افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه در زندگی پیشرفت کنیم؟

توضیحات کوتاه :
موفقیت کاملاً به تعریف شما بستگی دارد و شما باید همان چیزی باشید که هستید و با خودتان صادق باشید. موفقیت همان چیزی است که شما می‌توانید تغییر دهید و بر طبق توانایی‌هایتان سازگار شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 5k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
چگونه در زندگی پیشرفت کنیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

موفقیت کاملاً به تعریف شما بستگی دارد و شما باید همان چیزی باشید که هستید و با خودتان صادق باشید. موفقیت همان چیزی است که شما می‌توانید تغییر دهید و بر طبق توانایی‌هایتان سازگار شوید و در نهایت انگیزه‌ای ایجاد کنید که رویاهایتان را به موفقیت بدل سازید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

تحقق موفقیت

الگو و تفکرات متفاوتی برای تعریف موفقیت و پیشرفت در زندگی ارائه شده است. اما اصل مهم و حیاتی برای تعریف موفقیت، در حقیقت این است که هیچ قانونی برای موفقیت وجود ندارد. موفقیت کاملاً به تعریف شما بستگی دارد و شما باید همان چیزی باشید که هستید و با خودتان صادق باشید. موفقیت همان چیزی است که شما می‌توانید تغییر دهید و بر طبق توانایی‌هایتان سازگار شوید و در نهایت انگیزه‌ای ایجاد کنید که رویاهایتان را به موفقیت بدل سازید.

در اینجا برای شما الگوهایی به عنوان راهنما ارائه شد تا بتوانید تعریف خود از موفقیت را شرح دهید. اما توجه داشته باشید که این موارد فقط به عنوان یک الگوی راهنما عمل خواهند کرد. موفقیت، تعریفی است که شما ارائه می‌دهید و می‌خواهید به آن دست یابید.

 

راه اندازی کسب و کار میلیاردی

 

1. تعریف موفقیت با در نظر گرفتن تمام جوانب

تعریفی بنویسید که همیشه همراه شما باشد. به چیزی نیاز دارید که هر روز به خاطر داشته باشید و بتوانید آن را کامل کنید. تعریف ما از موفقیت، باور درونی و رویاهایمان را منعکس می‌کند، نه انتظارات دیگران. اگر کاری که انجام می‌دهید، صرفاً به دلیل انتظارتی باشد که دیگران از شما دارند، در این صورت نمی‌توانید از تمام پتانسیل خود برای موفق شدن استفاده کنید.

تعریف شما از موفقیت باید همه جوانب زندگی را در برگیرد و در همه زمینه‌ها کارآمد واقع شود، نه اینکه مختص شغل و حرفه شما باشد. به چیزهایی فکر کنید که موجب می‌شوند احساس یک فرد موفق را داشته باشید، نه اینکه فقط در زمینه کاری خود را موفق بدانید. تعریف شما از موفقیت باید در مورد چیزهایی باشد که می‌توانید نسبت به آنها کنترل داشته باشید نه چیزهایی که از کنترل شما خارج هستند.

به طور مثال، برنده شدن در یک بخت آزمایی را نمی‌توان تعریفی از یک موفقیت دانست اما می‌توان ایجاد تغییر در خود را موفقیت دانست. با تغییری که در زندگی به وجود می‌آید، می‌توانیم درک بهتری نسبت به آنچه انتظار داریم، داشته باشیم. زمانی که پتانسیل‌های جدید خود را شناختیم، احتمالاً به تغییر نیاز داریم و باید تعریف خود از موفقیت را اصلاح کنیم.

 

رموز موفقیت

 

2. فعالیت‌هایی که انجام می‌دهیم، بیانگر موفقیت ما خواهند بود

برای تعریف موفقیت، باید اصطلاحاتی از جمله، توانایی، ارزش و اهداف والای خود را بشناسید. نگاهی به این مفاهیم بیندازید و در مورد سؤالات زیر، پاسخ‌های خود را با فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید، مقایسه و ارزیابی کنید. آیا فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید، زیر بنای تعریف شما از موفقیت را شکل خواهند داد. این تعریفی از یک موفقیت است نه مجموعه‌ای از اهداف. چیزی که شما می‌توانید در طول یک روز کاری، گذارندن یک روز در کنار دوستان یا خانواده یا حتی روزی که به استراحت می‌پردازید، موفقیت را ارزیابی کنید.

1. بالاترین هدف شما چیست؟
2. چرا می‌خواهید موفق شوید؟
3. سناریوهای موفقیتی که در ذهن خود شکل داده‌اید، چگونه هستند؟
4. زمانی که به موفقیت دست یافتید، سایر افراد در مورد شما چه خواهند گفت؟
5. در صورت رسیدن به موفقیت، برای سایر افراد چه کاری انجام خواهید داد؟ لحظه‌ای خود را فرد موفق تصور کنید. راحت بنشینید، چشمان خود را ببندید و احساس کنید موفقیت چه طعم و مزه‌ای خواهد داشت؟ احساس شما چگونه خواهد بود؟ این احساس از چه چیزی نشأت گرفته است؟ با افرادی که در محیط اطراف شما هستند، چگونه رفتاری خواهید داشت؟ برای رسیدن به این مرحله، چه اقداماتی انجام داده‌اید؟ چه چیزهای موجب شده است تا به این موفقیت دست یابید؟
6. تعریف خود از موفقیت را بنویسید. مواردی را در نوشته‌های خود قید کنید که امکان بررسی و ارزیابی آنها به صورت روزانه و در بلند مدت وجود داشته باشد. در صورتی که بتوانید در طول 3 ماه به آنها برسید، بنابراین هدف خواهد بود نه تعریفی از موفقیت. برگه‌ای بردارید و سعی کنید بنویسید. لازم نیست خیلی دقت داشته باشید و بخواهید کامل بنویسد یا همه پارامترها را در نظر بگیرید. در حدی بنویسید که برای شروع کردن، نقطه آغازی در اختیار داشته باشید. از این نوشته و تعریف موفقیت، می‌توانید تا زمانی که به پیشرفت قابل توجهی برسید و بتوانید نوشته دیگری را جایگزین کنید، استفاده کنید.

 

پیشرفت در زندگی

 

3. تعریف خود از موفقیت را اصلاح کنید

خیلی مهم است که شما در مورد تعریف خود از موفقیت، احساس راحتی داشته باشید و در مورد آن مصمم، امیدوار و هیجان زده باشید. اغلب، افراد احساس عدم امنیت دارند. «آیا این همان چیزی است، که من می‌خواهم؟»، «آیا واقع گرایانه خواهد بود؟»، «آیا به قدر کافی، اهمیت خواهد داشت؟» راه حل این است که برای مدتی با تعریف خود از موفقیت زندگی کنید و تا زمانی که بتوانید به آنالیز و اصلاح آن بپردازید، به فعالیت خود ادامه دهید.

تعریف خود از موفقیت را روی یک برگه، یک کارت یادداشت یا به عنوان یادآور روزانه در تقویم الکترونیک خود ثبت نمایید. هر روز نگاهی به آن بیندازید و آنها را بخوانید. چند ایده مطرح خواهد شد که به شما در بررسی و اصلاح تعریف شما کمک خواهد کرد.

 

مقاله پیشنهادی: تعریف موفقیت

چگونه در زندگی پیشرفت کنیم؟

 

یادآوری نکاتی برای بررسی تعریف درست از موفقیت

1. به این فکر کنید که در پایان روز چه احساسی خواهید داشت. به این فکر کنید که در پایان روز می‌خواهید چه کارهایی را انجام داده باشید؟ می‌خواهید چه طور آدمی باشید؟ آیا تعریف شما از موفقیت، فرد موفقی را که متصور شده‌اید، حمایت خواهد کرد؟
2. با دوستان و افراد خانواده خود ملاقات داشته باشید. از آنها بخواهید تعریف خودشان از موفقیت را ارائه دهند. نظر خودتان در مورد موفقیت را با آنها به اشتراک بگذارید و نظرات آنها را نیز جویا شوید. شاید با نظراتی که ارائه می‌کنند، بهتر بتوانید متوجه احساسات خود شوید.
3. چه کسانی را می‌شناسید که به نظر شما موفق باشند؟ چه چیزهایی می‌توانید از آنها یاد بگیرید؟ آن‌ها چه تعریفی از موفقیت ارائه می‌دهند؟

 

فروش در آمازون

 

رسیدن به موفقیت فردی در زندگی

هر روز به دنبال آن باشید که ببینید برای تحقق تعریف خود از موفقیت چه گام‌هایی را برداشته‌اید. موفقیت، در پی توانایی یا مهارت ذاتی به وجود نمی‌آید. موفقیت در پی سخت کوشی حاصل می‌شود. برخی دانشمندان معتقد هستند که باید هر روز و به مدت ده سال برای موفق شدن سخت تلاش کرد. بنابراین، چگونه تمرکز خود را حفظ خواهید کرد تا هر روز یک گام به هدف اصلی خود نزدیک‌تر شوید؟ چگونه از امروز خود لذت می‌برید و فردا موفقیت را احساس خواهید کرد؟ در صورتی که از موفقیت تعریفی داشته باشید، می‌توانید هر روز صبح خود را با همان الگویی که در دست دارید آغاز نمایید.

آغاز هر صبح و پایان هر شب، می دانید که برای رسیدن به موفقیت باید چه کارهایی را انجام دهید. این سفری است که هر روز یک گام دیگر به جلو بر می‌دارید. پس به جای آنکه تنها منتظر نقطه اوج بنشینید، می‌توانید موفقیت را صدا بزنید. می‌توانید هر روز به دلیل نزدیکتر شدن به هدف و تکمیل تعریف خود از موفقیت، احساس رضایت داشته باشید. می‌توانید هر روز طعم موفقیت را احساس کنید. بر مبنای موفقیت‌های روزانه‌ای که به دست می‌آورید و آگاهی از این نکته که هر روز همان کاری را انجام می‌دهید که با تعریف شما از موفقیت در یک راستا است، می‌توانید احساس خوب را تجربه نمایید.

با پیوستن لحظه لحظه‌های موفقیت در طول یک روز و نهایتاً در طول سالیان، می‌توانید یک زندگی موفق را تجربه کنید، از زندگی خود لذت ببرید و به خاطر داشته باشید که زندگی همین فرصت هایی است که گاهی بدون توجه از کنار آنها می‌گذرید. اما باید بدانید موفقیت اکتسابی است و باید آن را باور داشت.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-progress-in-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط