مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

قوانین موفقیت در کسب و کار چیست؟

توضیحات کوتاه :
موفقیت در کسب و کار هدفی است که همه کارآفرینانی که به تازگی کار خود را شروع کرده‌اند یا مدتی از آغاز به کارشان می‌گذرد، به دنبال آن هستند. اما سؤال مهم این است که چگونه می‌توان به این مهم رسید؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4

تعداد امتیازها: 2

 • 1.9k
 • 0
 • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
قوانین موفقیت در کسب و کار چیست؟

 

خلاصه ای از مقاله

در این مقاله قصد داریم به معیارهای بسیار مهم برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار اشاره کنیم. این سه معیار بعد از آنالیز تحقیقات انجام شده روی شرکت‌های موفق به دست آمده است. پس این سه معیار می‌تواند به کسانی که می‌خواهند به این مهم دست پیدا کنند، کمک نماید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

دستیابی به موفقیت کاری

موفقیت در کسب و کار هدفی است که همه کارآفرینانی که به تازگی کار خود را شروع کرده‌اند یا مدتی از آغاز به کارشان می‌گذرد، به دنبال آن هستند. اما سؤال مهم این است که چگونه می‌توان به این مهم دست پیدا کرد؟ مطمئناً برای اینکه بتوان به موفقیت چشمگیری رسید، باید یکسری از موارد را در کسب و کار رعایت نموده و از انجام یکسری از کارها نیز دوری کرد.

در این مقاله قصد داریم به معیارهای بسیار مهم برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار اشاره کنیم. این سه معیار بعد از آنالیز تحقیقات انجام شده روی شرکت‌های موفق به دست آمده است. پس این سه معیار می‌تواند به کسانی که می‌خواهند به این مهم دست پیدا کنند، کمک نماید.

 

راه اندازی فروش در آمازون

 

1. داشتن یک برنامه جامع و یکپارچه و بررسی میزان پیشرفت

از خودتان بپرسید کارآفرینان موفق به طور معمول تصمیم دارند برای مثال در 5 سال آینده در چه جایگاهی قرار گرفته باشند؟ شاید پاسخ به این سؤال راحت باشد. اما دستیابی به این هدف، به آسانی پاسخ دادن به این سؤال نیست. طبق تحقیقات انجام شده داشتن یک برنامه مشخص و معیارهای مناسب برای عملکرد، در هنگام راه اندازی یک کسب و کار موفق بسیار ضروری می‌باشد. در مقایسه با دیگر شرکت‌ها، این شرکت‌های موفق درباره جایگاهی که می‌خواهند به آن دست پیدا کنند، با دقت فکر کرده و برای آن برنامه ریزی مشخصی دارند.

این شرکت‌ها در کنار موارد گفته شده، فرآیند حرکت خود را به صورت منظم و دقیق بررسی می‌کنند. بررسی فرآیند حرکت برای دستیابی به موفقیت از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند منجر به تفاوت بسیار زیادی شود. هر چقدر معیارهایی که یک شرکت برای عملکرد خود مشخص می‌کند، بیشتر باشد، دستیابی به اهداف کار راحت‌تری خواهد بود. از آنجایی که داشتن یک برنامه ریزی بلندمدت مؤثر می‌تواند یکی از سخت‌ترین کارهایی باشد که باید در یک بیزینس انجام داد، بنابراین اگر یک کارآفرین بتواند این کار را به درستی انجام دهد، می‌تواند آینده مطمئن‌تری را پیش روی خود ببیند.

چرا که چشم انداز اصلی شرکت را از این طریق مشخص می‌کنند و در راستای همین چشم انداز مشخص، برنامه ریزی‌های کوتاه مدت و میان مدت خود را نیز طراحی می‌نمایند. در کنار آن، یک شرکت به برنامه ریزی کوتاه مدت هم نیاز دارد. این نوع از برنامه‌ها می‌تواند یک هفته یا یک ماه را پوشش دهند. برنامه ریزی‌های میان مدت نیز هر دو ماه یکبار صورت می‌گیرند و شما در این قسمت از کار آنچه که در بازار اتفاق می‌افتد را بررسی می‌کنید و مشخص می‌کنید که به چه راهکارهای جدیدی نیاز دارید.

 

قوانین موفقیت در کسب و کار

 

استراتژی‌هایی برای داشتن برنامه ریزی

اگر شما تاکنون برای کسب و کار خود برنامه ریزی لازم را انجام نداده‌اید، همین الآن این کار را انجام دهید. برای آماده سازی یک برنامه میان مدت باید موارد ذیل را در نظر داشته باشید.

 • داشتن یک چشم انداز برای آینده و یک برنامه مشخص برای دستیابی به آن. از خودتان بپرسید که می‌خواهید به کجا برسید و چگونه می‌توانید به جایگاهی که در نظر دارید، دست پیدا کنید؟ دقت داشته باشید پاسخی که شما به این سؤالات می‌دهید بسیار مهم می‌باشند و می‌توانند حرکت شما در مسیری که برای خود مشخص کرده‌اید را تحت تأثیر قرار دهند.
 • داشتن آنالیز و تحلیل SWOT. در این آنالیز، شما نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها را بررسی می‌کنید و با نتایج به دست آمده از این آنالیز، آینده را متصور شده و برای آن برنامه ریزی می‌کنید. در کنار این موارد شما باید به فاکتورهای خارجی و مسائل مربوط به محیط داخل شرکت خود نیز توجه لازم را داشته باشید.
 • اهدافی را مشخص نمایید که نشان می‌دهند آیا کسب و کار شما در مسیر درستی قرار گرفته است یا نه. بررسی کنید و ببینید چه نتایجی می‌توانند مشخص کنند کسب و کار شما در مسیر درست قرار گرفته است. این نتایج باید به شما نشان دهند که شما می‌توانید به اهدافی که برای کسب و کارتان تعیین کرده‌اید دست پیدا نمایید.

 

مقاله پیشنهادی: نحوه برنامه ریزی برای رسیدن به هدف

قوانین موفقیت

 

2. داشتن معیارهای عملکرد مناسب

اگر شما عملکرد خودتان را بررسی نکنید، چگونه می‌توانید تشخیص دهید که آیا در کار خود پیشرفتی داشته‌اید یا نه؟ معیار عملکرد، به شما کمک می‌کند تا فرآیندهای استاندارد شده‌ای داشته، مشکلات را کاهش داده و به راه حل‌های بهتری دست پیدا کنید. تمامی این موارد در نهایت به شما کمک می‌کنند تا راحت‌تر بتوانید به بهره وری مناسب برسید. معیارها می‌توانند از بدیهیاتی مثل هزینه‌ها نیز فراتر بروند و در کنار آنها بررسی دیگر شاخص‌ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در هنگام انتخاب معیار برای کسب و کار خودتان، مواردی که در ادامه بیان می‌شود را در نظر بگیرید.

 • با دقت درباره موضوعی که قصد بررسی آن را دارید فکر کنید و یک معیار مناسب تعیین نمایید. مواردی مثل کیفیت، مهلت تحویل، امنیت، تأثیرات محیطی و رضایت مشتریان و کارکنان را باید در نظر بگیرید.
 • اطلاعات به روز شده را انتخاب نمایید. معیارهای عملکرد باید به روزترین اطلاعات ممکن را دربر داشته باشد.
 • اطلاعات را در حالتی ارائه دهید که قابل فهم باشند. شما می‌توانید از نمودار، نمودارهای پایه و سایر عناصر بصری استفاده نمایید. به این ترتیب شما می‌توانید پیام خود را به شکل مؤثری با ذینفعان در میان بگذارید.

3. بهترین‌ها را به استخدام شرکت خود درآورده و آنها را متعهد نگه دارید

همه کارآفرینان باید به دنبال استخدام و حفظ بهترین کارکنان باشند. با این حال باید در نظر داشته باشند که میان میل خود برای پیدا نمودن و استخدام کاندیدهای قوی و پر کردن موقعیت‌های شغلی موجود در سریع‌ترین حالت ممکن، تعادل برقرار کنند. در حالی که داشتن بهترین کارکنان می‌تواند تفاوت فوق العاده‌ای را ایجاد کند، اما مطمئناً پیش بردن کار با تعداد کارکنان پایین‌تر از حد مورد نیاز هم می‌تواند کار دشواری باشد.

اقدامات مربوط به منابع انسانی در خصوص مواردی مثل پرداخت حقوق و مزایا و داشتن یک محیط کار مثبت می‌توانند نقش کلیدی در جذب و حفظ کارکنان ایفا کنند. بیشتر شرکت‌های موفق حال حاضر احساس می‌کنند که با پرداخت حقوق و مزایای بالاتر، ایجاد یک محیط محرک و ارائه فرهنگ سازمانی مثبت در مقایسه با رقبا به موفقیت فعلی خود دست پیدا کرده‌اند. در حالی که بزرگ‌ترین تفاوت میان این دو گروه به بحث حقوق و مزایا مربوط می‌باشد.

 

قوانین موفقیت در کسب و کار چیست؟

 

استراتژی‌های مربوط به استخدام کارکنان

 • فرهنگ شرکت خود را ارزیابی کنید. به منظور استخدام بهترین افراد، شما باید بدانید که نیازهای شرکت شما چه چیزهایی می‌باشند. مأموریت شما چیست؟ ارزش‌های این مأموریت چه چیزهایی می‌باشد؟ به چه نوع افرادی نیاز دارید؟ به دنبال چه طرز فکری می‌باشید؟ شما باید به دنبال کاندیداهای بالقوه‌ای باشید که تصویر بزرگ‌تری را در ذهن دارند. سپس عملکرد و سرعت آنها را بررسی نمایید.
 • زمان و تلاش خود را به پیدا کردن افراد مناسب اختصاص دهید. زمان و تلاشی که شما صرف پیدا کردن و جذب بهترین کارکنان می‌کنید، در حقیقت همان زمان و تلاشی است که شما بعد از استخدام آنها در طولانی مدت ذخیره می‌کنید. فرصت‌های شغلی شرکت خود را به انتشار عموم درآورده و توضیحات دقیق مربوط به شغل موردنظر را نیز عنوان نمایید. مصاحبه‌هایی را طراحی کنید که ساختار خوبی دارند. در این مصاحبه‌ها باید دانش کاندیداها مورد بررسی قرار بگیرند و توانایی آنها در انجام وظایف مربوط به کار مورد نظر نیز آنالیز شود. از کاندیداها بخواهید که درباره علایق خود در بیرون از محیط کار صحبت کنند تا بتوانید در نهایت کسی که بیشترین تطابق را با نیازهای شرکت شما را پیدا نمایید. در نهایت از آنها معرف بخواهید. داشتن معرف معتبر و خوشنام می‌تواند خیلی کمک کننده باشد.

 

فروش در آمازون

 

 • کارمندان جدید را استخدام نمایید. در کنار آموزش، شما باید در نظر بگیرید که کارکنان جدید را در کنار کسانی که مدت زمان طولانی در شرکت شما مشغول بوده‌اند، داشته باشید. بدین ترتیب می‌توانید این امید را داشته باشید که کارکنان جدید زیر نظر افراد قدیمی‌تر کار کرده و آموزش‌های لازم را ببینند.
 • در زمینه تشویق و پاداش، نوآورانه رفتار کنید. شما باید کاری کنید تا کارکنانی که وفادار و کارآمد هستند، انگیزه لازم برای ماندن در کسب و کار شما را داشته باشند. برای مثال می‌توانید به آنها تعطیلات اضافی یا دیگر مزایای شغلی دهید. شما می‌توانید برنامه‌های به اشتراک گذاشتن سود را نیز در نظر بگیرید. همچنین می‌توانید به کارکنانی که افراد جدیدی را برای استخدام معرفی می‌کنند نیز به روش‌های مختلف پاداش دهید. شرایط کار را به شکلی دربیاورید که کارکنان بتوانند میان کار و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کنند. در نظر داشتن برنامه‌های سلامت و حتی عضویت در باشگاه‌های ورزشی نیز می‌تواند مؤثر واقع شود.

 

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/rules-of-success-in-business
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط