مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

روتین صبحگاهی افراد موفق چگونه است؟

توضیحات کوتاه :
کارآفرینان موفق با یک برنامه ریزی و آینده نگری درست نه تنها توانسته اند خودشان پیشرفت کنند بلکه با کارآفرینی راه موفقیت را برای دیگران هموار کرده اند. شما نیز می توانید یکی از آنها باشید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 18

  • 12.3k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
روتین صبحگاهی افراد موفق چگونه است؟

 

خلاصه ای از مقاله

یکی از رموز موفقیت افراد موفق، داشتن یک روتین صبحگاهی منظم و درست می باشد. در این مقاله به روتین صبحگاهی تام بیلیو، یکی از کارآفرینان موفق و موسس شرکت Quest Nutrition می پردازیم.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه با یک روتی ن صبحگاهی مناسب میلیاردر شویم؟

تام بیلیو، یک کارآفرین موفق است که شرکت Quest Nutrition را با کمک شرکای خود، ران پنا و مایک اوسبورن تأسیس نمود. این شرکت در حال حاضر بیش از یک میلیارد دلار ارزش دارد. او مصاحبه‌های سریالی اش را با نام Impact Theory شکل داد و آن را با برنامه قبلی خود، یعنی Inside Quest ترکیب نمود. این برنامه او بیش از 165 میلیون بار مورد بازدید قرار گرفته است.

به گفته بیلیو، او فرد به شدت تنبلی بود و در طول زندگی خود همیشه صبح‌ها تا مدت‌ها در تخت خواب خود باقی می‌ماند. او آنقدر تنبل بود که حتی اگر احساس سرما هم می‌کرد، حاضر نبود از تخت خواب خود بیرون آمده و یک سویشرت به تن کند. او حتی در دوران کودکی هم هیچ نشانه‌ای از موفقیت نشان نمی‌داد. مادر او، که به گفته تام بزرگ‌ترین قهرمان زندگی او است، تصور می‌کرد که بیلیو در زندگی آینده خود شکست می‌خورد.

 

چگونه یک کسب و کار میلیاردی راه اندازی کنیم

 

حال این سؤال مطرح می‌شود که چگونه یک کودک تنبل که هیچ نشانه‌ای از موفقیت را از خود بروز نداده بود، در نهایت توانسته موفق شود؟ بیلیو در یکی از مصاحبه‌های خود عنوان کرده است: «اولین گامی که من برداشتم، شکل دادن دوباره شخصیتم به کمک تبدیل نگرشم از یک حالت ثابت به یک حالت رشد یافته بود. زمانی که من دست از نگرانی برای حرکت در مسیر درست برداشتم و به نگرانی برای پیدا کردن پاسخ درست، آن هم سریع‌تر از دیگران روی آوردم، توانستم رشد نامحدود خودم را پایه گذاری کنم. عامل دیگری که در کنار این اصل به موفقیت من کمک کرد، چگونگی استفاده من از زمان، به ویژه ساعات صبح بود.» در ادامه به عاداتی که بیلیو به مرور زمان پیدا کرده و همچنان نیز  آنها را انجام می دهد و او را به یک کارآفرین موفق تبدیل نموده است را با هم مرور می‌کنیم.

1. برای موفقیت در زندگی باید عادت خواب مناسبی داشته باشید

روتین صبحگاهی بیلیو از بعد از ظهر روز قبل آغاز می‌شود. بیش از یک دهه است که او برای بیدار شدن به هشدار ساعت نیاز ندارد. شما در روز به میزان مشخصی خواب نیاز دارید. اگر میزان خواب مناسبی نداشته باشید، عملکرد شما در روز کاهش چشمگیری پیدا می‌کند. این کاهش آنقدر زیاد می‌شود که می‌توانید تأثیر آن را در عملکرد خود با استفاده از آزمون توانایی شناختی آزمایش کنید. بنابراین در گام اول، خواب شب را به عنوان مهم‌ترین کاری که باید در طول یک روز انجام دهید، در نظر بگیرید. به طور معمول هر کجا که هستید، سعی کنید بین ساعت 3 تا 4 بعد از ظهر به خانه آمده و کارهای خود را انجام دهید. به این ترتیب می‌توانید شب را زودتر به تخت خواب بروید.

 

 افراد موفق

 

2. تمرینات بدنی انجام دهید تا زندگی موفقی را داشته باشید

به گفته تام او هر روز صبح به محض اینکه از خواب بیدار می‌شود به خودش یادآوری می‌کند که باید تمرین بدنی داشته باشد. او 5 روز در هفته تمرین می‌کند اما مثل خیلی‌های دیگر علاقه‌ای به رفتن به باشگاه ندارد. ولی در هر صورت از تخت خواب خود بیرون آمده و برای ورزش کردن به باشگاه می‌رود. بیلیو یک باشگاه در خانه خود دارد. به همین دلیل هم فاصله زمانی بین بیدار شدن او تا شروع تمرینات، تنها حدود 10 دقیقه است.

یکی از کارهای ضروری که باید برای موفقیت در زندگی انجام دهید، داشتن نظم است. موفقیت با انجام کارهایی به دست می‌آید که شاید شما دوست نداشته باشید آنها را انجام دهید اما مجبور به انجام آنها می شوید. شما باید کاری که به عهده دارید را انجام دهید، حتی اگر تک تک سلول‌های بدنتان به شما بگویند که آن کار را انجام ندهید.

برای مثال، شما مجبور هستید از تخت خواب بیرون بیایید، حتی اگر هم مایل باشید تمام روز آنجا استراحت کنید. شما باید روز جمعه که همه دوستانتان در مهمانی بوده و تفریح می‌کنند، کار کنید. یا اینکه شما مجبور هستید زمانی را که می‌خواهید صرف بازی ویدئویی کنید به تماشای برنامه‌های آموزشی کسب و کار خود اختصاص دهید.

این موارد ممکن است برای هر شخص یک چیز متفاوت باشد. برای بیلیو رفتن به باشگاه دقیقاً همین حالت را دارد. او از باشگاه رفتن لذت نمی‌برد اما با این کار به خودش قدرت داده و توانسته است نظم خوبی را زندگی خود ایجاد نماید. موفقیت، شانسی به دست نمی‌آید و باید برای رسیدن به آن تلاش کنید.

 

مقاله پیشنهادی: چهار کلید اصلی برای نظم بیشتر در کارهای روزانه

روتین صبحگاهی

 

3. ذهن خود را تمرین دهید

داشتن تمرینات بدنی به تنهایی کافی نیست و شما باید ذهن خود را نیز تمرین دهید. در حقیقت بدن هر کس نشان دهنده ذهن اوست. بلافاصله بعد از تمرینات بدنی، مدیتشن کنید. این دقیقاً همان کاری است که بیلیو هر روز انجام می‌دهد. با مدیتیشن شما می‌توانید توانایی خود در تمرکز را بالا ببرید. همچنین یاد می‌گیرید که چگونه ذهن خود را به سرعت آرام کنید. ما در جهانی زندگی می‌کنیم که همه چیز به سرعت پیش می‌رود و همواره با اضطراب و عوامل برهم زننده تمرکز رو به رو می‌شویم. اینکه بتوانید ذهن و زندگی خود را سریع‌تر کنیم، اتفاق خیلی مثبتی است اما باید در کنار آن یاد بگیریم هر زمان که نیاز بود آنها را به صورت آگاهانه آرام نماییم. علاوه بر این نیاز است یاد بگیریم که چگونه خودمان را آرام کنیم.

شما برای اینکه فرد موفقی باشید، باید این توانایی را در خود ایجاد کنید. زمان مدیتیشن شما، به میزان استرس و نگرانیتان بستگی دارد اما معمولاً باید بین 20 تا 30 دقیقه باشد. در هنگام مدیتیشن از تکنیک نفس عمیق استفاده کنید. در این حالت شما باید ذهن خود را کاملاً آرام نموده و نفس عمیق بکشید. بیلیو در هنگام تعریف اولین باری که مدیتیشن انجام داده است، گفت: «من اولین باری که این کار را انجام دادم، تنها توانستم حدود 5 یا 10 دقیقه دوام بیاورم. اما اکنون احساسی که از این کار پیدا می‌کنم را خیلی دوست دارم و تا زمانی که پاهایم خواب نروند، این کار را ادامه می‌دهم.»

 

روتین صبحگاهی افراد موفق چگونه است؟

 

4. ذهن آرامی داشته باشید

یکی از زیباترین کارهایی که در مدیتیشن اتفاق می افتد این است که شما ذهن خود را در حالت موج آلفا قرار می‌دهید. این موج یکی از خلاقانه‌ترین حالت‌های ذهنی است. بیلیو در این زمینه می‌گوید: «زمانی که من مدیتیشن خود را پایان می‌دهم، قبل از اینکه این موج‌های آلفا از بین رفته و من به زندگی عادی برگردم، تلاش برای آرام کردن ذهن خود را پایان می‌دهم. سپس به جای آن، به یکی از چالش برانگیزترین مشکلاتی که در زندگی دارم، فکر می‌کنم. این یک استراتژی قدرتمند است چرا که در این مرحله از ذهن می‌توانم ارتباطات منحصر به فردتری داشته باشیم. در این مرحله من می‌توانم راه حل‌های خلاقانه‌تری را پیدا کنم که پیش از این مرحله به ذهنم نمی‌رسیدند.»

5. عادت مطالعه را تقویت کنید

هر روز مطالعه داشته باشید. بیلیو در ادامه صحبت‌هایش درباره روتین صبحگاهی خود گفت: «من اعتقاد دارم که هر فرد هر چقدر ورودی داشته باشد، به همان میزان خروجی دارد. به همین دلیل نیز هر روز بخش مناسبی از زمان خود را به این کار اختصاص می‌دهم.» تام بیلیو 5 راه که از آن طریق مطالعه دارد را معرفی می‌کند. یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که او عنوان می‌کند، استفاده از «لحظات گذر» برای مطالعه است. این لحظات مثلاً می‌توانند لحظه مسواک زدن، لباس پوشیدن، آشپزی کردن یا کارهایی از این قبیل باشد.

6. یک لیست از مهم‌ترین کارهای خود تهیه نمایید

هر کاری که باید در زندگی و کسب و کار خود انجام دهید و به نظرتان از اهمیت بالایی برخوردار است را یادداشت نمایید. سپس زمانی که روز کاری خود را شروع کردید، اولین چیزی که به ذهن می‌آورید این باشد که لیست نوشته شده خود را دنبال کنید. سعی کنید تمام مواردی که یادداشت کرده‌اید را با دقت و سرعت انجام دهید. یک کار جالب که بیلیو در این زمینه انجام می‌دهد این است که اگر یک کار را برای سه روز متوالی انجام ندهد، آن را از لیست حذف می‌کند.

چرا که به این نتیجه می‌رسد که آن کار آنقدر مهم نبوده است که تا این میزان انجام دادن آن به تأخیر افتاده است. سعی کنید لیست خود را از مهم‌ترین کار تا کم اهمیت‌ترین اولویت بندی کنید. به این ترتیب روی کارهایی که از اهمیت بیشتری برخوردار هستند، تمرکز بیشتری خواهید داشت.

 

کسب درآمد با فروش در امازون

 

7. ایمیل‌های دریافتی را در نظر نگیرید

به اعتقاد بیلیو این کار، یکی از مهم‌ترین اشتباهاتی است که در زمینه مدیریت زمان اتفاق می افتد. او در این زمینه می‌گوید: «بررسی ایمیل‌های دریافتی یک قصور مدیریتی توسط یک کارآفرین است. اگر شما قبل از اینکه نیازهای اصلی شرکت خود را دنبال کنید، به بررسی ایمیل‌های دریافتی خود بپردازید، یعنی پذیرفته‌اید که دیگران بهتر از خودتان می‌دانند که باید چه کار کنید. من به خودم یاد داده‌ام تا زمانی که به انجام این کار نیاز نیست، این کار را انجام ندهم. معمولاً قبل از بررسی ایمیل‌ها حدود 5 تا 7 ساعت کار مفید انجام داده‌ و زمانی را که به این کار اختصاص می‌دهم کمتر از 1 ساعت در روز است.»

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/successful-people-routine
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط