پنج اشتباه بزرگ فروشندگان آمازون - درصد خطای خود را کاهش دهید مشاهده و دانلود ویدئو

تخفیف های ویژه نوروزی سال 1401
تا 50 درصد تخفیف روی دوره های آموزشی

راه مقابله با ترس

توضیحات کوتاه :
به نظر شما چرا بعضی از افراد در زندگی خود موفق نمی‌شوند و به چیزهایی که می‌خواهند نمی‌رسند؟ چه کارهایی باید انجام دهید؟ چه عادت‌هایی باید بسازید تا به یک انسان موفق تبدیل شوید؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 1.3k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
راه مقابله با ترس

 

خلاصه ای از مقاله

آیا از خود پرسیدید بزرگترین مانعی که اجازه نمی‌دهد شما به اهداف و خواسته‌های خود برسید چیست؟خیلی از افراد در پاسخ به این سؤال می‌گویند ترس. ترس از شکست قبل از برداشتن اولین قدم، ترس از موفق نشدن و... خیلی از درها در زندگی شما وجود دارند که بسته می‌باشند و شما نمی‌دانید پشت این‌ درها چه چیزهایی منتظر شما هستند ولی این ترس اجازه نمی‌دهد که شما در را باز کنید و فرصت‌ها را ببینید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

ترس از موفق نشدن

به نظر شما چرا بعضی از افراد در زندگی خود موفق نمی‌شوند و به چیزهایی که می‌خواهند نمی‌رسند؟ چه کارهایی باید انجام دهید؟ چه عادت‌هایی باید بسازید تا به یک انسان موفق تبدیل شوید؟ چه چیزی در مسیر شما وجود دارد که باعث می‌شود شما به آن چیزی که می‌خواهید نرسید؟ چرا شما در زندگی به چیزهایی که می‌خواهید، نمی‌رسید؟ با اینکه ممکن است آن موارد خیلی هم بزرگ نباشند. ممکن است شما در نیازهای روزانه خود، روابط با دیگران، کسب‌وکار، روابط خانوادگی و... دچار مشکل شده باشید. آیا از خود پرسیدید بزرگترین مانعی که اجازه نمی‌دهد شما به اهداف و خواسته‌های خود برسید چیست؟
خیلی از افراد در پاسخ به این سؤال می‌گویند ترس. ترس از شکست قبل از برداشتن اولین قدم، ترس از موفق نشدن و... خیلی از درها در زندگی شما وجود دارند که بسته می‌باشند و شما نمی‌دانید پشت این‌ درها چه چیزهایی منتظر شما هستند ولی این ترس اجازه نمی‌دهد که شما در را باز کنید و فرصت‌ها را ببینید. هیچ‌گاه مسیر زندگی، موفقیت و رسیدن به خواسته‌ها یک مسیر صاف نیست. شاید این مسیر پر از پستی و بلندی باشد و این جزئی از این مسیر می‌باشد.

 

مقاله پیشنهادی: بهترین و موثرترین راه غلبه بر هر ترسی در زندگی

راه مقابله با ترس

 

علت ترس  چیست؟

قبل از هرگونه اقدام برای مقابله با ترس نکته‌ای که حائز اهمیت می‌باشد این است که انسان‌ها به جای اینکه به قدرت شخصی خود بپردازند، از طریق نگاه کردن به دیگران، انجام کارهایی که هیچ سودی برای آنها ندارد، قضاوت کردن دیگران و... در حال تلف کردن زمان خود هستند. یاد بگیرید که همیشه به خود فکر کنید، به اینکه از زمانی که در اختیار دارید چقدر و چگونه می‌توانید استفاده ‌کنید. اگر برای رشد شخصی خود سرمایه‌گذاری نکنید، مطمئن باشید در زندگی شما اتفاق خاصی نمی‌افتد و آینده ایده‌آلی در انتظار شما نیست. در طول شبانه روز چقدر برای رشد شخصی خود زمان می‌گذارید؟ این رشد شخصی برای هر فرد می‌تواند در زمینه‌های متفاوت باشد. برای مثال یک نفر نیاز دارد که اعتمادبه‌نفس خود را تقویت کند، فردی نیازمند یادگیری مهارتی می‌باشد و فرد دیگری نیازمند یادگیری روش‌های کنترل احساسات می‌باشد و... برای اینکه رهبر زندگی خود باشید چقدر زمان می‌گذارید؟ چه میزان از زمان خود را به دیگران، سوشال‌مدیا و یا کارهایی که هیچ سودی برای شما ندارند اختصاص می‌دهید؟

 

کسب و کار میلیاردی آنلاین

 

راهکاری برای جلوگیری و غلبه بر ترس

برای رویارویی با ترس‌ باید عادتی را در خود ایجاد نمایید. روی کاغذ یادداشت کنید که روزانه باید با یکی از ترس‌های خود روبه‌رو شوید و این یادداشت را همراه خود داشته باشید. بعضی از ترس‌ها می‌تواند خیلی ساده باشد. برای مثال ترس از اینکه شما صبح زود دوش آب سرد بگیرید! چون این کار خوشایند شما نمی‌باشد. یا ورزش کردن در صبح زود و کارهایی از این قبیل که زمانی که می‌خواهید برای آنها اقدام نمایید حسی درون شما می‌گوید، امروز نه! زمانی که این عادت را در خود ایجاد کنید، بعد از 20 یا 30 روز این روحیه در شما ایجاد می‌گردد که جلوی بزرگترین ترس‌های خود بایستید.
شما نمی‌توانید یک شبه کار الان خود را کنار بگذارید و اعلام کنید که می‌خواهید کارآفرین شوید. این هدف یک شبه حاصل نمی‌شود ولی با ساخت عادت‌های درست و مقابله با ترس‌هایتان، محقق خواهد شد. ترس از حرف زدن در جمع، ترس از انگلیسی صحبت کردن، معرفی خود و... یک لیست از کوچکترین تا بزرگترین ترس‌های خود آماده کنید. افرادی به مشاوره مراجعه می‌کنند که حتی ترس از صحبت تلفنی با دیگران داشته‌اند!! این شخص همیشه از اینکه با یک سری از افراد به صورت جدی صحبت کند، ترس داشته است. این موضوع نشان‌دهنده آن است که بعضی از ترس‌های کوچک، آنقدر در ذهن شما بزرگ می‌شود که شما با این ترس‌ها شخصیت خود را گم می‌کنید. زیرا قدرت شخصی خود را تقویت نکردید تا الان بتوانید جلوی کوچک‌ترین ترس‌های خود بایستید.  

چرا با ترس‌های خود روبرو نمی‌شوید؟ 

ممکن است شما طبق فرمول مطرح شده برای مقابله با ترس‌های خود اقدام نمایید. به میانه‌های مسیر که رسیدید، زمانی که می‌خواهید تعدادی از کارها را انجام دهید، نسبت به آنها گارد می‌گیرید. تجربه‌های قبلی شما که باعث شکست شده است مانع از ادامه مسیر می‌شود. شکست را نرسیدن به نتیجه ایده‌آل برای خود تعریف می‌کنید و آن را در دایره لغات ذهن خود به عنوان شکست معنا و ثبت می‌کنید. این شیوه نگرش به‌طور کلی از اساس اشتباه می‌باشد. زیرا به این که انسان‌های نتیجه محوری باشید عادت کرده‌اید. تمام تمرکز و انرژی شما متوجه نتیجه نهایی می‌باشد. اهل سفر در دنیای تجربه باشید. کاری را انتخاب می‌کنید و در مسیر آن هستید، این مسیر باید آنقدر برای شما لذت‌بخش باشد که زمانی که  به نتیجه‌ای رسیدید آن نتیجه را به عنوان یک هدیه ببینید نه به عنوان موردی که با خود بگویید چندین ماه تلاش کردید تا به آن دست یافتید. 

 

مقاله پیشنهادی: ترس از شکست

رویارویی با ترس های زندگی

 

ترس های زندگی

دلیل اینکه خیلی از مواقع از زندگی خود راضی و خوشحال نیستید این می‌باشد که مسیرهایی را انتخاب می‌کنید که اصلاً به آنها علاقه ندارید. کارهایی که انجام می‌دهید تنها برای نتیجه می‌باشد. اما این مسیر و پروسه تجربه کردن بسیار مهم می‌باشد. اگر کمی دقت کنید متوجه می‌شوید که برای مثال امسال اصلاً به خاطر ندارید که خرداد پارسال چه میزان حقوق دریافت کردید، ولی زمانی که کاری که به آن علاقه داشتید را انجام دادید و از آن لذت بردید حتماً در ذهن شما ثبت می‌شود. زمانی که تنها به‌دنبال یک نتیجه باشید، آن نتیجه نمی‌تواند قسمت لذت بخش زندگی شما باشد. اگر بتوانید کنترل احساسات را در تک‌تک کارهای روزانه خود اجرا نمایید، می‌توانید به هر چیزی که می‌خواهد برسید و چیزی به نام ترس از زندگی شما حذف می‌شود. زیرا آنقدر قدرت شخصی شما افزایش یافته است که به هر چیزی که می‌خواهید می‌رسید و دیگر به‌دنبال نتیجه نیستید.

دلایل موفقیت افراد موفق

انسان‌هایی که کارهای بزرگی در زندگی انجام داده‌اند، هیچ‌وقت به نتیجه فکر نکرده‌اند. آن‌ها به یک ایده و رویا فکر کرده‌اند. اگر از ابتدا تنها به‌دنبال نتیجه باشید فقط دور خود می‌چرخید، چندین سال کار می‌کنید و در نهایت هم راضی و خوشحال نیستید. کاری که از انجام آن لذت می‌برید را در زندگی خود پیدا کنید. کاری که زمانی که درگیر آن می‌شوید، گذر زمان را حس نمی‌کنید. این کار را در زندگی خود پیدا نمودید؟ کاری که زمانی که می‌خواهید به سمت آن بروید هیچ عذر و بهانه‌ای برای انجام ندادن آن وجود ندارد. مگر امکان‌پذیر است که شما شرایط فکر به رویای خود را نداشته باشید؟ حتی می‌توانید با استفاده از تخیل از آن لذت ببرید یا حتی راهی پیدا کنید که به آن برسید.

قدرت تصویرسازی ذهنی

زمانی که تصویرسازی ذهنی را انجام می‌دهید و از خود می‌پرسید که به چه شکل می‌توانید این کار را انجام دهید، مطمئناً به اهداف خود نزدیک‌تر می‌شوید. بیشتر افراد موفق کارهایی که در آن زمینه حرفه‌ای‌ و موفق‌ هستند را در شرایطی یاد گرفتند که اصلاً به نتیجه فکر نکردند و تنها به دنبال رسیدن به یک نقطه مقصد نبودند. استاد حسین عزت خواه زمانی که تصمیم گرفتند در زمینه فیلم‌سازی فعالیت کنند، اصلاً از ابتدا به فکر دریافت جایزه‌ها نبودند، فقط دوست داشتند که فیلم‌سازی را تجربه نمایند و از آن لذت ببرند. هیچ‌وقت به نوع نتیجه حساسیت پیدا نکنید. این‌ها همه جزء تجربه‌های زندگی شما هستند. در واقع کل زندگی یک تجربه است. باید بدون ترس در مسیر قدم بگذارید تا بتوانید رویای زندگی خود را بسازید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-to-deal-with-fear
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
نریمان در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ گفته:
۰ | ۰

سلام. وقتی بدونیم از چه چیزهایی می ترسیم و نسبت به آنها آگاهی پیدا کنیم بهتر می تونیم راههای مقابله با آونها را یاد بگیریم. با شناخت ووارد شدن به اون میشه همشو از بین برد.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ پاسخ داده:
۰ | ۰

سپاسگزار شما هستیم که ما را از دیدگاههای خود آگاه می کنید.

موفق باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط