آیا فروش در آمازون هنوز سودآور است ؟ مشاهده ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

رمز موفقیت شرکت آمازون را بشناسیم

توضیحات کوتاه :
مدت زیادی است که آمازون بازار تجارت الکترونیک آمریکا را در سلطه خود دارد. این شرکت هر روز با ایده و تفکری جدید پیش می‌رود و به سرعت در تمامی حوزه‌هایی که در آنها مشغول است، پیشرفت می‌کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 2

  • 2.5k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
رمز موفقیت شرکت آمازون را بشناسیم

 

 

جهت مشاهده کامل ویدئو و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمایید

 

خلاصه ای از مقاله

مدت زیادی است که آمازون بازار تجارت الکترونیک آمریکا را در سلطه خود دارد اما فروش آنلاین، بزرگترین منبع درآمد این شرکت نبوده و بخش تجارت الکترونیک این شرکت در سطح بین المللی سودآور نیست. سرویس وب آمازون یا AWS بخش اعظم درآمد عملیاتی شرکت را از سال 2016 تشکیل داده است. AWS بخش رایانش ابری آمازون است که متشکل از یک شبکه عظیم از سرورها است که امکان ذخیره و پردازش داده برای شرکت‌ها، آژانس‌های دولتی و افراد حقیقی را می‌دهد.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

علت افزایش چشمگیر درآمد آمازون در سال 2018 چه بود؟

آمازون در سال 2018 با درآمد خالص 10.1 میلیارد دلار رکورد سودآوری را شکست. این در حالی است که میزان درآمد خالص شرکت در سال 2017، 3 میلیارد دلار بود. با توجه به اینکه این شرکت تا سال 2016 تقریباً هیچ سود سالانه‌ای  کسب نکرده بود، این آمار نشان دهنده رشد عظیم آمازون است. به گفته مارک ماهانی، مدیرعامل بازارهای سرمایه‌ای شبکه آر بی سی: «چه درآمد ناشی از شکاف باشد، یا درآمد عملیاتی یا جریان نقدینگی آزاد، این شرکت در آغاز سال 2018 با رشد عظیمی مواجه بوده است. یکی از دلایل این مساله این است که سهام آمازون عملکرد بسیار بهتری نسبت به بازار داشته است».

 

رمز موفقیت شرکت آمازون را بشناسیم

 

به طور معمول، آمازون بخش اعظم درآمد خود را دوباره وارد چرخه شرکت می‌کند که باعث می‌شود در مقایسه با غول‌های فناوری مثل اپل و گوگل درآمد ناچیزی داشته باشد. علیرغم این استراتژی، آمازون اخیراً به درآمدی دست یافته است که حتی بعد از در نظر گرفتن هزینه‌های مربوط به موجودی، انبارها و کارمندان باز هم قابل توجه است. به گفته آری لوی، گزارشگر ارشد بخش فناوری شبکه سیان بی سی: «آمازون هنوز هم سودی مانند دیگر شرکتهای فناوری از جمله گوگل، اپل یا مایکروسافت ندارد اما در مقایسه با گذشته، این درآمد بسیار قابل توجه است. بنابراین آمازون این امکان را دارد که کارهای آزمایشی بیشتری بر روی بیزینس اصلی خود انجام دهد».

 

فروش در آمازون

 

چه چیزی در آمازون تغییر کرده است؟

مدت زیادی است که آمازون بازار تجارت الکترونیک آمریکا را در سلطه خود دارد اما فروش آنلاین، بزرگترین منبع درآمد این شرکت نبوده و بخش تجارت الکترونیک این شرکت در سطح بین المللی سودآور نیست. سرویس وب آمازون یا AWS بخش اعظم درآمد عملیاتی شرکت را از سال 2016 تشکیل داده است. AWS بخش رایانش ابری آمازون است که متشکل از یک شبکه عظیم از سرورها است که امکان ذخیره و پردازش داده برای شرکت‌ها، آژانس‌های دولتی و افراد حقیقی را می‌دهد.

آری لوی در ادامه می‌گوید: «اما کاری که AWS برای آمازون کرد این بود که شرکت را علاوه بر یک فروشنده و شرکت تجارت الکترونیک به یک شرکت فناوری تبدیل کرد». مشتری‌های آمازون مانند نتفلیکس، Airbnb و Yelp بر اساس میزان استفاده، امکانات و خدماتی که به کار می‌گیرند هزینه پرداخت می‌کنند.

 

وبسایت امازون

 

به گفته آری لوی: «AWS حدود چهار الی پنج سال پیش شروع به رشد کرد و تبدیل به بازیگر اصلی در حوزه رایانش شد». مارک ماهانی در این باره می‌گوید: «رشد AWS همچنان در حال افزایش بوده و در آمد کلی آمازون را بالاتر می‌برد. بر اساس استانداردهای آمازون و بیشتر شرکتها، AWS یک بیزینس بسیار پرسود است و 30 درصد حاشیه سود عملیاتی را در اختیار دارد». در سال 2018، درآمد عملیاتی AWS بالغ بر 7.3 میلیارد دلار و درآمد سالانه آن بیش از 25.7 میلیارد دلار بود که از درآمد مک دونالد و Macy’s نیز بالاتر است.

آری لوی می‌گوید: «در سه ماهه اخیر، سود عملیاتی AWS برای آمازون 58 درصد بوده و هنوز هم منبع اصلی سود کلی برای شرکت است. در واقع در سال 2017، سرویس وب آمازون بیش از صد در صد سود عملیاتی شرکت را تأمین کرد. بنابراین بدون AWS آمازون هیچ درآمدی نداشت».

 

مقاله پیشنهادی: توصیه هایی برای کسب درآمد از آمازون در سال 2020

کمپانی آمازون

 

تأثیر بیزینس تبلیغات بر افزایش درآمد آمازون

هر چند AWS منبع سود عظیمی برای آمازون است، بخش‌های دیگر شرکت نیز با رشد عظیمی مواجه بوده‌اند. یکی از بخش‌های آمازون که سریعترین رشد را نسبت به بقیه داشته است، بخش تبلیغاتی آن می‌باشد که در سه ماهه چهارم 2018، با رشد 95 درصدی مواجه بوده است و درآمد کل سال آن هم 10.1 میلیارد دلار بوده است. آری لوی در این باره می‌گوید: «از آنجا که آمازون تبدیل به مرکز تجارت برای بسیاری از بیزینس ها شده است، می‌توان آن را بازیگری مهم در عرصه تبلیغات نیز به حساب آورد».

به گفته مارک ماهانی: «آمازون سودی که از تبلیغات کسب کرده است را اعلام نمی‌کند اما در مقایسه با شرکت‌هایی مثل فیسبوک و گوگل مسلماً در محدوده سود عملیاتی 30 درصدی است». بعضی از تحلیلگران پیش بینی می‌کنند اگر تبلیغات با همین سرعت رشد کند تا سال 2021 حتی از AWS نیز سودآورتر باشد.

 

موفقیت شرکت آمازون

 

بازار طرف سوم، یکی دیگر از عوامل افزایش درآمد آمازون

آخرین بخش شرکت که با رشد چشمگیر مواجه بوده، بازار طرف سوم است. آمازون به طور سنتی محصولات عمده را از عمده فروشان خریداری کرده و با سود کمی به فروش می‌رساند. در بازار طرف سوم، شرکت‌های دیگر به آمازون پول می‌دهند تا محصولاتی که دارند را در پلتفرم خود به فروش برساند. آمازون از این فروش‌ها 15 تا 20 درصد را برای خود برمی دارد و هزینه‌هایی هم برای انبارداری و ارسال دریافت می‌کند. هرچند درآمد آمازون از فروشندگان طرف سوم بسیار پایین‌تر از درآمد آن از فروش محصولات است، حاشیه سود آن بسیار بالاتر است که باعث می‌شود نسبت به مدل سنتی، سودآورتر باشد.

به گفته آری لوی: «حتی اگر یک حاشیه سود کم 5 درصدی را در نظر بگیریم، این میزان سود به 2 میلیارد دلار می‌رسد که تنها از جانب عاملان طرف سوم برای کل شرکت آمازون ایجاد شده است». در حال حاضر، بیش از نیمی از محصولاتی که در آمازون به فروش می‌رسند توسط فروشندگان طرف سوم تأمین می‌شوند و تعداد بیزینس های فعال در آمازون در حال افزایش است.

در سال 2018، فروش فروشندگان طرف سوم 34 درصد افزایش داشت و به 42.7 میلیارد دلار رسید. آری لوی می‌گوید: «همه باید بیزینس خود را به آمازون منتقل کنند، مگر اینکه بخواهند خودشان آن را به تنهایی انجام دهند. آمازون جایی است که می‌توانید به سرعت و  بدون اینکه مجبور باشید تمامی مراحل بازاریابی را خودتان انجام دهید و رشد کنید».

 

مقاله پیشنهادی: نقش فروشندگان در گردش چرخ رونق آمازون

رمز موفقیت وبسایت آمازون

 

اسپیکرهای هوشمند آماوزن هم تحلیلگران را شگفت زده کرده‌اند

مارک ماهانی درباره اسپیکرهای هوشمند آمازون می‌گوید: «محصول مورد توجه من الکسا است. در حال حاضر بیش از 100 میلیون دستگاه صوتی الکسا مورد استفاده قرار می‌گیرد. بعد از مدتی شاهد خواهیم بود که مردم به الکسا بگویند: «الکسا باز هم قهوه سفارش بده».  این حوزه‌ای است که پیشرفت آمازون را در دو زمینه سرعت می‌بخشد: «قفسه آشپزخانه و یخچال». پیشرفت این حوزه‌ها از الکسا گرفته تا رایانش ابری، تبلیغات و بخش‌های طرف سوم، این سؤال را مطرح می‌کند که ارزش این شرکت چطور باید سنجیده شود.

به گفته آری لوی: «با توجه به گستردگی فعلی شرکت و  بیش از 2 میلیارد دلار درآمد خالص سالانه آن، ادامه رشد به میزان بیش از 20 درصد بسیار دشوار است.» این یعنی سرمایه گذارانی که انتظار افزایش رشد مکرر را در هر سه ماهه سال دارند در حال حاضر با شرکتی مواجه هستند که رشد آن کمتر شده است، اما سودآوری آن بیشتر شده است. مسلماً الآن برای جامعه سرمایه گذاری سخت است که ارزش واقعی آمازون را مشخص کنند.

 

رمز موفقیت شرکت آمازون را بشناسیم

 

معرفی یک امکان جدید در آمازون

خبری که به تازگی از آمازون منتشر شده است نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد فروش Dash button را متوقف کند. Dash buttonها در حقیقت دکمه‌های پلاستیکی جادویی شرکت آمازون بودند که در دسترس خریداران این شرکت قرار می‌گرفتند. مشتریان با استفاده از این دکمه‌ها می‌توانند سفارش کالاهای ضروری مثل مواد شوینده یا دستمال کاغذی را ثبت کنند. هدف آمازون از این کار ارائه این خدمت به شکلی بهتر و موثرتر می‌باشد.

به گفته سخنگوی آمازون: «ما متوجه شده‌ایم که عمدتاً از برنامه‌هایی مانند الکسا استفاده می‌کنند. چرا که چنین برنامه‌هایی امکان تجربه یک خرید لذت بخش را برای همگان فراهم می‌کند و به مشتریان اجازه می‌دهد تا هر ماه محصولات مورد نظر خود را به صورت اتوماتیک دریافت کنند. با در نظر گرفتن همین مورد، ما تصمیم گرفتیم تا تمرکز خود را روی برنامه Dash ببریم. از 28 فوریه دستگاه‌های Dash button از دسترس مشتریان آمازون در سرتاسر جهان خارج شد. البته مشتریانی که این دستگاه‌ها را در اختیار دارند می‌توانند تا راه اندازی کامل خدمت جدید از این دستگاه‌ها استفاده نمایند.»

 

رمز موفقیت شرکت آمازون را بشناسیم

 

خدمت جدید این شرکت در زمینه دستگاه‌های Dash button در حقیقت ارائه دکمه‌های مجازی است. از این پس قرار است نسخه‌های دیجیتالی محصول در دستگاه‌هایی مثل Echo Show و همچنین اپلیکیشن و وب سایت آمازون در دسترس قرار گیرند. در حال حاضر خرید با الکسا از محبوبیت بالایی برخوردار است و دکمه‌های Dash آمازون نیز یک برنامه کاربردی مناسب برای مشتریان آمازون هستند.

زمانی که شرکت آمازون این محصول را معرفی نمود، کاربران نمی‌توانستند درک درستی از آن داشته باشند. اما این خدمت در حال حاضر آنقدر توسعه پیدا کرده است که محصولات مختلف زیادی را تحت پوشش قرار می‌دهد. آمازون صدها دستگاه را در سطح جهانی راه اندازی کرده‌اند که سفارش کالاهای ضروری را به صورت اتوماتیک برای مشتریان خود ثبت می‌کنند. بدین ترتیب، دیگر مشتری مجبور نیست که دائماً به ثبت دوباره سفارش فکر کرده و نگران تمام شدن موجودی انبار خود باشند.

شغل هر فرد، بخش مهمی از زندگی روزانه او را شامل می شود. بنابراین انتخاب شغلی که در کنار درآمدزایی 24 ساعته، شما را از انجام کارهای مورد علاقه تان مانند سفر کردن و... محروم نکند زندگی پربارتر و جذاب تری را برای شما می‌سازد. پیشنهاد ما به شما برای آشنایی بیشتر با چنین شغلی و راهنمایی که در مسیر بیزینس آنلاین آمازون شما را از همه نکات مطلع سازد، تماشای ویدیوهای معرفی این بیزینس غول آسا و جهانی است. همچنین نتایج شگفت انگیز دوره آربی مسیر را بهتر به شما نشان می‌دهد.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/amazon-secret-to-success
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
ali گفته:
۰ | ۱

بنظرم مقاله خوب و مفیدی بود.
مرسی

آراد زمانی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۱ | ۰

درود به شما علی عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
آراد زمانی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

ابراز لطف و رضایت شما همواره در مجموعه عزت خواه دات کام به یادگار می‌ماند.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط