مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه خواب بهتر و آرامی داشته باشیم؟

توضیحات کوتاه :
داشتن خواب کافی با کیفیت خوب می‌تواند تاثیر بسزایی در موفقیت داشته باشد. خوابی همراه با آرامش، انرژی را در طول روز افزایش داده و کمک می‌نماید که دستاوردهای بهتری داشته باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 3

  • 3.5k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
چگونه خواب بهتر و آرامی داشته باشیم؟

 

خلاصه ای از مقاله

خواب شما یکی از عادت‌های شما می‌باشد و زمانی که شما این عادت را درست بسازید می‌توانید آن را به یک لایف‌استایل تبدیل نمایید تا بتوانید به خواب بهتری دسترسی پیدا کنید. زمانی که خواب بهتری داشته باشید، انرژی و خلاقیت شما افزایش می‌یابد، تصمیمات اشتباه کمتری می‌گیرید و در نهایت دستاوردهای بهتر و بیشتری خواهید داشت.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چگونه خواب راحت داشته باشیم؟

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه می‌توانید ساعات زیادی را در طول روز بر روی کاری متمرکز شوید؟ باید بدانید که دست‌یابی به این هدف، به داشتن خواب کافی، بهتر و آرام و در نتیجه به میزان انرژی شما در طول روز بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم 4 نکته طلایی را برای شما بیان کنیم تا یاد بگیرید چگونه خواب بهتر و آرامی داشته باشید و به دنبال آن بتوانید انرژی خود را در طول روز افزایش دهید. خواب شما یکی از عادت‌های شما می‌باشد و زمانی که شما این عادت را درست بسازید می‌توانید آن را به یک لایف استایل تبدیل نمایید تا بتوانید به خواب بهتری دسترسی پیدا کنید. زمانی که خواب بهتری داشته باشید، انرژی و خلاقیت شما افزایش می‌یابد، تصمیمات اشتباه کمتری می‌گیرید و در نهایت دستاوردهای بهتر و بیشتری خواهید داشت.

 

فرمول افراد ثروتمند

 

نکته اول: خواب کافی برای بدن چند ساعت است؟

به طور میانگین میزان خواب یک فرد عادی در طول شبانه روز بین 7 تا 8 ساعت می‌باشد بنابراین شما باید در طول شبانه روز حدود 8 ساعت بخوابید. اگر میزان خواب شما کمتر از این میزان می‌باشد باید تلاش کنید که آن را به این عدد نزدیک کنید. یکی از راه‌ها این است که هر شب حدود 45 دقیقه زودتر به رختخواب خود بروید و این کار را ادامه دهید تا طی یک مدت بتوانید میزان خواب خود را به 8 ساعت برسانید.

 

چگونه خواب بهتر و آرامی داشته باشیم؟

 

نکته دوم: مراحل ساده مدیتیشن در خانه برای آرامش بیشتر

در طول روز 1 تا 2 دوبار به خصوص قبل از انجام کارهای مهم مدیتیشن انجام بدهید. در مقاله‌های قبلی روش مدیتیشن را برای شما بیان کرده‌ایم. انجام مدیتیشن در اینکه شما بتوانید خواب بهتری داشته باشید بسیار تأثیرگذار است. شاید به این دلیل که در ابتدا ذهن و بدن شما با مدیتیشن آشنا نیست انجام آن برای شما کار سختی باشد ولی فقط کافی است آن را یک مدت ادامه دهید تا به سطح بالایی از آرامش دست یابید.

 

چگونه خواب بهتر و آرامی داشته باشیم؟

 

نکته سوم: فواید پیاده‌روی و تأثیر آن بر خواب انسان

قبل از خواب 20 تا 30 دقیقه به پیاده‌روی بروید. پیاده‌روی در سکوت، بدون همراه داشتن گوشی تلفن و... ، در محلی نزدیک به منزلتان. این کار در به آرامش رساندن شما بسیار مؤثر است، ذهن شما را برای خواب آماده می‌کند و از نظر فیزیکی هم شما را خسته می‌کند زیرا شما برای اینکه بتوانید خواب راحتی داشته باشید نیاز دارید که بدنتان هم خسته باشد. مسلماً ذهن شما در طول روز با کارهایی که انجام می‌دهید خسته می‌شود و در کنار آن بدن شما هم نیاز دارد که خسته باشد. یکی از دلایل مهمی که به افراد توصیه می‌شود که ورزش کنند این است که بسیاری از افراد، مانند کسانی که کارمند هستند در طول روز ذهنشان خسته می‌شود ولی از لحاظ فیزیکی خیلی خسته نمی‌شوند چون روی یک صندلی نشسته‌اند و همچنان انرژی دارند پس بهتر است که حتماً به باشگاه بروند تا از نظر فیزیکی هم معادل ذهن خود خسته بشوند تا بتوانند خواب بهتری را تجربه کنند.

 

مقاله پیشنهادی: 7 راه برای تزریق انرژی مثبت به زندگی

چگونه خواب بهتر و آرامی داشته باشیم؟

 

مورد دیگری که باید در این زمینه به آن توجه داشته باشید این است که بعد از ساعت 3 بعد از ظهر به هیچ‌وجه قهوه میل نکنید. چون قهوه به خاطر داشتن کافئین، بدن شما را برای رفتن به رختخواب و خواب شب متوقف می‌کند و اجازه نمی‌دهد که بدن آرامی داشته باشید. مثل این می‌ماند که شما قصد دارید ترمز کنید و اتومبیل خود را متوقف نمایید ولی در عین حال، در حال سرعت دادن و فشار دادن پدال گاز هم هستید. اگر به خوردن قهوه عادت دارید این کار را از صبح تا قبل از ساعت 3 بعد از ظهر انجام دهید. اگر این نکته را رعایت نکنید باعث می‌شود ساعت 2 نصف شب از خود بپرسید چرا هنوز این موقع بیدار هستید و نتوانسته‌اید خواب آرامی داشته باشید.

 

چگونه خوب بخوابیم؟

 

نکته چهارم: در حالت خوابیده با گوشی کار نکنید

زمانی که به رختخواب می‌روید با خودتان تلفن همراه نبرید و مشغول تماشای تلویزیون نباشید. حدود 1 ساعت قبل از خواب، از همه این‌ موارد دست بکشید و بعد به رختخواب خود بروید. اگر با این کار نمی‌توانید بخوابید و دنبال یک سرگرمی هستید بهترین توصیه این است که یک کتاب با خود به رختخواب ببرید، نور ملایمی در اتاق خود روشن بگذارید و مشغول خواندن کتاب بشوید. با خود مجله به رختخواب نبرید چون مجله پر از تیترهای مختلف است که ذهن شما را درگیر می‌کند. به ذهن خود اجازه بدهید که استراحت کند و با چیزهای مختلف خود را درگیر نکنید. قبل از خواب نور کلی خانه‌تان را کم کنید و به ذهن خود اجازه بدهید که کمی آرام‌تر شود و کاری که نیاز به تمرکز زیادی دارد مانند مطالعه و تمرین دروس جدی را انجام ندهید.

 

مقاله پیشنهادی: تمرکز ذهن با 5 راهکاری که بهره وری را افزایش می دهد

چگونه خواب بهتر و آرامی داشته باشیم؟

 

یک نکته حائز اهمیت دیگر برای داشتن خواب آرام‌تر و بهتر این است که به کارهای خوبی که در طول روز انجام دادید، دستاوردهایی که کسب نمودید و قدم‌های مثبتی که در مسیر موفقیت برداشتید، فکر کنید و از خودتان تشکر کنید و شکرگزار باشید که امروز سلامت بودید، سرحال بودید و به دنبال اهدافتان رفتید. زمانی که صبح زودتر از آن 8 ساعت بیدار می‌شوید به کارهایی که می‌خواهید در طول آن روز انجام بدهید، فکر کنید. زمانی که شما خواب آرامی داشته باشید، در طول روز انرژی فوق‌العاده بیشتری خواهید داشت و می‌توانید کارهای مفید بیشتری در طول روز انجام دهید. پس از همین الآن تصمیم بگیرید که این نکات را در زندگی خود اجرا کنید تا بتوانید با خواب کافی و آرام به موفقیت، انرژی و دستاوردهای بیشتری دست یابید.

تأثیر خواب بر موفقیت و عملکرد روزانه افراد

برخی افراد بر این باور هستند که با کاستن از میزان خواب روزانه‌شان می‌توانند فعالیت‌های بیشتری را در طول روز انجام دهند و به عبارتی یک قدم جلوتر از دیگران باشند. غافل از اینکه این طرز تفکر کاملاً اشتباه است و تنها سبب کمتر شدن میزان انرژی و احساس خواب‌آلودگی بیشتر در طول روز خواهدشد. پژوهش‌ها نشان می‌دهد همه افراد حتی بزرگسالان نیز به طور متوسط به هفت و در شرایط ایده‌آل به هشت ساعت خواب در طول روز نیاز دارند. البته برای تأمین انرژی مورد نیاز، خواب شما باید از کیفیت کافی برخوردار باشد و در زمان درستی اتفاق بیفتد. اگر این موارد رعایت شود فرد می‌تواند در طول روز شاهد اثرات مثبت آن نیز باشد: 

  • خواب خوب درصد خطا را می‌کاهد
  • میزان یادگیری و خلاقیت تحت تاثیر خواب کافی و مناسب قرار دارد
  • سیستم ایمنی بدن در جریان یک خواب ایده‌آل تقویت خواهد شد
  • کمتر شدن میزان استرس و اضطراب به واسطه خواب کافی
  • افزایش بهره‌وری و عملکرد مناسب در طول روز
  • جلوگیری از تصمیم گیری‌های عجولانه و شتابزده

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-sleep-calm-and-better
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
یادگار گفته:
۰ | ۰

درود و سلام بر تیم عزت خواه عزیز
مقاله خوبی بود

امیر کرندی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما یادگار عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
امیر کرندی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

ابراز لطف و رضایت شما همواره برای ما قابل احترام است و از اینکه شاهد این دستاورد بزرگ هستیم، بسیار خشنودیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط