وبسایت عزت خواه در حال به روز رسانی میباشد ، در صورت کاهش سرعت لطفا صبور باشید ، با تشکر از همکاری شما صفحه اصلی

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

چگونه یک بیزینس من موفق باشیم؟ | عزت خواه دات کام

توضیحات کوتاه :
 چطور به یک بیزینس‌من موفق تبدیل شویم و موفقیت در بیزینس را تجربه کنیم؟ در اغلب موارد، نداشتن اعتماد به نفس یا دانش کافی ریشه شکست در زندگی به شمار می‌رود. این راهکارها به شما کمک می‌کند.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 10

  • 5.8k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 5 دقیقه
چگونه یک بیزینس من موفق باشیم؟ | عزت خواه دات کام

 

خلاصه ای از مقاله
آیا دوست دارید یک بیزینس من موفق باشید؟ برای موفق شدن ابتدا باید عزم خود را جزم نموده و با حس اضطراب و استرس خود مقابله نمایید. افرادی موفق تر هستند که از اعتماد به نفس بالاتری برخوردارند. با خودتان صادق باشید و برای رشد شخصیت خود وقت بگذارید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

آیا دوست دارید یک بیزینس من موفق باشید؟

شاید انتظار دارید در این مقاله نکاتی برای بازاریابی یا اهمیت رسانه‌های اجتماعی به شما ارائه شود که البته این طور نیست. در عوض، می‌خواهیم بدانیم چطور به یک بیزینس‌من موفق تبدیل شویم و موفقیت در بیزینس را تجربه کنیم.

در اغلب موارد، نداشتن اعتماد به نفس یا دانش کافی ریشه شکست در زندگی به شمار می‌رود. بنابراین تصور کنید اگر به این دو حوزه اهمیتی داده نشود، چه تفاوتی ایجاد خواهد شد. آیا تغییری در عقاید و دیدگاه شما برای موفق شدن به وجود خواهد آمد؟

نکاتی که اشاره خواهد شد، به شما کمک خواهد کرد تغییراتی ایجاد کنید. 15 نکته عنوان می‌شود که دیدگاه شما را نسبت به خودتان تغییر خواهد داد. با به کار‌گیری این موارد می‌توانید به راحتی از پس موانع یا چالش‌های شخصی که سر راه کسب و کار شما وجود دارد، برآیید.

با این راهنما نه تنها می‌توانید به آسانی یک بیزینس من موفق شوید بلکه می‌توانید به طور کلی فرد موفقی باشید. آیا برای موفق شدن آماده هستید؟

 

روشهای ثروتمند شدن چیست؟

 

1. برای موفق شدن از ابتدا عزم خود را جزم کنید

اگر از آغاز کار این عزم و جدیت را در خود ایجاد کنید اساس و بنیاد موفقیت را بنا کرده‌اید. عزم به معنای اراده محکم و پشتکار است که هر دو برای کامیابی ضروری هستند.

در صورتی که عزم راسخ داشته باشید با رسیدن به مراحل سخت، شکست را به آسانی نمی‌پذیرید. به علاوه، وجود آن باعث خواهد شد با وجود تلاش دیگران برای بازداشتن شما، به راه خود ادامه دهید. هیچ فردی نمی‌تواند بدون این حد از جدیت در کار خود موفق شود. به گذشته خود نگاهی داشته باشید.

هر کجا از چنین عزمی برخوردار بوده‌اید چه اتفاقاتی برای شما افتاده است. از آنجا که در گذشته نیز برای شما کارآیی داشته است، می‌تواند در ذهن شما راهی را باز کند که با اتکاء به آن، به نتایج مثبت برسید.

عزم و اراده خود را بیابید، یعنی آنچه موجب ایجاد انگیزه در شما خواهد شد و به سمت هدف هدایتتان می‌کند. با تقویت قدرت‌های درونی، سرمایه‌های شما برای رسیدن به هدف افزایش خواهد یافت.

 

بیزینس های موفق

 

2. راه‌های مقابله با ترس درونی را یاد بگیرید

ترس نه تنها موجب نابود شدن بیزینس بلکه موجب خراب شدن همه چیز خواهد شد. اگر در دل ترس داشته باشید نحوه نگرش و تفکر شما تغییر خواهد کرد. ترس باعث می‌شود توانایی‌های شما برای عملکرد درست تحت تأثیر قرار بگیرد و بینش درستی نسبت به موفقیت نداشته باشید.

به علاوه موجب خواهد شد از پذیرفتن ریسک‌هایی که شما را به جلو می‌راند، امتناع کنید. در مورد ترس‌هایی که دارید فکر کنید، آن‌ها از چه چیزی منشأ می‌گیرند. اغلب،  نشانه‌ای از یک عقیده یا طرز فکر اشتباه هستند. در مورد ترس و منشأ آنها کمی تأمل داشته باشید تا بتوانید قدرت آنها را کمرنگ‌تر کنید.

برخی افراد عقیده دارند که «غلبه بر ترس، نخستین گام برای کارآفرینان موفق است» ترس‌های خودتان را بشناسید و حتی با کوچکترین اقدامات اعتماد به نفستان را در همان حوزه‌ها افزایش دهید. هر چه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، ترس‌های شما قدرت کمتری خواهند گرفت.

به خاطر داشته باشید که استرس مثبت نیز وجود دارد و به شما می‌گوید «بلند شو و حرکت کن» و از طرف دیگر استرسی که مانع شما خواهد شد. از انگیزه بلند شو و حرکت کن استفاده کنید و بر ترسهایتان غلبه نمایید.

 

موفق شدن

 

3. درباره آینده فکر کنید

آیا در مورد آینده رویا‌پردازی می‌کنید؟ رویاپردازی موجب می‌شود آسانتر به واقعیت نزدیک شوید. اما از فکرکردن در مورد خانه یا تعطیلات لوکس و تجملی امتناع کنید. در عوض، در تصویرسازی خود معقول و منطقی باشید.

همچنین آنها را تا حد امکان به صورت واضح و دقیق مشخص کنید تا رنگ و بوی واقع گرایانه داشته باشد. تصاویری را که در ذهن دارید روی کاغذ توصیف کنید یا طرح آنها را بکشید. هر بیزینس‌من موفقی می‌داند که می‌خواهد چه کاری انجام دهد، قصد دارد در نهایت به کجا برسد و چگونه می‌خواهد این کار را انجام دهد.

4. با خودتان صادق باشید

صادق بودن با خود، غالباً کار راحتی نیست. اگر بدانید در کدام حوزه‌ها ضعیف هستید، روحیه شما نیز تضعیف خواهد شد. اما در صورتی این اتفاق خواهد افتاد که شما اجازه دهید این اثر‌پذیری صورت بگیرد. افراد موفق این باور را پذیرفته‌اند که نمی‌توانند در همه زمینه‌ها موفق باشند.

اما به هر حال یا به دنبال یادگیری مهارت‌های جدید و مورد نیازشان هستند یا وظایفی را که خودشان نمی‌توانند انجام دهند به دیگران محول می‌کنند تا از عهده مسائل برآیند.

اندکی نسبت به خودتان سختگیر باشید و حوزه‌هایی را که احساس می‌کنید در آنها ضعیف هستید مورد توجه قرار دهید. از افرادی که شما را می‌شناسند کمک بگیرید تا نقاط ضعفتان را به شما متذکر شوند.

به خاطر داشته باشید این کار یک حمله شخصی نیست بلکه تنها یافتن نقاط ضعفی است که شما را از ادامه مسیر باز می‌دارد. در طول این فرآیند می‌توانید نقاط مثبت خود را پیدا کنید و متوجه شوید با استفاده از چه توانایی‌هایی در حال پیشرفت هستید.

 

موفقیت شغلی

 

5. همیشه در حال یادگیری باشید

هیچ شخصی نمی‌تواند ادعا کند که همه چیز را می‌داند، زیرا بیزینس و اطلاعات هر روز در حال رشد هستند. منظور این نیست که هر روز به دنبال گرفتن مدرک باشید بلکه بایستی در حوزه کاری و فعالیت‌های خود مطالعه بیشتری داشته باشید.

ایده، تئوری و روش‌های جدید را یاد بگیرید و احتمال بروز اشتباه‌های پرهزینه را کاهش دهید. زمانی را به یاد گرفتن از افراد موفقی که مورد قبول شما هستند اختصاص دهید، از مطالعات انجام گرفته استفاده کنید، مشکلات و مسائل رایج را مورد توجه قرار دهید تا بفهمید دیگران چگونه از عهده آنها برآمده‌اند.

درست همانند یک اسفنج، اطلاعات مرتبط را جذب کنید و سپس با توجه به آنها اقدام نمایید. از تغیرات استقبال کنید، زیرا ایجاد تغییر برای یک بیزینس پویا، امری ضروری و حیاتی به شمار می‌رود.

 

مقاله پیشنهادی: تاثیر یادگیری در موفقیت

موفقیت مالی

 

6. نسبت به هدفتان متعهد باشید

تعهد به هدف و حرفه‌ای که دارید امری ضروری است. حتی یک بیزینس‌من که به ظاهر یک‌شبه موفق شده است، نسبت به تلاش و کار خود متعهد بوده که به چنین جایگاهی رسیده است. از آنجا که برخی افراد متعهد ماندن نسبت به هدف را سخت می‌دانند، برای موفق شدن تلاش و تقلا می‌کنند.

آن‌ها از فقدان شور و شوق لازم برای موفق شدن، ناراحت هستند. نسبت به خودتان، کسب و کار و خانواده خود متعهد باشید. باید بدانید که چرا این کار را انجام می‌دهید و عزم و اراده خود را تقویت کنید. آن‌ها را بنویسید و به دلایل خود نگاه کنید.

از افرادی که درحوزه شما موفق شده‌اند، انگیزه‌شان را جویا شوید. با این کار هدف شما نیز حس تازگی پیدا می‌کند و برای رسیدن به آن، اراده قوی‌تری خواهید یافت.

 

افراد موفق

 

7. با حس اضطراب و استرس خود مقابله کنید

مطالعه‌ای که توسط دانشگاه کالیفرنیا صورت گرفته است نشان می‌دهد  72 درصد از افراد کارآفرین تحت تأثیر مشکلات روحی هستند. از این‌رو دانستن مهارت مقابله با استرس و اضطراب نقش مهمی در این حوزه دارد. با تشخیص این مورد شما می‌توانید پیش از اثرگذاری مخرب، با آن مقابله کنید.

گرچه برخی استرس‌ها خوب هستند اما به طور کلی یاد بگیرید چگونه با آنها مواجه شوید و تحت تأثیر آنها قرار نگیرید. به این منظور، به دنبال یک متخصص یا مشاور خوب باشید تا به شما برای مواجهه با استرس در زندگی کمک کند و مانع سرایت آن به کسب و کار شما شود.

 

موفقیت در کسب و کار

 

8. به جای تمرکز بر رشد بیزینس بر رشد شخصی متمرکز شوید

هیچ بیزینس من موفقی را نمی‌توانید پیدا کنید که به رشد و تعالی فردی نرسیده باشد. در واقع، هر چه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و قوی‌تر باشید، راه را برای خود آسانتر نموده‌اید. با کار کردن روی شخصیت خود، درک شما نسبت به خودتان بیشتر خواهد شد و نقاط ضعفتان را متوجه خواهید شد.

از جمله این که پی‌می‌برید در مورد چه بخش‌هایی احساس نارضایتی دارید؟ چه کسی می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند؟ همیشه به گذشته خود نگاهی داشته باشید و سعی کنید نقاط ضعف خود را تقویت کنید.

همچنین با ایجاد راه‌هایی برای بهبود وضع فعلی‌تان پایه و اساس قدرتمندی برای خود ایجاد کنید. هسته و مرکز موفقیت درون خود شما وجود دارد و موجب برانگیختن شما خواهد شد.

 

 بیزینس من

 

9. مسیر تصمیم گیری خود را مشخص کنید

آیا کارهای خود را با تأخیر انجام می‌دهید یا بسیار تعلل دارید؟ اجازه دهید به این موضوع بپردازیم که اصولاً چگونه تصمیم‌گیری می‌کنید. این مسئله موارد زیادی را در مورد شخصیت شما نشان خواهد داد.

اگر مدت زیادی راجع به یک مسئله متمرکز می‌شوید و در مورد آن فکر می‌کنید، به معنای آن است که کمبود اعتماد به نفس دارید و تصمیمات زود هنگام هیجانی نشان می‌دهد که فردی بی‌باک و جسور هستید، در نتیجه احتمال بروز اشتباه از سمت شما افزایش می‌یابد.

در مورد مهارت تصمیم گیری صحیح، روش صاحبان کسب کار موفق را مطالعه کنید. از روش‌های مورد استفاده آنها آگاهی پیدا کنید و ببینید چه روش‌هایی برای شما کارآیی خواهند داشت.

شاید در ابتدا دچار سختی شوید اما با گذشت زمان همه چیز آسانتر خواهد شد و اعتماد به نفس شما نیز افزایش خواهد یافت.

10. مهارت نیروی کار خود را افزایش دهید

در صورتی که مهارت نیروی کار شما در حد قابل قبولی نیست، انجام کار برای شما سخت‌تر خواهد شد. مهارت‌های ضعیف موجب خواهد شد عقاید شما نسبت به فرد تغییر کند و نتوانید اعتماد کنید.

همچنین افرادی که مهارت‌های لازم را دارا نیستند به دلیل تجارب بد در ارتباط با خدمات مشتری، ممکن است مشکلاتی را برای کسب و کار شما به وجود آورند.

 

بیزینس من موفق

 

11. به بازاریابی توجه ویژه‌ای داشته باشید

اگر نتوانید بازاریابی را در زمینه کاری خود اجرا کنید، شکست کسب و کار شما دور از ذهن نخواهد بود. با افزایش مهارت نیروی کار، توانایی شما برای بازاریابی نیز افزایش می‌یابد.

عدم بازاریابی، خود باوری شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و پتانسیل رشد کسب و کارتان را محدود می‌کند چرا که این دو شانه به شانه یکدیگر حرکت می‌کنند. زمانی که عکس‌العمل‌های مثبتی دریافت کنید، بازاریابی برای شما آسان‌تر خواهد شد.

بازاریابی کمی تعجب برانگیز است. هر چه بیشتر این کار را انجام دهید، برای شما آسانتر خواهد شد. اکثر افراد موفق در حوزه بیزینس، روش آسانی را دنبال می‌کنند و قادر هستند بدون فکر کردن آن را انجام دهند. بازاریابی نیز برای شما به یک عادت تبدیل خواهد شد و این یکی از عادات مثبت افراد موفق است.

12. فداکاری در کسب و کار را بیاموزید

برای کارتان چقدر حاضر هستید فداکاری کنید؟ آیا این گذشت را دارید که از زندگی اجتماعی، تفریحات و سرگرمی یا حتی پس انداز بخشی از درآمد ماهانه که در آینده به کمک شما خواهند آمد، چشم پوشی کنید.

عدم تمایل برای فدا کردن برخی از موارد به معنای این است که شور و شوق و تعهدی برای هدف خود ندارید. به حوزه‌هایی از زندگی خود که موجب حواس پرتی و پریشانی شما می‌شوند، توجه کنید.

چگونه می‌توانید آنها را کاهش دهید تا موجب پیشرفت و ارتقاء حرفه خود شوید؟ در چه مواردی زمان و هزینه را از دست داده‌اید؟ 

 

چگونه یک بیزینس من موفق باشیم؟

 

13. برای تمام زندگی خود، برنامه ریزی داشته باشید

برنامه‌ریزی عاملی است که بدون آن به موفقیت دست نخواهید یافت. برنامه‌ریزی در زندگی شخصی و غیر شخصی از اهمیت زیادی برخوردار است. شما حتی برای زمان استراحت یا غذا خوردن خود هم باید برنامه‌ریزی کنید.

به عبارت دیگر باید بدانید هر کاری را به چه ترتیبی انجام دهید. می‌توانید زمانی که خواب هستید، وظیفه بازاریابی را برون سپاری کنید یعنی این کار را به فرد دیگری واگذار نمایید.

اگر برای روز خود برنامه داشته باشید و همه کارها به طور منظم اجرا شود، امکان خطای کمتری وجود خواهد داشت. شما می‌دانید چه چیزی باید اتفاق بیفتد و چه زمانی باید انجام شود، بنابراین هیچ چیز موجب تعجب شما نخواهد شد.

14. به تغذیه خود اهمیت دهید

همه ما در مورد فواید تغذیه سالم مطالب زیادی خوانده‌ایم. اگر در طول روز سوخت مناسبی به بدن خود برسانید، شاهد تغییر بزرگی در زندگیتان خواهید بود. نادیده گرفتن نیازهای غذایی و مواد مغذی لازم، اثر منفی بر سطح انرژی و توانایی تفکر شما خواهد داشت و موجب افزایش احتمال خطای شما خواهد شد.

شما باید هر روز زمانی را به استراحت خود اختصاص دهید. یک نور ملایم را برای خوابیدن خود در نظر بگیرید تا بتوانید خواب آرام‌تری را تجربه کنید. برخی از این تکنیک‌ها شامل انجام ورزش‌های روزانه، مدیتیشن، استفاده از غذاهای سالم و مغذی، اجتناب از خوردن شکر و کافئین و در حقیقت اختصاص دادن زمانی در هنگام کار برای خورد و خوراک است.

ایجاد یک بیزینس، کار هیجان انگیزی است اما لازم است زمانی را به استراحت، تغذیه و تفریح نیز اختصاص دهید. به عبارت دیگر، همیشه تعادل را در نظر داشته باشید.

 

چگونه با فروشندگی در آمازون ثروتمند شویم؟

 

15. برای خودتان وقت بگذارید

نمی‌توانید تمام زمان و فرصت خود را فقط و فقط به کار اختصاص دهید. اگر زمانی را به خودتان اختصاص دهید و کارهایی را انجام دهید که از آنها لذت می‌برید، متوجه تأثیر اساسی آن در موفقیت خود خواهید شد.

ذهنتان را درگیر موضوعاتی کنید که از شدت خستگی شما کم کند. توجه کنید انجام چه کارهایی را دوست دارید و انجام آنها چه مدت زمان می‌برد. سپس با توجه به برنامه زمانی خود دقت کنید چگونه باید آنها را تنظیم کنید. در صورتی که برنامه ریزی درستی داشته باشید، انجام آن از آنچه که فکر می‌کنید برای شما آسانتر خواهد شد.

به احتمال زیاد کارهای بسیاری را باید انجام دهید. شاید نقشه‌ای برای حرفه یا بیزینس خود داشته باشید. اما اگر نکات کلیدی را در این حوزه‌ها رعایت نکنید، انگیزه خود را از دست خواهید داد یا به سرعت از هدف‌های خود دست خواهید کشید. این نکات شما را به همان موفقیت‌هایی که خواستارش هستید سوق خواهد داد.

 

داشتن یک ذهنیت درست برای ساخت تجربه‌ای از زندگی که با پذیرش همه اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی آن، شما را به موفقیت برساند، چه‌قدر برای شما حائز اهمیت است؟ اگر علاقه‌مند هستید در خصوص راهنمایی که شما را برای تجربه یک زندگی موفق آماده می‌کند، بیشتر بدانید، مطالعه مقاله معرفی دوره شگفت انگیز پاراسل زندگی را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/be-a-successful-businessman
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط