مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

بهترین ایده برای ثروتمند شدن

توضیحات کوتاه :
میلیونر شدن، برخلاف آنچه به نظر می رسد کار چندان دشواری نیست. این کار نیازمند پول، زمان، نظم و کمی شانس است. در این مقاله قصد داریم شما را با  5 گامی که به این هدف نزدیکتر خواهد کرد، آشنا کنیم.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 14

  • 4.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
بهترین ایده برای ثروتمند شدن

 

خلاصه ای از مقاله

برای ثروتمند بودن نیازی به داشتن پول زیاد نیست، بلکه کاری که با آن پول می کنید، اهمیت دارد. اگر می خواهید شانس و احتمال میلیونر شدن خود را بالا ببرید، لازم است روش هایی که به کسب بیشتر پول کمک می کند را بدانید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

گام به گام تا میلیونر شدن

میلیونر شدن، برخلاف آنچه به نظر می رسد کار چندان دشواری نیست. این کار نیازمند پول، زمان، نظم و کمی شانس است. در این مقاله قصد داریم شما را با  5 گامی که به این هدف نزدیکتر خواهد کرد، آشنا کنیم.

 

کسب و کار خود را حرفه‌ای‌تر مدیریت کنید و ثروتمند شوید

 

منبع درآمدی برای خود ایجاد کنید

اگر از آن دسته افراد هستید که در یک خانواده ثروتمند به دنیا آمده اید یا ثروت هنگفتی به ارث برده اید یا یک شبه در لاتاری پول بزرگی به دست آورده اید، پس احتمالا دغدغه ای برای پولدار شدن ندارید. البته برای ثروتمند بودن نیازی به داشتن پول زیاد نیست، بلکه کاری که با آن پول می کنید، اهمیت دارد. اگر می خواهید شانس و احتمال میلیونر شدن خود را بالا ببرید، لازم است روش هایی که به کسب بیشتر پول کمک می کند را بدانید.

داشتن منبع درآمد به شما در این راه کمک می کند. البته بهتر است حداقل دو منبع درآمد داشته باشید. البته منظورمان این نیست که حتماً یک کار پاره وقت پیدا کنید، شما می توانید کاری پیدا کنید که مثلاً آخر هفته ها یا چند شب از هفته را به آن اختصاص دهید. کار آزاد یا فروختن محصول در آمازون یکی از راه های افزایش درآمد است. به دست آوردن پول اضافه در هر ماه، تاثیر زیادی بر مسیر شما در راه میلیونر شدن دارد، اگر چه پولی که از این راه به دست می آید، چندان زیاد نیست، اما هر ساله به میزان آن اضافه خواهد شد. در اینجا سرگذشت یکی از افرادی که توانست با این روش، میزان درآمد خود را افزایش دهد از زبان خودش نقل می کنیم.

من و همسرم درآمد مناسبی داشتیم. اما در ادامه، تغییراتی در سبک زندگی مان به وجود آوردیم که درآمد زندگی ما را کاهش داد. از جمله این که همسرم برای نگه داری از فرزندمان مجبور شد کارش را رها کند و در خانه بماند. من هنوز هم معتقدم که می توانیم با یک منبع درآمد هم میلیونر شویم. دلیل این که من بر این باور، پافشاری می کنم راهکارهایی است که در ادامه این مقاله آورده ام. چون با دنبال کردن آنها، قطعا درآمدتان افزایش خواهد یافت.

 

ثروتمند شدن

 

درآمدتان بیشتر از مخارجتان باشد

من و همسرم مدیریت خوبی بر روی درآمدهای خود داشتیم. اولاً چون درآمد ما بیشتر از مخارجمان بود. به این قضیه از دید دیگری هم می توان نگاه کرد، بیشتر از این که خرج کنید، کسب درآمد کنید. البته این موضوع به معنی این نیست که خودتان را از لذت های زندگی محروم یا سبک زندگیتان را شبیه راهبه ها کنید. من در عوض معتقدم موارد مورد علاقه تان را از نظر ارزش اولویت بندی کنید، به این ترتیب پول کمتری را برای خرید کالاهای بی مصرف، هزینه خواهید کرد.

مثلا در خانواده ما، بیرون غذا خوردن یک عادت است. ما با کم کردن دفعاتی که بیرون از خانه غذا می خوریم، صرفه جویی زیادی در پولمان می کنیم. از طرفی شب هایی را برای شام خوردن انتخاب می کنیم که پسرانمان وقت آزاد داشته باشند. در غیر این صورت، پولمان را صرف غذا نمی کنیم. این کار باعث کاهش فشار اقتصادی به خانواده و جلوگیری از اسراف غذا می شود. به این ترتیب من و همسرم، با لذت بیشتری غذایمان را میل می کنیم.

به اندازه خرج کردن، یکی از راه های موفقیت مالی است. اگر بتوانید این دو اصل یعنی بالابردن درآمد و کاهش هزینه ها را رعایت نمایید تا 95 درصد در هدف خود موفق خواهید بود. اگر می خواهید در مسیر میلیونر شدن، با کمبود پول مواجه نشوید، باید یاد بگیرید که هر چه به دست می آورید را خرج نکنید. از آنجا که احتمالاً نمی توانید از رئیستان درخواست اضافه حقوق کنید، می توانید با چند راهکار ساده میزان پس اندازتان را افزایش دهید.

یکی از این کارها، کاهش هزینه های اضافه مثل رستوران رفتن است، چون در یک سال باعث صرفه جویی چند صد دلاری در مخارج شما خواهد شد. اگر هر ماه بتوانید 200 دلار صرفه جویی کنید، تا آخر سال 2400 دلار پس انداز خواهید کرد.

 

میلیونر شدن

 

بخشی از درآمد خود را پس انداز کنید

یک حقیقت ساده وجود دارد که بیشتر مردم به آن توجهی نمی کنند: اگر هر پولی که به دست می آورید را خرج کنید، پولدار نخواهید شد. صرف نظر از میزان درآمدتان، باید همیشه مقداری از آن را کنار بگذارید. داشتن پس انداز به شما کمک می کند که آمادگی هزینه های غیر منتظره را داشته باشید و مجبور نباشید از دیگران قرض بگیرید. یکی دیگر از مواردی که اهمیت پس انداز را نشان می دهد مالیات و فاکتورهای دیگر است. از این لحاظ پول پس انداز شده، ارزش بیشتری نسبت به پولی که به دست می آورید دارد. مزیت دیگر پس انداز کردن این است که از آن می توانید برای سرمایه گذاری یا خریدهای بزرگ و سودآور استفاده کنید. با به کارگیری این اصول، پس انداز در هر شرایطی امکان پذیر خواهد بود.

سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری، بهترین راه افزایش ثروت است. سرمایه ترکیبی، قدرتمندترین نوع سرمایه در جهان به شمار می آید. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد. البته موفقیت شما در این راه زمانی امکان پذیر خواهد بود که پولتان را در کارهای سودآور هزینه کنید. زمان و سرمایه ترکیبی به خودی خود، شما را به هدف مورد نظرتان خواهند رساند. سرمایه گذاری در حساب های بازنشستگی به افزایش سریع سرمایه شما کمک خواهد کرد، زیرا در این شیوه، مالیاتی از سرمایه شما کسر نخواهد شد.

اگر تاکنون اقدام به سرمایه گذاری نکرده اید، شاید این کار کمی برایتان ترسناک به نظر برسد. اما نگران نباشید، زیرا کارشناسان، استراتژی هایی برای افراد مبتدی تدوین کرده اند که به کمک آنها می توانید کار سرمایه گذاری را شروع کنید.

فرآیند کاهش هزینه ها را کنترل و تکرار کنید

مسیر میلیونر شدن هموارتر از آن چیزی است که تصور می کنید. کافی است تصمیم بگیرید و قدم در راه بگذارید. این مسیر با تغییرات جزئی در سبک زندگی شروع می شود. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، با کاهش هزینه های غیر ضروری در طول ماه، به تدریج، درآمد شما بیشتر از مخارجتان خواهد شد، در نتیجه هر ماه به راحتی می توانید مقداری پول پس انداز کنید.

با داشتن پس انداز، هزینه های پیش بینی نشده، شما را غافل گیر نخواهند کرد و حتی بعد از مدتی امکان سرمایه گذاری هم پیدا خواهید کرد. روش های دیگری هم به میلیونر شدن شما کمک خواهند کرد. مثلاً می توانید از برنامه های پس انداز یا سرمایه گذاری خودکار استفاده کنید. شاید تعبیر از دل برود هر آنچه از دیده رود دقیقاً برای این موقعیت کاربرد دارد.

 

راهنمای گام به گام ثروتمند شدن


البته باید بدانید که پولتان را برای چه کاری سرمایه گذاری می کنید. امروزه نرم افزارهای مخصوصی وجود دارد که به شما نشان می دهد پولتان کجا سرمایه گذاری شده است. همچنین با استفاده از برنامه های آنلاین مدیریت پول می توانید به راحتی درآمد، هزینه ها و الگوی مخارج خود را یک جا مشاهده کنید. همانطور که مشاهده کردید، ثروتمند شدن از آنچه تصور می کنید، راحت تر است. کافی است تصمیمتان برای این کار قطعی باشد، زیرا بخش عمده این فرآیند به عهده خودتان است. شما با ایجاد تغییرات کوچک در سبک زندگی و کاهش هزینه های بی مورد می توانید در ابتدا مبلغی هر چند اندک برای خود جمع کنید و بعد از مدتی آن را به سرمایه خود تبدیل کنید.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند. همچنین با دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی با دستاوردهای دانشجویان بیزینس بیشتر آشنا شوید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-best-idea-to-get-rich
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
رامین
رامین گفته:
۰ | ۱

آره درسته یکی از مهم ترین کار هایی که باید انجام بدیم کناز گذاشتن مقداری از درآمد ماهانه است. یعنی اگر همه پولی رو که به دست می آوریم خرج کنیم قطعا به جایی نخواهیم رسید. نکته دوم سعی در کاهش هزینه های غیره ضروری زندگی است که ممکن است بعضی از این هزینه های غیره ضروری عادت شده باشد مثل همون بیرون رفتن هر شب که کلی باعث هدر رفت پولمان خواهد شد. نکته ی بعدی همون تغییر سبک زندگی است. مثلا اگر عادت کردیم که همیشه غداهایی بخوریم که به بدن ما سودی نمیرساند و صرفا به خاطر خوشمزگگیشان میخوریم و پول زیادی رو خرج میکنیم قطعا هم داریم پولمون رو هم سلامتی مون رو از دست میدیم. که البته در دراز مدت اثر و نتیجه این رفتار رو خواهیم دید.

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۱

درود به شما رامین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

ممنون بابت حضور آکنده از لطف و مهربانیتان در مجموعه عزت خواه دات کام. از اینکه برداشت ها و نظرات خود را با ما و دیگران کاربران به اشتراک می گذارید، بینهایت قدردان شما هستیم.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط