارقام را برای خود هدف قرار می‌دهد. اما یک فرد دیگر به طور کلی به دنبال روابط می‌باشد. فردی دیگر ممکن است به دنبال آزادی مکان و زمان یا رسیدن به استقلال مالی باشد. به همین دلیل الآن که اهداف خود را یادداشت می‌کنید ممکن است 100000 هدف مختلف وجود داشته باشد.

اما فرمول تمامی آنها یکسان است. پس در هدف چهارم شما قرار است به آدم بهتری تبدیل شوید. سعی کنید در هر چیزی که به آن فکر می‌کنید خودتان را قوی کنید. سعی کنید خودتان را با چیزهای مثبت پر کنید. حال هر چیزی که باشد. در رفتار، شخصیت، روش فکر کردن و دیدگاهی که نسبت به زندگی دارید، تغییر کنید.

هر چیزی که وجود دارد را به صورت شفاف یادداشت نمایید. بررسی کنید که در کدام یک از قسمت‌ها شما ضعیف عمل کرده‌اید. سپس آن را تغییر داده و به چیز بهتری تبدیل کنید. مورد بعدی این است که در بخش‌هایی که قوی بوده‌اید نیز می‌توانید به دنبال قوی‌تر شدن باشید. شما به شدت می‌توانید قوی‌تر شوید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/goal-setting-campaigns-in-new-year-part1
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط