وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راهکارهایی برای زندگی ساده تر در سال جدید

توضیحات کوتاه :
زندگی ساده می‌تواند برای افراد مختلف معانی و ارزش‌های مختلفی داشته باشد. رسیدن به سادگی، یک سفر است نه مقصد. در این سفر هم همیشه قدمها رو به جلو نخواهند بود، در ادامه با ساخت زندگی آشنا می‌شوید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
راهکارهایی برای زندگی ساده تر در سال جدید

 

خلاصه ای از مقاله

زندگی ساده تر چه مزایایی دارد؟ آیا این سبک زندگی بر موفقیت تاثیرگذار است؟ ساده زندگی کردن و حذف نمودن مشغله ها و کارهای اضافی می تواند هم به داشتن ذهنی آرامتر کمک نماید و هم زمان بیشتر برای انجام دادن کارهای مهم تر. در این مقاله به راهکارهایی برای داشتن زندگی ساده تر می پردازیم و بیان می کنیم که این سبک زندگی چگونه می تواند بر موفقیت های ما اثر بگذارد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

راه‌هایی برای ساده‌تر کردن زندگی

زندگی ساده می‌تواند برای افراد مختلف معانی و ارزش‌های مختلفی داشته باشد. اما به طور کلی می‌توان گفت یک زندگی ساده به تمرکز بر موضوعات اساسی و مهم، تبدیل بی‌نظمی به آرامش و انجام دادن کارهایی که برای شما مهم هستد نیاز دارد.

این یعنی باید از بسیاری چیزها دست بکشید، وقت خود را تنها به کسانی اختصاص دهید که دوستشان دارید و زمان خود را صرف انجام کارهایی کنید که به آنها علاقه دارید. به این معنا است که چیزهایی که به درد شما نمی‌خورد را دور بریزید و تنها چیزهایی را نگه دارید که برای شما قابل استفاده هستند.

اما رسیدن به سادگی همیشه راحت نیست. رسیدن به سادگی، یک سفر است نه مقصد. در این سفر هم همیشه قدمها رو به جلو نخواهند بود؛ ممکن است دو گام به جلو باشد و یک گام به عقب. بنابراین نیازمند صبر و حوصله است. اگر شما هم علاقه دارید تا زندگی خود را ساده‌تر کنید، این مقاله را مطالعه نمایید.

 

چگونه کسب و کار میلیاردی راه اندازی کنیم؟

 

لیست کوتاه برای ساده‌تر کردن زندگی

برای افرادی که فکر می‌کنند این فرایند باید کوتاه باشد، یک لیست کوتاه تهیه کرده‌ایم:

  • هر آنچه که برای شما مهم است را شناسایی کنید

  • بقیه چیزها را حذف کنید

به همین سادگی! البته این دو گام تنها زمانی می‌توانند کمک کننده باشند که شما بدانید چگونه آنها را در حوزه‌های مختلف زندگی خود به کار گیرید. بنابراین لیست بلند زیر را نگاه کنید.

لیست بلند ساده کردن زندگی

درست است که هیچ دستورالعمل گام به گامی برای رسیدن به سادگی در زندگی وجود ندارد، اما می‌توانید از لیست کلی زیر استفاده کنید. ممکن است همه این نکات برای شما کارآمد نباشند بنابراین آنهایی را انتخاب کنید که برای زندگی شما مناسب‌تر هستند.

1. لیستی از 4 یا 5 موضوع مهم تهیه کنید

این لیست باید شامل چیزهایی باشد که بیشترین ارزش را برای شما دارند. فرایند ساده کردن زندگی با این موضوعات شروع می‌شود چون هدف شما از این کار این است که برای این موضوعات در زندگی خود جا باز کنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه بهترین زندگی را بسازیم ؟ - تکنیک های موفقیت

سادگی در زندگی

 

2. تعهدات خود را ارزیابی کنید

به تمام اتفاقاتی که در زندگی شما رخ می‌دهند و تمام کارهایی که انجام می‌دهید نگاه کنید. از خانه و خانواده گرفته تا کار و سرگرمی و کسب و کار جانبی و دیگر پروژه‌ها.

به این فکرکنید که کدام یک از این موضوعات برای شما ارزش واقعی ایجاد می‌کنند. کدام کارها را بیشتر دوست دارید؟ کدام موضوعات بیشتر در راستای موارد در لیست قبلی هستند؟ آن‌هایی که در راستای موارد قبلی نیستند را حذف کنید.

3. زمان خود را ارزیابی کنید

روز خود را چگونه سپری می‌کنید؟ از زمانی که بیدار می‌شوید تا زمانی که دوباره به رختخواب می‌روید، چه کارهایی انجام می‌دهید؟ لیستی از این کارها تهیه کنید و دوباره مشخص کنید که آیا در راستای اولویت‌های شما هستند یا خیر.

آن‌هایی که نیستند را حذف کنید و بر فعالیتهای جدید که در راستای آن اولویت‌ها هستند تمرکز کنید و روز خود را دوباره طراحی کنید تا زندگی سادهتری داشته باشید.

4. وظایف کاری خود را ساده کنید

هر روزکاری ما متشکل از یک لیست بی‌پایان از وظایف کاری است. اگر بخواهید تمامی کارهای لیست خود را انجام دهید، مطمئناً نمی توانید آنها را به شیوه درستی انجام دهید.

بنابراین کارها را اولویت بندی کنید و آنهایی که از همه مهمتر هستند را انجام دهید و بقیه را حذف کنید یا از افراد دیگر بخواهید تا آنها را انجام دهند.

 

ساده تر زندگی کنیم

 

5. کارهای خانه را ساده کنید

به همین ترتیب کارهای خانه هم باید ساده شوند. گاهی اوقات لیست کارهای خانه به بلندی لیست وظایف کاری است که باز هم به همه آنها نمی‌رسیم.

پس بر کارهای مهم تمرکز کنید و به دنبال راههایی باشید تا بقیه را حذف کنید، مانند اتوماتیک سازی، حذف کامل، به دیگران سپردن یا استخدام نیروی کمکی.

6. نه گفتن را یاد بگیرید

این یکی از عادات مهم در زندگی روزمره همه ما به ویژه افرادی است که می‌خواهند زندگی خود را ساده کنند. اگر قدرت نه گفتن نداشته باشید، تعداد وظایفتان بسیار زیاد می‌شود.

7. ارتباطات خود را محدود کنید

زندگی امروزه ما سرشار از طیف وسیعی از انواع مختلف ارتباط است: از ایمیل و تلفن همراه گرفته تا توییتر، فیسبوک، اینستاگرام، تلگرام و بسیاری موارد دیگر. اگر بخواهید از تمام این راه‌های ارتباطی استفاده کنید کل روز شما را می‌گیرد.

برای ارتباطات خود محدودیت تعیین کنید. به عنوان مثال ایمیل‌های خود را در یک بازه زمانی مشخص بخوانید. تماس‌های تلفنی را محدود کنید. با تمام روش‌های ارتباطی همین کار را انجام دهید. یک برنامه مشخص داشته باشید و به آن پایبند بمانید.

 

زندگی ساده تر

 

8. استفاده از تلویزیون و بقیه رسانه‌ها را محدود کنید

این موضوع برای همه کاربرد ندارد. بنابراین اگر رسانه نقش مهمی در زندگی شما دارد می‌توانید این گام را حذف کنید. اما به طور کلی، زندگی ما تحت سلطه رسانه هایی مانند تلویزیون و اینترنت قرار گرفته است. بنابراین سعی کنید که استفاده از رسانه‌ها را محدود کنید تا از سادگی زندگی بیشتر لذت ببرید.

9. فضای فیزیکی اطراف خود را پاکسازی کنید

به اطراف خود در اتاق کار و منزل نگاه کنید و ببینید کدام آیتم‌ها هستند که هیچ کاربردی ندارند و فقط جا اشغال کرده‌اند. مثل ویراستار عمل کنید که همه چیز را خلاصه می‌کند و تنها نکات مهم را بر جا می‌گذارد.

همین کار را با لباس‌های خود انجام دهید. کمد خود را باز کنید و ببینید کدام لباس‌ها را بیش از یک سال است که نپوشیده‌اید اما هنوز در کمد جای دارند. تنها چند لباس ساده و رنگهایی که به راحتی با دیگر رنگها سِت می‌شوند را انتخاب کنید.

10. زمانی را با خود بگذرانید

هر کسی به زمانهایی نیاز دارد که با خود خلوت کند هرچند این کار برای برخی افراد راحت نیست. شاید به تمرین نیاز داشته باشید تا بتوانید به تنهایی و سکوت عادت کنید. این کار بسیار آرامش بخش است و برای یافتن چیزهایی که حقیقتاً برای شما مهم هستند نیاز است.

برای اینکه وقت کافی برای این کار پیدا کنید کارهای زیادی می‌توانید انجام دهید. به عنوان مثال، از زمانی که برای تماشای تلویزیون، استفاده از اینترنت، خرید، کارهای خانه و حتی فعالیت‌های تفریحی مانند مهمانی، بیرون رفتن و بازی‌های ویدیویی صرف می‌کنید بکاهید.

زمانی که به این طریق صرفه جویی می‌کنید را به خود اختصاص دهید.

11. با سرعت کم غذا بخورید

اگر با سرعت بالا غذا بخورید، نه تنها لذت غذا خوردن را درک نخواهید کرد بلکه به سلامت خود نیز ضرر می‌رسانید.

 

راهکارهایی برای زندگی ساده تر

 

12. در لحظه حال زندگی کنید

این نکته می‌تواند تفاوت عظیمی در ساده کردن زندگی ما داشته باشد. زندگی در لحظه حال باعث می‌شود که نسبت به زندگی آگاهی کامل داشته باشید، از آنچه که در اطراف شما و درون شما می‌گذرد و نقش بزرگی در آرامش روان ایفا می‌کند.

13. برای خود روتین درست کنید

یکی از بهترین کارها برای ساده کردن زندگی ایجاد روتین است مانند روتین صبحگاهی، روتین کاری، روتین پرداخت صورتحساب، روتین شبانه و غیره.

14. به دنبال سادگی درونی باشید

یکی از راههای ساده‌تر کردن زندگی این است که با درون خود ارتباط برقرار کنید. این ارتباط روحی می‌تواند از طریق مدیتیشین، ارتباط با طبیعت، دعا و هر کاری که برای شما راحت‌تر است انجام شود. به هر طریقی که این کار را انجام می‌دهید، مسلماً نتیجه شگفت انگیز خواهد بود.

15. اهداف ساده داشته باشید

به جای داشتن چندین هدف مختلف، آنها را به یک هدف محدود کنید. این کار نه تنها باعث کاهش استرس شما می‌شود، بلکه باعث موفقیت بیشتر نیز خواهد شد. به این طریق شما تمرکز بیشتری بر آن هدف خواهید داشت و تمامی انرژی خود را صرف آن می کنید و این کار می‌تواند به موفقیت بیشتر ختم شود.

 

راهکارهایی برای زندگی ساده تر در سال جدید

 

16. تکنیک‌های آرامش را یاد بگیرید

اگر هر اتفاقی که در زندگی برای شما می افتد باعث عصبانیت یا استرس شما می‌شود، ممکن است هرگز نتوانید زندگی خود را ساده کنید. یاد بگیرید خود را رها سازید و در آرامش بیشتری زندگی کنید.

17. از تبلیغات دوری کنید

تبلیغات باعث می‌شوند که ما بخواهیم بیشتر پول خرج کنیم. اصولاً تبلیغات به همین دلیل طراحی شده‌اند و اثربخش هم هستند. بنابراین راهی پیدا کنید که کمتر در معرض تبلیغات باشید چه در روزنامه باشد، چه در تلویزیون یا در فضای آنلاین. شما به اینها نیازی ندارید.

18. ذهن آگاهی را تجربه کنید

هر کاری که در طول روز انجام می‌دهید را با ذهن آگاه و با تمرکز کامل بر آن کار انجام دهید. سعی کنید حواس خود را تنها معطوف به آن کار در آن لحظه کنید. این کار باعث کاهش استرس و افزایش آرامش ذهنی می‌شود.

19. هر روز یک لیست از مهمترین کارها تهیه کنید

هر روز تنها 3 کار مهم که باید انجام دهید را بنویسید. نباید لیستی طولانی از کارها تهیه کنید که به احتمال زیاد هم تا آخر روز موفق به انجام آنها نمی‌شوید. وقتی هر روز سه کار خیلی مهم را به اتمام برسانید، در نهایت این احساس را خواهید داشت که به موفقیت بزرگی رسیده‌اید.

 

کسب درآمد دلاری با فروش در آمازون

 

20. گاهی اوقات هیچ کاری انجام ندهید

انجام ندادن هیچ کاری یک هنر است و باید بخش مهمی از کارهای روزمره ما باشد. بسیاری از ما آنقدر پرمشغله هستیم که نمی‌توانیم یک جا بنشینیم و هیچ کاری انجام ندهیم.

وقتی هم که زمانی برای انجام ندادن پیدا می‌کنیم، ذهنمان به مسائل دیگر مشغول می‌شود. اما باید یاد بگیریم که در طول این مدت، مطلقاً هیچ کاری انجام ندهیم و به استراحت بپردازیم. این کار برای دادن انرژی دوباره به ذهن و بدن بسیار مهم است.

با رعایت این نکات در زندگی خود می توانید از پیچیدگی های زندگی بکاهید و برای رسیدگی به خودتان و آنچه که اهمیت بیشتری برای شما دارد زمان بیشتری داشته باشید.

 

برای اینکه متناسب با توانایی های خود، مهارت های جدید یاد بگیرید، زندگی و کسب و کار ایده آل خود را مدیریت کنید و یک لایف استایل فوق العاده بسازید، با آموزش تکنیک های موفقیت می توانید این هدف را سنجیده تر محقق کنید.

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/simplify-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
مرجان گفته:
۰ | ۰

ساده زندگی کردن یا سبک مینیمالیسم

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما مرجان عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

حضور و نظرات شما همیشه باعث بهبود کیفیت فعالیت های ما می‌شود. پس همیشه همراه ما باشید و ما را از نظرات سازنده خود مطلع کنید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط