بهترین ایده راه اندازی کسب و کار آنلاین با سرمایه زیر 100 دلار مشاهده وبینار رایگان

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

معجزه شکرگزاری

توضیحات کوتاه :
شکرگزاری در زندگی فوق‌العاده مهم می‌باشد زیراه رابطه مستقیمی با احساس شادی در زندگی دارد. زمانی که شما در زندگی احساس شادی کنید مسلماً در فرکانسی قرار می‌گیرید که انرژی بالاتری دارید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 5.8k
  • 4
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
معجزه شکرگزاری

 

خلاصه ای از مقاله

یکی از شاه کلیدهای موفقیت روحیه شکرگزاری می‌باشد. زمانی که شما شکرگزاری می‌کنید، ناخودآگاه به چیزهایی که همین الآن به صورت پیش‌فرض در زندگی خود دارید، فکر می‌کنید و متوجه می‌شوید که چه قدرت بزرگی دارید. در این مقاله قصد داریم چند نکته طلایی گسترش روحیه شکرگزاری را برای شما بیان کنیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

چرا باید شکرگزاری کنیم؟

شکرگزاری در زندگی فوق‌العاده مهم می‌باشد. به این دلیل که رابطه مستقیمی با احساس شادی در زندگی دارد. زمانی که شما در زندگی احساس شادی کنید مسلماً در فرکانسی قرار می‌گیرید که انرژی بالاتری دارید و می‌توانید به موفقیت‌ها و دستاوردهای بیشتری دست یابید. یکی از شاه کلیدهای موفقیت روحیه شکرگزاری می‌باشد. در چند مقاله قصد داریم 5 نکته طلایی را برای گسترش روحیه شکرگزاری برای شما بیان کنیم. زمانی که شما شکرگزاری می‌کنید، ناخودآگاه به چیزهایی که همین الآن به صورت پیش‌فرض در زندگی خود دارید، فکر می‌کنید.

 

دوره پاراسل

 

اگر بخواهید لیستی برای آنها تهیه کنید ممکن است به موردهای زیادی برسید. اما این موضوع به نگرش شما نسبت به شکرگزاری بستگی دارد. یک کاغذ بردارید و در حین خواندن این مقاله، به هر تکنیکی که مطرح می‌شود یک امتیاز بین 0 تا 10 به خود بدهید. اگر آن تکنیک را اجرا نمی‌کنید نمره صفر، اگر نسبتاً آن را انجام می‌دهید نمره 5 و اگر خیلی خوب از آن استفاده می‌کنید نمره 10 به خود بدهید. زمانی که شما به شکرگزاری فکر می‌کنید و انجام آن را در طول روز شروع می‌کنید تا به عادت و نگرشی در شما تبدیل گردد، متوجه می‌شوید که چه قدرت بزرگی دارید.

 

مقاله پیشنهادی: شکرگزاری و سپاسگزاری بزرگترین راز موفقیت

معجزه شکرگزاری

 

نکته اول: مثبت‌اندیشی و موفقیت

حواستان باشد از چه چیزهایی و در چه زمان‌هایی در حال شکایت هستید. برای مثال فرض کنید که همراه با دوستانتان برای تماشای فیلم مورد علاقه خود به سینما رفته‌اید. وقتی وارد سالن سینما می‌شوید و مدتی می‌گذرد ممکن است هوای سالن کمی گرم شود و اذیت شوید. در این حالت شما جز کدام دسته هستید، کسی که سریع به دوست خود این موضوع را می‌گوید و از این شرایط شکایت می‌کند و غر می‌زند یا فردی هستید که با وجود اینکه گرمتان شده و اذیت شده‌اید حواس خود را متوجه فیلم می‌کنید و سعی می‌کنید از تماشای آن لذت ببرید. شما جزء کدام دسته هستید؟ بگذارید مثال دیگری برای شما بیان کنیم. فرض کنید به باشگاه می‌روید و به مربی خود می‌گویید که می‌خواهید تلاش کنید تا به اندام متناسبی برسید. اگر مربی شما خوب باشد از شما می‌پرسد الآن چه برنامه غذایی دارید، چقدر ورزش می‌کنید، چقدر می‌دوید و... . زیرا تا زمانی که شما غذای نامناسبی وارد بدن خود کنید دیگر جایی برای غذای سالم در بدن شما نمی‌ماند پس ابتدا باید خوردن غذای ناسالم را حذف کنید تا بتوانید غذای سالم را جایگزین کنید. به همین علت است که شکایت کردن نامطلوب می‌باشد. زیرا زمانی که مغز شما از شکایت کردن و غر زدن پر شود، ذهن شما ناخودآگاه به دنبال این می‌گردد که دائم یک نکته منفی پیدا کند که از آن شکایت کند و این کار برای شما به عادت تبدیل می‌گردد.

 

مقاله پیشنهادی: 10 نکته عملی برای ساخت عادت مثبت اندیشی | عزت خواه دات کام

معجزه شکرگزاری

 

کاملاً مشخص است که شما هر کاری که در زندگی انجام می‌دهید یا افرادی که با آنها در ارتباط هستید یک سری نکات مثبت و یک سری نکات منفی دارند و هیچ‌چیز و هیچ فردی کامل نیست. زمانی که شما این موضوع را قبول نمی‌کنید، به دنبال این هستید که دائم شکایت کنید و هیچ فضایی را در ذهن خود برای دیدن نقاط مثبت اختصاص نمی‌دهید. برای مثال، در بیزینس ممکن است فردی 90 درصد پروژه را به خوبی پیش برده باشد و فقط 10 درصد آن خیلی خوب پیش نرفته باشد ولی بعضی از افراد در برخورد با این شرایط اول از همه و سریع سراغ آن 10 درصد می‌روند و 90 درصد پیشرفت خوب پروژه را نمی‌بینند و روی همان 10 درصد متمرکز می‌شوند. چنین افرادی لیاقت خود برای رسیدن به موفقیت و دستاوردها را در زندگی پایین می‌آورند به این علت که فقط روی نکات منفی متمرکز می‌شوند. پس باید شکایت کردن را حذف کنید. تمرین کنید که برای یک بازه زمانی مثلاً 20 یا 30 روزه شکایت نکنید و اگر در شرایط نامناسبی قرار می‌گیرید، نکته مثبتی پیدا کنید و به آن فکر کنید.

بسیار حائز اهمیت است که شما ذهن خود را از چه چیزهایی پر می‌کنید. اگر ذهن خود را پر از نکات منفی کنید اصلاً خروجی مناسبی دریافت نمی‌کنید و فقط فرصت‌ها را از دست می‌دهید. اگر 10 فرصت پیش روی شما است که فقط یکی از آنها خوب است تمرکز خود را روی همان مورد مثبت بگذارید نه اینکه زمانی که از بین فرصت‌ها 9 مورد خوب و فقط 1 مورد بد است با خود بگویید این‌ها اصلاً فرصت‌های خوبی نیستند که در مسیر من قرار گرفته‌اند و من اصلاً آدم خوش‌شانسی نیستم! بدانید که روحیه شکرگزاری در زندگی فوق‌العاده مهم است چون بی‌توجهی به آن باعث می‌شود خیلی از چیزهایی که در زندگی دارید را اصلاً نبینید و دائم به سراغ موارد منفی زندگی خود بروید. پس برای 20 روز با خود عهد ببندید از چیزی شکایت نکنید و نقاط مثبت را ببینید. حتی اگر در موضوعی از 100 مورد 99 مورد آن منفی است و فقط یکی از آنها مثبت است تمام تلاش خود را به کار بگیرید که همان مورد مثبت را ببینید و روی آن متمرکز شوید.

 

مقاله پیشنهادی: قدرت نگرش مثبت برای کسب موفقیت

معجزه شکرگزاری

 

نکته دوم: پیامدهای خطرناک غیبت‌کردن

سعی کنید غیبت نکنید. افراد زیادی در زندگی شما هستند ولی باید از شخصیتی که دائم پشت سر بقیه حرف می‌زند دور باشید و ظرفیت مغز خود را با مواردی که هیچ سودی برای شما ندارد پر نکنید. به چیزهایی فکر کنید که در نهایت به شما سودی می‌رساند و شما را یک قدم موفق‌تر می‌کند. زمانی که به صحبت کردن پشت‌سر افراد فکر می‌کنید و زمان زیادی را به این کار اختصاص می‌دهید، دیگر در طول روز هیچ انرژی‌ برای شما نمی‌ماند که شما به زندگی خود برسید! ارزش زندگی شما خیلی بالاتر از این است که شما انرژی، قدرت فکر و توانایی خود را برای حرف زدن درباره بقیه صرف کنید که هیچ سودی در این کار برای شما وجود ندارد. شاید خیلی از مواقع شما در شرایطی قرار بگیرید که یک نفر غیبت کردن را شروع می‌کند و شما آن را ادامه می‌دهید ولی شما نباید این کار را انجام دهید و به عنوان یک نابغه میلیونر حواستان باشد که چه اتفاقی در حال رخ دادن است و وارد بحث‌های حاشیه‌ای که انرژی منفی درون شما ایجاد می‌کند نشود. این طرز نگرش که از نقطه شکایت کردن شروع می‌شود و سپس با غیبت کردن و موارد دیگری کل ذهن شما را درگیر می‌کند را متوقف کنید. غیبت کردن یکی از این موارد است. پس نسبت به آن حساس باشید و از همین امروز آن را از زندگی خود حذف کنید. اگر دوستانی دارید که دور هم جمع می‌شوید و حتی به طور ناخواسته غیبت می‌کنید این کار را متوقف کنید و به مکالمات و گفتگوهای خود در طول روز دقت کنید و درصد غیبت کردن را در آنها کاهش داده و نهایتاً حذف کنید.

 

معجزه شکرگزاری

 

فواید و مزایای شکرگزاری

دنیا پر از قانون‌هایی است که شاید به چشم نیایند اما در هر لحظه و هر مکان این قانون‌ها جاری و ساری هستند. یکی از این قوانین، قانون جذب است. طبق این اصل، شما آنچه را جذب خواهید کرد که به آن فکر کنید. اما رابطه آن با شکرگزاری چیست؟ اگر آگاهانه و با اختیار خودتان روی نعمت و داشته‌هایی که در زندگی دارید متمرکز شوید و بابت آنها حس سپاسگزاری و قدردانی داشته باشید، ذهن ناخودآگاه شما سیستماتیک به گونه ای برنامه ریزی خواهد شد که برای جذب نعمت‌های بیشتر تلاش کند. اگر روی سلامت، دارایی و ثروت یا حتی کسب دانش متمرکز شوید، ذهن شما به این سمت سوق داده خواهد شد و در همان راستا تلاش خواهد کرد. مطمئناً طبق قوانینی که بر دنیا حکم فرما است درهایی نیز در همان جهت برای شما گشوده خواهد شد. 

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

جهت مطالعه بخش دوم این مقاله (معجزه شکرگزاری ) کلیک نمایید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/thanks-giving-miracle
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 4 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
صبا در تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ گفته:
۰ | ۰

بر اساس قانون جذب هر چقدر انرژی مثبت بیشتری به جهان بدیدم چندبرابر دریافت می کنیم. شکرگزاری کردن هم یه نمونه از همین انرژیهای مثبت تو زندگیه.

زهرا رحیمی پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما صبا عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

ممنون بابت حضور آکنده از لطف و مهربانیتان در مجموعه عزت خواه دات کام. همچنین برای اطلاع از تجربه کسانی که وارد بیزینس پرسود آمازون شده اند و به استقلال مالی رسیدند، می توانید نتایج دوره آربی را مطالعه و مشاهده کنید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ
فاطیما در تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ گفته:
۰ | ۰

تو این اوضاع سخت باید از چی شکرگزاری کنیم

زهرا رحیمی پشتیبانی عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما فاطیما عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

به رسم ادب و احترام، از حضور پررنگ و پر مهر شما تشکر و قدرانی می نماییم. همچنین برای اطلاع از تجربه کسانی که وارد بیزینس پرسود آمازون شده اند و به استقلال مالی رسیدند، می توانید نتایج دوره آربی را مطالعه و مشاهده کنید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط