موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

افراد موفق چه نکاتی را رعایت می کنند؟

توضیحات کوتاه :
موفقیت در زندگی یک هدف بسیار مهم است که همه ما انسان‌ها به دنبال رسیدن به آن هستیم. اما برای موفقیت در زندگی باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. این نکات را می‌توانید از زندگی افراد موفق بگیرید. 

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 2.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
افراد موفق چه نکاتی را رعایت می کنند؟

 

خلاصه ای از مقاله

تاکنون کتاب‌های زیادی با موضوع موفقیت تألیف شده است و هر کدام از این موارد جای تأمل دارند. اگر این نکات را که تجربه افراد موفق هستند، شما نیز رعایت کنید، مطمئناً می توانید موفق شوید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

برای موفق شدن لازم است چه نکاتی رعایت شود؟

در این مقاله شما را با 14 رمز موفقیت آشنا خواهیم کرد. تاکنون کتاب‌های زیادی با موضوع موفقیت تألیف شده است و هر کدام از این موارد جای تأمل دارند. اگر این نکات را که تجربه افراد موفق هستند، شما نیز رعایت کنید، مطمئناً می توانید موفق شوید.

1. تا خودتان نخواهید هیچ کس نمی‌تواند به شما آسیب بزند

یکی از کلیدهای طلایی رسیدن به شادی و دستیابی به موفقیت‌های بزرگ در زندگی، تفسیر شما از اتفاقاتی است که پیرامونتان می‌افتد. افراد موفق، مفسران بزرگی هستند. به این معنا که این افراد می‌توانند به راحتی اتفاقات منفی یا رویدادهایی که باعث تحلیل نیرویشان می‌شود را شناسایی کرده و از آنها دوری کنند. در مقابل می‌توانند جنبه‌های مثبت چالش‌های پیش رو را شناسایی کرده و از آنها در جهت پیشبرد اهداف و رسیدن به موفقیت استفاده کنند.

همیشه به همه اتفاقات حتی بد، به چشم تجربه‌های بزرگ زندگی‌تان نگاه کنید که می‌توانند به رشد و تعالی فردی شما کمک کرده و به شخصیت شما قدرت ببخشند. از این طریق است که می‌توانید قله‌های موفقیت را تا آخر بالا بروید. پس چیزی به نام شکست وجود ندارد، بلکه تمام اتفاقات، درس‌هایی برای زندگی ما هستند.

 

ساخت ذهنیت یک کارآفرین

 

2. مهارت تند خوانی را یاد بگیرید

خواندن، روشی قدرتمند برای کسب تجربه‌های گران قیمت دیگران است. به این معنا که شما در عرض چند ساعت مطالعه می‌توانید از آموخته‌ها و تجربیات دیگران درس بیاموزید. مثلاً بیشتر زندگی نامه‌ها، منعکس کننده راهبردها و فلسفه زندگی رهبران بزرگ دنیا و افراد شجاع است. زندگی نامه‌ این افراد را بخوانید و آنها را الگوی خود قرار دهید. تندخوانی به شما امکان می‌دهد که در مدت کوتاهی، به حجم بالایی از اطلاعات دست یابید.

3. نام افراد را به خاطر بسپارید و با آنها خوش رفتار باشید

این عادت و نشان دادن هیجان و اشتیاق هنگام صحبت با آنها، یکی از رازهای موفقیت انسان‌های بزرگ است. همه انسان‌ها در ضمیر ناخودآگاه خود دوست دارند از سوی دیگران مهم و قابل ستایش به نظر برسند. وقتی نام دیگران را به ذهن می‌سپارید، در واقع به آنها نشان می‌دهید که برایشان ارزش قائل هستید.

4. لطافت و خشونت رفتاری را با هم داشته باشید

در جایی که لازم است مهربانی و عطوفت داشته باشید، آن را به بهترین شکل به نمایش بگذارید و هرگاه لازم است، خشونت به خرج دهید همانند طوفان باشید. با این حال در همه شرایط ادب و نزاکت را رعایت کنید و به دیگران بی احترامی نکنید، چون متقابلاً از سوی دیگران به شما بی احترامی خواهد شد.

 

نکاتی از افراد موفق

 

5. راستگو، صبور، کوشا، با وقار و بخشنده باشید

داشتن همه این صفت‌های مثبت با هم، تصویری دوست داشتنی از شما در ذهن افراد دیگر می‌سازد. همچنین باعث می‌شود انرژی مثبتی از سمت دیگران دریافت کنید. وقتی افراد صفت‌های مثبت را در شما مشاهده کنند، به شما اعتماد پیدا می‌کنند. این ویژگی‌ها به ویژه برای موفقیت در انواع کسب و کار بسیار کارساز است.

6. برای موفقیت‌های کوچک هم از خود تقدیر کنید

موفقیت در زندگی تنها به دست آوردن پول نیست. موفقیت‌های کوچک نیز برای انسان خوشایند هستند. در پایان هر روز، از خودتان بابت موفقیت‌های کوچکی که به دست آورده‌اید یا کارهایی که توانسته‌اید به پایان برسانید، تشکر کنید. همچنین از تجدید قوای جسمی، روحی و ذهنی خود غافل نشوید. دیری نخواهد گذشت که به همه هدف‌های مهم زندگی‌تان دست یافته و عملکردتان برای انجام کارهای بزرگتر ارتقاء می‌یابد.

7. قدرت نفس کشیدن و رابطه آن با منبع انرژی خود را بشناسید

ذهن و تنفس، رابطه بسیار نزدیکی با هم دارند به این معنا که وقتی ذهنتان آشفته باشد، نفس‌هایتان سریع و کوتاه خواهد بود. اما در مقابل وقتی تمرکز داشته باشید و بدنتان ریلکس باشد، تنفستان عمیق و آرام خواهد بود. با تمرین تنفس عمیق و شکمی (دیافراگمی)، می‌توانید حتی در شرایط حاد نیز خونسردی خود را حفظ کرده و رفتاری آرام و موقر از خود نشان دهید. قانون حکیمان شرقی را همیشه به خاطر داشته باشید که «زندگی درست، در گرو تنفس درست است».

 

مقاله پیشنهادی: در مسیر موفقیت بدون توقف گام بردارید | عزت خواه دات کام

افراد موفق

 

8. از قدرت تلقین غافل نشوید

تلقین کردن، ابزاری مهم و کارآمد است که به شما در حفظ عملکرد مطلبوبتان کمک خواهد کرد. همه ما به طریقی در این دنیا نقشی را بر عهده داریم. شما می‌توانید از تکنیک‌هایی مشابه ورزشکاران و شخصیت‌های معروف برای افزایش کارآیی خود استفاده کنید. مثلاً اگر می‌خواهید در رفتار با دیگران اشتیاق و هیجان داشته باشید، این جمله را با خود تکرار کنید: «اشتیاق امروز من، بیشتر از دیروز است و فردا از امروز هم بیشتر خواهد بود». این جمله را بارها و بارها با خود تکرار کنید.

یک دفتر یادداشت تهیه کنید و این جمله را 500 بار بنویسید. اگر به مدت 3 هفته، این کار را هر روز انجام دهید، متوجه خواهید شد که ویژگی مورد نظر یعنی شور و اشتیاق را در خودتان ایجاد کرده‌اید. این روش را هزاران سال پیش، حکیمان هندی استفاده می‌کردند، زیرا به رشد روحی و عقلی آن‌ها کمک می‌کرده است. اگر در مدت گفته شده نتوانستید به هدفتان دست پیدا کنید، نا‌امید نشوید، زیرا به زودی به خواسته‌تان خواهید رسید. تلقین کردن، تأثیر شگرفی بر ذهن دارد.

9. روند پیشرفت خود را یادداشت کنید

در پایان هر روز، کارهایی که انجام داده‌اید و افکاری که در سرتان دارید را یادداشت کنید. در این بین، نه تنها موفقیت‌هایتان، بلکه مشکلاتی که در این راه داشته‌اید را نیز روی کاغذ بیاورید. این روش، تأثیر زیادی در از بین بردن نگرانی‌های شما داشته و به کمک آن می‌توانید راندمان بالا، افکار منظم و درستی داشته باشید.

10. استرستان را به افکار مثبت تبدیل کنید

استرس واکنشی است که شما در مواجهه با یک اتفاق از خود نشان می‌دهید. در واقع، تفسیر شما از رویدادهای پیرامونتان، بر نوع واکنش شما تأثیر می‌گذارد. مثلاً فرض کنید به شخصی که مهارت بالایی در زمینه سخنرانی ندارد بگویند، بعد از شام باید در حضور جمع درباره موضوعی صحبت کند. شخص با شنیدن این موضوع قطعاً دچار استرس شده و ضربان قلبش افزایش می‌یابد.

در مقابل، فردی که سخنران ماهری باشد، این کار را فرصتی برای به اشتراک گذاشتن افکارش می‌داند. شما می‌توانید اثرات منفی یک واقعه یا کار را به طور ذهنی تغییر داده و آنها را به سمت افکار مثبت سوق دهید. در این صورت، جنبه منفی اتفاقات دیگر معنایی نخواهند داشت.

 

افراد موفق چه نکاتی را رعایت می کنند؟

 

11. کتاب هفت عادت مردمان مؤثر را بخوانید

این کتاب نوشته استفان کاوی است. در این کتاب نویسنده جملاتی تأثیرگذار و حکیمانه را با خوانندگان به اشتراک می‌گذارد که به رشد شخصیتی آنها و گسترش روابط فردی‌شان کمک خواهد کرد. به طور کلی خواندن کتاب به رشد شخصیتی شما و افزایش روابط فردی‌تان کمک می‌کند.

12. از فایل‌های صوتی انگیزشی استفاده کنید

شنیدن فایل‌های صوتی انگیزشی را حتماً در برنامه روزانه خود بگنجانید. در حال حاضر بیشتر برنامه‌ها و کتاب‌هایی که با موضوع خودسازی تهیه می‌شوند با فرمت صوتی هم ارائه می‌شوند. می‌توانید در مسیرتان تا سرکار، یا زمانی که در صف بانک هستید یا شب‌ها هنگام ظرف شستن به این فایل‌ها گوش کنید. می‌توانید هنگام رانندگی هم این فایل‌ها را در ماشینتان پخش کنید. به طور کلی از زمان‌های بیکاری‌تان برای افزایش دانش و اطلاعات استفاده کنید.

 

فروش در آمازون

 

13. به رژیم غذایی‌تان اهمیت دهید

میوه و آب میوه‌های تازه مصرف کنید. با این کار متوجه افزایش انرژی و هوشیاری خود و عملکرد بهتر بدنتان خواهید شد. رعایت رژیم غذایی درست و مناسب موجب افزایش قدرت اراده شما خواهد شد، زیرا می‌توانید در برابر وسوسه خوراکی های نامناسب مقاومت کنید.

14. در محل کارتان به موسیقی ملایم گوش کنید

یک دستگاه پخش، تهیه کنید و در طول مدتی که سرکار هستید، به موسیقی ملایم و آرام بخش گوش کنید. همچنین عودهای خوش بو روشن کنید و تصاویر الهام بخش در محل کارتان قرار دهید. از این طریق، محیط کارتان به محلی خوشایند برای شما تبدیل شده و انگیزه‌تان به خودی خود برای کار افزایش می‌یابد. وقتی مسافرت می‌روید، زمان خود را طوری تنظیم کنید که مثلاً بتوانید نیم ساعت را در کتابفروشی فرودگاه بگذرانید. در آنجا، به جدیدترین و بهترین کتاب‌ها و سی دی‌های صوتی با موضوع خودسازی دسترسی خواهید داشت. البته به شرط این که اهل کتاب خواندن باشید.

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/what-successful-people-do
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط