تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راهکارهای بهبود و توسعه فردی

توضیحات کوتاه :
 افراد زیادی درباره رازهای موفقیت مقاله و کتاب نوشته‌اند یا همایش و سخنرانی‌ برگزار کرده‌اند. هر کدام از این نکات حائز اهمیت هستند و با رعایت آنها می توان، سبک زندگی موفقی را ساخت.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

1

تعداد امتیازها: 1

  • 1.2k
  • 0
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
راهکارهای بهبود و توسعه فردی

 

خلاصه ای از مقاله

برای رسیدن به موفقیت ابتدا باید برای رشد شخصی و بهبود خود تلاش نمود. برای انجام این کار تکنیک های زیادی وجود دارد. در این مقاله به برخی از راهکارهای بهبود و توسعه فردی می پردازیم. امیدواریم با بکار بردن آنها در زندگی خود شاهد موفقیت های فراوانی باشید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

 

چگونه می توان به رشد فردی رسید

تاکنون افراد زیادی درباره رازهای موفقیت مقاله و کتاب نوشته‌اند یا همایش و سخنرانی‌هایی با این موضوع برگزار کرده‌اند. هر کدام از این نکات، حائز اهمیت هستند و با رعایت آنها می توان همانند افراد موفق، سبک زندگی مناسبی را ساخت.

 

چگونه لایف استایل یک کارآفرین را داشته باشیم

 

1. کمتر بخوابید و بیشتر برای موفقیت خود تلاش کنید

کم کردن ساعات خواب از جمله راهکارهایی است که به افزایش بازده زندگی شما کمک می‌کند. بیشتر افراد با 6 ساعت خواب هم همچنان سلامت و تندرست هستند. برای این که عادت کم خوابیدن را در خود ایجاد کنید، می‌توانید به مدت 21 روز، یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید. این کار در دراز مدت، به یک عادت قدرتمند برای شما تبدیل خواهد شد. توجه داشته باشید که کیفیت خواب از تعداد ساعت آن با اهمیت‌تر است. در ضمن، شما هر ماه، 30 ساعت وقت اضافه‌تری خواهید داشت که می‌توانید آن را صرف انجام کارهای مهم‌تر کنید.

2. هر روز صبح یک ساعت از وقتتان را صرف خودسازی کنید

هر روز صبح، ساعتی را به انجام کارهایی اختصاص دهید که به رشد و توسعه فردی شما کمک کند. مثلاً می‌توانید مدیتیشن انجام دهید، کارهایی که قرار است در طول روز انجام دهید را در ذهنتان تصور کنید یا مطالب انگیزشی بخوانید تا در آن روز حال و هوای متفاوتی برای انجام کارهای خود داشته باشید. همچنین می‌توانید به فایل‌های صوتی انگیزشی گوش کنید یا قسمتی از متون ادبی مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید و بخوانید. همانطور که می‌بینید، همه این کارها را می‌توانید در سکوت انجام دهید و انرژی روحی لازم را برای انجام کارهای روزانه‌تان به دست آورید. یک روز در هفته را به تماشای طلوع خورشید بنشینید یا در طبیعت سپری کنید. شروع کردن روز با هر یک از این کارها، به شما قدرت لازم برای پیشبرد اهداف و رسیدن به خواسته‌هایتان را می‌دهد.

 

راهکارهای بهبود فردی

 

3. کارهایتان را اولویت بندی کنید

با اولویت بندی کارها، دیگر وقتی که باید صرف کارهای با اهمیت شود را به کارهای بی اهمیت اختصاص نخواهید داد. هر روز این سؤال را از خود بپرسید: «آیا این بهترین شیوه استفاده از وقت و انرژی برای من است؟» مدیریت زمان یعنی مدیریت زندگی، پس به دقت مراقب زمان و وقتی که در اختیارتان هست باشید.

4. از یک روش یادآور برای مثبت اندیشی استفاده کنید

این روش به شما کمک می‌کند که ذهن خود را صرفاً بر روی عناصر مثبت زندگی‌تان متمرکز می‌کنید. به این منظور، یک کش پول دور مچ خود ببندید، هر زمان که فکری منفی از ذهنتان می‌گذرد، کش را کشیده و روی مچتان رها کنید. چند بار که این کار را انجام دهید، مغز شما شرطی شده و متوجه رابطه افکار منفی با درد ناشی از برخورد کش می‌شود. به همین خاطر ذهن شما به طور خودکار به سمت افکار مثبت خواهد رفت.

5. همیشه با اشتیاق به تلفن جواب دهید

وقتی تلفن را جواب می‌دهید، صدایتان باید به صورتی باشد که تماس گیرنده احساس کند برای حرف زدن با او مشتاق هستید. استفاده از روش‌های درست برای پاسخ دادن به تلفن اهمیت زیادی دارد. برای این که اقتدار خود را به شنونده منتقل کنید، بایستید. با این کار، اعتماد به نفس به صدای شما منتقل می‌شود.

6. ایده‌های عالی و الهام بخش را یادداشت کنید

در طول روز، انسان با ایده‌های الهام بخش خوبی مواجه می‌شود. یک مجموعه کارت به اندازه کارت‌های ویزیت تهیه کنید (این کارت‌ها را می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم التحریر بخرید) و آنها را به همراه یک مداد برای یادداشتن کردن ایده‌ها در کیف پول خود نگه دارید. وقتی به خانه رسیدید، مطالب را در یک دفتر یادداشت فنردار بنویسید و به طور مرتب مرور کنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه به خودشناسی و رشد شخصیتی دست پیدا کنیم؟ | عزت خواه دات کام

 توسعه فردی

 

7. زمانی را به خودتان اختصاص دهید

عصر یکی از روزهای هفته مثلاً جمعه را فقط به خودتان اختصاص دهید و در آن برنامه هفته پیش رو را مشخص و در ذهنتان مجسم کنید. مثلاً شاید بخواهید مطالب جدیدی بخوانید یا کتاب‌های انگیزشی را شروع کنید، به موسیقی ملایم گوش کنید یا صرفاً استراحت کنید. با ایجاد این عادت، علاوه بر این که تمرکز خود را معطوف به کارهای مورد علاقه‌تان می‌کنید، انگیزه و توان لازم برای انجام کارها در هفته پیش رو را هم به دست خواهید آورد.

8. افکار مثبت را در خود تقویت کنید

همیشه این اصل مهم را به ذهن خود بسپارید که کیفیت زندگی شما بستگی به کیفیت ارتباطات شما دارد. به این معنی که روش ارتباط شما با دیگران و از آن مهمتر با خودتان، بر کیفیت زندگی شما تأثیر می‌گذارد. بر هرچه تمرکز کنید، همان را به خود جذب می‌کنید. این یکی از قوانین مهم طبیعت است.

9. به جای نتیجه، روی هدف متمرکز شوید

به جای این که منتظر باشید که چه زمانی کار به پایان می‌رسد، سعی کنید آن را انجام دهید. زیرا این همان چیزی است که به آن علاقه دارید یا به وسیله آن می‌توانید به دیگران کمک کنید. هیچ کاری را صرفاً برای گرفتن دستمزد یا دیده شدن توسط دیگران انجام ندهید. چون خواه ناخواه کار شما در نهایت مورد توجه دیگران قرار خواهد گرفت و بابت آن دستمزد خواهید گرفت. این یکی از قوانین جهان است.

 

راهکارهای بهبود و توسعه فردی

 

10. هر روز صبح 5 دقیقه جلوی آیینه بخندید

این کار را استیو مارتین، بازیگر و کمدین آمریکایی نیز انجام می‌دهد. خنده، بسیاری از مواد شیمیایی مفید بدن را فعال می‌کند و احساس لذت بالایی به انسان می‌بخشد. خنده، حالت تعادل بدن را نیز حفظ می‌کند. سال‌هاست روش خنده درمانی برای درمان انواع بیماری و رفع احساسات ناخوشایند زندگی توصیه می‌شود. در حالی که یک کودک 4 ساله، 500 بار در روز می‌خندد، یک فرد بالغ هر روز 15 بار می‌خندد. عادت به خندیدن را در خود تقویت کنید تا شاهد بازگشت شور و شوق تازه به زندگی خود باشید.

11. از روش های آرامش بخش استفاده کنید

شب‌هایی که در حال مطالعه کردن هستید، یک شمع روشن کنید و کنار دستتان بگذارید. این کار، آرامش زیادی به شما بخشیده و جوی شگرف و آرام به وجود می‌آورد. خانه‌تان را با موسیقی، کتاب‌ها و دوستان خوب، به محیطی دلپذیر برای زندگی تبدیل کنید.

12. قدم‌هایتان را بشمارید تا تمرکز بیشتری پیدا کنید

برای این که قدرت تمرکز و توجهتان را بالا ببرید، هنگام راه رفتن، قدم‌هایتان را بشمارید. این یک تکنیک بسیار خوب است. به ازای هر شش قدمی که برمی دارید، یک نفس عمیق بکشید، به اندازه شش قدم آن را نگه دارید و بعد طی 6 قدم آن را بیرون دهید. اگر شش قدم برایتان زیاد است، تنفس خود را با هر تعداد قدمی که برایتان مقدور است، تنظیم کنید

این تکنیک شما را بسیار هوشیار و سرزنده نگه می‌دارد. به علاوه از درون به آرامش رسیده و تمرکزتان بالا خواهد رفت. ذهن بیشتر افراد همیشه درگیر یک صدای درونی است که ظاهراً هیچ گاه خاموش نمی‌شود. بیشتر بازیگران برجسته نیز داشتن یک ذهن  آرام و خالی از افکار مزاحم را عاملی مهم برای حفظ تمرکز و انجام کارهای مهم می‌دانند.

 

کسب درآمد دائمی با فروش در آمازون

 

13. روش درست فکر کردن را بیاموزید

ذهن به شکل طبیعی همانند یک ماشین پر سر و صدا است که می‌خواهد همانند یک پرنده آزاد از یک موضوع به موضوع دیگر بپرد. برای این که ذهنی آرام داشته باشید و بر هدف‌هایتان متمرکز شوید، باید روش درست فکر کردن را یاد بگیرید. اگر به مدت 6 ماه، هر روز دو نوبت یک بار صبح و یک بار شب به مدت 20 دقیقه به تفکر و مدیتیشن بپردازید، به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا خواهید کرد. حکیمان شرقی حدود 5000 سال پیش، به مزایای بی شمار مدیتیشن و تفکر اشاره کرده‌اند.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس و دنبال نمودن صفحه نتایج شگفت انگیز دوره آربی است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/gain-personal-growth
ezzatkhah

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط