موفق شدن به چه قیمتی ؟ اصلی ترین چالش هدف گذاری دانلود رایگان ویدئو

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

برنامه ریزی برای ثروتمند شدن

توضیحات کوتاه :
ما به عنوان انسان، ویژگی‌های منحصربه‌فردی داریم که باعث به وجود آمدن تغییرات در زندگی ما می‌شوند. اینکه چه زمانی تغییراتی که زندگی ما را تغییر می‌دهند را انجام دهیم، یک تصمیم آگاهانه است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

3

تعداد امتیازها: 2

  • 6k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 2 دقیقه
برنامه ریزی برای ثروتمند شدن

 

خلاصه ای از مقاله

 زمانی که شما به انسان‌های قدرتمند نگاه می‌کنید، همیشه پشت موفقیت آنها یک برنامه‌ریزی دقیق وجود دارد. آن‌ها می‌دانند که به دنبال چه چیزی هستند، کارهایی که آنها را به جایگاه مورد نظرشان می‌رساند را انجام داده و برای کارهای خود برنامه‌ریزی دارند. در این مقاله نکاتی در خصوص برنامه‌ریزی برای ثروتمند شدن مطرح می‌شود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

برای پولدار شدن باید برنامه ریزی داشت

همیشه نتایجی که به دست می‌آوریم به خوبی آنچه که انتظار داشتیم، نیستند. یک فرد موفق در یکی از سخنرانی‌های خود درباره اهمیت برنامه‌ریزی صحبت کرده و تجربه خود را با دیگران در میان گذاشته است. در ادامه، صحبت‌های او در این سخنرانی را عنوان خواهیم کرد. «مربی من آقای ارل شائوف به من یاد داده بود که اتفاقاتی که برای ما پیش می‌آیند، به هیچ عنوان آینده ما را به آن اندازه‌ای که تصور می‌شود، تحت‌تأثیر قرار نمی‌دهد. چرا که اتفاقات برای همه ما پیش می‌آیند. او به من یاد داد که مسئله اصلی این است که ما در هنگام مواجه با آنها چه رفتاری خواهیم داشت. ما باید با ایجاد یک برنامه مناسب و انجام یک کار متفاوت در سال آینده، فرآیند تغییر را آغاز کنیم. اصلاً اهمیت ندارد که این تلاش‌های ابتدایی شما چقدر کوچک هستند. باید سعی کنید کارهای متفاوتی را در شرایط یکسان انجام دهید. چرا که کارهایی که تا الان انجام می‌دادید، نتوانسته‌اند تغییری را در زندگی شما به وجود آورند و شما را دچار مشکل کرده‌اند.

 

برنامه ریزی برای مدیریت کارآمد و حرفه ای شغل شما

 

اما اگر شما تلاش کنید که تغییری را ایجاد کرده و این تغییر را از خودتان آغاز کنید، همه چیز عوض خواهد شد. فراموش نکنید که تفاوت میان شکست و موفقیت خیلی ناچیز است. اجازه دهید من تعریف خودم از شکست و موفقیت را عنوان کنم. شکست در حقیقت تعدادی اشتباه است که هر روز تکرار شده و ما آنها را با عنوان شکست می‌شناسیم. اما در خصوص موفقیت، ما به کارهایی که هر روز آنها را تکرار کرده و به نظر خودمان این کارهای برنامه‌ریزی شده، درست هستند نیز موفقیت می گوییم. تفاوت را متوجه شدید؟ تفاوت موجود تنها در داشتن برنامه است. حال ممکن است این سؤال مطرح شود که برنامه‌ریزی ما باید به چه شکلی باشد؟ حقیقت این است که زمانی که شما به انسان‌های قدرتمند نگاه می‌کنید، همیشه پشت موفقیت آنها یک برنامه‌ریزی دقیق وجود دارد. آن‌ها می‌دانند که به دنبال چه چیزی هستند، کارهایی که آنها را به جایگاه مورد نظرشان می‌رساند را انجام داده و برای کارهای خود برنامه‌ریزی دارند. ما به عنوان انسان، ویژگی‌های منحصربه‌فردی داریم که باعث به وجود آمدن تغییرات در زندگی ما می‌شوند. اینکه ما چه زمانی تغییراتی که ذات و زندگی ما را تغییر می‌دهند را انجام دهیم، یک تصمیم کاملاً آگاهانه است. اگر شما به دنبال موفقیت در زندگی هستید، باید برای آن برنامه‌ریزی داشته باشید. سپس باید روی آن برنامه کار کرده تا در نهایت به هدف خود دست پیدا کنید. ترکیب امکانات موجود، نگرش مثبت نسبت به یادگیری و تمایل به دنبال کردن برنامه، یک ترکیب مناسب برای موفقیت است». در ادامه این مقاله قصد داریم 6 مورد اصلی درباره برنامه‌ریزی که شما را به سمت موفقیت سوق می‌دهد را عنوان کنیم. آن‌ها را به خاطر سپرده و سعی کنید در زندگی خود اعمال کنید. 

1. یک برنامه مناسب برای خودتان داشته باشید

برخی از افراد به خوبی به جزئیات دقت کرده و می‌توانند یک برنامه پیچیده را هم به راحتی دنبال کنند. دیگران هم ممکن است خیلی به جزئیات توجه کنند اما این مسئله هم مشکلی را به وجود نمی‌آورد. بنابراین این سؤال مطرح می‌شود که برنامه مناسب چیست؟ برنامه‌ای مناسب است که با شما سازگار باشد. همه ما ویژگی‌های منحصربه‌فردی داریم و فاکتورهای متفاوتی می‌توانند درون ما انگیزه ایجاد کنند. به همین دلیل نیز باید برنامه‌ای را انتخاب کنید که با شما و ویژگی‌های درونیتان سازگار باشد. همیشه لازم نیست برنامه شما پیچیدگی زیادی داشته باشد. مهم این است که یک برنامه برای دستیابی به اهداف خود داشته و مطابق با آن در مسیر حرکت کنید. اگر شما از محدودیت خوشتان نمی‌آید، به خودتان نگویید که 2 ساعت از روز خود را می‌خواهید به خواندن کتاب یا مجله اختصاص دهید. چرا که این اتفاق احتمالاً صورت نمی‌گیرد و شما ناامید می‌شوید. شخصیت، نقاط قوت و نقاط ضعف خود را بررسی کرده و مطابق با آنها برنامه‌ریزی کنید. نمی‌توان همیشه در موقعیت‌های متفاوت از یک برنامه مشخص استفاده کرد.  

2. زمان مشخصی را به برنامه‌ریزی اختصاص دهید

برای مثال این زمان می‌تواند هر جمعه شب باشد. شاید هم بتوانید هر روز صبح 20 دقیقه را به این کار اختصاص دهید یا این کار را قبل از ناهار یا خواب انجام دهید. حتی شاید بتوانید در هنگام رفتن به سر کار نیز این کار را انجام دهید. تفاوتی نمی‌کند که چه زمانی را انتخاب می‌کنید، تنها مسئله مهم این است که این کار را انجام دهید. در برنامه گام‌به‌گام خود، کارهایی که می‌توانید در طول هفته انجام دهید را یادداشت کنید. این کارها باید خاص و قابل دستیابی باشند. نظم خود را بیشتر کرده و هر روز گام‌هایی که یادداشت کرده‌اید را بردارید. بدین ترتیب هر روز به اهداف خود نزدیک‌تر می‌شوید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه برای موفقیت برنامه ریزی کنیم؟

برنامه ریزی برای ثروتمند شدن

 

3. یادداشت برداری داشته باشید

هیچ وقت به حافظه خود اعتماد نکرده و موارد مهم را یادداشت کنید. یک مکان مناسب پیدا کرده و اطلاعاتی که ممکن است تغییراتی ایجاد کنند را یادداشت کنید. ایده‌ها و الهاماتی را یادداشت کنید که می‌توانند شما را از یک نقطه به نقطه مورد نظرتان برسانند. ایده‌هایی که بیشتر شما را تحت‌تأثیر قرار داده، برای خودتان ذخیره کنید. طوفان فکری در این زمینه می‌تواند خیلی مؤثر باشد. هر چیزی که فکر می‌کنید ارزش نوشتن دارد را یادداشت کنید. اگر درباره ثروتمند شدن، قدرتمند شدن، متخصص شدن، تاثیرگذار شدن و داشتن سلامتی جدی هستید آن را یک جای مشخص بنویسید. دو نفر می‌توانند به یک چیز مشابه گوش داده یا یک متن مشخص را بخوانند اما برداشت‌های مختلفی از آن داشته باشند. از این اطلاعات نوشته شده استفاده کرده و آنها را نگه دارید تا در آینده درباره آنها بیشتر فکر کنید.

4. درباره برنامه‌های خود فکر کنید

زمانی را به فکر کردن اختصاص دهید. بعد از گذر از سه مرحله بالا، زمان آن می‌رسد که دوباره تمام چیزهایی که یاد گرفته‌اید و چیزهایی که هر روز انجام داده‌اید را مرور کنید. به این ترتیب آن روز، در ذهن شما باقی خواهد ماند و شما می‌توانید بعدها از آن استفاده کنید. زمانی که شما کارهایی که برنامه‌ریزی کرده‌اید را انجام می‌دهید، باید زمانی را هم کنار بگذارید و به اهمیت آن کارها در برنامه خود بپردازید. آخر هر روز، چند دقیقه را به بررسی عملکرد خود در طول آن روز اختصاص دهید. اینکه مثلاً با چه کسی حرف زده‌اید، با چه کسی ملاقات داشته‌اید، چه حرف‌هایی را زده‌اید، چه اتفاقاتی افتاده است و در نهایت شما چه احساسی نسبت به آن روز دارید. هر روز، یک تکه از طرح کلی زندگی شما را تشکیل می‌دهد. ساعاتی از آخر هفته خود را به فکر کردن درباره فعالیت‌های خود در آن هفته اختصاص دهید. همچنین می‌توانید در طول هفته نیز چند دقیقه‌ای به چگونگی استفاده از این مطالب در زندگی بپردازید. یک نصف روز در آخر هر ماه و یک آخر هفته کامل از آخر هر سال را برای این موضوع کنار بگذارید. با این کار شما همیشه می‌توانید مطمئن شوید که گذشته بیش از آن چیزی که تصور می‌کنید با ارزش بوده و می‌تواند آینده بهتری را برای شما رقم زند.

مقاله پیشنهادی: تکنیک ثروتمند شدن و جذب سرمایه بالا در سال 2021

5. هدف گذاری داشته باشید

به یاد داشته باشید که برنامه در حقیقت، نقشه راهی است که شما را به سمت اهدافی که در ذهن دارید، می‌رسانند. بنابراین شما باید هدف داشته باشید. یکی از بهترین تغییراتی که شما می‌توانید برای رسیدن به زندگی بهتر اعمال کنید، یاد گرفتن هدف‌گذاری است. اگر بتوانید در این زمینه عملکرد خوبی داشته باشید، می‌توانید تأثیر بسیار زیاد آن را در زندگی ببینید. هدف‌گذاری روی زندگی یک فرد تأثیر خیلی زیادی خواهد داشت و می‌تواند یک فرد را در مسیری که به دنبال آن بوده است، قرار دهد. باید برای آینده برنامه‌ریزی داشته باشید. بدین ترتیب می‌توانید به هدف‌هایی که برای خود تعیین کرده‌اید، دست پیدا کنید.

 

برنامه ریزی برای کسب درآمد میلیاردی با آمازون

 

6. مطابق با برنامه‌های خود حرکت کنید

چیزی که در بیشتر مواقع یک فرد موفق را از یک فرد ناموفق متمایز می‌کند، این است که فرد موفق به راحتی کار مورد نظر خود را انجام می‌دهد. آن‌ها عمل می‌کنند. افراد موفق الزاماً از دیگران باهوش‌تر نیستند، آن‌ها تنها برنامه خود را پیاده می‌کنند. شما زمانی باید اقدام کنید که از احساسات خیلی قوی برخوردار باشید. زمانی که احساسات شما از سطح بالایی برخوردار است، تمایل برای داشتن یک عملکرد مناسب بیشتر است. اما اگر تأخیر داشته و ایده‌های خود را پیاده سازی نکنید، این تمایل و انگیزه کم کم از بین می‌رود و در آخر چیزی از آن باقی نمی‌ماند. بنابراین زمانی که ایده‌های خیلی خوب، واضح و قدرتمندی دارید، سعی کنید آنها را عملی کنید. شما باید احساسات خود را کنترل کرده و از آنها برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنید. نکته جالب این است که تمامی کارها، یکدیگر را تحت تأثیر قرار می‌دهند. به همین دلیل است که باید هوشمندانه قدم برداشت. چرا که مزایا و ارزشی که از یک حرکت کوچک دریافت می‌کنید، انگیزه انجام کارهای بعدی را به شما می‌دهد. بنابراین همین الان اولین گام خود را برداشته و مطابق با برنامه خود پیش بروید. چرا که اگر برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید، نتایج خیلی خوبی را هم به دست خواهید آورد.

دوست خوبم تلاش ما بر این است نقشی در موفقیت تو داشته باشیم. اگر شما دوست عزیز مشتاق یادگیری فروشندگی آنلاین در سایت آمازون هستید می‌توانید با مطالعه مطالبی که در صفحه دوره آربی ارائه شده است، مسیر درستی را انتخاب کنید. آموزش‌های دوره آربی شما را از صفر تا صد با نحوه فروش در آمازون آشنا می‌کند.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/planning-to-become-rich
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
hassan گفته:
۰ | ۱

مسلما هیچ هدفی بدون برنامه ریزی و تلاش برای رسیدن به آن صورت نمیگیرد، انسان ها همیشه بدنبال راحتی و آسایش هستن و دوست دارن بدون تلاش آنرا در اختیار داشته باشن

سهیلا بدیعی/پشتیبانی عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۱ | ۰

درود به شما حسن عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
سهیلا بدیعی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

بله درست است دوست عزیز، برنامه ریزی از ملزومات مسیر موفقیت و پیشرفت است و باعث می گردد سنجیده تر در مسیر قدم بگذاریم. کسب موفقیت همیشه بهایی دارد که باید پرداخت شود و این بها تلاش و پشتکار مستمر است.

شاد و سربلند باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط