تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

20 ایده میلیون دلاری

توضیحات کوتاه :
شرکت‌های بزرگی مانند اپل و وبسایت‌های بسیار موفق مانند آمازون و فیسبوک همگی یک نکته مشترک دارند: با یک ایده میلیون دلاری شروع به کار کرده‌اند. اما ایده‌های میلیون دلاری موفق چگونه خلق شده‌اند؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 18

  • 4k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
20 ایده میلیون دلاری

 

خلاصه ای از مقاله

هرچه ایده‌های شما بیشتر باشد، شانس این که از میان آنها یک ایده میلیون دلاری پیدا کنید بیشتر خواهد شد. از ایده پردازی نترسید. هیچکس قرار نیست شما را بابت این ایده‌ها قضاوت یا سرزنش کند. در این مقاله به 20 تکنیک امتحان شده و ثابت شده می‌پردازیم که برخی از موفق‌ترین و باهوش‌ترین کارآفرینان برای رسیدن به ایده‌های میلیون دلاری از آنها استفاده کردند.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه یک ایده میلیون دلاری داشته باشیم؟

شرکت‌های بزرگی مانند اپل و وبسایت‌های بسیار موفق مانند آمازون و فیسبوک همگی یک نکته مشترک دارند: همه آنها با یک ایده میلیون دلاری شروع به کار کرده‌اند. پرسش بزرگ این است که بنیانگذاران این شرکت‌ها چگونه به این ایده‌های میلیون دلاری رسیده‌اند؟ آیا آنها نشستند و منتظر یک ایده الهام‌بخش شدند یا نشستند تا شانس در خانه آنها را بزند؟ پاسخ این است: شانس کمترین تأثیری در موفقیت آنها نداشته است. در این مقاله به 20 تکنیک امتحان شده و ثابت شده می‌پردازیم که برخی از موفق‌ترین و باهوش‌ترین کارآفرینان برای رسیدن به ایده‌های میلیون دلاری از آنها استفاده کردند.

 

چگونه می توان ذهنیت یک کارآفرین موفق را داشت

 

1. ایده‌های زیادی را تولید کنید

هرچه ایده‌های شما بیشتر باشد، شانس این که از میان آنها یک ایده میلیون دلاری پیداکنید بیشتر خواهد شد. از ایده پردازی نترسید. هیچکس قرار نیست شما را بابت این ایده‌ها قضاوت یا سرزنش کند. به دنبال ایده‌هایی باشید که مشکلی را برای مردم حل کنند. خود را جای مشتری یا کاربر بگذارید و ببینید کدام بخش از یک محصول یا خدمت را دوست ندارید. سپس سعی کنید که برای آن راه‌حلی پیدا کنید. به عنوان مثال مؤسس شرکت دراپ‌باکس، ایده فضای ذخیره ابری را به این دلیل عملی کرد که همیشه فلش مموری خود را فراموش می‌کرد.

2. زیاد شکست بخورید

تمامی ایده‌هایی که شکست خورده‌اند تنها پله‌هایی هستند که شما را به سمت ایده‌های موفق هدایت می‌کنند. گاهی اوقات شما باید هزاران بار شکست بخورید تا در نهایت موفق شوید. صرفنظر از اینکه چقدر اشتباه می‌کنید و سرعت پیشرفت‌تان چقدر کم است، باز هم جلوتر از کسانی هستید که هیچ کار و تلاشی نمی‌کنند.

3. اطلاعات را آگاهانه استفاده کنید

برخی از مردم فکر می‌کنند که خواندن کتاب و وبلاگ و گوش دادن به فایل‌های صوتی هیچ فایده‌ای ندارد. در صورتی که اینطور نیست. افرادی که کتاب می‌خوانند یک مزیت بزرگ نسبت به دیگران دارند. اطلاعات و ایده‌های جدید بیشتر به سراغ این افراد می‌آیند. اما صرف خواندن این کتابها کافی نیست. وقتی از منابع اطلاعات استفاده می‌کنید، تنها مصرف کننده نباشید. از دید خلاقانه به این مطالب نگاه کنید. ایده‌های میلیون دلاری زیادی در اطراف شما هستند که منتظرند شما آنها را کشف کنید.

 

مقاله پیشنهادی: ایده پردازی برای ثروتمند شدن

20 ایده میلیون دلاری

 

4. بر موضوعات و اید هایی تمرکز کنید که بازارهای بزرگی دارند

یک میلیون دلار در یک بازار بسیار بزرگ چیزی نیست اما در یک بازار کوچک با موقعیت‌های محدود، مطمئناً دسترسی به آن سخت است. حتی استیو جابز هم اگر مدیرعامل یک شرکت در بازاری کوچک بود نمی‌توانست به درآمد بالایی دست یابد. بنابراین اندازه بازار مهم است چون درآمد زیاد از تقاضای بالا در یک بازار بزرگ ناشی می‌شود.

5. تحقیق بازار انجام دهید

قبل از اینکه از لحاظ احساسی به یک ایده جذب شوید، ابتدا تحقیق بازار انجام دهید. مطمئن شوید که ایده‌ای که دنبال می‌کنید جایی باشد که پولساز است. مشتریان شما چه کسانی خواهند بود؟ چقدر درآمد دارند تا بتوانند خرج کنند؟

6. چشم، گوش و ذهن خود را باز نگه دارید

اغلب مواقع، شکست یک ایده، درهای جدیدی را برای ایده بعدی باز می‌کند. اگر ایده شما شکست خورد، آنقدر خود را درگیر آن و غبطه خوردن نکنید که دیگر نتوانید ایده‌های جدید را ببینید.

 

پشنهاد مطالعه مفید : کسب و کار میلیون دلاری برای نوجوانان

20 ایده میلیون دلاری

 

7. سناریوهای مختلف یک ایده را امتحان کنید

به عنوان مثال آیفون و آیپد را در نظر بگیرید. آیپد نسخه تغییر یافته آیفون است. اما هر دو ایده‌های میلیون دلاری هستند. ببینید که چه تغییراتی می‌توانید در یک محصول ایجاد کنید و آن را تبدیل به یک ایده میلیون دلاری کنید.

8. ایده های موفق را پیدا کنید

فکر کنید که در یک بازار چه ایده‌ای جواب داده است وآن را برای یک بازار دیگر تغییر دهید. ایده‌ای پیدا کنید که قبلاً موفقیت آن ثابت شده باشد. سپس به این فکر کنید که چگونه می‌توانید این ایده را در یک فضای دیگر به کار ببرید. به عنوان مثال یک فرمول که در یک بازار عملکرد خوبی داشته است را وارد یک بازار دیگر کنید. یا اینکه بهترین جنبه‌های یک محصول را بردارید و با یک محصول دیگر ترکیب کنید. تاکسی‌های اینترنتی، یا ایده شرکتهایی مانند Airbnb از این دست ایده‌ها هستند.

9. ایده‌های موفق را کنار هم قرار دهید

خالقان یوتیوب، برنامه Flash را اختراع نکردند. آنها دوربین‌های دیجیتال مدرن را اختراع نکردند که بتوانند ویدیوهایی بگیرند که در کامپیوتر قابل استفاده باشند. آنها همچنین اینترنت، هاستینگ وب ارزان، محتوای وبسایت یا فناوری آپلود محتوای وبسایت با یک کلیک را نیز اختراع نکرده‌اند. تنها چیزی که اختراع کردند یک فناوری بود که تمامی این قطعات را با هم ترکیب می‌کند و یک درگاه اشتراک ویدیوی آنلاین را می‌سازد.

 

مقاله پیشنهادی: ایده پردازی برای رسیدن به موفقیت

20 ایده میلیون دلاری

 

10. تغییر جدیدی در یک ایده پولساز اعمال کنید

یک تغییر جدید در یک ایده قدیمی هم می‌تواند یک ایده میلیون دلاری باشد. به عنوان مثال فیسبوک را در نظر بگیرید. فیسبوک اولین سایت شبکه‌های اجتماعی نبود اما مارک زاکربرگ و شرکتش ویژگی‌ها و تغییراتی در این ایده اولیه قرار دادند که به ذهن بقیه نرسیده بود. به این فکر کنید که چگونه می‌توانید یک ایده میلیون دلاری موجود یا حتی یک ایده معمولی را بگیرید، تغییراتی در آن ایجاد کنید و به آن یک جهت جدید بدهید.

11. به نقطه مقابل یک محصول یا خدمت فکر کنید

وقتی محصول یا خدمتی بسیار محبوب می‌شود، نقطه مقابل آن نیز محبوب می‌شود چون مردم تمایل دارند از گرایشات محبوب روی برگردانند تا عضوی از عموم نباشند. به عنوان مثال، زمانی که وردپرس و بلاگر ظهور کردند و به هرکسی که دسترسی به اینترنت داشت این امکان را دادند تا بتواند پست‌های وبلاگی طولانی و با جزییات را به اشتراک‌گذاری کنند، توییتر و تامبلر وارد شدند و انقلاب مایکرو بلاگینگ را ایجاد کردند. مایکرو بلاگینگ همانطور که از اسمش بر می‌آید به معنی نوشتن متن‌های بسیار کوتاه است. افرادی که به دنبال این ایده بودند از آن استقبال کردند و توییتر به یک شبکه اجتماعی مخصوص متن‌های کوتاه تبدیل شد. صدها مورد مشابه توییتر وجود دارد. به این فکر کنید که نقطه مقابل یک ایده میلیون دلاری چگونه می‌تواند به یک ایده دیگر ختم شو.

12. به دنبال حل مشکلات باشید

در این دنیا مشکلات واقعی بسیار زیادی وجود دارند. مثلاً یک صاحب کسب‌وکار می‌خواهد بداند که چرا سود او در حال کاهش است. یا یک مرد جوان که در 26 سالگی در حال از دست دادن موهای سرش است. یا یک مادر که فرزندش آلرژی دارد. یا فردی که نمی‌داند با سگش که تمام شب پارس می‌کند چه کار کند؟ حل مشکلاتی مانند اینها، کمک می‌کنند که به درآمد بالایی برسیم.

 

20 ایده میلیون دلاری

 

13. طراحی محصولات جدید که محصولات موفق قبلی را پشتیبانی می‌کنند

به نظر شما سازندگان کاور آیپد، آیفون و آیپاد چقدر درآمد کسب می‌کنند؟ یا شرکت‌هایی که قاب دیواری برای تلویزیون‌های ال ای دی و پلاسما تولید می‌کنند؟ به این موارد فکر کنید. به دنبال تکنولوژی‌های جدیدی باشید که تازگی معرفی شده‌اند و فکر کنید که چگونه می‌توانید ابزار جانبی برای آنها تولید کنید.

14. سادگی را رعایت کنید

یک ایده خوب را زیاد پیچیده نکنید. مطالعات بازاریابی نشان داده‌اند که هرچه تعداد گزینه‌های انتخابی برای مشتری زیادتر باشد، آنها محصولات کمتری را خریداری می‌کنند. وقتی تعداد انتخاب‌ها زیاد باشد، رضایت از خرید هم کاهش می‌یابد. بنابراین اگر محصولی را طراحی می‌کنید، سادگی را رعایت کنید و تعداد انتخاب‌ها را بالا نبرید.

15. از منابع و مهارت هایی که در اختیار دارید استفاده کنید

به عنوان مثال، استیوی واندر، خواننده معروف آمریکایی، نابینا است. اما شنوایی خود را تبدیل به اشتیاق نسبت به موسیقی کرد و تاکنون 25 جایزه Grammy برده است. اگر شما به کاری دست بزنید که از مهارت‌ها و منابعی که در اختیار دارید استفاده می‌کند، می‌توانید پیشرفت بسیاری را تجربه کنید.

 

مقاله پیشنهادی: مهارت های لازم برای موفقیت در زندگی و کار

20 ایده میلیون دلاری

 

16. خود را با دیگر متفکران احاطه کنید

شما مجموع تمامی افرادی هستید که با آنها بیشترین وقت خود را می‌گذرانید. اگر با افراد نادرست معاشرت کنید، آنها بر شما اثرمنفی می‌گذارند. اما برعکس اگر با افراد توانا و خلاق معاشرت کنید که دیدگاه‌های آنها نسبت به ثروت همانند شماست، توانایی‌ها و ظرفیت‌های شما بیش از پیش افزایش خواهند یافت. این افراد را پیدا کنید و با هم به گونه‌ای معاشرت کنید که بتوانید در زندگی یکدیگر تفاوت‌های خوبی ایجاد کنید. ایده‌ها را با هم به اشتراک بگذارید، نظرات یکدیگر را جویا شوید و در کل به پیشرفت هم کمک کنید.

17. به کار خود عشق بورزید

اشتیاق و علاقه اصلی‌ترین بخش سازنده خلاقیت هستند. ایده‌های بزرگ زمانی شکوفا می‌شوند که شما در مورد کار خود شور و اشتیاق دشته باشید. تقریباً غیرممکن است که راه‌حل‌های پیشگامانه و خارق‌العاده برای مسأله ارائه دهید بدون اینکه اشتیاق شدیدی به آن حوزه داشته باشید. اما وقتی ذهن شما تحت‌تأثیر یک کنجکاوی اساسی و علاقه شدید در موضوع مورد نظر باشد، خلاقیت شما سرشار شده و انگیزه شما افزایش می‌یابد.

 

20 ایده میلیون دلاری

 

18. نقدهای سازنده را بپذیرید

شما وقتی به دنبال عملی کردن یک ایده هستید، مسلماً باید نظر برخی از افراد را جویا شوید و موضوع را از نقطه نظر آنها ببینید؛ افردی که حقیقتاً خواهان موفقیت شما هستند و در حوزه مورد نظر اطلاعات کافی دارند. نقدهایی که این افراد ارائه می‌دهند را به عنوان نقد سازنده قبول کنید و سعی در اصلاح ایده خود کنید. اما شما باید بتوانید نقد سازنده را از منفی‌بافی جدا کنید. وقتی شخصی در مورد ایده یا محصول شما نظری منفی ارائه می‌دهد، به یاد داشته باشید که اهمیتی ندارد که چند نفر از مردم ایده شما را درک نمی‌کنند، مهم این است که چند نفر ایده شما را درک می‌کنند. شما هر چقدر هم که در کار خود پیشرفت داشته باشید، همیشه افرادی هستند که اصرار دارند ایده شما عملی نیست. یا حتی به شما می گویند ایده شما به طور کلی بی معنی و مسخره است و هیچکس به آن اهمیت نمی‌دهد. وقتی با این افراد برخورد می‌کنید، سعی نکنید که آنها را توجیه کنید. تنها آنها را نادیده بگیرید. آنها تنها زمان و انرژی شما را هدر می‌دهند.

19. ایده خود را عملی کنید

یک ایده میلیون دلاری تنها یک ایده است که به آن شانس شکوفا شدن داده شده است. گوگل و فیسبوک ایده‌هایی نسبتاً معمولی بودند: یک موتور جستجوی دقیق و یک وبسایت که در آن دوستان همدیگر را پیدا می‌کنند و با هم ارتباط برقرار می‌کنند. به یاد داشته باشید که هیچکدام از این شرکت‌ها اولین‌ها در بازار خود نبودند. ایده فیسبوک و گوگل به ذهن افراد دیگر هم رسیده بود. مؤسسان این شرکت‌ها سخت تلاش کردند و از رقبا پیشی گرفتند. به یاد داشته باشید که ایده به خودی خود مهم نیست. اینکه شما چه کاری با آن ایده می‌کنید اهمیت دارد و تفاوت نهایی را ایجاد می‌کند. با انجام کارهای درست، یک ایده ساده می‌تواند تبدیل به یک ایده میلیون دلاری شود.

 

راه اندازی بیزینس انلاین آمازون و کسب درآمد دلاری

 

20. یک خدمت محبوب را به محصول تبدیل کنید

از لحاظ قانونی خدمتی قابل تبدیل شدن به محصول است که مالکیت آن قابلیت تبادل داشته باشد. به عنوان مثال، شرکت کامپیوتری دل (Dell) در ابتدا به این صورت آغاز به کار کرد که خدمات ساخت کامپیوترهای شخصی IBM را گرفت، قطعات کامپیوتر را خریداری خرید، مونتاژ کرد و به شکل یک کامپیوتر به فروش رساند. اگر شما بتوانید یک خدمت پر تقاضا را به یک فرایند کارآمد تبدیل کنید و به عنوان یک بسته به فروش برسانید، ثروت میلیونی در انتظار شما خواهد بود.

ایده‌های میلیون دلاری و پولساز همه جا در اطراف ما هستند. فقط کافی است که ذهن خود را باز نگه داریم و به دنبال آنها باشیم. یک ایده نیازی نیست خارق‌العاده باشد تا بتواند ما را به درآمد میلیونی برساند. همین که بتوانید یک مشکل کوچک را حل کنید می توانید با آن محصول میلیونر شوید.

امیدواریم با ارائه این مطالب به پیشبرد اهداف شما کمک شایانی کرده باشیم. اگر شما دوست عزیز و همراه گرامی سایت عزت خواه دات کام مشتاق هستید در زندگی شخصی و کاری عملکرد بهتری داشته باشید، یک پیشنهاد ارزشمند برای شما داریم و آن مطالعه مقاله آشنایی با دوره پاراسل زندگی و تماشای ویدیو معرفی این دوره است. در پاراسل زندگی با روشی کاربردی برای ساخت یک زندگی ایده‌آل با شما همراه خواهیم بود.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/million-dollar-ideas
برچسب ها
کسب درآمد
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
Mj گفته:
۰ | ۱

ایده های زیادی برای کسب درآمد وجود داره و خیلی از آنها می تونند ایده های نابی باشند. ما باید تنها به شکل ایده به آنها نگاه نکنیم و با تلاش خودمون به آنها جامه عمل بپوشونیم. ممنون از مقاله های خیلی خوبتون

زهرا رحیمی پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۱ | ۰

درود به شما دوست عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

به رسم ادب و احترام، از حضور پررنگ و پر مهر شما تشکر و قدرانی می نماییم.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط