افزایش سرعت یادگیری تا 10 برابر از دانشگاه استنفورد دانلود ویدئو رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

7 راه برای تزریق انرژی مثبت به زندگی

توضیحات کوتاه :
ممکن است در حین مواجه با شرایط سخت، احساس بدی پیدا کنیم. اینکه بتوانیم با شرایط موجود کنار بیاییم، راحت‌ترین کار ممکن است اما مسئله مهم این است که بتوانیم شرایط خود را تغییر دهیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 14.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
7 راه برای تزریق انرژی مثبت به زندگی

 

خلاصه ای از مقاله

 باید بتوانیم در هر شرایطی مثبت باشیم و هم خودمان و هم دیگران را از افکار منفی و ناراحت کننده دور کنیم. باید به یاد داشته باشیم که اتفاقات مثبت خود به خود برای ما پیش نمی‌آیند. لازم است که خودمان برای جذب افکار و اتفاقات مثبت در زندگی خود تلاش کنیم. زیرا چه ما بخواهیم و چه نخواهیم همانقدر که موارد مثبت در محیط اطراف ما وجود دارد، موارد منفی هم دیده می‌شود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

سعی کنید مثبت نگر باشید

همه ما در زندگی با پستی و بلندی‌ها زیادی روبه‌رو می‌شویم. ممکن است در حین مواجه با شرایط سخت، احساس بدی پیدا کنیم. اینکه بتوانیم با شرایط موجود کنار بیاییم، راحت‌ترین کار ممکن است اما مسئله مهم این است که بتوانیم شرایط خود را تغییر دهیم. باید بتوانیم در هر شرایطی مثبت باشیم و هم خودمان و هم دیگران را از افکار منفی و ناراحت کننده دور کنیم. باید به یاد داشته باشیم که اتفاقات مثبت خود به خود برای ما پیش نمی‌آیند. لازم است که خودمان برای جذب افکار و اتفاقات مثبت در زندگی خود تلاش کنیم. زیرا چه ما بخواهیم و چه نخواهیم همانقدر که موارد مثبت در محیط اطراف ما وجود دارد، موارد منفی هم دیده می‌شود. شاید ما نتوانیم برای از بین بردن موارد منفی کاری کنیم اما می‌توانیم سعی کنیم آنها را با موارد مثبت جایگزین کنیم.

 

باغ داشتن انرژی مثبت کسب و کار خود را حرفه ای تر مدیریت کنید


این نکته را هم باید اضافه کرد که همانقدر که مثبت‌نگر شدن کار سختی است، مثبت ماندن هم دشوار است. روزانه هزاران هزار فکر و اتفاق منفی به سمت ما می‌آیند که هر یک از آن‌ها می‌توانند به تنهایی برای ناامید شدن ما کافی باشند. هر زمان که دچار مشکلی می‌شوید، این افکار منفی هستند که پیش از هر چیز دیگری به ذهن شما هجوم می‌آورند. مسئله مهم این است که آنقدر تمریناتی که در ادامه گفته شده است را با خود مرور کنید که آهسته آهسته افکار مثبت جایگزین آنها بشوند. شاید کمی سخت به نظر برسد اما شدنی است. در ادامه راه‌های تزریق انرژی مثبت به زندگی را با شما درمیان خواهیم گذاشت.

چگونه انرژی‌های مثبت را به درون زندگی خود بیاوریم؟

1. افکار مثبت را در ذهن نگاه داشته و افکار منفی را دور بریزید

ذهن همه ما از افکار منفی پر شده است. هر چقدر یک فرد منفی گرایانه تر فکر کند، مطابق قانون جذب این افکار منفی بیشتر به واقعیت تبدیل می‌شود. پس این بخش یکی از مهم‌ترین بخش‌ها به‌شمار می‌رود. سعی کنید در هنگام مواجه با یک شرایط دشوار، چشمان خود را ببندید و یک نفس عمیق بکشید. در این مدت ذهن خود را از همه چیز خالی کنید. با این کار خود را از استرس، نگرانی، خشم یا هر احساس منفی که در آن لحظه دارید رها می‌کنید. حال چشمان خود را باز کرده و سعی کنید با یک دید دیگر به شرایط نگاه کنید.

2. به سلامت بدن خود توجه داشته باشید

آیا می‌دانستید منشأ بسیاری از ناراحتی‌های روحی، مشکلات جسمانی است؟ زمانی که فردی تغذیه مناسب نداشته باشد، نتیجه آن را در وضعیت جسمانی خود می‌بیند. همین وضعیت جسمانی نامناسب، کم‌کم روی ذهن آن فرد اثر گذاشته و حال روحی او را هم خراب می‌کند. به نظر خودتان بدن شما الان در چه شرایطی است؟ اگر شما هم تا این لحظه به تغذیه خود دقت نمی‌کردید، الان زمان آن رسیده است که کمی نسبت به آن توجه بیشتری داشته باشید. سعی کنید میوه و سبزیجات را در وعده‌های غذایی خود بگنجانید.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر سلامت جسم و روح در موفقیت

تزریق انرژی مثبت به زندگی

 

3. به چیزهایی که در حال حاضر دارید هم نگاهی بیندازید

اینکه انسان نگاهش همیشه به روبه‌رو باشد، خوب و عالی است اما نباید سبب شود تا از حال خود غافل بشود. در عین تلاش برای بهتر شدن لازم است از داشته‌های خود لذت ببرید. آخرین باری که به خاطر داشتن یک چیز در زندگی خوشحال بودید و خدا را شکر کرده‌اید را به یاد دارید؟ اگر بخواهید همیشه به این فکر کنید که چه چیزهایی را در زندگی ندارید یا باید چه چیزهایی را به دست بیاورید، حال خوب الان خود را از دست می‌دهید. هر شب قبل از خواب 5 تا 10 دقیقه به این فکر کنید که چه چیزهایی در زندگی دارید که باید بخاطر آن شکرگزار باشید.

4. سعی کنید برای مدتی از هر چیز این جهان خود را جدا کنید

با پیشرفت تکنولوژی در عصر حاضر، برقراری ارتباط با دیگران به صورت مجازی به راحت‌ترین کار ممکن تبدیل شده است. احتمالاً همین الان چندین برنامه ارتباطی در گوشی یا کامپیوتر خود دارید که همگی آنها هم فعال هستند. شاید هم در حال جستجو در اینترنت باشید. تقریباً همه ما عادت کرده‌ایم که تمام 24 ساعت شبانه روز را در دسترس باشیم. شاید زمان خوابیدن تنها زمانی است که می‌توان آن را از این 24 ساعت حذف کرد. سعی کنید گاهی زمانی را به خودتان اختصاص بدهید و از همه چیز دور بشوید. این زمان می‌تواند حدود 30 دقیقه در روز باشد. در این مدت گوشی، کامپیوتر یا هر وسیله ارتباطی دیگری که دارید را خاموش کنید و کمی با خودتان خلوت کنید.

 

مقاله پیشنهادی: 10 مهارت شگفت انگیز برای بهبود سلامت روان

انرژی مثبت در زندگی

 

5. زمانی را برای استراحت خود درنظر بگیرید

جهان امروز به شکلی شده است که باید همیشه هوشیار باشید. چرا که اگر برای لحظه‌ای تمرکز خود را از دست بدهید، ممکن است منجر به از دست رفتن یک فرصت بزرگ بشود. اما به نظرتان بهتر نیست هر از چند گاهی به خودتان استراحت بدهید و بعد از آن دوباره تلاش کنید؟ همه ما برای اینکه بتوانیم انرژی خود را دوباره به دست بیاوریم نیاز به زمانی برای استراحت داریم. پس هر زمان که حین کار احساس استرس و ناراحتی داشتید، برای مدتی هر چند کوتاه دست از کار بکشید و به خودتان استراحت بدهید.

6. در تصمیم گیری های زندگیتان به خودتان متکی باشید

به یاد داشته باشید که این زندگی شماست و شما تنها کسی هستید که می‌توانید برای آن تصمیم‌گیری کنید. هیچ‌وقت سعی نکنید به خاطر خوشایند دیگران کاری که دوست ندارید را انجام دهید. سعی کنید بهترین تصمیم‌گیری‌های ممکن را داشته باشید و پس از آن تلاش کنید تا به هدفی که تعیین کرده‌اید، برسید. این را فراموش نکنید که تنها خود شما هستید که می‌توانید شرایط زندگی خود را تغییر بدهید نه هیچ‌کس دیگر.

7. به هر روز به چشم یک فرصت جدید نگاه کنید

گذشته را در پشت‌سر رها کنید و به حال و آینده خود تکیه کنید. اینکه برای مثال شما دیروز، روز خوبی نداشتید بدین معنا نیست که امروزتان را هم با ناامیدی شروع کنید. هر روز یک فرصت جدید است که خداوند در اختیار شما قرار داده است. اینکه قرار است روزتان را به چه شکل سپری کنید، بستگی به خود شما دارد. با خود بگویید که من دیروز روز بدی داشتم اما امروز می‌توانم آن را با اتفاقات خوب جایگزین کنم. امروز فرصت‌های جدیدی در مسیر راه من قرار گرفته‌اند که می‌توانند من را به خواسته‌هایم نزدیک کنند.

 

با انرژی مثبت به درآمد میلیاردی برسیم

 

انرژی‌های مثبت می‌توانند زندگی شما را دگرگون کنند

در جهان امروز زندگی همه ما پر از استرس و تنش شده است. این احساسات منفی را می‌توان در همه بخش‌های زندگی مشاهده کرد. از زندگی شخصی و عاطفی گرفته تا زندگی کاری و اجتماعی. مهم نیست این احساسات بد را در درون خودتان دارید یا شرایط محیطی و اطرافیان آنها را به وجود می‌آورند. برای حذف کردن این احساسات ابتدا باید از خودتان شروع کنید. شاید مثبت‌نگر شدن به ویژه برای افرادی که اطراف خود را با انرژی‌ها و افکار منفی پر کرده‌اند، کار ساده‌ای نباشد اما شدنی است. مسئله‌ای که باید بدانید این است که زمانی که انرژی مثبت در زندگی افراد جاری باشد، زندگی آنها تغییر خواهد کرد. این تغییر آنقدر محسوس است که شما به راحتی می‌توانید آن را در زندگی خود مشاهده کنید. پس حتی اگر در شروع کار احساس کردید مسیر سختی پیش‌رو دارید، این را به ذهن بیارید که هیچ چیز بزرگی راحت به دست نمی‌آید. اگر می‌خواهید حال خوبی داشته باشید، باید تلاش کنید تا به مرور زمان نتیجه تلاش‌های خود را ببینید.

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/7-ways-to-inject-positive-energy-into-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط