تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

راز افزایش هوش برای بیزینس و زندگی شخصی

توضیحات کوتاه :
روزانه اطلاعات بی‌شماری وارد مغز می‌شوند و این باعث می‌شود که این اطلاعات بر تصمیمات شما تأثیر بگذارند. بنابراین خیلی اهمیت دارد که شما در طول روز چه اطلاعاتی را وارد مغز خود می‌کنید.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

4.33

تعداد امتیازها: 3

  • 2.7k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 3 دقیقه
راز افزایش هوش برای بیزینس و زندگی شخصی

 

خلاصه ای از مقاله

بسیاری از کارهایی که شما در زندگی انجام می‌دهید و تصمیماتی که می‌گیرید از اطلاعاتی که قبلاً وارد مغز خود کرده‌اید نشأت می‌گیرند و این باعث می‌شود که این اطلاعات بر اقدامات، واکنش‌ها و تصمیمات شما تأثیر بسزایی بگذارند. بنابراین خیلی اهمیت دارد که شما در طول روز چه اطلاعاتی را وارد مغز خود می‌کنید. در اصل زمانی که شما در زندگی تصمیمی می‌گیرید، اطلاعاتی که از قبل وارد ذهن خود کرده‌اید در تصمیم‌گیری شما نقش دارند. از همین الآن تصمیم بگیرید اطلاعات درستی را وارد ذهن خود کنید و روی موارد مثبت متمرکز گردید تا بتوانید به بهترین شکل از هوش خود در زندگی شخصی، کار و روابط اجتماعی استفاده کنید.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

روش‌های افزایش هوش و حافظه

پاسخ به این سؤال که ذهن انسان دقیقاً چگونه کار می‌کند سخت می‌باشد. دانشمندان نیز در حال تحقیق درباره این موضوع هستند تا بفهمند مغز انسان دقیقاً به چه شکل کار می‌کند. اما آن چیزی که اکنون برای شما اهمیت دارد این است که یاد بگیرید از چیزی که درون مغز شما می‌باشد استفاده بهینه کنید تا بتوانید از راز افزایش هوش برای بیزینس و زندگی شخصی آگاه گردید. به این معنا که زمانی که شما در دوراهی قرار می‌گیرید بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید و واکنش بهتری نسبت به دنیا و تصمیمات خود نشان دهید. در این مقاله قصد داریم این موضوع را بررسی نماییم. در این زمینه نیاز است که 4 نکته را یاد بگیرید و اجرا نمایید.

 

در آمازون یک فروش موفق را تحربه نمایید

 

نکته اول: میزان تأثیر پذیری ذهن انسان

بسیاری از کارهایی که شما در زندگی انجام می‌دهید و تصمیماتی که می‌گیرید از اطلاعاتی که قبلاً وارد مغز خود کرده‌اید نشأت می‌گیرند و این باعث می‌شود که این اطلاعات بر اقدامات، واکنش‌ها و تصمیمات شما تأثیر بسزایی بگذارند. بنابراین خیلی اهمیت دارد که شما در طول روز چه اطلاعاتی را وارد مغز خود می‌کنید. در اصل زمانی که شما در زندگی تصمیمی می‌گیرید، اطلاعاتی که از قبل وارد ذهن خود کرده‌اید در تصمیم‌گیری شما نقش دارند. برای مثال اگر شما در یک زمینه تجربه‌های ناموفق زیادی داشته باشید، زمانی که دوباره با آن کار روبه‌رو می‌شوید هر چقدر هم که سعی کنید و با خود بگویید که دیگر این اتفاق گذشته است، باز هم تأثیر آن بر مغز شما وجود خواهد داشت. پس دقت داشته باشید خیلی حائز اهمیت است شما چه کتابی مطالعه می‌کنید، چه فیلمی تماشا می‌کنید، با چه افرادی در ارتباط هستید و... ، زیرا همه‌ی این‌ها یک سری اطلاعات است که شما به ذهن خود وارد می‌کنید. پس بدانید ذهن شما یک پروژکتور است و چیزی را نمایش می‌دهد که شما به آن وارد می‌کنید.

تغییر شیوه تاثیر پذیری ذهن

اما گاهی اوقات این اتفاق افتاده است و اطلاعاتی وارد ذهن شما شده‌اند که امکان دارد تحت‌تأثیر آنها قرار بگیرید. در این حالت نیز جای نگرانی وجود ندارد. به سادگی می‌توانید جای این اطلاعات را به اطلاعات درست بدهید. اگر احساس می‌کنید افرادی که در دایره ارتباطی شما قرار گرفته‌اند راه ورود اطلاعات نادرست به ذهن شما هستند به جای ارتباط با آنها افراد دیگری را جایگزین کنید. اگر محتوای کتاب‌های مورد مطالعه یا فیلم‌هایی که تماشا کرده‌اید، مناسب نبوده‌اند جایگزین بهتر و مناسب‌تری برای آنها بیابید. همین تغییرات موجب می‌شوند نحوه اثرپذیری ذهن‌تان متفاوت شود و نتایج خوبی برای شما حاصل گردد.

 

مقاله پیشنهادی: تغییر الگوی فکری، ضرورت و چگونگی آن

راز افزایش هوش برای بیزینس و زندگی شخصی

 

قدرت ذهن

شاید برای شما هم پیش آمده باشد زمانی که همراه دوستانتان یک فیلم ترسناک تماشا می‌کنید، آن لحظه اصلاً دچار ترس نشوید و دو ساعت زمان فیلم را با دوستانتان به گفتگو و شوخی بپردازید ولی بدانید که این فیلم تأثیر خود را بر ذهن و درون شما می‌گذارد. زمانی که دوستانتان از کنار شما می‌روند، ذهن شما همچنان به فکر کردن درباره این فیلم ادامه می‌دهد و متوقف نمی‌شود یا حتی ممکن است خواب آن را هم ببینید. به مرور ممکن است استرس به سراغ شما بیاید و بر روابط اجتماعی شما تأثیر بگذارد، همان فیلم ساده‌ای که حین تماشا آن با دوستانتان مشغول گفتگو و شوخی بودید. حال شما این مثال را در مقیاس بزرگتری بررسی کنید و ببینید که دوستان شما، گفتگوهای روزمره شما، اخباری که دنبال می‌نمایید و... چه میزان بر ذهن شما تأثیر می‌گذارند. آگاه باشید که با تمام شدن فیلمی که تماشا کرده‌اید، اخباری که شنیده‌اید و... در ذهن شما همه چیز تمام و متوقف نمی‌شود و ادامه پیدا می‌کند. طبق قانون راز نیز شما چیزهایی را به دست می‌آورید که بر روی آنها تمرکز می‌کنید، برای آنها زمان می‌گذارید و بیشتر آنها را می‌بینید. حال ممکن است شما روی شنیدن اخبار ناگوار متمرکز شوید یا خرید ماشین مورد علاقه‌تان.

 

مقاله پیشنهادی: تکنیک های افزایش قدرت ذهن

راز افزایش هوش برای بیزینس و زندگی شخصی

 

نکته دوم: قدرت تجزیه و تحلیل ذهن

ذهن شما بعد از دریافت داده و اطلاعات شروع به تفسیر آن‌ها می‌نماید. این عمل سهم مهمی در شخصیت شما خواهد داشت. برای مثال اگر تصادفی اتفاق بیفتد و 7 فرد مختلف صحنه آن تصادف را ببینند، بعد از آن، اگر از هر یک از آن افراد به‌طور جداگانه بپرسید که ماجرای تصادف را برای شما بگویند، احتمالاً شما 7 داستان مختلف را از آن‌ها می‌شنوید زیرا هر کدام از آن‌ها در بیان خود، روی نقاط مختلفی برای تعریف حادثه تمرکز می‌کنند. درست است که همه‌ی آنها یک اتفاق را دیدند ولی شما چندین تفسیر متفاوت از آن‌ها می‌شنوید. این امر به این علت است که زمانی که اطلاعاتی وارد ذهن شما می‌شود، ذهن شما سریع و بلافاصله شروع به آنالیز و تحلیل آن اطلاعات می‌نماید و از آنجایی که یکی از وظایف اصلی ذهن تفسیر کردن می‌باشد، تفسیری را ارائه می‌دهد که با یک فرد دیگر متفاوت است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در دعوا و بحث‌های بین دو نفر که حتی ممکن است ارتباط نزدیکی با هم داشته باشند درباره یک موضوع و مشکل تفسیرهای کاملاً متفاوتی از آنها دریافت کرده باشید. چراکه تمام حرف‌ها، گفتگوها، اقدامات و سایر موارد در ذهن افراد مختلف تعریف متفاوت و در نتیجه تفسیر متفاوتی دارند. راه‌حل این است که شما سعی کنید شیوه تفسیر طرف مقابلتان را بفهمید و متوجه شوید او قصد دارد به چه شکل این موضوع را آنالیز کند و کم‌کم ذهن او را بشناسید.

 

راز افزایش هوش برای بیزینس و زندگی شخصی

 

نکته سوم: چگونه شخصیت خود را بسازیم؟

باید بدانید که منظور و مقصود شما دقیقاً چه چیزی می‌باشد. شما در ذهن خود قصد دارید به چه شخصیتی تبدیل گردید یا چه شغلی را به دست آورید. این که همه‌ی این موارد در ذهن شما تعریف مشخصی داشته باشند، فوق‌العاده مهم می‌باشد زیرا تمام حرکت‌ها، واکنش‌ها و تصمیمات شما خیلی به این موضوع بستگی دارد. برای مثال زمانی که برای ساختمانی آتش‌سوزی اتفاق می‌افتد و افراد بسیاری اطراف آن ساختمان هستند، زمانی که با این صحنه مواجه می‌شوند عده‌ای از آنها به دور شدن از آن محل اقدام می‌نمایند و عده‌ای به سمت ساختمان می‌روند تا کمک کنند. در این زمان یک سری اطلاعات که در این مثال همان ساختمان است وارد ذهن می‌شود و پس از تفسیر به این مرحله می‌رسد که اکنون مقصود و هدف هر فرد چه چیزی است. اگر افراد در ذهن خود ثبت کرده باشند که در این موقعیت باید کمک کنند تا اوضاع را بهتر نمایند، به سمت ساختمان حرکت می‌کنند و در راستای کمک کردن برای بهبود شرایط و کمک به افراد آسیب دیده قدم بر می‌دارند ولی زمانی که افراد با دیدن این صحنه و شنیدن خطر به فرار و دور شدن از آن محل اقدام نمایند، یعنی بعد از دریافت و تفسیر اطلاعات هدف و منظور دیگری را در ذهن تعریف کرده‌اند.

تغییر دیدگاه

نکته حائز اهمیت این است که شما می‌توانید مقصود و هدف خود را از نو در ذهن خود تعریف نمایید. اگر سال‌ها به گونه‌ای دیگر فکر می‌کردید الآن می‌توانید دوباره تعریف کنید که قصد دارید چه شخصیتی داشته باشید. برای مثال زمانی که با دوست خود دچار مشکل و بحث می‌شوید شما همان لحظه هم می‌توانید تصمیم بگیرید، فردی باشید که آن رابطه را درست می‌کنید، صبر و تحمل بالاتری به خرج می‌دهید و بهتر درک می‌کنید و هم می‌توانید آن رابطه و دوستی را سریع به پایان برسانید. این شما هستید که می‌توانید تعریف کنید کدام واکنش را نشان بدهید و چگونه اقدام نمایید. پس می‌توانید مجدداً در ذهن خود تعریف کنید که می‌خواهید کدام شخصیت را انتخاب نموده و براساس آن رفتار کنید.

 

مقاله پیشنهادی: روش‌های شگفت انگیز تغییر سبک زندگی

راز افزایش هوش برای بیزینس و زندگی شخصی

 

نکته چهارم: مدیریت ذهن چیست و چگونه می‌توانیم ذهنمان را کنترل و مدیریت نماییم؟

نحوه عمل کردن شما بسیار مهم است. در زندگی شما اتفاقات بسیاری رخ داده است که در ذهن شما ثبت شده‌ و باعث شده‌اند که امروز به این شخصیتی که دارید، برسید. ممکن است خیلی از این اتفاقات آنچه خواستار آن بودید یا ایده آل شما، نباشند ولی بر اقدامات، واکنش‌ها و تمام تفسیری که نسبت به کائنات دارید، تأثیر می‌گذارند. اما خوشبختانه همین امروز با خواندن این مقاله متوجه شدید که چرا بعضی مواقع عصبانی می‌شوید، روابط اجتماعی خوبی ندارید. همه این‌ها طبق 3 نکته قبل به خاطر اطلاعات نادرستی که وارد ذهن شما شده، تفسیرهای نادرستی که ساختید، می‌باشد. الآن دیگر شما فرمول ذهن خود را می‌دانید پس می‌توانید آن را کنترل نمایید.

ورودی‌های ذهن‌تان، خروجی‌های زندگی‌تان خواهد شد

اکنون وقت آن رسیده که خود شما زندگی و اطلاعاتی که وارد مغزتان می‌شود را کنترل نمایید یا حتی شخصیت‌هایی را پیدا کنید که از نظر شما در یک زمینه خاص ایده‌آل هستند، آن‌ها را به عنوان یک الگو برای خود قرار بدهید، آن‌ها را در ذهن خود تعریف کنید و همین الآن تصمیم بگیرید که می‌خواهید به چه شخصیتی تبدیل شوید و نگذارید دیگران برای شما تصمیم بگیرند و اطلاعات را وارد ذهن شما نمایند. شما انسان عاقلی هستید و امروز فرمول‌هایی را کشف کردید که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تصمیم بگیرید که چه تفسیری در ذهن داشته باشید و به چه شخصیتی تبدیل بشوید. پس از نکات گفته شده استفاده نمایید و از همین الآن تصمیم بگیرید اطلاعات درستی را وارد ذهن خود کنید و روی موارد مثبت متمرکز گردید تا بتوانید به بهترین شکل از هوش خود در زندگی شخصی، کار و روابط اجتماعی استفاده کنید.

سپاس از همراهی شما، همیشه مثل امروز موفق باشید.

بعد از مطالعه این مقاله با ارسال نظر خود در همین قسمت موفقیت خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دوستدار شما حسین عزت خواه مدرس موفقیت و کارآفرینی و آموزش فروش در آمازون

تا به حال به خرید محصولات فیزیکی از کارخانه‌های چینی با قیمت بسیار مناسب و فروش آن در یک مارکت پلیس بزرگ و جهانی مانند آمازون فکر کرده‌اید؟ بیزینسی که با آزادی از المان زمان و مکان مسیر یک کسب درآمد 24 ساعته و دلاری را برای شما فراهم می‌کند. هر چند کار آسانی به نظر نمی‌رسد اما اگر راهنمای جامع و گام‌به‌گام در این خصوص وجود داشته باشد، مسیر خیلی آسان‌تر و سریع‌تر طی می‌شود. تماشای ویدیوهای معرفی کسب و کار آمازون شاید نقطه عطف زندگی و کسب و کار شما باشد. پس این پیشنهاد را از دست ندهید.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/the-secret-of-increasing-intelligence-for-business-and-personal-life
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
متین گفته:
۰ | ۰

سلام. ممنون آقای عزت خواه. عالی بود

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۰ | ۰

درود به شما متین عزیز
با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما
زهرا رحیمی هستم از تیم پشتیبانی عزت خواه دات کام

سپاسگذار شما هستیم که در راه موفقیت تلاش می کنید و با ابراز لطف و محبت خود، به ما نیز در رسیدن به موفقیت یاری می رسانید.

شاد و پیروز باشید.

پاسخ

مطالب مرتبط