تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

بهترین و موثرترین راه غلبه بر هر ترسی در زندگی

توضیحات کوتاه :
قبل از پیدا کردن راهی برای غلبه بر ترس در زندگی، ابتدا باید جنس ترسی را که با آن روبه‌رو هستید بشناسید. عموماً ترس‌ها از درون مغز شما ایجاد می‌گردند و خارج از دنیای ذهنی شما نیستند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 4.9k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
بهترین و موثرترین راه غلبه بر هر ترسی در زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

 ترس در همه جنبه‌های زندگی می‌تواند وجود داشته باشد و ابعاد مختلفی دارد. گاهی بعضی از ترسها باعث می‌شوند که در کارها و رفتارها احتیاط لازم را به خرج داده و از خطرات و مشکلات بزرگ جلوگیری کنیم. زمانی که ترس به میزان زیاد بر ما غلبه می‌کند و نوع زندگی و رفتار ما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، آن هنگام به یک مشکل در زندگی ما تبدیل خواهد شد. در نتیجه به ترس‌های خود فکر کنید و ببینید که آن‌ها چه تأثیری بر روی شما می‌گذارند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چه زمانی بروز ترس غیرطبیعی است؟

کاملاً طبیعی است که هر شخص از چیزهایی وحشت داشته باشد. برای مثال احتمالاً هنگامی که برای اولین بار دوچرخه‌سواری می‌کنید یا به حرفه جدیدی دست می‌زنید ترس را در وجود خود احساس خواهید کرد، این نوع از ترس که جنبه احتیاط دارد امری کاملاً طبیعی است اما در صورتی که ترس به میزان زیاد بر شما غلبه کرد و نوع زندگی و رفتار شما را تحت‌تأثیر قرار داد، آن هنگام به یک مشکل در زندگی شما تبدیل خواهد شد. در نتیجه به ترس‌های خود فکر کنید و ببینید که آن‌ها چه تأثیری بر روی شما می‌گذارند. آیا وحشت شما مانع از پیشرفت‌تان خواهد بود و در راه رسیدن به اهدافتان مانند یک مانع قرار گرفته است؟

 

یک میلیونر چگونه فکر میکند

 

در این صورت باید برای برطرف نمودن آن‌ها راه‌حل مناسب را پیدا نمایید. ترس‌ها به دسته‌های مختلف از قبیل وحشت از موقعیت‌های مختلف یا انواح حیوانات و غیره تقسیم می‌شود. گاهی نیز به علت بروز دسته‌ای از حوادث یا اتفاقات تلخ در وجود شما شکل می‌گیرد، مانند زمانی که در گذشته هنگام رانندگی تصادف سختی را تجربه کرده باشید و به همین علت وحشت از رانندگی در شما مانده باشد. انواع موارد گفته شده راه‌حل‌های مخصوص به خود را دارد.

 

مقاله پیشنهادی: بهترین و موثرترین راه غلبه بر هر ترسی در زندگی

غلبه بر ترس‌ها در زندگی

 

راه‌های غلبه بر ترس و اضطراب

قبل از پیدا کردن راهی برای غلبه بر ترس در زندگی، ابتدا باید جنس ترسی را که با آن روبه‌رو هستید بشناسید. عموماً ترس‌ها از درون مغز شما ایجاد می‌گردند و خارج از دنیای ذهنی شما نیستند. یکی از روش‌ها مؤثر برای غلبه بر ترس و رسیدن به موفقیت این است که شما ترس‌های خود را در قالب یک لیست تهیه نمایید و مقابله با آن‌ها را شروع کنید. برای مثال اگر در لیست خود یادداشت می‌کنید که از صحبت کردن در جمع ترس دارید و دائم با خود فکر می‌کنید اگر در جمع صحبت کنید و نتوانید آن کار را درست انجام دهید، ممکن است اعتبار و اعتمادبه‌نفس شما خدشه‌دار شود یا هر چیز دیگری با خود صادق باشید، آن را قبول کنید و با آن مواجه گردید حتی اگر پیامدهایی برای شما به همراه داشته باشد. انسان‌های محکم و قوی کسانی هستند که اتفاقات و پیامدهای بدی که ممکن است رخ بدهند را در ذهن خود در نظر می‌گیرند ولی هیچ‌گاه تمرکز و انرژی خود را روی فکر کردن و بسط دادن ترس‌ها و پیامدهای ناگواری که احتمال دارد رخ بدهند، نمی‌گذارند و فقط امکان اتفاق افتادن آنها را در ذهن خود در نظر می‌گیرند و به دنبال آن هستند که با ترس‌های خود مواجه گردند و یاد بگیرند که چگونه با ترس‌هایشان مقابله کنند.

 

بهترین و موثرترین راه غلبه بر هر ترسی در زندگی

 

افراد موفق چگونه فکر می‌کنند؟

انسان موفق کسی نیست که زمانی که به هدف و مقصد رسید کاملاً راضی شود و گمان کند کار به پایان رسیده است. طرز فکر یک انسان موفق بر این اساس است که قدم در مسیر اهداف خود می‌گذارد، گام‌به‌گام به جلو حرکت می‌کند و از مسیری که در آن قدم گذاشته لذت می‌برد و در عین حال می‌داند که در این مسیر ترس‌ها و مشکلاتی نیز وجود دارد و حتی ممکن است با شکست مواجه گردد ولی با اراده قوی با ترس‌هایی که در این مسیر وجود دارند مواجه می‌گردد تا بتواند آن‌ها را برطرف نماید چون می‌داند که برای از بین بردن ترس‌هایش باید برای یک بار هم که شده با آنها مواجه شود و بر ترس‌هایش غلبه کند. همچنین او می‌داند که ممکن است در این مسیر شکست بخورد ولی باخت و شکست را نقطه آخر نمی‌داند و از این تجربه خود برای ساخت راه‌ها و فرمول‌های جدیدتر و صحیح‌تر استفاده می‌کند. برای مثال یک تولیدکننده خوب اگر به سراغ اولین مشتری رفت و از او نتیجه‌ای نگرفت، از ترس این که محصول او مشتری ندارد، کار خود را متوقف نمی‌کند و با خود نمی‌گوید محصول من مشتری و فروش ندارد بلکه با این ترس مقابله می‌کند و با خود می‌گوید این مشتری خریدار محصول من نبود و به مسیر و تلاش خود ادامه می‌دهد.

 

مقاله پیشنهادی: افراد موفق چه نکاتی را رعایت می کنند؟

تمرین، عامل موفقیت

 

برنامه تمرینی چقدر در موفقیت شما موثر است؟

درست است که تغییر کار سختی می‌باشد ولی زمانی که شما اولین گام را در راه تغییر و مقابله با ترس‌هایتان بر می‌دارید به مرور این مسیر برای شما آسان‌تر می‌گردد. دقت داشته باشید که تنها تمرین کردن و استمرار داشتن در یک کار مهم نیست، مهم‌تر آن است که درست و صحیح تمرین و استمرار داشته باشید. موفقیت یک بازی ذهنی است. زمانی که شخصی در ذهن خود رؤیا و هدف رسیدن به خواسته خود و موفقیت را داشته باشد، دائم با آن رؤیا در ذهن خود بازی می‌کند و زمانی که به آن فکر می‌کند جسم و روحش سرشار از انرژی و احساس می‌شود و به او انگیزه‌ای چند برابر برای رسیدن به هدف و غلبه بر ترس‌هایش می‌دهد. ولی کسی که هدف و رؤیایی در ذهن ندارد، در طول روز می‌تواند به تعداد زیادی کار غیر مفید بپردازد. سعی کنید از خود بپرسید در روزهایی که در زندگی شما در حال گذر هستند چه‌قدر در ذهن خود به چیزهایی که می‌خواهید به آنها برسید فکر کرده‌اید؟ چه‌قدر این بازی ذهنی را انجام داده‌اید؟ چه‌قدر توانسته‌اید با ترس‌هایتان در این مسیر روبه‌رو شده و با آنها مقابله کنید؟

 

بهترین و موثرترین راه غلبه بر هر ترسی در زندگی

 

چگونه بر ترس خود غلبه کنیم

برای تمرین و یافتن راه‌حلی برای از بین بردن ترس‌هایتان، آن‌ها را یادداشت نمایید، مورد به مورد با آنها مواجه گردید و زمانی که در مورد هر یک از آنها حتی به درصد کمی از اعتمادبه‌نفس برای انجام دادنشان رسیدید، اقدام نمایید و بدانید که یکی از بزرگترین دلایل وجود ترس، کمبود علم و آگاهی می‌باشد زیرا زمانی که شما از چیزی اطلاعات کامل و درستی نداشته باشید، از آن می‌ترسید ولی به محض این که در مورد آن اطلاعات به دست آوردید و یاد گرفتید، ترس شما از بین می‌رود چون دیگر علم آن را دارید پس این مورد هم جز یکی از بهترین راه‌هایی است که بوسیله آن می‌توانید بر ترس‌هایتان غلبه نمایید.

 

بهترین و موثرترین راه غلبه بر هر ترسی در زندگی

 

چه موانعی موجب ترس شما شده اند؟

گاهی در باطن افراد ترسی وجود ندارد اما برخی عوامل موجب ایجاد این ترس می‌شوند. تصور کنید قصد دارید کسب و کار آنلاینی را راه‌اندازی کنید. مسلماً نفس این کار موجب ترس نخواهد شد. بلکه تصوراتی که در ذهنتان می سازید باعث می‌شود نسبت به آینده و قدم برداشتن برای راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی تردید داشته باشید. ترس‌هایی که عوامل بیرونی و محیطی دلایل آنها هستند را راحت‌تر می‌توان از بین برد. چراکه شما با کمی آینده‌نگری، ریسک‌پذیری، شجاعت و شهامت می‌توانید برای مقابله با آنها اقدام کنید. نباید از یاد ببرید که برنامه‌ریزی به شما کمک خواهد کرد در آینده دردسر کمتری داشته باشید. افراد موفق بر حسب شانس یا به‌طور ذاتی موفق نبوده‌اند بلکه آنها کارهایی را انجام داده‌اند که دیگران سخت و ناممکن می‌دانسته‌اند. بنابراین شما نیز ترس‌هایتان را کنار بگذارید و برای تحقق رویاهایتان اقدام کنید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت‌انگیز پاراسل‌زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-most-effective-way-to-overcome-any-fear-in-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
عادل گفته:
۱ | ۰

با ترست رو به رو شوووووو فقط همین

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما عادل عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

دیدگاه های شما ما را در رسیدن به موفقیت های بیشتر یاری می رساند. از حضور پر مهر شما در خانواده عزت خواه دات کام کمال تشکر را داریم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط