مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

قدرت تصویر سازی ذهنی

توضیحات کوتاه :
از گذشته تا کنون همیشه انسان‌ها در ذهن و باور خود در حال رویا پردازی بوده‌اند. قدرت تخیل انسان بسیار گسترده است به طوری که شما می‌توانید هر آنچه را تصور می‌کنید در ذهن خود بسازید و پرورش دهید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 30

  • 25.1k
  • 2
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
قدرت تصویر سازی ذهنی

 

خلاصه ای از مقاله

همانقدر که تفکرات مثبت می‌تواند زندگی شما را سرشار از شادکامی و موفقیت نماید، تفکرات منفی نیز زمینه‌ساز شکست شما در زندگی خواهد شد. مطمئناً بارها برای شما اتفاق افتاده است که این موضوع را به خوبی درک کرده باشید.در این مقاله به قدرت تصویرسازی ذهنی و تفکرات مثبت می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

قدرت تخیل ذهن چیست؟

از گذشته تا کنون همیشه انسان‌ها در ذهن و باور خود در حال رویاپردازی بوده‌اند. قدرت تخیل انسان بسیار گسترده است به‌طوری که شما می‌توانید هر آنچه را تصور می‌کنید در ذهن خود بسازید و پرورش دهید. اما سوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که آیا هر آنچه را شما در ذهن تصور می‌کنید محقق می‌شود؟ اینجاست که قدرت تصور و تخیل ذهن مطرح می‌گردد. چرا که متناسب با این قدرت است که محقق شدن یا نشدن رویاها مشخص می‌گردد.

 

قدرت تصویر سازی ذهنی در کسب درآمد میلیاردی

 

تصور و تجسم ذهنی مثبت چیست؟

همیشه مراقب تفکرات و اندیشه‌های خود باشید. همانقدر که تفکرات مثبت می‌تواند زندگی شما را سرشار از شادکامی و موفقیت نماید، تفکرات منفی نیز زمینه‌ساز شکست شما در زندگی خواهد شد. مطمئناً بارها برای شما اتفاق افتاده است که این موضوع را به خوبی درک کرده باشید. شاید دقت کرده باشید زمانی که افکار مثبت را در ذهن خود پرورش می‌دهید، حتی اگر تحقق آن اهداف به نظرتان دور و دست‌نیافتنی باشد باز هم شما را سرشار از حس اعتمادبه‌نفس و شادی می‌کند و زمانی که حتی برای مدت کوتاهی به پرورش افکار منفی در ذهن خود می‌پردازید، حداقل تمام آن روز را با حس ناخوشایندی دنبال می‌کنید.

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های افزایش قدرت ذهن

تصویرسازی ذهنی

 

چگونه قدرت تجسم خود را افزایش دهیم؟

همه شما به‌دنبال آن هستید که قدرت تخیل و باورسازی درست و سنجیده را در خود تقویت نمایید. چرا که این کار یکی از مؤثرترین راه‌ها، جهت تحقق هدف و موفقیت می‌باشد. برای این منظور روش‌های بسیاری وجود دارد و ممکن است شما نیز تاکنون راه‌های مختلفی را امتحان کرده باشید ولی در نظر گرفتن نکته‌هایی می‌تواند شما را در این زمینه کمک کند.

چه تمرینات و اقداماتی برای تقویت قدرت تجسم مفید می‌باشد؟

1. در ابتدا خود را باور داشته باشید

این اولین و مهمترین گام است. اگر شما خودتان را باور نداشته باشید چطور می‌توانید قدرت باور و تخیل خود را تقویت کنید؟

2. استفاده از تجربه افراد موفق

استفاده از تجربه افراد موفق و کسانی که می دانید خیرخواه شما هستند مسلماً برای شما مفید می‌باشد ولی همیشه این نکته را در مسیر حرکت خود در نظر داشته باشید که حرف مردم برایتان مهم نباشد. با هر حرف و واکنش از سمت آنها خود و باورهای خود را نبازید.

3. به تصورات خود قدرت معجزه‌ای ببخشید

بدانید تصور مثبت، آنچه رویای شما می‌باشد و شما را در مسیر پیشرفت قرار می‌دهد اگر عمیقاً و با تمام قدرت وجودی شما همراه باشد، کائنات نیز با شما همراهی می‌کنند تا ازآن شما شود.

مقاله پیشنهادی: چگونه تفکر مثبت در خود ایجاد کنیم؟

4. برای تحقق تخیل خود شروع به بررسی نمایید و بدون تأخیر برای آن اقدام نمایید

این نکته به این معنا می‌باشد که فقط رویاپردازی و تجسم کافی نیست حتی اگر شما در این زمینه قدرت فوق‌العاده‌ای داشته باشید. خودتان قضاوت کنید. به نظر شما امکان‌پذیر است که شما در تخیل خود قبولی در کنکور با رتبه ایده‌آل را پرورش دهید ولی بدون هیچ عملکرد و تلاشی منتظر نتیجه این تخیل خود در جهان واقعی باشید؟ مسلماً چنین عقیده‌ای منطقی نیست و شما باید برای تحقق هدف خود تلاش کنید و در مسیر آن قرار گیرید. البته که تصویرسازی ذهنی شما، تأثیر قابل توجهی در دستاوردهای شما خواهد داشت. شک نکنید.

استفاده از قدرت تجسم در قانون جذب

اسم قانون جذب حتماً برای اکثر افراد آشنا می‌باشد ولی خیلی از افراد این قانون را به اشتباه استنباط کرده‌اند. کاملاً روشن است که بین قانون جذب و قدرت تخیل ارتباطی وجود دارد. همانگونه که گفته شد تخیل و افکار مثبت شما را به سمت اتفاقات خوب سوق می‌دهد و تفکرات منفی شما را جذب اتفاقات ناخوشایند می‌کند، چیزی که هنگام مواجه شدن با آن اظهار می‌کنید که هیچ‌وقت نمی‌خواستید برایتان اتفاق بیفتد. ولی اگر کمی دقت کنید حتماً بخشی از زندگی خود را می‌یابید که در افکار خود به این موضوع و اتفاقی که برخلاف میل شما بوده، فکر کرده‌اید. یک بار امتحان کنید، متوجه خواهید شد.

تأثیر قدرت تخیل و تصویرسازی بر ضمیر ناخودآگاه شما چیست؟

هر فردی با توجه به علایق و ذهنیت خود، تخیل می‌کند و این تخیل در ضمیر ناخودآگاه او ثبت می‌شود. ضمیر ناخودآگاه فرق بین حقیقت و رویا را متوجه نمی‌شود و هر آنچه را که شما به آن فکر می‌کنید، در نهایت در برهه‌ای از زندگی به شما نمایش می‌دهد. حال این تخیل می‌تواند مثبت و در جهت اهداف شما باشد و یا افکار منفی و ناامیدکننده را شامل شود.

 

مقاله پیشنهادی: شناخت ضمیر ناخودآگاه

قدرت تصویرسازی ذهنی

 

نقش خلاقیت در تصویرسازی ذهنی چیست؟

مسلماً خلاقیت شما در این زمینه مؤثر است. درکل خلاقیت در تصویرگری در هر زمینه‌ای حائز اهمیت می‌باشد. شما می‌توانید با تقویت قدرت خلاقیت خود، تصویرسازی و تجسم بهتری را در ذهن خود ثبت نموده و در نهایت برای تحقق آن تلاش نمایید.

راز موفقیت افراد موفق چیست؟

تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا بعضی از افراد به دستاوردهای زیادی دست می‌یابند و در به واقعیت تبدیل نمودن رویاهای خود از قدرت بالایی برخوردارند؟ این افراد در تخیل و تجسم خود قوی هستند، آن‌ها:
1. در ذهن و تفکر خود صحنه‌ای را که خواستار آن هستند تصور می‌کنند.
2. خود را در آن صحنه حاضر می‌بینند.
3. تمام جزئیات آن صحنه را در ذهن خود ترسیم می‌کنند.
4. به قدری این تخیل را قوی می‌سازند که حتی کوچکترین مواردی که شاید عده زیادی به آنها توجه نمی‌کنند را هم درنظر می‌گیرند. برای مثال اگر قرار است خود را در مراسم تجلیل از دانشجویان برتر تصور نمایید، تمام جزئیات مانند صداها، لباسی که قرار است بپوشید، طراحی و رنگ صحنه و ... را در باور و تخیل خود ثبت نمایید و این اقدام راز موفقیت شما را رقم خواهد زد. در نهایت می‌توان گفت قدرت تخیل و باور انسان یکی از سرمایه‌های مهم زندگی او می‌باشد که باید از آن در جهت اهداف، رویاها و هر آنچه آرزو دارد بهره ببرد. همانطور که رابرت کیوساکی می‌گوید: تنها دارایی قدرتمندی که ما داریم ذهن ماست. اگر به خوبی پرورش داده شود، می‌تواند ثروت عظیمی را ایجاد کند.

 

بیشتر بخوانید: کارهای مهمی که انجام آن‌ها باعث تقویت حافظه می شود

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-power-of-mental-imagery
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 2 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
پری گفته:
۱ | ۰

درود بر شما و تیم خوبتون. من مقاله شما را خوندم . نکات خیلی خوبی را بیان کرده. موفق و موید باشید.

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما پری عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

نکته بینی و حسن نظر شما قابل تحسین است و از اینکه با دقت هر چه تمام تر ما را دنبال کرده و نظرات خود را با ما در میان می گذارید، از شما سپاسگزاریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
حسن گفته:
۰ | ۱

مطالب با تجربه شخصی من متابقت داردوبنده آنراپسندیدم حسن

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما حسن عزیز     
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از رضایت و خشنودی شما همواره بر خود می‌بالیم و علاقه مندیم که همیشه شما را در اوج پیروزی‌هایتان ببینیم.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط