مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

هدف تو از زندگی چیست؟ - کشف بهتر اهداف زندگی

توضیحات کوتاه :
مسیر هدف در زندگی برای هر شخصی متفاوت می باشد. بسیاری از مردم خیلی زود هدف خود در زندگی را پیدا کرده اند. اما بسیاری تا سالهای زیادی نتوانسته اند هدف خود را پیدا کنند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 7.9k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
هدف تو از زندگی چیست؟ - کشف بهتر اهداف زندگی

 

خلاصه‌ای از مقاله: 
هدف در زندگی چیست؟ برای یافتن اهداف خود در زندگی چه کارهایی انجام داده اید؟ بسیاری از مردم در زندگی این شانس را داشته‌اند که خیلی زود هدف خود در زندگی را پیدا کرده اند. اما بسیاری دیگر نیز تا سالهای زیادی نتوانسته اند هدف خود را پیدا کنند. آن‌ها مدت زیادی را به جستجو می‌پردازند و خود را با اهدافی سرگرم می‌کنند که دیگران به آنها آموخته اند و پس از صرف زمان زیاد، به این نتیجه می رسند که آن اهداف ربطی به خواسته و اشتیاق درونی آنها ندارد. در این مقاله به شما یاد می دهیم که با پرسیدن چند سؤال متفاوت، هدف خود در زندگی را پیدا کنید. 

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

 

پیدا کردن هدف در زندگی 

بسیاری از مردم فکر می کنند که هدف مانند مقصد است. بنابراین به گونه‌ای کار می کنند که گویی می خواهند به یک مقصد برسند. اما این راه درستی برای یافتن هدف زندگی نیست. هدف زندگی شما باید از ارزش های شما نشأت بگیرد. هدف چیزی است که همیشه در درون شما وجود داشته و تنها باید آن را کشف کنید. وقتی به هدف زندگی به این شکل نگاه کنید، تعریف کردن آن ساده تر می شود. برای تعریف کردن هدف زندگی، به این سؤالات متفاوت جواب دهید. 

 

کارآفرینان باورهای ذهنی خود را می سازند

 

گام اول در یافتن اهداف زندگی

در کودکی عاشق چه کاری بودید؟

بازی‌هایی که در کودکی انجام می‌دادیم اغلب دروازه‌ای بودند به سمت توانایی ما در انجام کارها در بزرگسالی. مثلاً در کودکی عاشق لباس دوختن برای عروسکها بودید، یا دوست داشتید ماشین های اسباب بازی را تعمیر کنید، یا با آنها مسابقه دهید؟ کدام بازی بود که ساعتها صرف آن می کردید؟ آیا هنوز هم با آن ارتباط برقرار می کنید؟ آیا می توانید آن را در زندگی کنونی خود تلفیق کنید؟ معمولاً به ما یاد می دهند یا تلقین می کنند که رویای کودکی خود را فراموش کنیم و به جای آن یک کار مفید برای زندگی خود انجام دهیم.

معمولاً ما به این توصیه ‌ها گوش می دهیم و راهی را می ‌رویم که با رویای ما همخوانی ندارد. پس از مدتی نیز به این نتیجه می رسیم که این مسیر اشتباه بوده است و نباید آن را انتخاب می کردیم. در رویاهای کودکی، استعدادهای ما نهفته هستند، کارهایی که به طور طبیعی در انجام آنها توانایی داریم. به گذشته فکر کنید و ببینید چه کار‌هایی می توانید در آنجا پیدا کنید که هدف شما در زندگی را نمایان کنند. 

گام دوم

اگر شغلی نداشتید، ساعات خود را چگونه پر می‌کردید؟

اگر شما آنقدر وقت آزاد داشتید که هر کاری می توانستید انجام دهید، وقت خود را چگونه می گذراندید؟ درست است که بخشی از زمان خود را به استراحت و ورزش اختصاص می دهیم اما بقیه وقت خود را چگونه می گذراندید؟ آیا به سطح شهر می روید و جاهای ناشناخته را پیدا می کنید، یا به موزه و گالری هنری سر می ‌زنید؟ آیا کتاب می خوانید، کار داوطلبانه انجام می دهید، کلاس آموزشی شرکت می کنید؟ آیا زمانی را به فکر کردن به اهداف زندگی خود می گذاشتید؟ آیا زمانی را به کشف اهداف خود اختصاص می دادید؟ اگر مشکل مالی نداشتید و می ‌توانستید هر کاری که می ‌خواستید انجام دهید، چه کاری انجام می دادید؟ 

 

مقاله پیشنهادی: زمان مناسب برای رسیدن به موفقیت 

کشف هدف در زندگی

 

گام سوم

چه چیزی باعث می‌شود دنیای اطراف خود را فراموش کنید؟

آیا در انجام کاری زمان و مکان را فراموش می کنید؟ آیا کاری هست که شما حقیقتاً عاشق انجام دادن آن باشید؟ کاری که باعث شود زمان از دست شما در برود؟ اگر شما غرق در یک کار می‌شوید و دنیای اطراف خود را فراموش می‌کنید، این کار می‌تواند هدفی برای زندگی شما باشد.

گام چهارم

به چه مسائلی علاقه قلبی دارید؟ 

آیا مسأله‌ای وجود دارد که نسبت به آن شدیداً علاقه داشته باشید؟ دوست دارید در مورد چه موضوعاتی مطالعه کنید؟ چه نوع اخباری را دنبال می‌کنید؟ چه نوع وبسایتهایی شما را جذب می کنند؟ با دوستان و خانواده خود در مورد چه مسائلی بحث می کنید؟ آیا مسائلی هستند که شما را هیجان‌زده می کنند و دوست دارید در مورد آنها کاری انجام دهید؟

وقتی به کاری علاقه قلبی داشته باشید، وقت و تلاشی که صرف آن می کنید معنادار و با ارزش می شود و این نشان دهنده مسیر درست در راه کشف هدف در زندگی است.

 

یافتن هذف در زندگی

 

گام پنجم

زمان خود را با چه کسی می گذرانید؟

بسیاری از ما وقت خود را با افرادی سپری می کنیم که علایق و دیدگاههای یکسانی با ما داشته باشند. این نکته می تواند برای شما راهنمای خوبی باشد. بنابراین به دقت توجه کنید که با چه کسانی وقت می گذرانید و در مورد چه موضوعاتی صحبت می کنید. آیا مردم از شما درخواست توصیه می کنند؟ چرا از شما راهنمایی می خواهند؟ آیا دانش تخصصی دارید؟ چگونه این دانش را به دست آوردید؟ آیا این چیزی است که احساس می کنید باید در زندگی انجام دهید؟ آیا این مسیری است که شما را به اهداف و آرزوهایتان در زندگی می رساند؟

گام ششم

لیست کارهای مورد علاقه شما چیست؟

آیا کاری هست که دوست دارید قبل از اینکه از دنیا بروید انجام دهید؟ اگر لیستی از این کارها تهیه کنید و آن را به دقت بررسی کنید، می‌توانید نکات خوبی را در مورد هدف خود در زندگی از آن استخراج کنید.

 

مقاله پیشنهادی: روش های تعیین هدف در زندگی

اهداف زندگی

 

گام هفتم

اگر رؤیایی داشتید، می توانستید آن را محقق کنید؟

در این مورد به صورت جدی تفکر کنید. اگر رؤیایی دارید و به هر دلیلی تاکنون به آن نپرداخته‌اید، می‌توانید از آن به عنوان نشانه‌ای برای هدف زندگی استفاده کنید. به افرادی فکر کنید که رویاهای غیرممکن خود را به واقعیت تبدیل کردند و از آن درس و انرژی بگیرید. الگوی زندگی شما چه کسی است؟ چه کسانی را عمیقاً تحسین می کنید؟ شما همین الان می توانید هدف خود را در زندگی دنبال کنید. از خود بپرسید که چه چیزی مانع شما ‌می شود. شما از همه جا می توانید کمک بگیرید.

نیازی نیست که خودتان همه چیز را بدانید و همه کارها را خودتان انجام دهید. می توانید برای محقق کردن رویای خود از دیگران کمک بگیرید. به این رؤیا عمیقاً فکر کنید. رؤیا و مسیر اهداف زندگی شما به احتمال زیاد یکسان هستند. پس با کشف مسیر اهداف خود در زندگی، رسیدن به رویاهای خود را آسان نمایید.

 

شروع کسب درآمد با کارآفرینی

 

گام هشتم

دوست دارید چه احساساتی را تجربه کنید؟

این مهمترین نکته در یافتن هدف زندگی است. در مورد احساسات خود فکر کنید. آیا در حال حاضر احساساتی در شما وجود دارند که از وجود یا عدم وجود آنها ناراحت هستید؟ احساسات ما از ذهن ما قوی ‌تر هستند و به ما می گویند که در زندگی چه می خواهیم. وقتی درک کنید که دوست دارید در زندگی چه احساساتی را تجربه کنید، به جنبه هایی از زندگی فکر کنید که در آن به افراد دیگر کمک می کنید این تجربیات را داشته باشند. به احتمال زیاد همین الان هم این کارها را در مقیاس کوچک انجام می دهید. به عنوان مثال شما دوست دارید حس عشق، روابط صمیمانه و امنیت مالی داشته باشید. با بررسی عمیق‌تر می توانید هدف زندگی خود را حول این موارد کشف کنید. 

کشف هدف در زندگی برای بسیاری از افراد می تواند گیج کننده باشد. همه ما می خواهیم در زندگی اهدافی را دنبال کنیم چون بدون هدف، زندگی معنا و جهتی ندارد. در این مقاله هشت پرسش را مطرح کردیم که با پرسیدن آن ها می توانید هدف خود را در زندگی پیدا کنید. 

اگر انتخاب راه و روش درست زندگی و مدیریت آن جزء اولویت های شما می باشد، باید برای انتخاب بهترین و صحیح ترین راه، ارزش قائل شوید و مسیری را پیش بگیرید تا وقتی، بعد از گذشت زمان به آن نگاه می کنید، با تمام وجود سرشار از حس خوب شوید. پیشنهاد ویژه ما برای یادگیری سبک درست زندگی، آشنایی با دوره پاراسل زندگی می باشد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-is-the-goal
برچسب ها
هدف در زندگی
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط