موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

کسب و کار اینترنتی

توضیحات کوتاه :
امروزه کسب‌ و کارها از شکل سنتی به الکترونیک تغییر ماهیت داده‌اند. در حال حاضر، راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی رایج‌ترین روش برای کارآفرینی به شمار می‌رود.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.5

تعداد امتیازها: 2

  • 4.2k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
کسب و کار اینترنتی

 

خلاصه ای از مقاله

با ظهور فناوری اطلاعات، شرکت‌های اینترنتی نسبت به شرکت‌های فیزیکی از اقتصاد قوی‌تری بهره‌مند شده‌اند، زیرا تمایل افراد به انجام کارها و خدمات خود از طریق فضای مجازی و به صورت کسب و کار اینترنتی باعث اجتناب از حضور فیزیکی شده است. در واقع بزرگترین کسب و کارهای اینترنتی از سال 1999 به وجود آمدند. کشورهای چین و آمریکا پیشتاز کسب و کار اینترنتی هستند. در این مقاله بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

کسب و کار اینترنتی چیست؟

امروزه استفاده از فناوری اطلاعات در امر تجارت افزایش‌یافته است و کسب‌ و کارها از شکل سنتی به الکترونیک تغییر ماهیت داده‌اند. تجارت الکترونیک به دلیل سرعت، کارآیی و کاهش هزینه‌ها باعث ظهور عصری جدید و تحولی عظیم در رقابت میان کسب‌ و کارها شده است. در حال حاضر، راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی رایج‌ترین روش برای کارآفرینی به شمار می‌رود. از طراحی و توسعه نرم‌افزارهای موبایل و کامپیوتر تا ساده‌ترین کسب و کار اینترنتی از قبیل دریافت سفارش‌های اینترنتی و ارسال غذا که با آسان‌تر کردن بخش کوچکی از زندگی کاربران، باعث درآمدزایی می‌شود. با ظهور فناوری اطلاعات، شرکت‌های اینترنتی نسبت به شرکت‌های فیزیکی از اقتصاد قوی‌تری بهره‌مند شده‌اند، زیرا تمایل افراد به انجام کارها و خدمات خود از طریق فضای مجازی و به صورت کسب و کار اینترنتی باعث اجتناب از حضور فیزیکی شده است.

 

کسب و کار اینترنتی

 

تجارت الکترونیک و کسب و کار اینترنتی

تجارت الکترونیک راه و روش جدید کسب‌ و کار به صورت الکترونیکی و با استفاده از شبکه‌ها و اینترنت است. در این روش، فرآیند خرید و فروش یا تبادل محصولات، خدمات و اطلاعات از طریق شبکه‌های کامپیوتری و مخابراتی از جمله اینترنت صورت می‌گیرد. به هرگونه مبادله تجاری کالا و خدمات و کلیه فعالیت‌ها و سازوکار مرتبط با آن از طریق اینترنت یا سایر وسایل ارتباطی که به صورت آنلاین انجام می‌گیرد، تجارت الکترونیک اطلاق می‌شود. کسب و کار اینترنتی تعریفی گسترده‌تر و عمیق‌تر از تجارت الکترونیک دارد که نه‌ تنها شامل خرید و فروش محصولات و خدمات می‌شود، بلکه ارائه‌ی خدمات به مشتریان، مشارکت شرکای کسب‌ و کار، آموزش الکترونیکی و مبادلات الکترونیکی درون سازمانی را نیز در برمی‌گیرد.

 

با آمازون پولدار شوید

 

طبقه‌بندی تجارت الکترونیک

مدل‌های مهم تجارت الکترونیک با توجه به نوع مشتری و شیوه بازاریابی به 4 گروه اصلی تقسیم می‌شوند، این تقسیم‌بندی مهمترین طبقه‌بندی کسب و کار اینترنتی است. کسب و کار اینترنتی با توجه به نوع بازار فروش مطابق موارد زیر طبقه‌بندی می‌شود.

فروش محصول یا خدمات یک سازمان به سازمان دیگر که به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد.

در این نوع از تجارت الکترونیک، تولیدکنندگان و خرده‌فروشان، محصولات و خدمات خود را به صورت الکترونیکی و بدون واسطه به مصرف‌کنندگان می‌فروشند.

در این مدل از کسب و کار اینترنتی افراد برای فروش کالا یا خدمات خود به سازمان‌ها، از اینترنت استفاده می‌کنند.

این نوع از تجارت الکترونیک و کسب و کار اینترنتی کلیه تعاملات تجاری بین مصرف‌کنندگان از طریق اینترنت و تکنولوژی‌های وب را در برمی‌گیرد.

کسب و کار اینترنتی قدمت زیادی ندارد. در واقع بزرگترین کسب و کارهای اینترنتی از سال 1999 به وجود آمدند. کشورهای چین و آمریکا پیشتاز کسب و کار اینترنتی هستند و کمپانی های بزرگ این حوزه، در کشورهای توسعه یافته قرار دارد.

 

مقاله پیشنهادی: دلایل شکست کسب و کار های اینترنتی | عزت خواه دات کام

تجارت الکترونیک

 

ضرورت های راه اندازی کسب و کار اینترنتی

ما در عصری زندگی می‌کنیم که همه چیز به سرعت در حال تغییر و پیشرفت است. از آنجا که همه افراد مشغله‌های زیادی دارند به دنبال روش‌های آسان برای انجام هر کاری هستند. راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به این نیاز کنونی پاسخ دهد. نه تنها مشتری و مخاطب می‌توانند از منافع زیادی بهره‌مند شوند بلکه صاحبان کسب و کار نیز از مزایای فراوانی برخوردار خواهند شد:

  • عرضه آسان کسب و کار: راه‌اندازی کسب و کار از طریق اینترنت به شما این اجازه را می‌دهد در کمترین زمان ممکن به بیشترین مخاطب دسترسی داشته باشید.
  • کمتر شدن هزینه تبلیغات: اگر به روش‌های سنتی کسب و کاری را راه‌اندازی کنید قطع به یقین جذب مشتری نیز به صورت سنتی صورت خواهد گرفت که هم زمان بیشتری می‌برد هم محتاج گذشت زمان خواهدبود. اما در روش‌های نوین و با وجود رسانه‌های اجتماعی و کمپین‌های تبلیغاتی صاحبان کسب و کار می‌توانند با صرف کمترین هزینه و کمترین زمان ممکن تبلیغات گسترده‌ای را داشته باشند.
  • آنالیز مشتری: در کسب و کار‌های اینترنتی به راحتی می‌توان مشتری را از زوایای مختلف آنالیز نمود و بر حسب نتایج به دست آمده تغییرات مقتضی را ایجاد کرد.

 

مقاله پیشنهادی: اشتباهات رایج در شروع کسب و کارهای جدید

کسب و کار اینترنتی

 

فروشگاه اینترنتی علی‌بابا

وبسایت علی‌بابا در سال 1999 میلادی در شهر هانگژو توسط یک معلم انگلیسی به نام «جک ما» و با همراهی یک گروه هفده نفره تأسیس شد. علی‌بابا سودآورترین شرکت تجارت الکترونیک چین است. این کمپانی ترکیبی از موتور جستجو، بانک، شرکت نرم‌افزاری، شرکت خدمات تلفن همراه، آموزش الکترونیک، ویدئو و مواردی دیگر است. منابع اصلی درآمد علی‌بابا از کمیسیون معاملات و پول دریافتی از بازرگانان برای تبلیغات در وبسایت تأمین می‌شود. شرکت ژاپنی سافت بانک (اپراتور تلفن همراه) و کمپانی اعظم یاهو، بیشترین سهام این کسب و کار اینترنتی با نام علی‌بابا را در اختیار دارند.

 

مقاله پیشنهادی: مزایا و معایب کار در منزل - آیا برای همه افراد مناسب است ؟

online-business

 

فروشگاه اینترنتی آمازون

جف بیزوس که معاون یک شرکت خصوصی بود، در سال 1994 از سمت خود استعفا داد و وبسایت آمازون را به ثبت رساند. او به دلیل سرمایه کم، در ابتدا آمازون را با هدف فروش آنلاین کتاب راه‌اندازی کرد. این و‌سایت با بهره‌گیری از مدل سازمان با مصرف‌کننده (B2C) پایه‌گذاری شد. آمازون به‌وسیله‌ یک تبلیغ آنلاین بر روی صفحه اول یاهو، توانست از 45 کشور دنیا مشتری جذب کند و به بزرگترین کتاب‌فروشی آنلاین و یکی از بزرگترین‌های کسب و کار اینترنتی در جهان تبدیل شود. آمازون سال 2003 خط بسته‌بندی جدیدی راه‌اندازی کرد و محصولات متنوعی را در سایت قرار داد. هم ‌اکنون آمازون بیش از 240 هزار نفر کارمند دارد؛ این یعنی بیش از چهار برابر کارمندانی که در گوگل شاغل هستند. آمازون برای ارسال سفارش‌ها، از هواپیما و پهپاد اختصاصی استفاده می‌کند.

 

مقاله پیشنهادی: مشاغل اینترنتی - 4 ایده جذاب برای راه اندازی کسب و کار آنلاین

online-business

 

کسب و کار اینترنتی و توجه به مشتری

صرف‌نظر از نوع فعالیت، با نگاهی به عملکرد کارآفرینان موفق در حوزه کسب و کار اینترنتی می‌توان دریافت که همه آن‌ها مسیری مشابه هم و در راستای تأمین نیازهای مشتری را طی کرده‌اند. آن‌ها با قرار دادن کسب‌ و کار بر محور تجارت الکترونیک و به‌کارگیری عنصر خلاقیت، به رویاهای خود جامه عمل پوشاندند. به‌بیان‌ دیگر، همگام نشدن با کسب و کار اینترنتی در جهان، نتیجه‌ای جز منزوی شدن در عرصه اقتصاد جهانی نخواهد داشت.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/online-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
طاهره گفته:
۰ | ۰

سلام خیلی تشکر می کنم از مطالب خوبتون
بنظر من داشتن یک کسب وکار اینترنتی یک ضرورت در زندگی همه ماشده و باید به فکر راه اندازی اون باشیم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما طاهره عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

از اینکه شما نیز هم مسیر ما هستید بسیار خوشحالیم و برای هر چه بهتر طی شدن مسیر پیشرفت از هیچ کمکی به شما دریغ نمی‌کنیم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط