تعهد آمازون به کاهش انتشار کربن در ناوگان حمل و نقل مطالعه خبر

مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ
مشاوره رایگان در تلگرام و واتساپ

18 کار بسیار ساده و موثر که حال و هوای شما را بهتر می کند

توضیحات کوتاه :
حال و هوای هرکسی را عواطف آن فرد تعیین می‌کند و این عواطف در حقیقت احساساتی هستند که ذهن، بدن، فکر و رفتار آن شخص را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند. احساسات بخش مهمی از طبیعت بشریت را از آن خود کرده است.

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

5

تعداد امتیازها: 1

  • 7.5k
  • 1
  • مدت زمان مطالعه 4 دقیقه
18 کار بسیار ساده و موثر که حال و هوای شما را بهتر می کند

 

خلاصه ای از مقاله

احساس شما است که تعیین می‌کند کاری را انجام دهید یا از آن فرار کنید. این احساسات همانقدر که می‌توانند ما را به سمت هدف‌هایمان سوق دهند، می‌توانند به عنوان عامل بازدارنده هم به‌شمار بروند. در این مقاله 18 کار بسیار ساده و موثر که حال و هوای شما را بهتر می کند ارائه می‌شود.

 

آنچه در این مقاله می خوانید:

تأثیر احساسات روی زندگی افراد

حال و هوای هرکسی را عواطف آن فرد تعیین می‌کند و این عواطف در حقیقت احساساتی هستند که ذهن، بدن، فکر و رفتار آن شخص را تحت تأثیر قرار می‌دهند. احساسات بخش مهمی از طبیعت بشریت را از آن خود کرده است. حتی خیلی قبل‌تر از اینکه تفکر به شکل امروزی خود وجود داشته باشد، تصمیم‌گیری‌ها بر اساس احساسات صورت می‌گرفت. حتی واکنش حیوانات در برابر وقایع طبیعی در محیط اطرافشان هم کاملاً جنبه احساسی دارد. احساسات ما همیشه روی ما تأثیر می‌گذارد و در حقیقت مهم‌ترین بخش موجود در مسیر حرکت به سوی اهداف را تحت‌تأثیر خود قرار می‌دهد. این بخش همان داشتن انگیزه لازم برای پیش‌روی در یک مسیر و دستیابی به موفقیت در آن مسیر است. این احساس شما است که تعیین می‌کند کاری را انجام دهید یا از آن فرار کنید. این احساسات همانقدر که می‌توانند ما را به سمت هدف‌هایمان سوق دهند، می‌توانند به عنوان عامل بازدارنده هم به‌شمار بروند. شاید بارها این شرایط را تجربه کرده‌اید که یک روز که از خواب بیدار می‌شوید و حس می‌کنید که حال و هوای خیلی خوبی ندارید. یا مثلاً شنیده‌اید که شخصی به شما می‌گوید که امروز هوا خیلی گرفته است و من اصلا حس‌وحال خوبی ندارم.

 

ساخت باورهایی که حال و هوای شما را بهتر میکند

 

راه‌های مؤثر برای تغییر حال و هوای روحی شما

لبخند بزنید

زمانی که شما لبخند می‌زنید، به اطرافیان خود انرژی مثبت تزریق می‌کنید و مطابق قانون جذب از آنها انرژی مثبت دریافت می‌کنید. خندیدن خیلی راحت‌تر از اخم‌کردن است. در هنگام لبخند زدن 17 عضله صورت درگیر می‌شود اما در هنگام اخم‌کردن این رقم 40 خواهد بود. پس سعی کنید همیشه بر لبان خود لبخند داشته باشید تا هم حال خودتان بهتر شود و هم این حال خوب را به دیگران منتقل کنید.

تحرک داشته باشید

زمانی که یک فرد تحرک داشته باشید، آدرنالین بیشتری در خون او جریان پیدا می‌کند و باعث می‌شود حس‌وحال بهتری پیدا کند. به همین دلیل است که توصیه می‌شود هر روز صبح برای اینکه احساس بهتری داشته باشید و پرانرژی‌تر روز خود را شروع کنید زمانی را به ورزش کردن اختصاص دهید.

بوهای مورد علاقه خود را استشمام کنید

همه ما به یکسری از بوها علاقه‌مند هستیم یا با بعضی از بوها خاطره داریم. زمانی که می‌خواهید حال و هوای بهتری پیدا کنید می‌توانید به منبع این بوها رجوع کنید. مثلاً اگر عطری را دوست دارید آن را به خودتان یا محیط اطراف خود بزنید.

 

مقاله پیشنهادی: چگونه حس شادی ایجاد کنیم؟

کارهایی که حال و هوای شما را بهتر می‌کند

 

آدامس بجوید

مطابق تحقیقات انجام شده تکرار حرکت جویدن آدامس سبب می‌شود تا فرد به احساس بهتری دست پیدا کند. با این کار میزان استرس و نگرانی در فرد کاهش یافته و فرد می‌تواند تمرکز بیشتری پیدا کند.

گل بکارید

داشتن باغچه و رسیدگی به گل‌های درون آن خیلی می‌تواند در تغییر حال و هوای شما مؤثر باشد. اگر امکان داشتن یک باغچه و گل‌کاری را ندارید، می‌توانید از گل‌فروشی‌ها گل بخرید. گل نماد طراوت و شادابی است و بوی مطبوع آن سبب می‌شود شما احساس خیلی خوبی پیدا کنید.

شکلات بخورید

تحقیقات انجام شده ثابت کرده است که خوردن شکلات می‌تواند باعث ایجاد احساس شادی و سرحالی در افراد شود. چرا که با خوردن آن، هورمون اندروفین در بدن ترشح می‌شود. پس همیشه سعی کنید همراه خود شکلات داشته باشید و هر زمان که احساس کردید حال خیلی خوبی ندارید، آن را بخورید.

رویا پردازی کنید

هیچ یک از ما دقیقاً همان چیزی که از خودمان انتظار داریم و در رویاهایمان به آن فکر می‌کنیم، نیستیم. بهترین کار این است که انسان ایده‌آل خود را تجسم کنید. با این کار شما آرامش بیشتری پیدا می‌کنید و انگیزه‌تان برای بهتر شدن و تلاش کردن بیشتر می‌شود.

از رنگ‌های سبز استفاده کنید

مطابق روانشناسی رنگ‌ها، رنگ سبز نماد شادمانی است و اگر از آن استفاده کنید، می‌توانید این احساس را درون خود پیدا کنید. پس هر زمان که به‌دنبال تغییر حال و هوای خود هستید، به رنگ‌های سبز روی بیاورید. می‌توانید از این رنگ در دکوراسیون خانه خود استفاده کنید تا همیشه این حس‌وحال را در محیط اطراف خود داشته باشید.

شمع روشن کنید

زمانی که شما شمع روشن می‌کنید، با سوختن شمع، استرس‌ها و نگرانی‌های شما هم می‌سوزند و از بین می‌روند. در آخر شما احساس بهتری داشته و می‌توانید به آرامش بیشتری دست پیدا کنید.

به دستاوردهای مثبت خود فکر کنید

زمانی را با خودتان خلوت کنید و به چیزهایی که در زندگی به‌دست آورده‌اید، فکر کنید یا آنها را یادداشت نمایید. سپس خدا را بابت چیزهایی که در زندگی دارید، شکر کنید. شکرگذاری خیلی می‌تواند در ایجاد حال و هوای خوب مؤثر عمل کند.

کار نیک انجام دهید

کمک کردن به دیگران در حال و هوای افراد تأثیر مثبتی دارند. به هر شکلی که می‌توانید به دیگران کمک کنید. برای مثال زمانی که در اتوبوس یا مترو نشسته‌اید و می‌بینید که فرد مسنی ایستاده است، جای خود را به او بدهید. مطمئن باشید با این کار هم حال آن فرد بهتر می‌شود و هم حال شما و هم حتی حس‌وحال اطرافیانی که این صحنه را مشاهده می‌کنند.

 

مقاله پیشنهادی: معجزه شکرگزاری

چگونه احساس بهتری پیدا کنید؟

 

آهنگ‌های شاد گوش دهید

زمانی که شما به یک آهنگ شاد گوش می‌سپارید، این انرژی مثبت از طریق سیستم شنوایی شما به‌سوی مغزتان می‌رود و در نهایت روی آن تأثیر می‌گذارد. این کار علاوه بر آسان بودن، تأثیر خیلی سریعی نیز دارد.

گاهی سکوت آرامش زیادی را در شما ایجاد می‌کند

یک محیط خلوت را پیدا کرده و برای کسب آرامش به آنجا بروید. حتی می‌توانید در مدتی که آنجا هستید به تمرینات مدیتیشن بپردازید. سعی خود فکر خود را از همه چیز خالی کرده و زمانی را به دور از هیاهوی بیرون سپری کنید.

برای رسیدن به یک هدف خود تلاش کنید

تلاش برای رسیدن به اهداف می‌تواند خیلی تأثیر بسزایی روی ما داشته باشد. حتی اگر هدفی که تعیین کرده و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید، کوچک باشد، باز هم می‌توانید احساس بهتری را از طریق رسیدن به آن پیدا کنید. 

لباس‌های جدید بپوشید

تغییرات ظاهری خیلی می‌توانند روی حال و هوای شما تاثیرگذار باشند. نیازی نیست که حتماً هزینه زیادی کرده و لباس‌های جدیدی را از بازار بخرید. می‌توانید در بین لباس‌هایی که موجود دارید، بگردید و لباس‌هایی که کمتر آنها را پوشیده‌اید، تن نمایید. همین فرایند تغییر لباس و امتحان کردن لباس‌ها هم حس خیلی خوبی را در شما ایجاد می‌کند.

با کسی که دوستش دارید تماس بگیرید

همیشه حرف زدن با کسی که دوستش دارید حال ما را بهتر می‌کند. پس زمانی که احساس کردید خیلی سرحال نیستید، تلفن خود را برداشته و با شخص مورد علاقه خود تماس بگیرید. با یک احوال‌پرسی ساده می‌توانید به یک حال خیلی خوبی برسید.

خاطرات خوب خود را مرور کنید

شما می‌توانید به عکس‌هایی که در لحظات شاد زندگی گرفته‌اید نگاه کنید یا خاطرات خوبی که در ذهن دارید را مرور کنید. با این کار تمام احساس مثبتی که در آن لحظات داشته‌اید تکرار می‌شود و شما احساس خیلی بهتری پیدا خواهید کرد.

 

چگونه بیزینس موفقی داشته باشیم؟

 

به شهربازی بروید

گاهی کودکی کردن می‌تواند خیلی حال و هوای خوبی داشته باشد. می‌توانید به شهربازی یا پارک بروید و تفریحاتی که در دوران کودکی داشته‌اید را تکرار کنید. البته خیلی از بازی‌هایی که در شهربازی وجود دارد مختص بزرگسالان است اما به‌طور کلی حتی انجام بازی‌های کودکانه هم جذاب خواهد بود. در آنجا می‌توانید تمام انرژی منفی درون خود را همراه با هیجانات از درون خود بیرون کنید.

شغل ایده‌آل شما باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ آزادی از المان زمان و مکان برای شغلی که انتخاب می‌کنید، چقدر اهمیت دارد؟ شروع بیزینس‌های آنلاین آن هم در یک مارکت پلیس جهانی، یکی از شغل‌های محبوب جهان است چون فرد را محدود به زمان و مکان خاصی نمی‌کند و زمینه کسب درآمد دلاری را فراهم می‌کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کسب و کار بزرگ و پرسود آمازون، پیشنهاد ما مشاهده ویدیوی معرفی این بیزینس است.

 

 

نویسنده:
https://ezzatkhah.com/18-simple-and-effective-ways-that-improves-your-mood
ezzatkhah

نظرات کاربران

تعداد 1 مورد

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
الیاس گفته:
۰ | ۱

واقعا اینهمه راه حل برای خوب کردن حالمون وجود داره ولی ما در زندگیامون به کار نمی بریم. باید تغییراتی تو روال زندگیمون بدیم.

زهرا رحیمی پشتیبان عزت خواه دات کام پاسخ داده:
۱ | ۰

هر نکته و اتفاقی می تواند نقطه عطفی برای ایجاد تغییرات سازنده در زندگی هر فردی باشد. خدای را سپاس که مطالب ما این نقطه عطف را ایجاد نموده است.

پاسخ

مطالب مرتبط