موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه بهترین زندگی را بسازیم ؟ - تکنیک های موفقیت

توضیحات کوتاه :
شاید بارها شنیده‌اید "بهترین زندگی را تجربه کنید" چه توصیه خوب و زیبایی. دوست داریم در نگاه به گذشته شاهد گذشته‌ای سرشار از موفقیت و پیشرفت باشیم. اما چگونه؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 5.6k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
چگونه بهترین زندگی را بسازیم ؟ - تکنیک های موفقیت

 

خلاصه ای از مقاله: 

چگونه بهترین زندگی را بسازیم؟ شما یک انسان منحصر به فرد هستید، بنابراین تجربه بهترین زندگی نیز منحصراً در دست خود شما است. نوع زندگی شما، ارزش‌های واقعی و حقیقی‌تان را منعکس خواهد کرد. بهترین نسخه زندگی شما متشکل از چیزهایی است که موجب شادی و رضایت می‌شوند و شما را از دیگران متمایز می‌سازند.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 

اصول زندگی خوب و موفق

همه ما دوست داریم یک زندگی شاد و هدفمند داشته باشیم. شاید بارها شنیده‌اید "بهترین زندگی را تجربه کنید" چه توصیه خوب و زیبایی. همه ما دوست داریم در ارتباط با خودمان و در ارتباط با دیگران بهترین عملکرد را داشته باشیم. دوست داریم احساس کنیم جزء مهمی از دنیا هستیم و اثر بزرگی در دنیای هستی به جا خواهیم گذاشت. دوست داریم وقتی به گذشته خودمان نگاه می‌کنیم شاهد گذشته‌ای سرشار از موفقیت و پیشرفت باشیم و از این بابت به خودمان ببالیم. اما چگونه می‌توان بهترین زندگی را ساخت؟

 

 

چگونه کسب و کار موفقی راه اندازی کنیم؟

 

تکنیک‌هایی برای تجربه بهترین زندگی

این تکنیک‌ها شما را از زندگی فعلی به بهترین نسخه از زندگی‌تان هدایت می‌کند:

- بهترین نسخه از خودتان باشید

اگر می‌خواهید طعم بهترین نسخه از زندگی‌تان را بچشید، ابتدا باید بهترین نسخه خودتان باشید. سعی نکنید نقش فرد دیگری را بازی کنید. نباید همان کسی باشید که دیگران انتظار دارند. شما دوست دارید چه کسی باشید و چه تمایزی با دیگران داشته باشید؟

- ویژگی‌های شخصیتی خودتان را بشناسید

برای آنکه بتوانید بهترین نسخه خودتان باشید، باید ویژگی‌های شخصیتی خودتان را به‌درستی بشناسید. در موقعیت‌های مختلف، واکنش‌های شما چگونه است؟ چه عادت‌هایی دارید؟ چه چیزهایی موجب شادی، خوشحالی و رضایت‌خاطر شما می‌شوند؟ چه چیزهایی شما را ناامید و ناراحت می‌کنند؟ تحت شرایط استرس‌زا رفتار و عملکرد شما چگونه است؟ چه چیزی به شما انرژی می‌دهد؟ چه چیزهایی توان و انرژی شما را تحلیل می‌برد؟ چه عواملی زندگی شما را بهتر می کند؟

 

مقاله پیشنهادی: احساس شادی و موفقیت در زندگی 

چگونه بهترین زندگی را بسازیم ؟

 

- عادت‌های بد خودتان را شناسایی کنید

یکی از مراحل خودشناسی، شناخت و توجه به عادت‌های بد است. چه مواردی موجب می‌شوند احساس خوبی نداشته باشید؟ آیا اسکرول کردن در صفحه اینستاگرام موجب می‌شود حال بهتری پیدا کنید؟ آیا بیهوده گذراندن زمان در کنار دوستان باعث احساس خوب شما می‌شود؟ آیا با خوردن فست فود حس بهتری پیدا می‌کنید یا بعداً خودتان را سرزنش می‌کنید؟ ابتدا خودتان را بشناسید، سپس عادت‌های بدی که موجب هدر دادن زمان، تقلیل انرژی و نارضایتی و ناامیدی می‌شوند را حذف کنید. این عادت های بد دشمن رسیدن شما به بهترین نسخه از خودتان هستند.

- برای یک زندگی موفق هدف‌گذاری داشته باشید

پس از این‌که خودتان را شناختید و متوجه شدید چه چیزی موجب شادی و رضایت شما می‌شود و چه چیزهایی فقط انرژی‌تان را کاهش می‌دهد، زمان آن است که ببینید بهترین نسخه از زندگی‌تان چگونه محقق می شود. یکی از مهم‌ترین اقدامات اولیه، هدف‌گذاری در زندگی است. اگر هدفی مشخص کنید انگیزه و اشتیاق‌تان پررنگ‌تر خواهد شد. اهداف، همان چیزهایی هستند که می‌خواهید به آن‌ها برسید و می‌توانید طبق برنامه زمانی روزانه، ماهانه و سالانه برنامه‌ریزی داشته باشید. نوشتن اهداف، کمک بزرگی در تحقق آن‌ها خواهد بود. با نوشتن، اهدافتان را محسوس‌تر و قابل‌دسترس‌تر می‌بینید. بنابراین، احتمال تحقق آن‌ها افزایش می‌یابد.

 

زندگی بهتر

 

- بهترین نسخه زندگی‌تان را تصویرسازی کنید

تصویرسازی به تقویت احساس شما در تجربه یک زندگی موفق کمک می‌کند. می‌توانید خواسته‌ها و علایق بیشتری را در این تصویرسازی بگنجانید و یک نگرش کاملاً مثبت بسازید. در تکنیک تصویرسازی ابتدا مسئله مورد تمرکز را مشخص کنید. زمانی که به این خواسته یا هدف رسیدید چه احساسی خواهید داشت. سپس رویاپردازی را شروع کنید و به قدرت تخیل خود پروبال دهید. مثلاً اگر رویای شما کارآفرینی است، تصور کنید:

حوزه کارآفرینی شما چیست؟ 

در مقام یک کارآفرین چه لباسی بر تن دارید؟ 

چگونه با کارمندان‌تان صحبت می‌کنید؟ 

در زمان گفتگو با کارمندان یا سرمایه‌گذاران چه احساسی دارید؟ 

چه تعداد کارمند دارید؟ 

دفتر کار شما چقدر بزرگ است و چگونه طراحی شده است؟ 

پس از فروش موفق محصول چه برنامه‌ای دارید؟ توسعه شرکت، افزایش کارمندان، سرمایه گذاری و .....

 

مقاله پیشنهادی: قدرت تصویر سازی ذهنی 

زندگی موفق

 

5 راه عملی برای ساخت بهترین زندگی

اکنون که تصمیم‌تان را گرفتید و زندگی خوب آینده را تصویرسازی کردید، اجازه دهید چند راه عملی برای رسیدن به این زندگی مطلوب را مرور کنیم.

1. بر خواسته‌ها و اهداف تمرکز کنید

تصمیم شما هر چه باشد بر همان تمرکز کنید. اگر می‌خواهید یک کارآفرین موفق شوید بر کارآفرینی تمرکز کنید و اگر می‌خواهید یک نوازنده موفق شوید نوازندگی را مورد توجه قرار دهید. موفقیت در انجام چند کار همزمان یک افسانه است. ممکن نیست بتوان همزمان چند کار را به بهترین شکل انجام داد. کارهایی که با تمرکز بیشتر انجام می‌شوند خستگی کمتر و بهره‌وری بیشتری دارند.

2. مسئولیت کارهایتان را به عهده بگیرید

اقدام کردن برای رسیدن به هدف ترسناک به‌نظر‌ می‌رسد. هم از این جهت که با ترس از شکست مواجه هستیم و هم می‌دانیم برای رسیدن به هدف و موفقیت باید کارهای زیادی را انجام دهیم. به ‌هر‌حال، تصمیم با شما است که اقدام کنید و ریسک‌پذیر باشید تا به بهترین نتیجه و زندگی دلخواهتان برسید یا در همان نقطه امن باقی بمانید. با شما است که مسئولیت‌پذیر باشید و برای ساخت بهترین زندگی اقدام کنید.

3. در لحظه حال زندگی کنید

هر روز فرصت جدیدی است تا شما زندگی مطلوب و شایسته‌ای را بسازید. در اکثر موارد با خودمان می گوئیم "وقتی مهارت زبان انگلیسی‌ام بهتر شد برای گفتگو اقدام می‌کنم" ، "وقتی اعتماد به نفسم بیشتر شد دنبال کار جدید می‌روم" یا " وقتی کفش ورزشی خریدم هر روز دو تمرین می‌کنم" اما به این فکر نمی‌کنیم که خب، الان چطور؟ چگونه با چیزهایی که الان دارم شروع کنم. همیشه انجام کارهایمان را به تعویق می‌اندازیم؛ تا زمانی که دوربین جدیدی بخرم، تا زمانی که فلان دوره را ثبت نام کنم، تا زمانی که کفش بهتری داشته باشم. گویی این وسایل جدید هستند که موجب شادی و رضایت می‌شوند و آنچه را در زمان حال داریم فراموش می‌کنیم. درست این است که همان دوربین قدیمی را برداریم، همان کفش قدیمی را بپوشیم و همان کاری را انجام دهیم که امروز از انجامش لذت می‌بریم.

4. از افراد مزاحم خلاص شوید

به محیط اطرافتان نگاهی بیندازید؛ افراد یا وسائلی که با آ‌ن‌ها سروکار دارید. آیا آن‌ها موجب شادی و رضایت شما می‌شوند؟ در صورتی که پاسخ‌تان مثبت است، آن‌ها را حفظ کنید اما اگر در پاسخ دادن شک دارید یا جواب شما منفی است آن‌ها را از دایره ارتباطی خود خارج کنید.

 

 

چگونه با فروش در آمازون ثروتمند شویم؟

 

5. بابت کوچکترین نعمت‌هایی که دارید سپاسگزار باشید

همه ما آنقدر مشغله داریم که اغلب فراموش می‌کنیم بابت چیزهایی که داریم شکرگزار باشیم. حتی زمانی که ناراحت هستید دلایلی برای شکرگزاری وجود دارند. روانشناسان معتقدند ارتباطِ قدرتمندی میان حس شکرگزاری و احساس شادی و رضایت وجود دارد. به جای ناراحتی و دلخوری بابت نداشته ها، شکرگزار چیزهایی باشید که در اختیار شما هستند.

اصلاح باورهای اشتباه زندگی، ساخت لایف استایل صحیح، یادگیری تکنیک های مدیریت بیزینس به گونه ای که شما بتوانید شیوه های آزادی بیزینس خود از المان زمان و مکان را یاد بگیرید و در کل ساخت یک زندگی ایده آل و ذهنیت یک کارآفرین، از جمله مواردی است که می تواند زندگی را برای شما جذاب تر سازد. وقتی راهنمایی در این زمینه وجود داشته باشد، طبیعتا انجام این کارها خیلی آسانتر می گردد. دوره پاراسل زندگی راهنمای شما در این زمینه خواهد بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/how-build-better-life
برچسب ها
زندگی موفق
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط