مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رهایی از ترس های زندگی

توضیحات کوتاه :
چه چیزی باعث ترس شما می‌شود؟ یکی از ترس‌هایی که بین خیلی از افراد مشترک می‌باشد، ترس از شکست است. ترسی که می‌تواند برای ما مشکل‌ساز شده و ما را به چالش بکشد.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.1k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
رهایی از ترس های زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

ترس از شکست و موفق نشدن یکی از بزرگترین ترس های هر فردی می باشد. ترس ها یادگرفتنی هستند و برای مقابله و رهایی از این ترس ها روش هایی وجود دارد که در این مقاله به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

رهایی از ترس در زندگی

چه چیزی باعث ترس شما می‌شود؟ یکی از ترس‌هایی که بین خیلی از افراد مشترک می‌باشد، ترس از شکست است. ترسی که می‌تواند برای ما مشکل‌ساز شده و ما را به چالش بکشد.

خوشبختانه همه ترس‌های ما به مرور زمان ایجاد شده و در طی زندگی آنها را یاد می‌گیریم. هیچ‌کس با ترس پا به این دنیا نمی‌گذارد. در نتیجه این امکان وجود دارد که روی این ترس‌ها کار کرده و به مرور زمان کاری کنیم که این ترس‌ها به طور کامل از بین بروند.

رایج‌ترین ترسی که همه ما تجربه می‌کنیم و باعث می‌شود تمام امید و آرزوی ما برای موفق شدن از بین برود، ترس از شکست، فقر و از دست دادن پول است.

 

چگونه کسب و کار خود را حرفه ای مدیریت کنیم؟


این ترس‌ها باعث می‌شوند که افراد از ریسک کردن اجتناب نموده و فرصت‌هایی که پیش رویشان قرار می‌گیرد را رد کنند. چرا که آن‌ها می‌ترسند در آن مسیر شکست بخورند و همین ترس، آنها را از حرکت وا می‌دارد. ترس‌های زیادی وجود دارند که شادی زندگی ما را هدف قرار می‌دهند. برخی از این ترس‌ها عبارتند از:

  • ترس از دست دادن کسانی که دوستشان دارید
  • ترس از دست دادن شغل و امنیت مالی
  • ترس از خجالت زدگی یا مسخره شدن
  • ترس از رد شدن یا مورد انتقاد قرار گرفتن
  • ترس از دست دادن احترام یا اعتبار

در ادامه تکنیک‌هایی را معرفی می‌نماییم که به شما کمک می‌کنند تا بر ترس‌های خود غلبه کرده و از آنها در راستای رسیدن به موفقیت استفاده نمایید.

 

 ترس در زندگی

 

1. خودتان را فردی نترس تجسم کنید

شما باید تصور کنید در زمینه‌ای که از آن می‌ترسید، اعتماد به نفس و مهارت کامل دارید. این تصویری که شما در ذهن خود تجسم می‌کنید توسط حافظه ناخودآگاه شما به عنوان دستور العمل عملکرد شما پذیرفته می‌شود.

تصویری که شما از خودتان در ذهن دارید در حقیقت طرز فکری است که شما درباره خودتان دارید. شما می‌توانید ذهن خود را با تصاویر مثبت از خودتان تغذیه کنید. بدین ترتیب در نهایت ذهن شما نیز این تصاویر را باور می‌کند و سبب می‌شود بهترین عملکرد خود را داشته باشید.

2. شجاع بودن را با خودتان تمرین کنید

شما باید در هنگام راه رفتن، حرف زدن و عمل کردن همواره با خودتان فکر کنید که اگر شما یک فرد نترس و شجاع بودید، در شرایط خاصی که درگیر آن هستید چه عملکردی داشتید. بررسی کنید و ببینید آیا در صورت نداشتن ترس، عملکردتان متفاوت است یا راهی که پیش می‌گیرید با رویه فعلیتان تفاوتی نمی‌کند.

شما باید همچون یک انسان شجاع، محکم ایستاده، لبخند زده و با اعتماد به نفس پیش بروید. شما باید در تمامی جنبه‌های زندگی خود به گونه‌ای رفتار کنید که گویی در حال حاضر شجاعت کافی برای رسیدن به خواسته‌های خود را دارید. این تمرین می‌تواند خیلی به شما کمک کند.

 

ترس های زندگی

 

3. از قانون برگشت پذیری برای مقابله با ترس استفاده کنید

مطابق با این قانون اگر شما احساس مشخصی داشته باشید، دقیقاً به شکلی رفتار می‌کنید که با احساس شما سازگار باشد. این بدین معنا است که اگر شما به شکلی رفتار کنید که با احساساتی که دارید سازگار باشد، حتی اگر خودتان هم متوجه آن نباشید، قانون برگشت پذیری احساسی را در شما به وجود می‌آورد که با اعمال شما همخوانی دارد.

این یکی از مهم‌ترین دستاوردهای روانشناسی موفق است. شما با انجام متداوم کارهایی که از آن‌ها می‌ترسید، این شانس را خواهید داشت که احساس شجاعت و جسارت خود را بیشتر نمایید و آنقدر این کار را تکرار کنید که دیگر خبری از ترس نباشد.

4. سریعاً با ترس‌های خود رو به رو شوید

شما باید همواره به یاد داشته باشید که کلید موفقیت و شادی شما در زندگی، شیوه رو به رو شدن شما با ترس‌هایی است که در زندگی دارید. یکی از بهترین تمریناتی که شما می‌توانید داشته باشید این است که فرد یا شرایطی که از آن ترس دارید را شناسایی کرده و سعی کنید با آن ترس در سریع‌ترین زمان ممکن رو به رو شوید.

اجازه ندهید این عامل بتواند حتی برای یک دقیقه دیگر، شما را ناراحت کند. سعی کنید با شرایط یا فردی که از آن می‌ترسید رو به رو شوید و ترس خود را پشت سر بگذارید.

 

مقاله پیشنهادی: رویارویی با بزرگترین ترس های زندگی

رهایی از ترس های زندگی

 

5. به سمت ترس‌هایتان حرکت کنید

زمانی که شما توانستید ترس‌های خود را شناسایی کرده و به سمت از بین بردن آنها حرکت کردید، آن ترس‌ها کوچک‌تر شده و می‌توانید راحت‌تر آنها را مدیریت کنید.

در نتیجه، هر چقدر که ترس‌های شما کوچک‌تر شود، اعتماد به نفس شما بیشتر می‌شود. تا جایی که خیلی زود ترس‌هایتان از بین رفته و کنترل روی شما را از دست می‌دهد.

6. مستقیماً با ترس‌های خود رو به رو شوید

تنها راهی که می‌توانید با ترسی که در زندگی دارید رو به رو شوید این است که به صورت مستقیم با آن مواجه شوید. به خودتان یادآوری کنید که با انکار نمی‌توانید به نتیجه مطلوبی برسید. خیلی از افراد به صورت طبیعی تمایل دارند مشکلی که باعث ترس آن‌ها می‌شود را انکار کنند.

چرا که آنها از رو به رو شدن با ترس‌هایی که دارند واهمه دارند. همین امر باعث می‌شود که آنها همواره احساس استرس و ناراحتی داشته و از نظر روحی و روانی دچار مشکل شوند.

بهترین راه حل برای پیشگیری از وقوع چنین مشکلاتی این است که سعی کنید با ترس‌های خود رو به رو شوید. شکسپیر در این خصوص می‌گوید: «با دریای مشکلاتی که پیش رویتان قرار دارد رو به رو شوید. اگر این کار را انجام دهید، می‌توانید آنها را به طور کامل از بین ببرید.»

زمانی که شما خودتان را مجبور می‌کنید تا با ترس‌های خود مقابله کنید، احساس عزت نفس و احترامی که برای خودتان قائل می‌شوید بالا می‌رود. همین امر باعث می‌شود که غرور و عزت بیشتری را پیدا نمایید و به نقطه‌ای در زندگی برسید که دیگر از هیچ چیز ترسی ندارید.

7. ذهنتان را مشغول کنید

زمانی که شما در ترسی غرق شده و به همین خاطر دچار استرس و اضطراب شده‌اید، نمی‌توانید به خوبی فکر کنید. در نتیجه شما باید در ابتدا سعی کنید ذهن خودتان را مشغول کنید تا بتوانید از نظر فیزیکی به آرامش برسید.

بدین منظور شما می‌توانید به پیاده روی بروید، یک فنجان چای بنوشید یا حمام آب گرم بگیرید. با این کارها بدن شما در شرایط بهتری قرار می‌گیرد و شما می‌توانید با آرامش بیشتری به مشکلات فکر کنید.

8. روی نفس کشیدن خود تمرین کنید

اگر شما احساس کردید که ضربان قلبتان بالا رفته است یا کف دستتان به خاطر استرس عرق کرده است، سعی نکنید با آن مقابله کنید. در این حالت بهترین کار این است که در همان جایی که هستید بمانید و سعی کنید با ترس و هراسی که دارید رو به رو شوید.

در این حالت نباید تلاش کنید که ذهن خودتان را منحرف کنید. به آرامی نفس عمیقی بکشید. هدف از این کار این است که به ذهن خود این اجازه را بدهید که با ترس شما رو به رو شده و سعی کند آن را از بین ببرد.

9. برای تسلط بر ترس بدترین حالت ممکن را تصور کنید

سعی کنید بدترین اتفاقی که ممکن است در آن شرایط برای شما بیفتد را تجسم کنید. شاید این کار باعث شود که دچار ترس و هراس بیشتری شده و ضربان قلبتان بالاتر برود. زمانی که این کار را انجام دادید تلاش کنید به این فکر کنید که دچار حمله قلبی می‌شوید.

این اتفاق مطمئناً برای شما نمی‌افتد اما هر چقدر که شما بیشتر ترس خود را دنبال کنید، بهتر می توانید روی آن مسلط شوید.

 

چگونه در امازون فروشنده شویم؟

 

10. به دنبال شواهد و قرائنی برای مواجه شدن با ترسهایتان باشید

گاهی تلاش شما برای به چالش کشیدن افکاری که باعث ترستان می شود، می تواند به از بین بردن آنها کمک کند. برای مثال اگر از سخنرانی در یک جمع می ترسید، از خودتان بپرسید آیا شخص دیگری وجود دارد که مثل شما این ترس را داشته باشد؟

سپس با خودتان بگویید که اگر یکی از دوستانتان دچار این مشکل بود و از شما راهنمایی می خواست، پیشنهاد شما به او چه بود. این نوع رفتار می تواند خیلی در ادامه مسیر به شما کمک کند.

 

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی فروش تخصصی در آمازون و مشاهده نتایج شگفت‌انگیز نتایج دوره آربی شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/overcome-fear
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط